Jump to content

Recommended Posts

Takane to Hana

Takane to Hana

Официален уебсайт :click:

Излъчване: от 18 март 2019 г.-

Мрежа Fuji on Demand
Продукция: Kanai Ue (Fuji TV)
Режисьор: Ишии Юске
Сценарист: Такеда Джури/ Нишикиори Ийо/ Ямамото Нана

Жанр: Комедия , Романтика

Субтититри: Английски

Original Work
Takane to Hana by Shiwasu Yuki

 

В ролите:
* Takasugi Mahiro като Saibara Takane
* Takeuchi Aisa като Nonomura Hana
* Ito Asahi като Nicola Luciano
* Tozuka Junki as Kirigasaki Eiji
* Endo Kenshin като Okamoto Souma
* Nagami Rea като Fujiwara Hikaruko
* Miyazaki Yu as Ogawa Mizuki
* Deguchi Arisa като Nonomura Yukari
* Nishihori Ryo като Nonomura Shigeru
* Nito Yuko като Nonomura
* Okada Koki като Takaba
* Shinagawa Toru като Takaba Souten

 

Описание: Двадесет и шест годишният наследник на "Такаба Груп", Сайбара Такане, се запознава с 16-годишната Нономура Хана на уредена среща. Той е груб и високомерен, но малката Хана приема предизвикателството и решава да "му разкаже играта"…

 

:essub:

:subs: Свали с български субтитри :click: :click:

Онлайн с :subs: :click:

Свали с английски субтитри :click: :click: :click:

Свали с руски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един руски онлайн.  

Признавам, че реших да го "прослушам" много плахо, защото доста често се разминаваме по съвместимост с японските продукции. Като изключа , че над 90% са на ученическа тематика и предвид възрастовата ни разлика :896767: ме докарват до положението да се чувствам с "педофилски" наклонности, то свръхпреиграването и гримасниченето на главните героини/ дори и не винаги ученички/ обикновенно направо ме потриса и колкото и да се опитвам да се самозаставя  да гледам, просто не се получава, та предпочитам изобщо да не почвам. Предполагам, че заради тези два параметъра може и да пропускам някои доста смислени и стойностни неща, но... както се казва , чувствам се малко "поодъртяла" :lol2: за ученически теми.  

Но да се върна към това сериалче. Много приятно ме изненада. За сега от 3-те преведени на руски серии, действието върви леко, динамично и увличащо. Най-важното за мен е, че поведението на главната героиня е изключително нормално, дори елегантно и стилно. Дори префърцуненият наследник  е  съвсем поносим. Имах смътното усещане, че съм го гледала вече някъде,  докато ми светне, че е от запомнящото му се участие с изрусена визия в The Policeman & me.

Интересно започват за заплитат ситуацията и определено ме спечелиха за зрител.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям изказването ти по-горе

Преди 1 час, asha написа:

Още един руски онлайн.  

Признавам, че реших да го "прослушам" много плахо, защото доста често се разминаваме по съвместимост с японските продукции. Като изключа , че над 90% са на ученическа тематика и предвид възрастовата ни разлика :896767: ме докарват до положението да се чувствам с "педофилски" наклонности, то свръхпреиграването и гримасниченето на главните героини/ дори и не винаги ученички/ обикновенно направо ме потриса и колкото и да се опитвам да се самозаставя  да гледам, просто не се получава, та предпочитам изобщо да не почвам. Предполагам, че заради тези два параметъра може и да пропускам някои доста смислени и стойностни неща, но... както се казва , чувствам се малко "поодъртяла" :lol2: за ученически теми.  

 

Но мен главният герой ме дразни. Изгедах 3-те серййки набързо, и това ще е.

Доколкото сванах това е първата му главна роля. Леко не му отива:lol2:, да бяха си сменили местата с русичкия... Но... мнения разни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.05.2019 г. at 9:49, lukreciana написа:

... Леко не му отива:lol2:, да бяха си сменили местата с русичкия... Но... мнения разни.

Може би не бях ясна ... Въпросният русичък е пак същия артист, но в горецитирания филм той  изгради съвсем друг тип характер на героя си и го направи чудесно. Мисля, че и тук ще се справи , просто е още доста рано.

Или , пък, ...не схавах шегата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ито Асаши, друг артист е, в сериала е Лучиано. 
Махиро малко преигра в първите две серии, но това си е мое мнение.

Може би ми е малко странен, с тази невинна физиономия на ококорено разсърдено коте, не го възприех. Но после посвикнах. Сценария накъде ще отведе,

бойно е сериалчето, но и познато. Ако има изненади, който гледа да пише. Може да му дам втори шанс...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, аз изобщо не съм коментирала този герой.  Явно се е получило объркване, и то вината е в мен, защото не съм използвала никакви имена./ нито на артисти , нито на герои/  :blush:Моля за извинение!

Имах пред вид, че единственото ми познато лице от този сериал е на главния герой - префърцуненият наследник Такане, в изпълнение на Махиро, когото се сетих , че съм гледала във филма "Тhe Policeman & me" . Героят му  там е изрусен, като в горния пост сложих скрито и снимка. 

Ей го пак от там. 0hsFfIIIC0LGlbMAMR00BTPi9tKgYiUzZhMUg7Uy

 

Фактът, че тук също има изрусен персонаж / в случая  Асаши , като Лучияно/ , очевидно доведе до това недоразумение.

DxufDu3WsAEGHUC.jpg

 

Като изключим косата, двамата имат съвсем различна конструкция на лицето, пък аз повече помня физиономии , отколкото имена.:)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В много филми и дорами е участвал Махиро, но големият му пробив дойде като райдър (какъвто и Лусиано е бил). Според мен, Мичи няма излъчването на богат икемен в класическия смисъл на думата. По-различно изглежда и затова вероятно няма да се впише в утвърдената идея за принц. Обаче главната  героиня също е по-различна от типичните образи. Заедно излизат извън установените рамки. Сюжетът не е сложен, но се опитват да показват различни ситуации, от които да си изваждаме поуки. Не е нещо сериозно, но разведрява. 

Гледах всички непреведени епизоди. Чакам развръзката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ми харесва сериалчето. И аз чакам развръзката. 

Мисля, че подобно структуриран  еднолинеен, праволинеен сюжет е лесен за следене и асимилиране, но това не значи , че не третира сериозни теми.  Иначе казано - "лесно влиза , но и дава материал за мисловно храносмилане".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен беше удоволствие да гледам този сериал. Изключително ми беше приятно. Симпатични образи, свежи и интересни - страхотен каст. Съжалявам, че свърши и се надявам да спретнат продължение. Аз поне останах с такова впечатление. А дано!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът не е нищо особено според мен, но става за убиване на времето. Така и до самия край не разбрах защо беше решено актьорът в главната роля да се държи по този малоумен начин, когато е с малката – с тези ужасни мимики и с това така натъртващо изговаряне на репликите, все едно иска да позволи на някого да чете по устните му. Беше ужасно неестествено и дразнещо. В същото време, когато говореше нормално – в офиса или с дядо си, да речем – го нямаше това маниернечене и си беше съвсем естествен. Девойката наистина беше симпатична, но и като поведение (а и като ръст, ако щете) изглеждаше по-голяма от него, особено когато беше на високи обувки, той беше като пале до нея :) Актьорът в ролята на Лучано ми бъркаше в здравето, много антипатичен ми беше. 

 

Готина хрумка беше как всеки път, когато главната навикаше тоз ми ти богат, красив и нахакан мъж, той

Off Topic

се превръщаше в г-н Високонисков – много сладко :D

 

Благодарности за българските субтитри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...