Jump to content

Recommended Posts

Оооо, знам, че си заслужава сериала. Истината е, че аз започнах от най-новите продукции и е нормално да ми са и по-високи изискванията. И аз всъщност много го харесвам :) , просто ми стои по- по детски. Иначе бащата е абсолютен образ - тоз актьор е уникален отвсякъде! А и вече съм на девети епизод и съм завладяна ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сама си го избрах сериала, сама :P Заради Джун Ги, де :P

Та накратко, че много се разписах нещо. Не спах и не учих, ама го изгледах. И знаете ли защо?

 

 

Защото чаках да видя как това момче ще се превърне в Илджиме. Затова гледах първите... колко - 15 епизода? Даже исках да превъртя, да попревъртя напред, но нали характера и това, което е героя, се определя от случките и хората в живота му. Затова нищо не трябваше да се пропуска, нищо. Как убиха баща му, пред него, как замери майка си, как обесиха сестра му - пред него, пак си загуби паметта (като в друго сериалче), прострелваха го, пронизваха го, биеха го, леле, леле. Колко сълзи проля пак. Не беше ли пак нещастен образ? Не ме разбирайте погрешно, силно съм впечатлена от представянето на Джун, дори гласът му звучи добре, докато е настинал :D Но някой няма ли да ми препоръча филмче, в което този човек се усмихва през повечето време, а не си изплаква очите?

 

 

Но да не мислите, че не ми хареса? Добър е сериала, последните епизоди си ги изгледах с голям кеф B)

 

 

Ще започна да харесвам балади заради тия сериали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сама си го избрах сериала, сама :P Заради Джун Ги, де :P

Та накратко, че много се разписах нещо. Не спах и не учих, ама го изгледах. И знаете ли защо?

 

 

Защото чаках да видя как това момче ще се превърне в Илджиме. Затова гледах първите... колко - 15 епизода? Даже исках да превъртя, да попревъртя напред, но нали характера и това, което е героя, се определя от случките и хората в живота му. Затова нищо не трябваше да се пропуска, нищо. Как убиха баща му, пред него, как замери майка си, как обесиха сестра му - пред него, пак си загуби паметта (като в друго сериалче), прострелваха го, пронизваха го, биеха го, леле, леле. Колко сълзи проля пак. Не беше ли пак нещастен образ? Не ме разбирайте погрешно, силно съм впечатлена от представянето на Джун, дори гласът му звучи добре, докато е настинал :D Но някой няма ли да ми препоръча филмче, в което този човек се усмихва през повечето време, а не си изплаква очите?

 

 

Но да не мислите, че не ми хареса? Добър е сериала, последните епизоди си ги изгледах с голям кеф B)

 

 

 

 

Ако искаш да видиш Джун в по-весела роля, гледай Hero. На мен лично много ми допадна там образът му, беше си голям шемет, а и като цяло бях много очарована от сериала. Може би ми хареса толкова много, защото улучих момента, когато ми се гледа точно нещо такова, така че няма да го хваля много. Ако искаш пробвай го

 

 

 

Този сериал ми е в списъка от доста време, но някак си още не съм успяла да убедя себе си, че трябва да го гледам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не! Няма такъв сериал!

Отлежаваше на компютъра ми близо половин година докато се насиля да го започна.

Защо ли? Ами заради Джун Ги, разбира се. След като бях "пометена" от Време между кучето и вълка - реших, че няма какво повече да ми покаже този актьор. Така де - много често ми се случва вторият филм да е разочарование.. И понеже безкрайно си обичам Кей - просто реших да го запазя като спомен за страхотна игра!

Колко съм била заблудена!

Сега се чувствам като след челен удар с товарния влак.

Не ядох, не спах - а пък колко сълзи пролях... и колко се смях... и колко пак плаках...

Страхотен! Уникален сериал!

Невероятна история - точните дози / за мен / история, политически интриги, хумор, обрати в сюжета, любов, напълно задоволителен финал и, разбира се - Емоция! Раждането на един герой винаги е болезнено / за самия него / и в това отношение успяха да ме задоволят емоционално.

Перфектна актьорска игра - и главните, и поддържащите актьори.

Мили спомени ще запазя за Се Дол и Бонг Сун. Невероятна игра!

А Джун Ги - е, той е вече в сърцето ми!

Разписах се много, а не казах най - важното - гледайте и се наслаждавайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал беше малко брутален за мен, особено първите епизоди. Големи побоища, големи кървища. После свикнах, дори така се запалих, че нямах търпение да гледам следващия епизод. Имаше както тъжни, така и забавни моменти. Любовната тематика нещо не я бяха доизмислили, вероятно защото действието се въртеше предимно около отмъщението на Илджиме. А Джун Ги направи страхотна игра. И тук си пролича любовта на корееца към акитата. Аз не бих си кръстила детето Кучешко лайно( Ке Донг). :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това за мен е много добре направен сериал! Издигна ми се в очите тва момче Lee Jun Ki и мога да кажа, че дори ако PR-а,режисьора и операторите взети заедно, се опитват да ти помагат да излезеш добре на екран, ако не си пасваш на мястото просто работите не стават. Гледала съм го в няколко филма , особено ми хареса и в Time between dog and wolf. Предполагам, че снимките са били тежки тук, защото сякаш той беше болен от средата на сериите и говореше носово и пресипнало. Иначе имаше доста интересни образи, начело с бащата. Този скакалец, буквално заемаше целия екран с усмивката си. Много симпатичен човек. :D А другия дето викаше Бозооо бозооо или нещо такова :D също беше и той един шемет. Тези се откроиха за мен, но и останалите също ми харесаха. Беше удоволствие за мен да гледам този страхотен сериал и благодаря за превода! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър сериал, от тези, които те карат да се залепиш за монитора и да не мирясаш, докато не изгледаш и последната серия. :lol2: Страшно много ми хареса - историята, актьорския състав, музиката, атмосферата, настроението, което носи сериала. И Джун Ги прави уникално силна роля, убедих се вече, че това момче с какъвто и проект да се заеме му се получава просто. Времето на кучето и вълка, Герой, а сега и Илджиме - останах очарована от играта му. Сериалът влиза в личната ми класация на най-добрите сериали и ще го повторя поне още веднъж. Целият каст бяха уникални образи, за пръв път от доста време насам 20 серии ми се видяха малко, искаше ми се да има поне още 10. :yes: Който го е пропуснал да тегли и да гледа, не вярвам да има разочаровани. Лична оценка 10/10. :panda-145: :panda-145: :panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останах без дъх до самия край.И аз да се запиша.Отскоро открих азиатското кино и по точно корейското и съм запленена от всякъде.Специално този сериал си го избрах заради И Джун Ги и наистина не сгреших.Невероятен артист,техничен и красив.Как само влизаше от образ в образ.Страхотен сценарий.Изгледах го за 2 дни и дори си го записах.Толкова цвят и изключителна игра на артистите.Браво на режисьора свършил си е работата до край от всякъде.Като се почне от избора на артисти та до всички които имат принос в сериала.Благодаря и на екипа по превода иначе без тях трудно ще се гледа.Заслужава си да се гледа.Много много ми хареса.Гледах го веднага след "Моето момиче"точно заради Джун Ги и беше истинска наслада за очите.Хареса ми още в другия сериал.Благодаря Ви че Ви има и има от къде да си черпим информация и да обменяме мнения. :) :) :) :) :):es: :es: :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го бях гледала до сега, но ми хареса. Уникален Джун Ки! Той както и беззъбия му баща и лелката, която все си надигаше бюста ми направиха целия сериал. Имаше много хубави моменти, обаче и твърде много драматични.Романтиката ми липсваше, а за финала не знам какво да кажа

 

ще си се надявам да е жив, макар че не успях да разбера последното дали е разказ или истина, но Илджиме трябва да е жив, ако съдим как започна драмата.

 

Оста също е много добър. Благодаря за превода. Заслужава си да се гледа, бих го препоръчала ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ме разтърси, толкова ме трогна… Сърцето си чувствам празно и пусто след края… Една, или две, или три минути седях взирайки се безмълвно в екрана?

Lee Joon Ki – как природата създава толкова красота, не стига това, ами и талант безспорен. След няколко негови сериала и един филм признавам, че е изключителен актьор. Перфектно се представи тук във всичките превъплъщения на героя си. Раздаване докрай, зверска игра. Абсолютно достоверно обича и мрази, плака и се смя, биха го и се би. Вярваш му, че истинският той преживява всичко това тук и сега, пред теб, на момента. И двете момичета ми бяха много симпатични, едната с неподправената си праволинейност и непрестореност, а другата с милосърдието си и доброто си сърце /да се чудиш как такъв баща има такава дъщеря – по скоро тя да беше неистинското му дете, отколкото Джа Дол/. Адмирации и за двете майки, страхотно играха и те, много силни образи направиха, а също така и двамата противоположни герои – най-доверения охранител на краля и другия, дето мина към светлата страна, монаха. Удоволствие беше да го видя и в комедийните моменти. Ши Хо, полубратът, беше интересен като герой и се зарадвах на развитието, което претърпя образът му във филма. Не мога да подмина и оня зализан селски хитрец, вагабонтин и рекетьор, дето даже и шапката на военната униформа накривяваше кокетно – много ми беше симпатичен. Със сигурност, обаче, най-най-любим ми беше Се Дол, вторият баща на главния. И ме разсмиваше, и ме разплакваше. Толкова добродушен, честен, обичлив и всеотдаен! Страхотен актьор! Ама и хлапето накрая му беше копие, но по-отракано.

Хареса ми и постройката на филма – как дадена сцена се развива, а след известно време се връщат към нея от съвсем друга гледна точка и разкриват още неподозирани и изненадващи подробности. И изобщо този филм е един от малкото, в които често не можех да отгатна как ще се развие действието и затова ми беше и толкова интересно. Бойните сцени бяха дозирани и фино и елегантно направени и не дотежаха. Много добра визия бяха измислили и на “прилепа”.

Музиката е хубава, но нямаше толкова много песни, повече инструментални пиеси. Но пък тази "A Flower's Message" е страхотна!

Да не забравя да благодаря на екипа по превода, без чийто труд този прекрасен филм би бил недостижим! :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да искам, по-добре от kitket не мога да се изкажа ;)

Дълго време се дърпах от тази драма, дори аз самата не знам защо, а наистина се оказа една незабравима приказка :wub:

Историята е една от най-интересните и завладяващи, които съм гледала. Актьорите бяха точно подбрани, всеки си тежеше на мястото. Музиката беше невероятна, настръхваща - адски силен OST!

А за цъфналите дръвчета не знам какво да кажа...такава красота...изпълваха ми душата! Къщите и костюмите също, все повече и повече се влюбвам в историческите сериали.

Само любовната история ми липсваше, можеха да се справят по-добре, но както и да е.

Сега за Lee Jun Ki - гледала съм го в още два сериала и един филм, но тук вече ме спечели за фен. Сякаш е роден за тази роля, през цялото време не можех да откъсна очи от него, перфектно се представи! :yes:

За тези, които още не са гледали това произведение на изкуството - гледайте, сигурна съм, че няма да съжалявате! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като прочетох отново коментариите мисля да си го изгледам отново.Толкова много ми хареса този сериал.

kitket страхотно изказване за филма. :kiss2:

Само мога да спомена сцената със сватбата на втория му баща-една незабравима сцена. :es: :es:

Хайде приятно гледане на други като мен,ако има такива :D :D :asian: :asian:

Редактирано от magikamegi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох толкова съжалявам, че отлагах така дълго да го гледам! Един изключително красив и въздействащ сериал. Образите на героите ти се забиват в главата и просто след края вече се чудиш какво ще правиш, защото до такава степен си се привързал към тях, че имаш нуждата да ги виждаш, да чуваш гласовете им... Бях разтърсена просто! Още повече, че актьорите наистина бяха невероятни, най-вече Джунг Ги! Този мъж е актьор с голямо А... Просто така се превъплъти в ролята си, такива чувства влагаше и така добре пресъздаде героя си, че аз просто съм безмлъвна. 

Този сериал не е за изпускане, независимо какви скрупули имате срещу историческите сериали или каквото и да било друго, гледайте го. Няма да съжалявате - от към история, от към игра, ост - всичко му е страхотно! Аз с удоволствие ще го гледам отново. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сладко сериалче. Актьорите играят доста по-естествено от Хонг Гил Донг, а сливовите цветове са прказни! Но някак си драмата се губи, сюжетът тече по-скоро спокойно, даже на моменти доскучава. Любовна интрига няма. Но пък приключенията и хуморът са на ниво, и е приятно преживяване с хубавата музика. :up:

Честно казано наистина ме трогна актьорът, който играеше втория баща на главния герой. Просто ме потресе - толкова милост, простота, и житейска мъдрост съчетана с яростта да оцелее в този жесток свят, който те смазва! :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чосонският ''Шити Хънтър''  :28558: Готин сериал :up:  И от мен отнася суперлативи, както за актьори, така и за сценарии. И едно забавно видео с главната шматка...За пръв път го гледам в сериал и ''вденах'' защо е насъбрал такъв фенклуб...Да отбележа бащата...разби ме тоя човечец...Има достатъчно писано по - горе и няма да мъдря и аз някаква философия за коментар - сериалчето не е за изпускане  B)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lee Joon Ki го бях гледала само в My girl и не бях твърде впечатлена, освен че е симпатяга.., но нищо особено...., в момента гледам този сериал(даже нарочно не гледам и новия с него, че да не ми се разбъркат образите в главата, други нови си следя) и съм вече абсолютен фен :icon_sunny: , както разбирам от коментари е цар на историческите роли.., а напоследък доста ми се усладиха именно такива истории, предвкусвам още моменти с този великолепен актьор

 

въпреки, че все още не съм си завършила драмата.., от сега мога да отлича Се Дол като втория ми любим образ, този актьор го мяркам на доста места и винаги носи особено присъствие(единствено в Хилъра не го бях забелязала, ама това ми беше първия сериал.., аз още не им различавах физиономиите.., но по-късно се сетих, де... хехе)

 

Ши Хо беше приятна изненада, че играе тук, след Мъжа на принцесата ми е в графа - *да изгледам всичко с него*, но понеже си бях набелязала Илжиме-то по-отдавна.. бях забравила, че и той е тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой не знае 'Илджиме", кой не го е гледал... Май само аз не бях?
Много, много ми хареса. Препоръчвам го на по-новите фенове на корейски драми. Въпреки тежката история върви динамичо, не дотяга. На много хора им се е видяла малко романтиката, но за мен беше премерено количество. Мисля че акцента беше върху любовта, но в по-общ смисъл. А такава имаше предостатъчно - между баща и син, брат и сестра, приятели, хората като цяло. Като казах сестра

една от най-тежките сцени за мен беше тази в затвора. Когато Йонг отхвърли сестра си, а тя нищо не можеше да му каже. И после, когато той разбра истината. Много жестоко от страна на сценаристите.


Ех Илджиме, нямаше серия в която да не страда :(. Не знам реален човек как би издържал на толкова мъка, докъде би стигнал...

А освен главния, любими герои ми бяха вторият му баща и колкото да е странно брат му. Хареса ми колко е праволинеен. И въпреки залитанията си остана човек.
И пак казвам - много ми хареса. Напоследък трудно гледам цял сериал, след средата нещо се счупва и не мога да ги довърша. Този обаче не само, че го приключих, а и вече ми е ТОП 5. 
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо не останах много впечатлен от сериала. И сигурно защото го гледах заради Han Hyo Joo, а ролята и не беше нещо значимо. Не разбрах как главния герой беше станал толкова глезен в началото, кой го беше разглезил?  Един пакостник.

Off Topic

Накрая прости на краля? И защо наруши синовния си дълг? Остави се като идиот да го накълцат. Края беше доста негативно отворен.

  Ако имаше някоя идея изобщо не я схванах. 

Редактирано от bealonenomore
Спойлер.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.08.2021 г. at 21:06, gig911 написа:

Аз нещо не останах много впечатлен от сериала. И сигурно защото го гледах заради Han Hyo Joo, а ролята и не беше нещо значимо. Не разбрах как главния герой беше станал толкова глезен в началото, кой го беше разглезил?  Един пакостник.

  Покажи скритото съдържание

Накрая прости на краля? И защо наруши синовния си дълг? Остави се като идиот да го накълцат. Края беше доста негативно отворен.

  Ако имаше някоя идея изобщо не я схванах. 

Няма идея, просто славата на сериала се дъл(р)жи на фенките на Lee Joon Ki.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналната история е китайска и има китайски сериал със същото име. Малко по-различно се пише и произнася. В каталога го има. Той е много по-хубав, без претенции за сериозност, но много весел, а главният герой е вечно пиян и много симпатичен. Китайският И Джъ Мей, който всъщност е оригинала, е название на бандата, ако правилно си спомням и е близък до познатият ни Робин Худ или корейският Хонг Гил Донг. Идея нямам защо корейците направиха сериал от чужд събирателен образ и му добавиха елементи, които всъщност нямат много общо с И Джъ Мей.

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...