Jump to content

Recommended Posts

Илджиме.. тъкмо го изгледах и още ме държат последните незасъхнали сълзи. Просто такъв сериал няма... Е, това ми е първия исторически сериал, но е адски домър и в момента си мисля: бахти му филма... Какво ще правя отсега нататък... Свикнах да заспивам и да се събуждам на него.

Какво и да е, актьорите бяха адски добри, особено Jun Ki. Успя да изиграе две напълно различни личности в един човек.

Макар че има какво още да се развие и 2ри сезон няма да дойде в повечко, естествено можеше да се очаква този отворен край.Просто няма как иначе - събрал се с Юн Ча и заминал с майка си, брат му се вклюбил в Бок.. забравих и името и така възкръснали двамата му бащи и сестра му.. :lol:

Който не го е гледал много изпуска.. не знам сега защосе съмнявах, че няма да ми хареса.

Лично на мен началото докато Йони се осъзнае, че ще е Илиджме, не ме изнерви. Даже напротив.За мен беше най-хубавия период, защото хем беше забавен, хем беше началото на кариерата му.. И освен това бе доста напрегнато и те държеше на нокти кога ще дойде гранда и ще се случи очакваното. И честно казано това, което те привлича, е началната сцена, която всъщност е финала. А мен лично още първата серия ми хвана погледа чрез историята, която започна да се разказва. Има просто нещо магнетично, което те привлича...

Откъм любовна история.. ами честно казано и без нея ми е напълно достатъчен филма. И ако накрая тя беше поставена на преден план, то цялата идея някак щеше да се загуби. Макар че тръпнех да видя как се разкрива лицето на Илджиме пред любимата му, това( да се надяваме) ще се случи в някой бъдещ сезон.

И това е.

One of the best ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледала съм Джун Ги на много места, възхищавала съм се на играта и представянето му, но никога не съм му била фен... Докато не попаднах на Илджиме, който ми хареса изключително много.

Джун Ги беше невероятен там - най-добрата му игра. За пръв път го видях в тази светлина и страшно много ми допадна.

Не е лесно да изиграеш двама различни души, или по-скоро трима.

Йонги беше весел, добър, забавен. Илджиме - сериозен и търсещ справедливост. Тези две личности съществуваха неразривно една от друга. Илджиме нямаше да бъде същия без Йонги и Йонги - без Илджиме. Характера и на двамата беше страхотен, защото подбудите им бяха благородни, подтиквани от жестокостта и лицемерието на управляващите, съществуващи заради благополучието на обикновенните хора.

Йонги нямаше да се превърне в Илджиме, ако не се беше сблъскал с огромна болка и ако второто му семейство не го беше приело - красивата Дани и Се Дол. Се Дол за мен беше един от най-силните персонажи в сериала и образ, който не трябваше да завършва по този начин. Той даваше живота си за Йонги и въпреки че се занимаше с кражби, беше неподправен, искрен, благороден и добър. Любовта, с която се отнасяше към двамата си сина и Дани и беззъбата му добронамерена усмивка, изпълваше сърцето ми всеки път, когато го погледнех. Беше страхотен баща, защото умееше да разбира синовете си. С Дани бяха прекрасна двойка. Харесвам актрисата, която я изигра и забелязвам, че роли в исторически сериали много и подхождат.

Друг образ, който харесвах и претърпя голямо развитие, беше бащата на Бон Сук - селянин, препитаващ се с мошенничество и прецизен до съвършенство боец. Бойните сцени с него и Йонги в планината бяха много силни. Изобщо всички бойни сцени бяха силни и внушителни. Бон Сук също ми допадна, но не ми беше любимка. Въпреки това изигра огромна роля в плана на Илджиме.

Илджиме не би бил същия и без Юн Че. Хан Хьо Джо беше прекрасна.. Много ми хареса отношението и към хората и уважението, с които се отнасяше към брат си Ши Хо. Той също беше особен персонаж и претърпя доста промени. Пак Ши Ху не ми хареса. Гледала съм го на няколко места, но все е един и същ - един и същ поглед, жестове и т.н.

Интересен ми беше другия брат на Юн Че - Ши Уан - пълен ненормалник, гадняр от класа, който не можеше да прави нищо като хората. Странен персонаж беше - държеше се отвратително с всички, дори с Йонги докато не му помогна. Тогава открих някаква добронамереност в отношението си към него - стори ми се, че го цени, отнасяше се добре с него и дори няколко пъти го спасяваше. Не можах да го преценя добре, затова го включвам към положителните персонажи, към които прибавям и всички приятели на Йонги.

Отрицателните са краля, верните му слуги, военния министър и китайските посланници. Всички бяха толкова ужасни, че думи не ми стигат да опиша отвращението си от тях. Краля беше болен мозък заслепен от властта и короната, а Чон - от краля, който възприемаше като Бог. Двамата причиниха необратими последици.. Актьорите, които ги изиграха бяха много добри.

Целия сериал беше страхотен. Много ми хареса. Съжалявам, че не го гледах още миналата година, когато го започнах. Джун Ги беше невероятен и ролята му на Илджиме ще ми остане любима.

 

Ще съм благодарна, ако някой ми поясни едно обстоятелство от финала, защото не ми стана ясно

 

 

Илджиме умря или не? Никой ли не знаеше нищо за него или той избяга и се скри в планината с бащата на Бон Сук?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще съм благодарна, ако някой ми поясни едно обстоятелство от финала, защото не ми стана ясно

 

 

Илджиме умря или не? Никой ли не знаеше нищо за него или той избяга и се скри в планината с бащата на Бон Сук?

 

 

По мое мнение оживя. Нали приятелят му - обущаря, накрая като занесе обувки на бащата на Бон Сук, показа, че носи два чифта.

Но, това си е моето мнение:).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ще съм благодарна, ако някой ми поясни едно обстоятелство от финала, защото не ми стана ясно

 

 

Илджиме умря или не? Никой ли не знаеше нищо за него или той избяга и се скри в планината с бащата на Бон Сук?

Отворен финал.. Един от най-красивите, може би само този на "Кучето и вълка" ми харесва повече..

И аз съм на предното мнение. А и детето беше нещо като препратка..Като си го изгледам пак, отново ще размислям..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва само с една дума да опиша тази драма, то тя ще е - уникална! Много силен сюжет, пълен с невероятни и запомнящи се моменти. Джун Ки е много добър актьор и съм го виждала в няколко различни роли, но тук наистина няма равен. Толкова добре изигра ролята на Илджиме, че съм сигурна, че друг нямаше да може да се справи по-добре.

Музиката, актьорите, сюжетът, пейзежите ... всички беше перфектно. Имаше драма, комедия, бих казала малко екшън, няколко сладки романтични моменти и естествено много напрегнати моменти, така че да искаш да гледаш всяка следваща серия.

И аз много харесах бащата на Йонг. Беше най-добродушният крадец, който съм виждала :D Толкова много го харесах, че

когато умря просто не можах да повярвам, мислех че ей сега ще се съживи.. но не за жалост не се случи.

 

И да не пропусна да отбележа за краят на сериалчето, който беше най-силният момент, според мен. Не очаквах да е такъв. До самият край се надявах Йонг да се разкрие пред Юн Че, щеше да е много сладко тя да разбире кой всъщност е Илджиме... Но все пак краят ми харесва.

 

А! И да не забравя да благодаря на екипа, който предостави българските субтитри към драмата. Ако не бяхте вие, нямаше да можем пълноценно да се насладим на това чудо, наречено "Илджиме" ^__________^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До самият край се надявах Йонг да се разкрие пред Юн Че, щеше да е много сладко тя да разбире кой всъщност е Илджиме... Но все пак краят ми харесва.

 

Той всъщност и се разкри или поне тя разбра, че той е Илджиме. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Той всъщност и се разкри или поне тя разбра, че той е Илджиме. :)

 

Е как! Разкрил се е и аз не съм забелязала :D

 

Редактирано от katomova
Използвай опцията спойлер!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен се разкри, докато бяха в къщата в гората след като той отиде да я спаси. Имаше един момент, в който тя го помоли да види лицето му, но нищо повече. В следващия епизод обаче погледа и поведението на двамата, докато се сбогуваха преди тя да замине със семейството си, показаха друго.. Затова си мисля, че Юн Че е разбрала, че Йонги е Илджиме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Според мен се разкри, докато бяха в къщата в гората след като той отиде да я спаси. Имаше един момент, в който тя го помоли да види лицето му, но нищо повече. В следващия епизод обаче погледа и поведението на двамата, докато се сбогуваха преди тя да замине със семейството си, показаха друго.. Затова си мисля, че Юн Че е разбрала, че Йонги е Илджиме.

 

Възможно е, въпреки, че аз си мисля, че той реши онзи път в къщата да не й се разкрива. Можем само да предполагаме :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Възможно е, въпреки, че аз си мисля, че той реши онзи път в къщата да не й се разкрива. Можем само да предполагаме :)

 

 

 

до колкото си спомням той я спря и се завъртя с гръб към нея, за да не му свали маската.

 

 

-> вижте в това видео на около 3:28

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, спря я наистина, но в следващия епизод, докато се сбогуваха, и двамата се държаха особено. Юн Че му каза много нежно "Пази се!", а по принцип не изпитваше големи симпатии към Йонги. В последния епизод също интонацията на гласа и се промени, когато попита прислужницата си "Как е онзи човек?". Може би много се вманиачавам, но по това съдя, че някак се е досетила кой е Илджиме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса! Става ми болно от мисълта, че нещата са толкова несправедливи в много страни и до днес (въпреки че сега жестокостта е по-прикрита сякаш).

Образът на краля е най-противният, който съм срещала във филм/сериал досега. Дори начинът, по който говореше ми беше непоносим. Отначало го мислих за глупак, манипулиран от съветниците си по най-елементарен начин, но с всяка изминала серия се убеждавах, че всъщност е безсърдечен човек, способен да извърши всичко, за да запази позицията си.

Военният министър всъщност ми беше адски симпатичен. :D Много му се радвах, въпреки че играеше отрицателен персонаж. Малко подведен от алчността си, но като цяло миличък човек. Синът му също с времето започна да ми харесва. Страхлив, придаващ си образ на голямата работа, но всъщност с нежна душица. Всяко негово лошо действие беше продиктувано от несигурност в самия себе си. Трябва също да се спомене, че актьора е много хубав :lol: Дъщерята (Юн Че) ми беше донякъде антипатична. Не знам защо така.

Джа Дол/ Бюн Ши Хо ми открадна сърцето! Със самото си изражение показваше, че не е щастлив от живота си. Направо те кара да му съчувстваш. Дори начинът, по който говореше му придаваше авторитет. А няма да забравя колко замайващо красив беше в 16 епизод,

 

докато говореше с баща си в затвора. Просто не исках никога тази сцена да свършва.

 

Се Дол - най-слънчевият и положителен образ в целия сериал. Когато остана без един зъб, ми стана още по-симпатичен. Говореше с най-сладкия акцент :D

 

Вторият незабравим момент за мен от филма е сияещата му усмивка на сватбата му с ильпюн Дан-и. Автоматично цапва една усмивка и на твоето лице. А пък колко плаках, когато умря! С глас плаках, почти като Джун Ки. Мисля, че така не съм плакала на никой филм. Точно той най-малко заслужаваше да умре.

 

От женските образи най-симпатични ми бяха Бонг Сун и... ох, не мога да се сетя името ѝ. Застаряващата мацка, която държеше мястото за хранене и се натискаше на Се Дол. Бонг Сун беше страшна сладуранка, отношенията им с баща ѝ много ме разсмиваха. И не знам по какъв начин ми въздействаше, но на всяка по-мила сцена с нея и Джун Ки се просълзявах... Исках тя да спечели сърцето му.

Илджиме/ Йонг/ Гьом - страхотно изигран от И Джун Ки! Невероятно влизаше от един образ в друг. Когато всъщност беше тъжен, за да не се издаде, хоп! веднага лепваше усмивката на лицето си и се шегуваше с всички.

Наистина хубав и пораждащ много емоции сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Браво,браво,браво. Едно голямо БРАВО на целият екип създал този сериал. Останах очарован от сериала,а признавам си бях доста песимистично настроен,нооо радвам се,че бях опроверган по този брилянтен начин.В по горните коментари сте казали почти всичко което може да се обобщи,затова ще бъда съвсем кратък. От епизод на епизод все по завладяващ и по завладяващ. В началото ,ооо даа,бях смаян от великолепната градина с прекрасни цъфнали дървета и тези малки сладки актьори. особенно очарован съм от това сладко хлапе ,което изигра ролята на Ън Чае. Историята беше много хубава,имаше много хубави моменти но също така и много тъжни,моменти ,в които признавам си очите ми се насълзяваха. Страхотна игра на всички актьори,било то главни или второстепенни. Мисля ,че краят беше много хубав ,вярно оставаш с едно такова чувство ,на незавършена история,но то е така,с всеки хубав сериал,иска ти се да не свършва никога,но мисля,че този финал си беше най-логичният и най-правилният,естественно оставено е на зрителя да си съчини свой,както си му хареса на него си. ОСТ-а към сериала е божествен,няма и ден ,в който да не си пускам песните и да им се наслаждавам и отново да се потапям затваряйки очи в тази приказка. Ехх,въздишка на носталгия. Но сериала ще си остане завинаги един от любимите ми ,за което също така огромно Благодаря и на екипа на Ийстърн Спирит за предоставените субтитри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това аз го качвам :) в момента (лично на мен не ми допадна краят на сериала очаквах повече)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено много ми хареса този филм. Една истинска драматична история. Още от самото начало си пролича, че ще бъде един силен филм. Много е грабващ ии наистина много плаках на него ! Пропоръчвам го на всички да го гледат. Само края ми беше малко неочакван на мен. Честно казано бях сигурна, че ще свърши по-коренно различен начин. Но въпреки това пак ми хареса ! И най-много ме впечатли подбора на актьорите. В смисал такъв приликата между малките и пораснали в последствие герои. Евала на режисьора ! :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм на шести епизод и, честно казано се питам, кога ще стане нещо по-сериозно... До момента нашия човек само се развява насам-натам и нищо важно не се случва. Не знам, на мен този сериал ми е прекалено инфантилен (може да е и от годините :) ). До тук каквото видях от него ми се струва класа под Ловците или пък Четирите бога. Чета по-горните коментари и се учудвам, защо аз не го възприемам по този начин. Не знам... така или иначе ще го изгледам целия и се надявам по-натам мнението ми да се промени. Иначе актьорската игра е страхотна, както винаги, но историята още не ме е грабнала, а съм свикнала от други сериали към втори-трети епизод да не мога вече да се отлепя от екрана :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм на шести епизод и, честно казано се питам, кога ще стане нещо по-сериозно... До момента нашия човек само се развява насам-натам и нищо важно не се случва. Не знам, на мен този сериал ми е прекалено инфантилен (може да е и от годините :) ). До тук каквото видях от него ми се струва класа под Ловците или пък Четирите бога. Чета по-горните коментари и се учудвам, защо аз не го възприемам по този начин. Не знам... така или иначе ще го изгледам целия и се надявам по-натам мнението ми да се промени. Иначе актьорската игра е страхотна, както винаги, но историята още не ме е грабнала, а съм свикнала от други сериали към втори-трети епизод да не мога вече да се отлепя от екрана :D

Той тепърва екшъна не е започнал. И в Hong Gil Dong е горе-долу същото. Героите се променят към средата на сериала и тогава става наистина интересно.

Мен лично "Ловците" започна да ме увлича чак след 7-ми, 8-ми епизод, макар да ми се струва малко по-разтеглен от двата гореспоменати от мен, които са ми любими.

Може и да е заради детското личице на актьора. Все пак Джун е най-млад от другите в главните роли на историческите сериали, макар и не по-малко талантлив.

Любимец ми е и сигурно съм пристрастна, но все пак най-големият плюс е трите съвсем различни персонажа, в които се превъплъщава в Iljimae и то със страхотен успех:

 

нехранимайкото-шматка, крадеца в стил "Робин Худ" и принца-благородник..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е че сме различни и всеки от нас вижда един и същи филм по различен начин. На мен пък много ми харесаха първите серии с дечицата, след това имаше няколко серии, в които лиготийките на Джун бяха малко в повече (според мен виждане на сценариста и режисьора), но след това като те завърти действието и няма спиране.

ленкова, вярно е, че "Ловците" много вдигна летвата на този вид сериали и може би влияе на мнението ти за този, но и той си заслужава отделеното време :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...