Jump to content

Recommended Posts

jyqQJc.jpg

 

A Passionate Love

 

Страна: Тайланд

Също известен като: Roy Ruk Raeng Kaen

Жанр: slap & kiss

Eпизоди: 16 ep. по 1:40ч

Период на излъчване:  2 септември 2015 - 22 октомври 2015

Канал: CH7

Режисьор: Wongkrachang Sarunyu

 

Участват:

Michael Pattaradet като Kimhan (Ким)

Pooklook Fonthip като Mookarin (Мук)

Bo Thunyasupan като Paktra

Note Weesuwan като Tada

Ploy Jatumat като DuangDao

 

Резюме:

Ким и Мук са сгодени от три години и след месец им престои сватба. Братът на Мук е женен за сестрата на Ким, но една вечер, след техен скандал, тя е намерена мъртва. Подозренията падат върху съпруга и.

Смятам, че толкова стига за описание, защото по-подробно ще си е направо спойлер. Държа да предупредя, ако някой смята да го погледне, че лакорна е за хора, които са гледали поне няколко slap & kiss лакорни, защото дори Sawan Biang ще им се стори като рай сравнение с това , което сътворява този субект. Аз съм едва на 5 еп. и хем се мислех за гърмян заек, но дори и аз съм леко шокирана до какви невъобразими граници може да стигне едно отмъщение.

ПП не четете резюмета, защото са се пооляли и са разказали почти половината сериал.

 

 

 

онлайн с руски суб

онлайн с англ суб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го гледала.

П.С. А Кен е букванолно англел  в сравение с главния в този лакрон.

Подготви се...натам и по-зле отиват нещата.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е хубав, но доста тежък. Въпреки това, успях да го изгледам и изобщо не усетих кога мина времето. Буквално ме зарази и си спретнах един среднощен маратон. Бях забравила колко увлекателни могат да бъдат тайландските сериали с техния специфичен почерк. Въпреки че сюжета е тежък на мен ми хареса и успя да ме вкара в сериала. :) Напоследък не съм попадала на такива сериали, ако не броим този, който превеждам в момента. Допадна ми и играта на актьорите, бяха страхотни и много добре си изиграха ролите, защото успях да повярвам на емоциите, истините, лъжите и чувствата им. Присъстваха всякакви емоции, характери, истории и съдби. Хареса ми и динамиката на сериала, защото във всеки епизод се случваше нещо и нямаше място за скука. Още с първият епизод успя да ми прикове вниманието и така чак до последният. Това също рядко ми се случва, защото обикновено трябва да изгледам поне 2 епизода и ако магията не се случи започвам да се замислям как ще върви по-нататък.

Off Topic

За героите много може да се каже и разкаже. Тук нямаше само един лош, който да обвиня за всички каши, проблеми, разбити сърца и животи. Вината беше на всички и всички имаха заслуги за това, което им се случи и през което трябваше да преминат. Не съжалявах никой, не симпатизирах на никой и всеки път, когато на някой от тях се случваше нещо не се питах, колко още може да понесе или защо му се случва това. Вината, която всеки от тях имаше беше разковничето за неговото нещастие. Главната двойка много ми допадна. Изглеждаха добре заедно и в началото имаха една красива любов, радваха се на дребните неща и си личеше, че се обичат, но когато трябваше всеки един от тях да избере и двамата тръгнаха по грешният път и се загубиха. Главната героиня е добра, красива, умна и възпитана, но това не й помогна и когато трябваше да избира допусна сериозна грешка с която успя да до разбие сърцето на мъжа когото обичаше /визирам момента, когато излъга в съда заради брат си/. Не можах да оправдая постъпката й, защото въпреки че става въпрос за брат й, лъжата която изрече беше непростима, защото по този начин предаде и любимият си и прикри една вина, въпреки че вярваше в брат си, все пак имаше съмнения. После й се случиха много неща и тя до самият край вярваше в Ким /главният/ и винаги се връщаше при него, но вече беше твърде късно. Не я съжалявах и не ми беше мъчно за нея. В началото имах симпатии към главният, но те бяха твърде кратки, защото после заради отмъщението си ги надроби едни каши и не успя да се спре, а малкото пъти в които се опитваше все някой му пречеше и нещата ставаха все по-заплетени. Беше много наранен и се чувстваше предаден, но после и той самият направи това с много хора. Актрисата, която беше влюбена в главния и изигра ролята на лошата беше много добра. Такава ненормална, разглезена до безобразие, буквално луда откачалка не се среща често. Това отвратително същество направи такива поразии заради манията си по Ким /главният/, че това което й се случи на финала изобщо не ме трогна и засегна по никакъв начин. Баща й беше не по-малко виновен от нея, защото вместо да я възпита, той непрестанно и угаждаше на прищевките и успя да до съсипе живота на Ким и Мук /главните герои/. Накрая си призна грешките и ги осъзна, но вече беше твърде късно за всички, включително и за дъщеря му. Финала и за него беше повече от добър или поне за мен. Мъката и болката, която ще го преследва до края на живота му е достатъчно добро наказание за грешките му и животите, които разруши заради отвратителната си дъщеря. Брата на главната беше източника на тази цялата каша и също заслужено си получи накрая наказанието. Има една поговорка: "Господ бави ама не забравя". В неговият случай и след цялата тази бъркотия, която създаде с бившата си жена, това е най-точното описание на това което стана с него на края. Дао /любовницата на брата/ излезе най-свястна, мъдра и разбрана от всички. Въпреки че беше най-малка, постъпваше доста разумно и разсъждаваше доста мъдро за годините си. Много ме забавляваше, като говореше с него или за него и му викаше "чичо". В интерес на истината така и не разбрах мотивите й, защо помагаше на главните. Все повтаряше, че хората които истински се обичат трябва да бъдат заедно, това е една от причините, другата е, че мразеше оная откачалка дето им вгорчи живота на главните. Харесваше и главния, даже по едно време за малко се заиграха, но не се случи нищо между тях благодарение на нея, защото той правеше глупост след глупост, а и като прибавим алкохола комбинацията става уникална. Колегата на главната, който беше влюбен в нея също беше разумен и добър, мислеше логично и през цялото време й помагаше с надеждата да му обърне внимание, но тя само си го използваше, когато има нужда от него, когато беше наранена от Ким, но все го зарязваше, когато главният й свирне и тя тичаше обратно при него. В интерес на истината я разбирам относно това, защото забраненият плод, лошото и красиво момче и невъзможната любов са най-неустоими, а тя наистина го обичаше.  Въпросният колега не успя да го огрее, въпреки че не беше лош, но лично на мен изобщо не ми беше по вкуса. Прекалено беше добър, грозен, ако трябва да го сравня с Ким, скучен, като че ли нямаше живец в него, беше твърде подреден и сериозен. Ако трябва да сравня главният и него, този губи от всякъде. Финала не ми допадна особено. Допусках, че няма да е щастлив, но пък за сметка на това остана отворен и всеки може да си избере най-добрият вариант за него. Дали ще се съберат или не. Като го изгледах предположих, че най-вероятно след време ще са отново заедно, а може би и по-рано, защото накрая Ким й каза, че всеки ден ще я чака на острова. 

Сериала наистина си струва отделеното време и ако харесвате лакрони от рода на Sawan Biang и Defendant of Love и този ще ви хареса. Ще сложа друг линк за гледане онлайн с анг. суб. Горният линк в описанието не е за този сериал, а за друг, но са сложили същият постер и това обърква. Можете да гледате тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рали, мерси за линка, поправих го, не съм разбрала, че всъщност е за друг сериал. За всичко, което си написала съм напълно съгласна с теб. Относно финала 

Off Topic

аз преди да го започна прочетох, че няма хепи енд и се изненадах, защото досега не бях попадала на лакорн без главната двойка да се събере накрая. Затова изгледах последните 5 мин от финалния епизод и съм на същото мнение като теб, защото след, макар и отворен, според мен ще бъдат заедно, защото след като Ким и каза, че ще я чака всеки ден на острова тя се усмихна. Остават ми още 6 еп., за Ким - разбирам го, че беше наранен от предателството и в началото търсеше отмъщение, но като че ли някъде между 7-10 еп. любовта му надделя и мисля, че наистина искаше  да бъде заедно с Мук, но генералът така и не позволи това да се случи. От там насетне стана неразбирателството, от негова страна, че тя е решила да приеме любовта на шефа си и предполагам отново ще започне да отмъщава, до там съм стигнала в момента. За Мук- грешката и беше, че предпочете да защити брат си, но затова голяма вина имаше адвоката му, тъй като и втълпи идеята, че след като не може да знае истината, трябва да се довери на това, което и казва сърцето, и тя, тъй като обича брат си, предпочете да вярва, че е невинен и всъщност става въпрос за нещастен случай. Не ми хареса в Ким това, че беше слаб и се опитваше да намери утеха ту в отмъщението си, използвайки  едната, ту в предадените си чувства, използвайкк другата от забъркалите с историята девойки (Дао). Всъщност генералът точно го определи като слаб човек, защото наистина си беше такъв, нито в отмъщението си беше твърд, нито в любовта си.

Като изгледам останалите 6 еп., ще пиша пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстоят още много неща да се случат. :) 

Off Topic

Въпросният генерал му казва, че е слаб човек и наистина е така, но поне него мога да го оправдая повече, отколкото този дърт коцкар. Той е доста по-голям от него, но също се оказа слаб човек. Позволи на дъщеря си да го прави на маймуна и вместо да спре да й угажда той продължи и това доведе до лошият финал за главните. Ако не беше отвлякъл Ким от болницата и не беше го принудил да се ожени за тая ненормалната, това нямаше да се случи. Ким и Мук щяха да заминат, а щерка му иска не иска щеше да ги остави, естествено ако той, като баща й беше обяснил, че така не става. Трябваше да се намеси и да спре дъщеря си, а не да принуждава Ким да се жени за това разглезено ненормално и болно нещо. Още от самото начало ми направи впечатление /от 1 епизод/, че на тази и хлопа дъската и предположението ми се оказа много вярно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Рали написа:

Предстоят още много неща да се случат. :) 

  Покажи скритото съдържание

Въпросният генерал му казва, че е слаб човек и наистина е така, но поне него мога да го оправдая повече, отколкото този дърт коцкар. Той е доста по-голям от него, но също се оказа слаб човек. Позволи на дъщеря си да го прави на маймуна и вместо да спре да й угажда той продължи и това доведе до лошият финал за главните. Ако не беше отвлякъл Ким от болницата и не беше го принудил да се ожени за тая ненормалната, това нямаше да се случи. Ким и Мук щяха да заминат, а щерка му иска не иска щеше да ги остави, естествено ако той, като баща й беше обяснил, че така не става. Трябваше да се намеси и да спре дъщеря си, а не да принуждава Ким да се жени за това разглезено ненормално и болно нещо. Още от самото начало ми направи впечатление /от 1 епизод/, че на тази и хлопа дъската и предположението ми се оказа много вярно.

 

Със сигурност, с този лакорн не може да се скучае, като го завърша ще отворя спойлера ти.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че съм писала нещо, което да не е станало. Коментирах приказките на генерала, че Ким е слаб човек. :) Или по-скоро изказвах възмущението си от генерала, защото мисля, че той също е такъв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK, сага прочетох:)

Off Topic

Генералът не само изпълняваше всички прищевки на щерка си, ами и направо я използва за разменна монета, за да прикрие кръшканията си след като Ким го хвана. Каза му нещо от сорта ' ходи, срещай се с когото искаш, само да си тук когато се върне дъщеря ми и само да бъде щастлива. Това най-много ме отврати в него.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Ако помниш, че след като Ким го хвана, после той го прикри пред дъщеря си. Страхотен баща! Ама и лудата му щерка не падаше по-долу. За първи път ми се случва да гледам сериал и никой да не съжалявам или да симпатизирам поне на един от двамата главни герои. 

А какво ще кажеш за останалите откачалки? :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рали, слънце, благодарности за спойлерите! :kissx: На почитаемия съд вече всичко е ясно. ;) 

Анди - :thanks:за темичката! Като една голяма любопитка, директно си пуснах последния епизод . На фона на прочетеното и коментираното, може би е сравнително най-реално звучащ завършек на историята. Почти хепиенд.  По някое време ще видя и предходните серии, че точно в момента не съм на вълна slap&kiss а това явно е много хард версия. Чак ми е любопитно какво ще каже Ария по въпроса, че като си спомням как нася и навя Кен, на тукашния Ким  може бая да му се стъжни...:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...