Jump to content

Hajimete Koi o Shita Hi ni Yomu Hanashi (2019)


Recommended Posts

A1XW2jtHqp0yHrE6jfLRp6ad5tA.jpg

 

Hajimete Koi o Shita Hi ni Yomu Hanashi (初めて恋をした日に読む話)

Страна: Япония

Също така известен като: A Story To Read On The Day You've Fell In Love

По мангата на: Aki Mochida - "Hajimete Koi o Shita Hi ni Yomu Hanashi"

Период на излъчване: 2019Януари15 до 2019 – Март – 19

Време на излъчване: Вторник - 22:00

Формат: Renzoku      

Жанр: Романтична комедия

Канал: TBS

Епизоди: 10

Режисьор: Ryosuke Fukuda

Субтитри: Английски

 

Участват:

Kyoko Fukada като Junko Harumi

Kento Nagayama като Masashi Yakumo

Ryusei Yokohama като Kyohei Yuri

Tomoya Nakamura като Kazuma Yamashita

Fumi Dan като Shinobu Harumi

Kenjiro Ishimaru като Tadashi Harumi

Katsuhisa Namase като Michizane Umeoka

You Takahashi като Tsutomu Teshigawara

Shingo Tsurumi като Shojiro Yuri

Bunichi Hamanaka като Tsukasa Nishiooi

Yumi Adachi като Miwa Matsuoka

Ai Yoshikawa като Mika Etou

Konatsu Kato като Momo Imai

Reina Kurosaki като Sakura Tajima

Takato Nagata като Endo

Kazuki Horike като Nara

Keisuke Sakurai като Kabu

Takuya Wakabayashi като Kisa

Sarutoki Minagawa като Gori-san

 

Резюме: Тридесет и една годишната Junko Harumi (Kyoko Fukada) от детството си мечтае да влезе в Тодай, но в деня на приемният изпит не успява. Освен това Junko не намира високоплатена работа и сега изкарва прехраната си като подготвителен учител. Момичето не е щастливо във всичко, дори когато се регистрира в сайт за запознанства, всички „потенциални“ кандидати не се обаждат. Но един ден в живота и се появяват трима напълно различни младежи: красивият и способен братовчед Masashi Yakumo (Kento Nagayama), студент с розови коси на име Kyohei Yuri (Ryusei Yokohama) и  Kazuma Yamashita (Tomoya Nakamura), бившият учител на Kyohei от гимназията. След срещата с тези прекрасни представители на противоположния пол, животът на Junko започва да се променя рязко…

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click: :click: 

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам редовно и чакам с нетърпение превода на всяка серия. Не мога да повярвам, че Кьоко успява да оплете така непринудено  цели трима икемени. Сигурно е заради комедията. Дано да има още весели ситуации до финала! Аз съм за Томоя, макар мангата да показва друго. Героят на Кенто не знам, защо са го включили в сметките, макар че и той е много добра част от забавлението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надзърнах и в още непреведената 6-а серия. Чудя се, как ли ще завърши всичко? Според мен, най-важното е Юри-Юри да влезе в Тодай. В един момент всички се впрегнаха да му помагат.

Интересно, колко умалителни имена му измисля Джунко. Преброих поне 5 до момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еп. 6 е преведен! Отново много забавно и непринудено. Направо не мога да повярвам, че са направили толкова интересна романтична комедия. Според мен омотаха още повече нещата, след като вече включиха още една дама в играта (в лицето на Рин Таканаши). Страшно много ме кефи героинята на Юми Адачи. Даже в един момент си мислех, че ще пасне на Якумо, с тази помощ, която му оказва всеки път (да видим, как ще се намеси кохаят). Него все не мога да си го представя с Джунко. Въпреки това, много симпатизирам и на тримата главни. Супер готино се е получило с тези актьори. Като гледам и малкия няма да се даде на батковците си. За Томоя да не говорим. Готов е на всичко, за да си довърши започнатото. Хаха! Томоя има много хубав и успокояващ глас. Сякяш съвсем не съм го забелязвала преди.

Тук го виждам в коренно различна светлина.

Завършващата песен е много приятна.

Back number - Happy birthday 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юри-Юри, Юри-кун, Юри-зо, Юри-ко, Юри-ан, Юри-бой. Това са голяма част от прякорите, които Джунко измисля на Юри. Понякога се държи като майка не само с него, но и с останалите дечурлига. Харесват ми отношенията им, когато са непринудени и за момента успяват да бъдат убедителни. Обаче започвам леко да се съмнявам, че ще оставят героя на Томоя победител. Той е все така настоятелен. Готов е дори на крайности, но докато не минат изпитите, едва ли ще постигне нещо. За Якумо да не говорим. Горкият. Той живее на съвсем различна планета. Хаха!

Бързо да идва 8-ма серия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ямашита, глупако! Какви са тези жертви в най-важния момент? Гледах суровата 8-ма серия, още непреведена, но субтитрите няма да порменят фактите. Беше толкова близо и трети шанс едва ли ще има. Поне го направи със стил. Ще се запомни. Това открива вратата за Якумо, който най-сетне ще се реши на крайни действия, след като разбра, че го пращат в Русия за 3 години.

Честно да си кажа, всички са големи скици в тази дорама (вкл. Кенто, който скоро може да конкурира батко си Ейта в комедийния жанр) и това й е хубовото - от най-централния до най-дребния образ. Симпатизирам им искрено, особено когато се опитват с дружни сили да помогнат на Юри. Цяла мини-армия работи за него. Не само, че трябва да успее, но и да им благодари след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава задружна история! Всички работеха с Юри до последно и дано да има защо! Останаха финалните изпити. Еп. 9 завърши малко драматично, но се надявам това да не попречи на добрата комедия отново да излезе на преден план. Не знам за сюжета на мангата, която визуално ми идва прекалено сладникава, но тук определено са се постарали в други аспекти и затова се е получило толкава интересно и привлекателно. Ясно е накъде отиват нещата. В един момент си помислих, че Джунко може да избере

Off Topic

Тороро. Хаха! Само че той се оказа тя. 

Някой ми каза наскоро, че не бил забелязал Тороро. Кучето съвсем не е толкова незабележимо. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак ми стана мъчно, че свърши. Още не мога да повярвам, че субтитрите вървяха почти успоредно с действието. 

Все още се чудя, кой от тримата главни беше по-готин и забавен. Факт е, че актьорите свършиха чудесна работа. В Томоя не съм се съмнявали, че ще остане верен на себе си до последно. 

"Не мога да пазя тайни. Това няма да ме направи добър конгресмен." Хаха! 

Кенто също изгради страхотен и запомнящ се образ. Обаче и на Рюсей трябва да му признаем харизмата, която остави след себе си. Направо порасна тук. Ще стане актьор от него. Розовата коса го потвърждава.

 Мива и Джонито поднесоха най-голямата изненада. Хихи!

Усилията на всички бяха възнаградени. Положеният труд даде резултати. Струва ми се, това е най-важната поука от историята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ukio написа:

Чак ми стана мъчно, че свърши. Ще стане актьор от него. Розовата коса го потвърждава.:lol2:

 Мива и Джонито поднесоха най-голямата изненада. Хихи!

Усилията на всички се възнаградиха. Положеният труд даде резултати. Струва ми се, това е най-важната поука от историята.

 Да взема да му хвърля и аз едно око... Току виж порозовяло,както и всичко и всички около мен от розовата коса на Рюсей, .:kissx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ukio, чета ти редовно коментарите в темата и ако някой ден се наканя да изгледам сериала, със сигурност ще е благодарение на теб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледайте и се забавлявайте!

Още нещо интересно ми направи впечатление, не само в тази дорама, но и в другия романс от миналия сезон, който беше далеч по-слаб. Япончетата не ставаха ли пълнолетни на 20?! Възрастовата граница сякаш започна да пада до 18 в тези две заглавия. Освен това, мислех си, че завършват училище поне на 19.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приключих 5-та. Не ми стигнаха пръстите на ръцете и краката да преброя Джунко колко тоалети смени.

Може би защото въпреки своите 36 в реала, актрисата е прекрасна. Мисля този болен  кръст и този бастун можеха да ни го спестят.

Има доста сполучливо направени приятни и забавни случки с героите.

За мъжкия японска каст, никога не съм харесвала начинът им на обличане. Прекалено ми са изсухлени,

ако не са в костюми. Симпатични ми са и тримата.Когото и да избере, нямам претенции,всеки един я заслужава, и ги харесвам.

Леко, неангажиращо,чаровно и забавно.Препоръчвам. Разбира се, тук е и японската гордост и упоритост, която трябва да потвърди,

че за човешките възможности, граница няма.:up: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бастунът и болният кръст -

Off Topic

в един момент тя умишлено започна да ги използва, за да покаже на младежа, колко по-стара е от него.

Сякаш я беше страх да си помисли, че може да хареса ученик. Тази тема по принцип е много сериозна за Япония. Отношенията между учители и ученици винаги са имали стриктни граници.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е много жалко че не съм надзърнала тук текущо докато гледах епизод по епизод това заглавие. Жалко.

Изгледано. После ще се върна да прочета писаното преди мен. 

Свежо, симпатични герои. На моменти туй с ученето или по-скоро съдържанието му ме чудеше и маеше, но не ми е за първи път по тези ширини :896767:. Пак разбрах защо се зле с английския :896767: , туй дето видях направо по-зле и от едни системи дето и у нас имаше назад във времето. 

Историята имаше своя завъшек , както и всеки от героите.

Не ми хареса как снимаха бобтейла.

В общи линии се полюбувах на актьори , които отдавна нещо не бяха попадали на екрана ми.

Доволна

Прочетох. Виждам че не само на мен ми бяха еднакво симпатични тримата симпатяги. И приятелката на Джунко и приятеля/колегата  на братовчеда. Те поне се "взеха" бързо :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не бях гледал японски сериал. Радвам се, че гледах този.

Много приятен и позитивен. Достави ми удоволствие да си припомня

японските взаимоотношения и морал. Няма други такива хора

като японците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

               Прекрасна любовна история! Трима великолепни актьори и две актриси - страхотен каст. За мен беше удоволствие да гледам това и не само заради актьорската игра .......... върна ме във времето, когато да постъпиш в университет си беше адско четене, уроци и никакъв личен живот. Това е минало позабравено у нас, сега няма такова нещо, но пък го  има Тодай далеч в Япония,  който държи яко фронта.

             Страхотна история за вярата във себе си, за опитите да направиш това, което много силно желаеш. За приемствеността между поколенията. За приятелството и даже за компромиса със себе си в името на любовта.

              Чаках всяка серия с нетърпение и много се вълнувах. Струва си да се види! 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, ukio написа:

Радвам се, че още хора се забавляват с тези симпатяги!

За кого стискаше палци? Имаше ли си любимец сред икемените?

Да имах, учителя! Великолепен образ от началото до края!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...