Jump to content

Recommended Posts

woo56L6LYYoM89DYBCU2C6LO1at.jpg

 

THE WANDERING EARTH

Скитаща се Земя
Дата на премиерата: 8 февруари 2019 г. (САЩ)
Режисьор: Frant Gwo
Сценарист: Liu Cixin
Продуцент: Gong Geer
Продължителност : 125 мин. / 02:05 
Жанр: научна фантастика

Субтитри: Английски

 

Участват:
Chuxiao Qu като Liu Qi
Jing Wu    Jing Wu като Liu Peiqiang
Guangjie Li като Wang Lei
Man-Tat Ng като Han Ziang
Jin Mai Jaho като Han Duoduo

 

:imdb:


Описание:
Слънцето изгасва. Земята скоро ще бъде погълната 
от разширяващото се слънце. 
За да спасят човешката цивилизация, 
учените изготвят план, 
който да изведе цялото човечество от опасност. 

 

 

Off Topic

Учените откриват, че слънцето е на ръба да се превърне в червен гигант 
и когато го направи, ще се разшири отвъд орбитата на Марс, 
изгаряйки всички потенциално обитаеми планети на Слънчевата система. 
Измислят отчаян план да изведат Земята от Слънчевата система до нова звезда, 
Проксима Кентавър/най-близката до Земята звезда след Слънцето./
За да отделят планетата 
 от орбитата решават да използват  10 000 гигантски двигатели ,

след което да я насочат за отпътуване към новият й дом, 
на  4.2 светлинни години от Земята. 
Идеята е да се използва гравитационния кладенец 
на Юпитер

,WanderingEarth3.jpg

за да се ускори пътуването, 
но неизправността в системата на земния двигател 
оставя планетата 
уловена в гравитацията на Юпитер, 
и постепенно я приближа към унищожението. 
Група работници се заемат със задачата да реактивират двигателите
 и да коригират курса на Земята.

 

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

На руски онлайн :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към модераторите:

Не разбирам защо постоянно ми сменяте постерите?

Обяснете ми какъв е критерият? Не трябва ли да се уважава решението на автора на темата?

Преди 2 часа, ukio написа:

Еха! Това е нещо ново за китайското кино. И коментарът, и рейтингът, са много добри. Който пръв гледа, да каже, дали наистина е на ниво.

Да, доколкото схванах снимките и мащабността заслужават  висока оценка, но съдържанието повтаря заглавия на американски филми, нищо ново...:dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постера явно е сменен защото по едно време днес даваше счупен линк и нямаше никаква снимка. Сега като видях си помислих, че ти си сложила ново изображение...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте някакви истински линкове за теглене, моля. Филмът го похвалиха в една доста уважавана от мен кинаджийска страница, така че сигурно ще има добри попадения. Иначе подобна идея за преместване на света със система от планетарни двигатели си спомням, че за пръв път видях в анимацията Shadow Riders от края на 90-те и винаги ми е било интересно да я видя реализирана в игрален филм.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че с този филм братята китайци много категорично заявяват позицията си на световна сила. До сега не се сещам за други, освен само американците да са си позволявали на всеослушание да си приписват лаврите на спасители на света. Или съм пропуснала нещо в киноиндустрията... Интересно ще се получи с тази доста сериозна конкуренция. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Ragnos написа:

 

 

Разбрах, но аз не намерих за теглене без регистрация... Само това.

То е с английски вградени. Ще превеждаш ли, или просто така искаш, да ти е на компютъра?

Някой друг да ти помогне.:)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свалих филма от тук   Пак е с вградени английски субтитри. Качеството не е много добро и минават надписи. Има още един качен торент в същия сайт, но при него субтитрите ми излизат малко изрязани в долната част и затова не сложих линк към него.

И преди съм сваляла от този сайт и не е имало проблеми. Не се изсиква регистрация.

 

Edit: Сега видях, че в първия пост вече имало линк за сваляне на филма от друг сайт. Може би там е с по-добро качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.03.2019 г. at 14:55, lukreciana написа:

Разбрах, но аз не намерих за теглене без регистрация... Само това.

То е с английски вградени. Ще превеждаш ли, или просто така искаш, да ти е на компютъра?

Някой друг да ти помогне.:)

 

Може и да го преведа, ако си заслужава. Но първо да излезе прилично качество и софт субтитри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То катастрофите никой не знае от къде ще дойдат, ама братята китайци може и да имат инфо, все пак. Пък и ми е интересно как са го замислили този енд на Земята.

А пък озвучките на рускините само ме напрягат.

Редактирано от cucyta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покрай всичките коментари може да го проверя това чудо, но не вярвам

Off Topic

да бие " 13 - тата годеница на принца":bee:, те определено в момента са на този етап:D 

Обаче света полудя:mellow2:. Досега всичко си беше как требе: американците периодично спасяваха света(когато успееха да се вместят между обикновените японски тийнейджъри), руснаците довършваха WWII, англичаните- благородници и не дотам шпионстваха и в промеждутъка разследваха убийства, индийците танцуваха и пееха, китайците се усъвършенстваха в изкуството да ти избият мозъка я с крак я с ръка... Ся кво: китайците ще спасяват света(позакъсняха-корейците май вече го напаравиха на няколко пъти), руснаците сигурно ще пеят и танцуват, американците ще правят основно инди продукции... Обаче най-големия купон ще е когато излезе подобно БГ заглавие. Към "научна фантастика" ще трябва да се добави "катастрофален" (вероятно ще си е съвсем на място:lol2:)  и за да запазим националния дух ще го гледаме с уши и бира:bee:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Деби, аз го ошетах още по времето, когато писах тук, т.е. ей там , по-горе. И ще се повторя, ама добре са се справили братята китайци.

Аз, лично, не се сещам за филм с подобна апокалиптична космическа тематика, правен до сега от други, освен от хамериканците. 

Изключвам корейските вариации на тема "Зараза" , а с японските тинейджъри още не съм се срещала. И изобщо всякакви ленти, заснети под общата идея за някаква глобална катастрофа и заплаха за човечеството с действие, развиващо се на земята, във водата, под повърхността на земята или в близка орбита около планетата. 

При китайците всичко е ситуирано в далечния открит космос. Правено е със замах. Ефектите са добре пипнати. Приложили са пълен набор на класическите клишета за този тип апокалиптични сюжети. По отношение на героични саможертви и кулминации го приближавам повече към " Денят на независимостта" , отколкото към "Армагедон"  например, защото тук имаме както "индивидуални изпълнения", така и в края се застъпи идеята , че "обединението прави силата" и маса руско-, френско- и англоговорящи екипи / но забележете! не американци/ се втурнаха да помагат на китайските спасители в решаващия момент. 

Признавам, че на моменти ми беше леко тегав, може би заради почти еднообразната мрачна и монохромна визия, ама то като си в открития космос и без слънце си е в реда на нещата. Не може да се отрече, че китайците са се постарали с този нелек и амбициозен проект.  Преглъщали сме и далеч по- лоши ленти. 

И пак ще рискувам да се повторя, но докато го гледах, някъде в главата ми щракаше идеята, която изложих в по- горния си пост. Че явно китайците вече са придобили достатъчното самочувствие на световна сила, за да я заявят така категорично и по такъв недвусмислен начин. 

Най-малкото зрителят има визуалното разнообразие, вместо да гледа  небостъргачите на Ню Йорк + Статуята на свободата, сковани в лед до "козирката" , тук да се радва на модерен Шанхай в аналогично състояние. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси аш:kissx: Както го описваш е точно Денят, още помня колко се издразних на репликата (по спомен) от  различните помагачи:"Най-после, чудехме докога ще чакаме":blink: Вярно, подобни "космически" катастрофи си бяха запазена марка на американците. Ще го видя тогава, дано ефектите наистина са добри, защото за този жанр не са лукс, а абсолютна необходимост.

 

Off Topic

Ние вече имаме опит с междузвездните пътешественици(годеницата:lol2:) и определено бяхме поне едно ниво по-добри от французите, за да не се повтаряме ще избегнем катастрофите тип пандемии и зомбита,(гледките нема да ми вървят с ушите-_-) и направо ще минем на Ядрото и спасяване на Земята отвътреB) Тъмън ще сме първите след братята американци и пак ще сме световна сила:lol2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, тукашните помагачи, Деби, не се подмотаваха около радиостанции, докато чакат да им свирнат.

Off Topic

Един вид и те постъпиха геройски кято се върнаха, защото всички бързаха да се прибират при семействата си за да се видят за последно и да умират заедно, щото Земята щеше да бъде "всмукана" от Юпитер. След като китайчетата намериха решение на проблема, тръгнаха да действат не им достигнаха чисто физически сили,/ т.е. трябваха им още хора/, излъчиха апел за помощ. Другите екипи решиха доброволно да се върнат.  

И като се замислих , не е точно като Деня, а е по-скоро някакъв миш-маш от няколко на тази тема. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.03.2019 г. at 23:41, debil4e написа:

Покрай всичките коментари може да го проверя това чудо, но не вярвам...

 

Коментарите, които заминаха в небитието ли визираш? :lol2:

Аз довечера ще го мина. По резюме бегло ми напомня на американския Sunshine (2007), от който казано честно бях малко разочарована. Там задълбаха повечко в психоелемента, отколкото в ефектите.

 

@lukreciana, мерси за последния линк!

 

p.s. Къде са им консултантите, на втората минута лентата с новините на английски им е пълна с грешки :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набила съм му паузата, щото английските субси разваляха целия кеф. Чета, че още са скапани, ама ако ми падне пердето, ще го изкарам докрай. И с превод, и без превод, в китайската астрофизика нема много мисъл :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...