Jump to content

Recommended Posts

ptdl8jobwSMOBpDRWBsdldVGplQ.jpg

 

Off Topic

DuwwO4nV4AA93Tm

Du0LKKoUUAAX0Lz

 

3 Nen A Gumi (3年A組-今から皆さんは、人質です-)

Страна: Япония

Също така известен като: Mr. Hiiragi’s Homeroom

Излъчване: 6 януари 2019 г.

Време на излъчване: Неделя 22:30

Формат: Renzoku      

Жанр: Училищна мистерия, Криминален, Драма

Канал: NTV

Епизоди: 10

Режисьор: Naoko Komuro, Yuma Suzuki

Субтитри: Английски

 

Участват:

Masaki Suda като Ibuki Hiiragi

Mei Nagano като Sakura Kayano

Riku Hagiwara като Hiroki Aizawa

Shiori Akita като Rin Akiba

Takara Sakumoto като Kota Ishikura

Kaoru Wakabayashi като Saya Asami

Ryota Katayose като Hayato Kai

Miu Tomita като Hana Uozumi

Jin Suzuki като Kaito Satomi

Rina Kawaei като Kaho Usami

Tsuyoshi Furukawa като Tsuyoshi Furukawa

Moka Kamishiraishi като Reina Kageyama

Ayumu Mochizuki като Yudai Seo

Yume Shinjo като Reo Kanazawa

Aki Moriyama като Hiroto Tateno

Himena Tsukimiya като Miki Kawai

Kaito Mifune като Ren Nakao

Mayu Hotta като Karen Kumazawa

Yuki Imai като Soma Nishizaki

Mikoto Hibi като Aika Komiyama

 

Резюме: Учителят по изкуство Ибуки Хираги (Masaki Suda) става класен ръководител на гимназисти. Но десет дни преди дипломирането им Ибуки строява своите 29 ученици, включително Сакура Каяно (Mei Nagano), и им казва: „От сега нататък вие сте заложници“…

 

Свали с английски субтитри :click: 

                         

Онлайн с руски превод :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лесно да се намерят оргинални теми за нови ученически дорами. Тази събира познати идеи от други ленти и ги представя по нов начин. Поне това виждам на екрана в първите 4 серии, благодарение на силната игра най-вече на Судачи. Много му тича учителският образ, особено този тук. Човекът показва, че притежава неограничени възможности. А когато и райдърите му удрят едно рамо, е далеч по-лесно. 

Странно е, че в 4а серия сценаристите сякаш разкриха основната идея на дорамата. Интересно, как ще продължат нататък и дали ще има нови изненади, при положение, че зрителите вече научиха главното. В 5 серии всичко може да завърши.

Две от момчетата в каста са певци - Рьота Катайосе от Generation и Цуйоши Фурукава от Super dragon.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един дъх го изгледах. Mr. Hiiragi’s Homeroom е определено от сериалите, които се помнят дълго време. Историята е особено поучителна, а Хираги сенсей беше просто великолепен. Чудя се кога ли "Let's think!" ще ми излезе от главата. На няколко места съм гледала Масаки Суда и продължавам да се изненадвам колко талантлив актьор е. Трансформацията му от "Bookie" на барикадиралия се учител с бомби е невероятна. И да, рано разкриват основната идея, но все пак урокът на Хираги сенсей не е приключил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи има още какво да научим нататък.

На мен това Let's think ми е смешно, понеже на японски звучи като Let's sink. Можеше да използват японския израз.

А има ли обяснение, защо сенсеят постоянно гледа супергерои на екрана? Предполагам, заложили са по-дълбок замисъл, освен паралела с дебюта на Судачи.

Надявам се да не обърнат историята в трагедия накрая. Прокрадват се подобни съмнения на моменти. И искам повече екранно време за героя на Хосода. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има още малко разкрития, но чак на финала вече всяко негово действие добива смисъл. Относно екранното време освен Сакура и Хираги всички други имат значително по-малко сцени. На мен не ми се стори драмата трагична, но аз си имам висока степен на поносимост към трагедии, така че не мога да дам обективно мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До финала наистина всичко се изясни. Дори райдърският елемент придоби изключителен смисъл. Хаха! Колко на място се получи това включване на супергероя (ето че той обясни и странната на пръв поглед култова  реплика на Хиираги, целяща да отвори очите на всички, да ги накара да не бъдат безучастни, статични и апатични). Много хуманна се оказа тази дорама. Създаде усещането за нещо страшно и зловещо физически, но показа духовно преобразяване на героите. Това състояние все още е най-трудно постижимо за съвременния човек.

Много допълнителни теми засегнаха като тази за манипулациите, които могат да бъдат предложени на хората посредством медиите, но най съществената поука цели да ни накара да се замисляме всеки път, преди да действаме. Да не реагираме първосигнално, особено в сложни ситуации.

Както предполагах, Хиираги се беше решил на тази крайност, понеже нямаше какво да губи. А спечели много и най-вече - превърна учениците си в хора.

Музиката е супер и ендингът чудесно  допълва прекрасната картина на безгрижния ученически живот.

Аригато!

Ed: Ikiru by The Cro-Magnons

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Судачи се завръща с главна роля на малкия екран. От 17 април е тръгнала дорамата Konto ga Hajimaru (заема мястото на завършилата продукция с участието на Каме Red eye). Историята е за комедийно трио, но колко наистина ще е комедия, предстои да разберем.

Off Topic

175197483_1407265752967095_7380979672986

174647368_1407266979633639_4009366372187

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помним тази силни дорама. Режисьорът й ще предложи ново ученическо заглавие през лятото, в което също ще има съспенс и дори пътуване във времето. "Saikou No Kyoushi" събира Маю Мацуока и Мана Ашида.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...