Jump to content

Recommended Posts

8YYxbf.jpg

 

Off Topic

DrcsRIyVYAApCZ4.jpg

DrcsRIxV4AEWguB.jpgDrcsRI2UUAAv68K.jpg

The Legend of Hao Lan 

 

ЛЕГЕНДА ЗА ХАО ЛАН

Държава: Китай

Епизоди: 63

Излъчен: 19 януари, 2019 -?

Мрежа: iQiyi , iQiyi

Продължителност: 45 мин.

Жанрове: исторически , романтика драма , политика

Trailer 

Субтитри: Английски

 

Участват:

 Wu Jinyan като Li Haolan / Zhao Ji
 Mao Zijun като Ying Yiren
Nie Yuan    като Lu Buwei
 Karina Hai Ling като Princess Ya
Ning Jing като Li Furen
 Wang Zhifei като Zhao Dan

 

Описание:

В "Легенда за Хао Лан" се разказва за борбата между 
Цин и Джао в края на периода
на  “
 Войнстващите царства
Заради изгода цензорът/магистрат/
на  Джао решава да омъжи дъщеря си Хао Лан

за стар и жесток благородник, но втората му жена 

има други планове за нея, на всяка цена да я унищожи.

Залага й капан,но Хао Лан бива спасена,

а после  купена от Лю Бу Уей,

знатен търговец с остър ум и големи амбиции.

Лю Бу Уей я купува, защото  вижда

в очите й непримиримостта, 

борбеният й дух , вижда красотата и ума й.
Запознава се й със сина на императора на Цин- И Жън, 
заложник в дворца Джао, който силно го впечатлява

и в чието лице вижда един бъдещ император.

Решава да ги използва 

за собствените си цели: да издигне и стане приближен на императора.
Попадайки в двореца 
ще им се наложи да се борят с принцеса Я и другите,
които се опитват да им навредят. 

 

 

Свали :click: :click: :click:

 

Английски онлайн: Viki (eng subs) 

 

На руски се очаква тук::click:

Редактирано от bealonenomore
Оразмерен постер.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно сериалче, надхитряне и борба, не между наложници, а служители и приближени.

Да видим на търговеца, дали сметките му няма да излязат криви накрая:

 

Off Topic

След опита да бъде удушена по заповед на императрицата, Хао Лан бива спасена, защото изведнъж се появява императорът,

В стаята си Хао Лан вижда Лю Бу Уей, прегръща  го отдъхвйки си.

Лю Бууей:Когато срещнеш някакви проблеми,  не е нужно да се страхуваш.
Винаги трябва да помниш, че имаш мен.
Аз съм твоята резервна сила.
По всяко време, ако имаш нужда от мен, аз ще бъда там.
 Хао Лан:Думите ви са двусмислени.
Отново се държите като влюбен?
Лю Бууей:Умните хора също могат да казват глупави неща.
Обичам само парите и силата.
Кога някога съм бил влюбен?:dunno::rolleyes:

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го гледам , но само защото играят главните и още доста актьори от Story of Yanxi Palace . Не е лош, но въобще не е  така завладяващ, като него. Все пак, в интерес на истината, малко сериали могат да се мерят със споменатия "дворец", след който е трудно да харесаш нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Легендата за Хао Лан", се явява предистория на "The King’s Woman" с Бин Бин и Раба. Много от героите тук, сме ги видяли  вече там.

Хао Лан е майката на бъдещия  първи велик император(хуанди), който обединява  Китай- Ин Джън(Цин Шъхуан), който гледахме в сериала с Бин и не се знае на кого е син- на Ли Бу Уей, или на императора, женен за майка му( заложникът, който виждаме тук).

Тук ни разказват историята от началото .Запознаването на Хао Лан с Ли Бу Уей и заложникът царски  син и развитието на историята- женитбата и с него, раждането на бъдещия император, бягството на заложника и възкачването му на престола, дворцовите интриги и т.н.Навярно ще видим и възкачването на престола на 13 год им син. Историята и до ден днешен нищи чий именно син е бил. Хао Лан, след смъртта на императора има още един мъж-любовник- Лао Ай ( бившата императрица няма как да има легален мъж), от когото има две деца, убити от брат им императора, за да накаже разпътната си майка, както и Ли Бу Уей е убит от него и за това го смятат за император отцеубиец.Дали  го показват в сериала- не знам.

Та иде реч за реални исторически личности и събития, а колко достоверна  е историята, зависи от гледната точка на сценариста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак към края на сериала се усетих за кой император иде реч....общо взето проследява исторята на майката и връзката и с двамата...интересен е...като в последните епизоди виждаме и възкачването на бъдещия велик император....мен лично ме остави без сън няколко дена...заслужаваше си гледането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата, но може ли някой да помогне да разбера от кой сериал или филм е тази снимка ? Благодаря предварително!

122.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, pticatarok написа:

Малко извън темата, но може ли някой да помогне да разбера от кой сериал или филм е тази снимка ? Благодаря предварително!

 

Ако не се лъжа актрисата е Li Qin и сцената е от сериал   Ruyi's Royal Love in the Palace (2018) :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да го изгледам преди да излезе новият им сериал :D Историята е интересна, но някак ми вървеше доста бавно. Имаше потенциал, но всеки път, когато трябва да дойде кулминацията, действието започва да се развива много разочароващо. Иначе има много интересни герои като Yiren, Princess Ya, Lady Huayang и Bai Zhong. Някои герои обаче ги убиха много абсурдно. Сякаш бяха върнати в историята само и само да ги убият, защото сценаристът не знае какво да прави с тях. Но това са кратки моменти с поддържащи герои. Като цяло сериалът не е лош.

Много ме впечатлиха костюмите. Бяха изключително красиви и то не с ярки цветове, които да дразнят очите, докато гледаш.

Финалът ме остави с желанието да изпочупя лаптопа и да се чудя защо съм прекарала толкова време в гледане на този сериал, но всичко се оправи, когато разбрах, че реалният последен епизод не е излъчен заради несъответствия с историята. Ето тук може да прочетете на английски истинския финал, който е наистина задоволяващ и подходящ за завършек на драмата. Малко снимки също

 

 


5953906.jpg&x=0&y=0&sw=0&sh=0&sl=W&fw=10
 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...