Jump to content

NCT


skofiild

Recommended Posts

NCT са динамична група, постоянно се случва нещо, но не винаги имам време да го публикувам.

Така например през февруари Тейл записа саундтрак за драмата "Captivating The King". Много е хубава песента.

 

 

Днес пък Джонгу ни изненада с първото си соло парче, ако не бъркам.

Песента е също ост за шоуто "Fu Bao and Grandfather!"
"이젠 웃으며, 안녕 (Smile, Good Bye)"

 

 

Изображение

 

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит рожден ден на Ренджун!
Нека е здрав!

Off Topic

 

 

 

 

Супер готин тийзър на NCT DREAM за "Smoothie", но няма да качвам всички снимки. Хубави са, вЕрвайте ми.:D

Изображение

 

 

Ще кача обаче видео тийзърите или каквито там ги водят, на седемте членове. 
Ренджун в "Dirty Smoothie".

 

 

Хечан, който си седи насред хаоса, като "stable sea".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джемин с наглед най-семплия тийзър.

 

 

Ченлъ пък невъзмутимо отпива от смутито си докато зад него всичко "ври и кипи".

 

 

Между другото, на 26.04 той ще гостува в предаването на Lee Mujin.

МНОГО, МНОГО се радвам. :yes: Ченлъ продължава да израства като певец и е страхотно, че повече хора ще го видят и ще му обърнат внимание.

клик на снимката

j3OCS68S_o.jpg

 

 

По покана на Юноу гостува и в шоуто му за хобита на канала Dingo.

Ченлъ и U-Know се представят в компанията на мукбанг ютюбъри.

клик на снимката

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тийъзъра на Марк май най-много ми харесва.

 

 

Марк, Джемин и Хечан гостуваха в канала на Ю  Дже Сок, където говорят за MBTI на айдълите от Gen Z.

Публикувано на 21.03 видеото набра повече от 1 млн. гледания. Покрай всички закачки и комплименти, които си разменят, казват и малко за албума. Песента "Smoothie" е за негативите, които срещат, смилат и преглъщат, като смути. Според Марк, това ще е най-добрият им албум. "Поживём уви́дим", както се казваше едно време.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойонг и Хечан стартираха серия наречена "먹2U", където посещават заведения и оставят ревю за храната. Всичко това в компанията на гост с когото разговарят по различни теми. В пилотният епизод бяха само двамата, но реално програма стартира с еп. 1 и гост Тейонг. Винаги е интересно, когато чуем истории от кухнята, а тези тримката са супер готини заедно. Препоръчвам да гледате.
"미슐랭 오마카세! Tap tap tap… Tapping on | 김동 이동의 먹2U EP.1"

клик на снимката

Изображение

 

Във 2-ра серия на шоуто гост беше Хуанг Мин Хьон (NUEST), който се оказа фен на СМ артистите и особено на NCT. Беше наистина запознат с музиката им, а очевидно много харесваше и домакините, особено Дойонг. :D

"샵연 으로 맺어진 인연… 민현이 형과 보양식 한상 ( 내향시티 有) | 김동 이동의 먹2U EP.2"

клик на снимката
Изображение



Тейл с римейк на ост песента "Weird(묘해, 너와)". Красиво.
(оригинал)

 

 

Днес NCT WISH приключиха промоциите по музикални предавания. Справиха се страхотно, а беше особено сладко да ги видим в предебютните костюми, същите с които се представиха на концерта 'NCT NATION: TO THE WORLD' с "Hands Up".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stage 8 на шоуто 'CHUANG ASIA', където част от участничките изпълниха "Nightwalker" заедно с Тен.

клик на снимката

Изображение

 

 

Тен е ментор в предаването и поради тази причина често пътува между Корея и Тайланд, като това налага отсъствието му от някои графици на групата.

Днес WayV са в Чанджоу, Китай за участие в NUTS Music Festival 2024. Само четиримата се качиха на сцената - Кун, Шяоджун, Хендери и Янгянг. Уинуин също липсваше, тъй като снима драмата си. 
Въпреки това момчетата се представиха повече от добре. Споделиха също, че подготвят нов албум, който ще излезе съвсем скоро (през май?), споменаха също така и "концерт". Дали няма най-сетне да получат своето световно турне, каквито отдавна имат останалите от NCT? Дано!

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Чакаме фен-камери.:)

Off Topic

 

 

 

 

Ей това чаках да се появи с англ. субки и читав линк, и най-сетне мога да го споделя.

Тен взе участие в предаването на KBS "My Neighbor, Charles", където знаменитости споделят пред камера лични истории и представят дома си, семейството си.

Отиваме в Банкок, където се запознаваме с майката, бащата и сестрата на Тен. Ама много младеещ татко си има, изглежда сякаш му е батко. :D Майка му има ресторант, където подготвя вечеря за сина си преди да отпътува за Корея. Представят ни и екипа на СМ, които работят по концерта 'TEN'.

 

ЧАСТ 2 - ТУК

Тен ни показва дома си. Да, вече не живее в общежитието. Има свой апартамент, който споделя с трите си котки. Голям е чистник, но предполагам като живееш с няколко космати любимеца ти се налага да си такъв. :D
Хвърляме едно око и в деня на шоукейса на албума му. Стресиращо си е било и казва, че понякога, когато е нервен му е трудно с корейския. Кратък момент с коментар от един от журналистите, който дава кредит на Тен и казва, че е останал още по-впечатлен от очакваното. След представянето прекарва вечерта с WayV, които го поздравяват за дебюта. 
Във втората част Тен споделя и малко известния момент, когато наранява коляното си през 2016 г. Проблемът е бил толкова сериозен, че се налага болничен престой и месеци рехабилитация. В онзи момент е мислел, че няма бъдеще. "Ами сега? Какво ще правя, ако не мога да танцувам?" И е започнал да пее нон-стоп. Всеки ден е посещавал компанията и е упражнявал вокалите си, правел е само това. И вто до къде го довете, както казва: "Всички преживявания през които съм минал ме направиха този, който съм днес."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес излиза албумът на NCT DREAM 'DREAM()SCAPE'.

Групата проведе пресконференция, където представи албума пред журналистите. Статия на Soompi по повода.

Всъщност името на албума се чете "dream escape", което се интерпретира като "мечтано бягство". На въпрос за визуализиране на името чрез скоби и празно пространство, Джено е отговори "Скобите се отнасят до значението на бягство. Това е като врата и бягство от съня."

Ренджун допълва обясненията на концепцията:

 „Ако погледнете тийзър снимките, горната част на тялото ни изглежда нормална, но краката ни са покрити със синини. Това олицетворява как хората може да изглеждат нормални отвън, но да имат скрити белези, които не се виждат... Заснехме много аспекти, акцентиращи на „мечтите“ и „надеждите“, но след като помислихме повече, искахме да дадем сила дори на тези, които нямат мечти и надежди.

Говорейки за това как концепцията на албума е отразена върху всички песни в него, Марк сподели: „Питате има ли история, която искаме да разкажем. Както спомена Ренджун, ние показахме голяма част от светлата си страна, но ако мислим реалистично, имаме и мрачни моменти, времена, в които нямахме мечти. Ето защо всички ние искахме да направим албум, насочен към младежите, които също са  се чувствали така.“

nct-dream-smoothie-2-.jpg

 

Селфи след пресконференцията. ;)

07o7YQAn_o.jpg

 

Албумът излезе.

Видеото на "Smoothie".

 

Линк към 'DREAM()SCAPE' в Spotify и YouTube Music.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ви се струва "Smoothie"? Колкото пъти я слушам, толкова пъти съм на различно мнение - от "готино" до "какво, за Бога, е това???" Явно са прекалили с нео-подправката и резултатът заприличва на нещо на 127. Но пък ми харесва как звучат, всичките импровизации, бийт дропа.
Ами хубаво, не е моето явно (или е? :huh2:). Момчетата са имали свободата да участват в продукцията, харесват си песничката, феновете доволни, животът продължава.

 

Извън заглавната песен обаче албумът е много добър.

Ей това парче доста ми харесва. Първото, отварящото албума. 

Казва се "icantfeelnothing" и в нея се пее нещо като:

"...О, опитвам се да избягам
От другата страна на дългата нощ
Прекрачвайки страха
Вярвайки в себе си
Към един нов свят
Ускорявам


Ай, ай, пресичайки зората
Летя високо, още по-високо
Тъмнината, която ме държеше
Разпръсква се
Гледайки по-високо в небето
Всички страхове от вчера
Изчезват, намаляват...
"

 

 

Дайте шанс на албума, заслужава си.

 

 

Интервю с режисьора на документалния филм за NCT127, който се излъчи по Dysney+ миналата година. Тези от вас, които са го гледали, знаят колко интересен беше подхода и формата под която беше заснет. Интересно е да се чуят неща, случили се зад кулисите, както и истории, останали несподелени.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NCT DREAM усилено промотират мини албума си 'DREAM()SCAPE'.

Днес започнаха участията им в музикалните шоута, но преди това някои от излъчените вече материали, а те не са малко.

 

Реакция на видеото на "Smoothie".

Снимали са всичко поотделно, а Ченлъ е получил похвала за ездата си, дори са го питали професионално ли се занимава. Талант. :D

клик на снимката

Изображение

 

 

Да, талант е и това съвсем си личи от участието му в "Lee Mujin Service".

Прекрасен е. Много се гордея с него.

 

 

Дримчетата - Джемин, Джено, Джисонг и Ченлъ, бяха и първите гости в сезон 4 на "Neighborhood Star K". Супер забавно шоу. Ако не ви усмихне проблема не е в него.

клик на снимката

Изображение

 

 

"Smoothie" в STUDIO CHOOM.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NCT DREAM с първо видео от създаването на албума. 

Срещата се е състояла на 19.01.2024 г. и са обсъждали песента, която да е в "двойка" със Smoothie, парчето, което ще промотират в музикалните програми паралелно с водещия сингъл.
"2024-01-19 NCT DREAM DREAM( )SCAPE COUPLE SONG MEETING"

 

 

Хайде и малко мода. Все пак момчетата са и посланици на разни марки, коя от коя по-голяма, пък и всичките са ни хубавци. :D

 

Юта  е на корицата на японското common&sense man, специално издание за м. март. Фотосесията е за LOUIS VUITTON.

NCT-Yuta-for-commons-sense-man-issue-36-documents-1.jpeg?v=11018

 

NCT-Yuta-for-commons-sense-man-issue-36-documents-3.jpeg?v=afe7d

 

Off Topic

 

NCT-Yuta-for-commons-sense-man-issue-36-documents-4.jpeg?v=afe7d

 

NCT-Yuta-for-commons-sense-man-issue-36-special-edition-documents-1.jpeg?v=c7f9c

 

NCT-Yuta-for-commons-sense-man-issue-36-special-edition-documents-2.jpeg?v=c7f9c

 

 

 

Тен се появява за YSL в сингапурското Esquire.

Изображение 

 

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

 

NCT WISH пък са на корицата на дигиталното издание на Marie Claire за м. април.

клик на снимката
Изображение

 

Off Topic

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукас и част от тийзърите на 'RENEGADE'.

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

Привю на видеото, което излиза утре, 1.04, 18:00 KST.

 

 

Утре е денят в който ще чуем повече за албума от самият Лукас - отброяването до излизането на 'RENEGADE' ще се излъчва в YT, Инста, ТикТок от 17:00 KST.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LUCAS дебютира днес като соло артист със сингъл албума 'RENEGADE'.

Едноименният сингъл излезе в две версии. Истината е, че съм доста изненадана колко добре звучи, а също така съм особено впечатлена от албума и водещата песен.  Мислех си, че ще е някаква бунтарска, но не предполагах нивото на... директност. Егати готиното парче!!!

 

"Renegade Plan A", където безцеремонно разказва своята история. 

 

и "Renegade Plan B", фокусирана повече върху хореографията.

 

Албумът в Spotify и YouTUbe Music.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NCT DREAM с 2-ри японски сингъл - 'MOONLIGHT'.

Ще съдържа две песни:
"Moonlight"
"Stupid Cupid"

Излиза на 05.06.2024 г., а в спойлера е тийзъра на албума.

Off Topic

 

 

 

Пуснаха и танцова практика на "Smoothie", а аз още не мога да разбера песента харесва ли ми или не. :D

 

Смутито на сцената на Music Bank миналата седмица. Без връзка, просто са готини. 

 

 

Банерът на общия акаунт на NCT вече отбелязва предстоящия соло дебют на Дойонг. Йеее

Изображение

 

Първият му рилийз е изписан като "албум", което кара много хора да вярват, че ще е студиен албум. Дано!

ЪПДЕЙТ: Да,ще бъде пълен студиен албум съдържащ 10 песни. 

Името е '청춘의 포말 (YOUTH)' и излиза на 22.04.2024 г.

Изображение

 

 

След Дойонг се очаква албума на Джехьон и с него ще имаме дебютирали соло четирима от петимата og -7th-sense-unit. 

Кой знае дали и Марк няма да ни зарадва със соло дебют след това. Защо не? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интро филм за албума на Дойонг. Заглавието е "새봄의 노래" или "Song of Early Spring (Beginning)", а самият той написа в Инстаграм:
"Да, точно така. Соловият ми албум излиза. Изморен съм. Най-накрая всичко започва. Днес беше пуснато интрото. То съдържа част от песента "Song of Early Spring (Beginning)", която създадохме заедно с автора So Dong-hwan... Най-сигурното нещо в живота ми е "песента'. Това, което ме притеснява и тревожи най-много също е "песента'. За мен да създам соло албум не беше просто документ/хронология, нужен ми е. Работя усилено за това откакто добих увереност в пеенето си.

Това е песен, която описва много неща, нарисувани, разгърнати и постигнати безброй мечти. Вярвам, че когато пуснат пълната версия на песента ще ме разберете добре..."

 

В албума ще има песен в колаборация с Тейон. Йее

Изт.Naver

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лека служба, Тейонг!

Снимки от личният му Инстаграм.

YoLghmGC_o.jpg

 

AKneME6Y_o.jpg

 

CiQE0CZw_o.jpg

 

Момчетата от 127-цата също го изпратиха. Без Марк и Хечан, които имат ангажимент с NCT DREAM в Япония.

SvdAUNI5_o.jpg

 

 

Тези дни Дойонг публикува красиви, ефирни снимки за албума си.

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

Хайлайт медлито за албума включваше участието на брат му, актьорът Гонг Мьон. Помните ли когато преди той самият да влезе в казармата, сподели: "Ако някога NCT или ти имате нужда от актьор за видеата си съм насреща." (нещо подобно, перефразирам). :)

 

 

Ей това пък е супер сладурско. 

NCT WISH на наградите ASEA 2024 и изпълнението им на медли от песните "Gee (SNSD) + Lucifer (SHINee) + Sorry, sorry (SuJu) + Miritic (TVXQ) +Growl (EXO)".  Кеф.

 

От церемонията си тръгнаха с награда за Най-добър изгряващ артист, заедно с ZB1 и TWS, а също така изпълниха и своите песни "Hands Up+Wish".

Off Topic

 

 


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойонг ще има специален шоукейс за албума си.

Събитието ще се осъществи на живо както в You Tube, Weverse и TikTok, така и пред публика. 100 души ще бъдат избрани на произволен принцип и ще присъстват на мини концерта, който ще се проведе на откритата сцена Yebit Seom. Много ми харесва този подход и ми напомня на дебюта на DOJAEJOONG, който също се проведе на специално място преди една година.

Изображение

 

Мястото на дебюта. :)

pVLZh7dY_o.jpg

 

И като споменахме концерт - съвсем скоро ще имаме възможност да присъстваме на соло концерт на Дойонг. Кой реално, кой виртуално, но съм сигурна, че ще е забележително. Концертът с името 'DEAR YOUTH' ще е два дни - 25-26.05 в Kyunghee University Grand Peace Palace в Сеул.

Супер!

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем скоро, в понеделник, ще излезе дебютният соло албум на Дойонг 'YOUTH'. За разлика от други артисти, които впоследствие говорят за творенията си той ни води през целия процес на създаването му. 

Първата част на документалката се казва "Преследвам мечтата си | Пяната на Дойонг (Първа история)". Защо "пяна"? Ще разберете, ако го гледате (под секрет - заслужава си).

"...Аз съм просто Ким До-йонг, мисля обаче, че ДОЙОНГ съдържа (в себе си) много повече. ДОЙОНГ включва Ким До-йонг, има в себе си NCT, членовете и компанията, и феновете. Така че, за мен ДОЙОНГ е друга личност.

...СМ издават по над 20 албума на година и моят е един от тях. За хората, които работят по него вероятно също е така., но за мен този албум е целият свят. Чувствам се нервен. Очаквам с нетърпение да видя какво ще донесе/как ще се получи. Очаквам нещо да последва (да има последствия) и трябва да съм отговорен за това. Такива притеснения имам.

...Гордея се с пеенето си, то е като съдба за мен. Създаден съм за това, то е призванието ми. Така че, ако не мога да пея ще се мразя. Не искам този момент никога да идва. Искам да се справям добре и затова продължавам да давам най-доброто от себе си.

...Надявах се да мога да работя с Марк и Тейон. Мислих като продуцент и исках да създам интересни песни. Да използвам любимия си рапър и любимата ми вокалистка  - Тейон и Марк. Това е мечта, сън. Колаборация с любимите артисти на ДОЙОНГ?  

...За албума: „포말“ (‘pomal”) е пяната, която вълните образуват, тази бяла пяна, която се появява., тя се нарича pomal.  Има също и значение на различни събития, които създават красива сцена, това по-хубаво предава смисъла от думата „пяна“. На корейски се нарича 포말 и я приемам за метафора на „младост“. Различните случки в младостта създават нещо красиво, така обвързах „Pomal” с „младост“..."

 

Част 2 "Пътуване към едно по-добро аз | Пяната на Doyoung (Втора история)".

"...Обичам групите. Знаете, че в гимназията бях в група, наречена „Haert Attack”, но не е само това. Като стажант и сега като певец, когато слушам музика винаги имам тази „band music” в себе си. Музиката, която кара сърцето ми да бие бързо е музиката на бандите. Обичам жизнеността, която носи. Когато за пръв път казах, че ще издам албум всички си помислиха, че просто ще е правя балади. Ако познавате само ДОЙОНГ от NCT... Разбира се, че няма как да ме познавате, но ето, това съм аз. Исках да покажа това. Албумът ме представя целият, нещата, които исках да разкажа.
... Много се страхувах от издаването на соло албум.  Не че имам някаква хореография... Така, че всичко на което мога да разчитам е самата песен. Страхувах се от това. Все си казвах „Не е подходящото време за соло албум“ и продължавах да отлагам. Сега обаче се чувствам по-уверен в пеенето си и реших, че сега е моментът.

...За метафорите в песента: Ако имам NCT и NCTzens няма за какво да се тревожа, ще полетя. Не се страхувам повече. Това, което прави невъзможното възможно е силата ни заедно."

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...