Jump to content

NCT


skofiild

Recommended Posts

Хайлайта на 'SHALALA' на Тейонг - трак филма "Choose T or Y" (Избери Т или Y), където освен че чуваме моменти от песните, се запознаваме и по-добре с тях.

Изображение

 

"Virtual Insanity" - Забележителна песен в която Тейонг изразява увереност в себе си, представяйки си, че е герой във виртуална реалност и притежава същите способности в реалността. Той показва самочувствие харесвайки себе си сравнявайки се с аниме героя Son Goku в мангата "Dragon Ball" или Granda Chariot "Super Granprix", който притежава несравнима сила, която другите не могат да подценяват. Тази самоувереност е показана и в самата песен.

Другото парче - "404 File Not Found", е за чуството на загуба в живота, както когато не можеш да намериш страницата (знаеш, онази "грешка 404"). Текстът говори за чувството на несигурност, когато се гледаш в огледалото. Тейонг също така окуражава слушателите да не се оставят заседнали, а да намерят пътя си, дори отговорът да не е перфектен.

Песента "RUBY" разказва история за спомени и съжаления по бивш любим. Интересно е, защото Тейонг имаше куче на име Руби, така че песента не е само за  романтичната връзка, а за оценяването на нещата, които са ни скъпи. Текстът накрая показва копнеж за нова среща в бъдеще не само за романтичните партньори, но за всички важни връзки в живота.

В "Back to the Past"  Тейонг говори за миналия си опит по един спокоен начин. Той се обръща към детските спомени, в които възрастните говорят негативни неша за него, сякаш се бори с протекъл покрив в проливен дъжд. Но също така показва, че е успял заради собствените си усилия. Изразява благодарност към семейството, което е минало с него през трудностите. Песента показва как трудните преживявания са го формирали такъв, какъвто е днес.

"GWANDO" или "Let It Go" е за желанието да пуснеш копнежа по отминалата любов. Текстът говори за съжалението да не можеш да продължиш, дори когато искаш да започнеш нова любов. Но казвайки "пусни я" песента показва решителността да се освободиш от миналото и да продължиш напред.

"Move Mood Mode" е песен включваща Уенди от "Red Velvet". Тя улавя вълнението на новата лююбов, когато започваш нова връзка. Описва радостта и сладостта на влюбването, използвайки фрази като "Просто гледайки в този човек, сърцето ми спира."  и "Обичам всяка твоя страна."

Брех. И всичко това - текст и музика, е написано от Тейонг. БРАВО!

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Накрая на видеото трябва да изберете T или Y, за да продължите.

Т - ще почувстваш тъга по някого, когото си обичал и емоциите от трудното си минало.

Y - ще усетиш трайната привързаност към някого, когото си обичал, но също и вълнение от превъзмогването й и началото на нова любов.

Изображение

 

 

Скрити в NCT плейлистата - видео Т и видео Y

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джони гостува на Ерик Нам в подкаста му 'Dive Studio", записът се е състоял ден след Гала-та на която двамата присъстваха в началото на май.

И преди бях казвала, че Джони е много приятен събеседник и отново се убеждавам в това. Той не е само веселяка, стараещ се да създаде атмосфера за компанията, но всъщност един много уверен в себе си, но и наясно с възможностите си млад човек.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тен със Saint Laurеnt за юнския брой на GQ Thailand.

Ще има и интервю, дано го качат някъде на английски, Тен е интересен събеседник.

Няма налично описание.

 

 

Джемин и Ченлъ пък са на корицата на юнския HOMME ARENA PLUS China.

Инстаграм

Видео в Weibo и малко снимки.

Няма налично описание.

 

Няма налично описание.

 

350722100_762045805573172_2253401299764136412_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=Yw8PYI9kFd4AX_vAe1k&_nc_ht=scontent.fsof11-1.fna&oh=03_AdRnHTZgi4iIcldXUxqlM2WZekZ0mRF4IzgrYtxZAFn14A&oe=649E6B39

 

Няма налично описание.

 

Off Topic

 

Няма налично описание.

 

Няма налично описание.

 

Няма налично описание.

 

Няма налично описание.

 

Няма налично описание.

 

Няма налично описание.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчерашните снимки на Тейонг за 'SHALALA'. :wub:

Няма налично описание.

 

Няма налично описание.

 

Няма налично описание.

 

Няма налично описание.

 

Няма налично описание.

 

Не сме споделили обаче, че TY е организирал шоукейс - представяне на албума си, на 5.06, понеделник, 20:00 ч. Ще говори за дебюта си, ще изпълни сингъла и други парчета. Браво!

Събитието ще се състои в иконично и артистично място, едно от най-популярните в Сеул - SJ. Kunsthalle. Там често се организират културни събития - от тези на ъндърграунд артисти до такива на класическите изкуства.Звучи наистина интересно, особено поради факта, че мястото е построено от 28 рециклирани корабни контейнера с минималистичен интериор и отворени пространства. В модерния поп-свят на страната се е превърнал в епицентър на артистичната иновация и привлича трендсетърите от и около Корея (изт. Visit Korea).

Най-хубавата част знаете ли коя е? Шоукейсът ще се излъчва безплатно в канала на групата в TikTok, в YouTube и в приложението Idolplus. Егати кефа. 
(а аз съм на работа точно тогава :()

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви призная добре, че са aespa и Тейонг да ме разведрят тези дни. 

Снимки за "SHALALA" видеото излезли вчера. Майко мила.

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

Днес излязоха още.

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

 

Ахаха Колко тематично на фона на събитията в компанията :lol2: 

"Най-добър работник на месеца

Сертификатът се предоставя на Мр. Найт (Г-н Рицар)

Получава го, че е разботил извънредни часове, за да доведе до успех компанията"

кхъм кхъм.. 

Изображение

 

Изображение

 

 

В личния си канал в You Tube Тейонг качи видео наречено "TYONGTOGRAPHER IN MONMARTRE" (Закачка с името Тейонг и готограф - Тьонгограф в Монмартър) Готина игра на думи, харесва ми.

КЛИК на снимката

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ok, NCT Dream се завръщат с "Broken Melodies". 

Няма обявена информация, това е скриншот от концерта им днес. Вероятно ще излезе след промото на Тейонг? Може би това е обявеният в плановете предстоящ студиен албум? Скоро ще разберем. :)

 

UPDATE - песента "Broken Melodies" ще бъде предварителен рилийз в края на юни и ще предшества албума, който ще излезе в началото на юли.
Изображение

 

Изображение

 

Off Topic

 

 

 

 

Специалното изпълнение на Дойонг с Джъстин Хоровиц, където композитора акомпанира на пиано, материал в Naver.

Хоровиц, който е продуцент на хитовия мюзикъл "La La Land", казва " Щастлив съм да пея и говоря за музика с Дойонг. Беше приятно да свиря, докато следвам неговото изпълнение. Пя много хубаво и направи песента по негов собствен начин....Слушах "Gold Dust" докато се подготвях, но все още не излиза от главата ми (песента). Вокалния леър е красив и станах фен на Дойонг и песните на NCT. "

А ето и изпълненията.

"Audition (The Fools Who Dream)", песен от мюзикъла "La La Land". 

 

Изпълниха и "Gold Dust" на NCT127.

Уау, дори в соло изпълнение песента е много красива. Браво на Дойонг!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'SHALALA', първият самостоятелен албум на Тейонг излезе.
Ако някой си е мислел, че ще гледа просто някакво шарено клипче жестоко се е объркал. Аз обаче не се изненадах - видеото е абсолютен кич с шантава концепция, където Тейонг изпълнява четири роли - на геймър, рицар, Йети и хакер.

За песента Тейонг казва: "Бях в Париж за Седмица на модата, когато написах текста, осъзнавайки, че всеки е уникален по свой начин. Значението е, че всички сме "Шалала". Надявам се, че хората, които слушат песента ще се забавляват и ще се вълнуват сякаш се пее за тях."

"SHALALA". :lol2:

 

Снимки от пресконференцията днес (ама много готин беее).

Изображение

 

Изображение

 

Няма налично описание.

 

Няма налично описание.

 

Линкове за албума в Spotify и YouTube Music.

 

Не е моят стил, няма да се превърне в любима песен предполагам, но страшно се забавлявах с видеото (от което нищо не разбрах), а Тейонг е толкова магнетичен, че не мога да откъсна поглед. Грее.:D

 

 

На шоукейса днес е изпълнил и "Virtual Insanity", може да видите видео в спойлера..

Off Topic

 

 

 

Междувременно 'SHALALA' постигна #1 в 27 страни и региона на iTunes - класацията за албуми, сингълът е #1 в 17 страни, а предварителните поръчки на албума  минаха 500 хил. Брех! Браво, TY!

Малко материали в медиите, които отбелязват дебюта на Тейонг.

Billboard

NME

ABS-CBN

ENVI Media

 

Колкото и хип-хопа да не е моят стил, то албума е солиден. Отзивите също са добри, а фактът, че Тейонг е написал и участвал в композицията на  всички парчета, го прави още по-специален. Хубав дебют.

Отново браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера Хечан беше рожденик. :)

23! Да е жив и здрав!

И да продължава да пее, както само той си го може!

Няма налично описание.

 

 

Вече официално - общия концерт на формацията "NCT NATION: To The World" ще стартира на 26.08 в Инчон, на стадион Munhak Sports Compex Main Stadium и ще продължи с четири концерта в Япония (9, 10.09 в Осака, 16, 17.09 в Токио).

Концертът ще представи изпълнения на NCT127, NCT Dream, WayV, някои от общите песни на NCT U, както и групови сцени. Аз си мисля, че тогава ще представят и NCT TOKYO, ще видим.

 

 

За подгряване - днес по-късно очакваме Тейонг в Studio Choom. :)

Няма налично описание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавна и "visually pleasing" хореография, както се казва.

Тейонг с "SHALALA" за Studio CHOOM.

 

 

Пуснаха и танцовата практика.

Още по-забавно е да го гледаш как танцува с тази коса. :lol2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите участия на Тейонг - соло, в музикално предаване - M Coundown.

Изпълни "SHALALA".

Изображение

 


И за контраст по-мелодичната "Gwando"

Изображение

 

 

 

Между другото, спекулира се, че Тейонг и WayV ще са сред участниците на големия к-поп концерт KCON 2023 LA, който ще се проведе на 18-20.05 в Лос Анджелис, САЩ. Очакваме потвърждение от СМ.

Изображение

 

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фотосесията за японското ELLE на Тейонг.

Такава радост за окото е това момче, наистина. 

Клик на снимката.

Изображение

 

 

Освен че радва окото, TY е много благодатен събеседник. Видео от гостуването му в канала na Jae Hyun-ah "Everyday is Thursday", където си прекара чудесно - не спираше да се усмихва с очи, устни и цялото си същество, много хубав заряд носеше. Направи ми също впечатление колко откровен към феновете и критичен към себе си е.

Hyun-ah: Има ли нещо е което си зле/не си добър?

Тейонг: Не съм добър в пеенето. Малко съм... tone-deaf/не различавам тоновете.

Hyun-ah: Но ти току-що пя?

Тейонг: О, ако се упражнявам/репетирам е добре.

Hyun-ah: Ааа, значи понякога не уцелваш точните ноти?

Тейонг: Ако трябва да пея само по ноти - не мога...

Hyun-ah: Чух, че се притесняваш да пееш високи тонове?

Тейонг: Мислех си, че ще е хубаво да пея песните си на живо. Занесох записите си и вземах вокални уроци. Попитах "Как да вокализирам?", а учителя каза "Просто пей както искаш да пееш."... Така че още не съм уверен във вокалите си.

Изображение

 

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тейонг с "SHALALA" днес на сцената на Music Bank.

Изображение

 

 

Изпълни и "Gwando".

Изображение

 

 

 

Тейонг ще присъства на Седмица на модата в Париж, отново по покана на LOEWE на 24.06, но и други от момчетата ще са по модните ревюта.

Тен на Седмица на модата в Берлин със Saint Laurent, на 12.06.

Дойонг с Dolce&Gabbana на 17.06 на Седмица на модата в Милано.

Джехьон с Prada също на 17.06 ще е в Милано.

Юта с Louis Vuitton също на Седмица на модата в Париж на 20.06.

 

 

Джони пък, както каза в предаването на Ерик Нам, е решил да се завърне и да продължи с ди-джейството, което изучава.

Ще има първото си участие в COLOSSEUM Club в Джакарта, където с него ще стартира новото събитие K-Town. Дано е на късмет!

Изображение

 

На другия ден продължава със SET MO на Savaya Beach в Бали.

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Участието на Тейонг в предаването "K-909".

Ама много ми харесват тези тъмбнайли от фейс-камерите, които някой е събрал в едно.

Изображение

 

"SHALALA"

 

 

"Gwando"

Off Topic

 

 

 

 

"Virtual Insanity"

 

И няколко красиви снимки.

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кратък фрагмент от гостуването на Тейонг в предаването на БоА "К-909". Качвам го, защото мисля, че е хубаво, пък и никога не е излишно да се каже, че TY е много повече от едно красиво лице.

БоА: Какво е посланието, което искаш да предадеш на феновете чрез първият си албум?

Тейонг: Аз всъщност станах трейни доста късно.... Да, започнах да мечтая да стана певец след когато влязох в СМ на 18 г. Не бях никой, но започнах да мечтая. И много се забавлявах/радвах, докато сбъдвах мечтата си, и наистина се стараех упорито. Това е албум, който представлява детството ми и как пораснах. Искам хората, които го слушат също да вярват в мечтите си. С тази мисъл създадох албума.

БоА: Накрая искам да попитам Тейонг - кой е най-шалала момента в живота ти

Тейонг: Точно този момент.

клик на снимката

Изображение

 

Танцовата практика на "Virtual Insaity". Много добър Тейонг. Браво!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фотосесията на Тейонг за 'SHALALA'.

Наистина много харесвам артистичността му, допада ми и как с прости думички споделя идеите си. Като това например, че при създаването на албума е осъзнал, че ако няма на кого да се облегне винаги може да се върне към семейството, те са тези, които са винаги там за него. Затова ги е нарисувал на онази стена - така, както ги е правил в детството си. Благодари на феновете, които са дошли с идеята "TOLO" за нарицателно на албума му и каза, че ако се обърне с главата надолу се изписва рождения му ден - 0701 (е, поне на англ. и с обратно на нашето изписване).

 

 

Вчерашното му участие на Music Core, където отидоха да го подкрепят Джони и Юта.

Изображение

 

"SHALALA"

 

 

И "Gwando".:)

Off Topic

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марк и Хечан се записаха с подкрепа при участието на Тейонг на Инкигайо днес.

Изображение

 

"SHALALA"

 

 

"Gwando"

 

"...По-добре да се откажа
По-добре ми е без теб
Не ме е грижа
Ще вървя по своя път, тръгни си и ти
Това е всичко, което трябва да направиш, за да спра"

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WayV ще имат изпълнения на сцената на "Tencent Music Entertainment Awards 2023" на 8 - 9.07 в Макао. Това хубаво, но заедно с тази новина се разбра, че Кун няма да участва поради индивидуален график. Петте останали момчета ще се там - Тен, Уинуин, Хендери, Шяоджун и Янгянг. Вече започвам да се ядосвам и да се чудя какво става с тази група. Не ми изглеждат ок нещата - или ще само петима в повечето време, или някой ще е болен, Кун от доста време движи с патерици, сега и това. Каквото и да е, дано скоро се решат нещата!

Изображение 

 

 

Лоша новина и за Джони.

Вчера е пострадал докато е снимал нещо (не уточняват какво) - ударил се е жестоко в някаква врата във студиото. Веднага е закаран в болницата, където е установено, че е счупена дясната му ключица. Рамото е фиксирано и няма да може да го движи известно време. Всичките му ангажименти са прекратени до възстановяването. Съответно дебюта му като DJ се отлага. Нищо, той да се възстанови добре!

Изображение

 

Изображение

 

 

Поне Тейонг пусна пърформанс видео на "SHALALA", та да разведри малко НЕОситито.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко светлина в НЕОситито с новината, че NCT DREAM ще се завърнат с трети студиен албум на 17.07.2023.

Той ще съдържа 10 песни, а името му е 'ISTJ'. Песента "Broken Melodies" ще бъде предварително издадена на 19.06. :)

Няма налично описание.

 

 

ДОПЪЛВАМ този пост с едно супер готино видео, това, което Тейонг засне в Тайланд - специален клип за "GWANDO"

 

 

Да честитим и рождения ден на Тейл, който съвсем си настъпи в Корея.

Основният вокалист на 127-цата навърши цели 29 г.
Да е жив и здрав!

И за подарък към нас, феновете, Тейл отвори и You Tube канал - TAEIL MOON 탤문, където доколкото разбирам ще започне да качва кавъри? Пише "скоро", надявам се да е така!

Изображение

 

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият клип в канала на Тейл е кавър на песента на DAY6 "Time Of Our Life".

 

Както и кратък кавър на песента на Хари Стайл "Feeling", който качи в shorts.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NCT Dream започнаха с промоциите за "ISTJ", като публикуваха тийзър наречен "A Midsummer Night's Dream", анонсиращ песента "Broken Melodies", която ще излезе на 19.06 в 18:00 KST.

В него Марк цитира Шекспир, кратък откъс от "Сън я лятна нощ". Отне ми малко време, но това е частта:
"...Такава е на любовта мощта,

 че възвишава низките неща.

Сега да си представя ясно мога

защо й ваят и рисуват бога

с превръзка на очите и с криле —

припряна слепота! От туй по-зле!

И го представят все дете, защото

не различава злото от доброто

и в своите игри сред шум и вик

кълне се и отмята всеки миг!..."

"Сън в лятна нощ", превод Валери Петров, изд. 1997 г.

Хм, интересно.

 

 

Ще видим какво ще е парчето, обаче днес качиха и видео от изпълнения от концерта на Dream В Сеул "THE DREAM SHOW2: In YOUR DREAM"

Първо беше "Hot Sauce", която видиш ли, дори ми хареса този път. 

Off Topic

 

 

 

 

После публикуваха изпълнението на "Glitch Mode", което съвсем наистина си ми хареса, при това доста. :yes:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...