Jump to content
debil4e

Solo Leveling (2018)

Recommended Posts

Преди 6 часа, voileta написа:

.............Също и цитата на Ницше, адашче, ако се сещаш кой чап е метни насам, моля, който също беше заложен много на място и даде дълбок смисъл и време за размисъл от моята страна на монитора....

Вие питате - ние отговаряме.

Минах на бегом покрай него преди няколко часа. :D 

Началото на 34 чап. В превод от руски: " Този, който се сражава с чудовища трябва да следи, да не се превърне сам в такова. И ако ти дълго гледаш/ се взираш/  в бездната, то и бездната те гледа/ се взира в теб/." Ф.Ницше 

Но след този цитат има не по-малко дълбокосмислени мъдрости.: 

"Ловец - това е този, който безчислено количество смърти и самият той отнема живот.Затова съществуват много ситуации, където се налага да се сражават не само с чудовища, но и един с друг.Ние сме "идеални" машини  за убийства. Това се отнася и за теб.Ти нали не слагаш ловците и обикновенните хора в една категория?"

Това са предсмъртните думи на онзи от бюрото, дето взе парите да убие тримата затворника. И покрай тях щеше да мине под ножа всички, ама му излязоха криви сметките с ГГ в групата. Той, заедно с онзи поамериканчен кореец S- класа ловец , просто бяха нагледния пример за загубата на всичко човешко. Тоест до къде може да се стигне при липса на качесвени морални устои. Те бяха по-чудовища и от чудовищата. В този ред на мисли, малко по-нататък самия Джин У "осъди" последния оцелял затворник на зверска смърт, но някак си това се преглътна без проблем.

Та, в 34-4 , пак същия лилавокос дзвер в човешки образ му предрече на ГГ , че ще стане толкова силен, колкото далече сянката му ще навлезе в тъмнината. 

За това и казах, че става "злодей" когато спре да се вписва в рамката наложена му от обществото, въпрос на семиотика:D В Неукротимия имахме същата ситуация, дори там Jiang Cheng директно си го каза, че докато убива техните врагове е приятел/герой и в момента. Човешката история е пълна с подобни "герои" и "злодеи" и художествените произведения просто я копират.

Колкото до въпросния цитат от Ницше...на толкова места съм го срещала, че дори не забелязах, направо си е нарицателен за подобни заглавия. Обаче най-харесвам употребата му в "Крадец на време", но както за пореден път уточнявам-Тери Прачет си го обичам:D

А, покрай разговора за Ницше се сетих, че ще пусна тема на едно друго туунче. Шоджо, ГГ е момиче и го раздава месия, но там е набутан Кант:lol:

Благодаря, адашче :kissx: Точно, разлики няма. Главният герой направи същото, каквото и демоните правят-уби хората, защото му беше наредено, но и защото това беше единственият начин да излезе жив от там. Това е ултиматум-убиваш, за да не бъдеш убит. Честно казано след тази арка и на мен, както и на богатото синче с него ми се стори, че психиката му е много различна. Главният герой има някаква способност да е абсолютно хладнокръвен и да не чувства вина. Или поне я крие доста дълбоко. Не мога да реша все още. Някак след битката с лордовете в началото, където само той оцеля, се пречупи. Сякаш един вид там умря слабото му неуверено аз, умря той самият в ума си и после вече нищо не беше толкова страшно и непосилно за него. Но всъщност това е идеално качество за всеки здравомислещ човек. Да не се обременяваш от другите. Той пак е съпричастен, помага доколкото може, но не позволява те да диктуват живота му. Надявам се да е разбрал, че не може да спаси всички. Колкото и да си велик, тази отговорност е непосилна. Сега като казахте за тъмнината и сянката. Имаше момент, където старото му аз му говореше. А жената, която подсилваше ловците също потвърди, че са две присъствията в него.

*debil4e*

Да, зависи от коя страна на барикадата си. Спрямо нея за едните си приятел, за другите враг. А всички се борят за едно и също-за оцеляване и надмощие. Чела си много повече от мен, така че само те чета и попивам. Очаквам всичко, което предложиш :wub:

• Like 1

Така става когато приемам, че хората четат мисли и не се доизказвам:D Исках да кажа, че дали даден  герой е добър или лош решава обществото. Може да са от една страна и пак за минути от "добрите" да те наврат в "лошите", просто защото не си се вписъл в нечия представа, не си спасил всички едновременно, не си Бог или пък си станал си прекалено силен....Обратното обаче се среща изключително рядко.  

• Like 1
  • Upvote 1

Иииии най-после започна втори сезон:panda-145:. Остана да разбера дали наистина вече ще е в петък. За самия чап ще говоря по нататък, още го осмислям:)

• Like 2

Дано да е на нивото на първия, че още ми държи градус емоцията.

Ама ти ще кажеш.

Шъ кажа я:D

Начи излязоха два епа и двата са преведени:) От коментарите стана ясно, че предишния преводач се е отказал заради официалния превод, който не само не е излязъл(даден е, че ще е на 8.08) ми е и платен. Пооправили са тарифата, но пак си е непосилна за мен, защото все още е на чап(пък и като всеки българин имам едно наум колко точно от сумата отива в автора...патреона ми харесва от тази гледна точка), а те не са по десетина бройки, а няколкостотин и аз не следя само едно заглавие;) Ще чакам още да им паднат цените и ще обмисля отново идеята.

Сега по уеба: въвеждащ 111, показаха, че нашия не е единственият "монарх", доста са. Загатнаха за създател/архитект, който си има некви негови планове и че монарсите не са вездесъщи и както показва титлата си водят техни си войни. Търсят нещо, чиито следи засякоха разбира се в Корея и това беше поводът Тате да цъфне пак на сцената:D Нашичкият разучава една от наградите след като стигна ниво 100-ключ, за онази тъмница където започна всичко.

112- когато става въпрос за романтична нишка, автора е прозрачен като стъкло. Русокоска се появи, за повече по този въпрос, прочетете чапа:lol2:

• Thanks 1

Теста си е тест, макар че русокоска не е безразлична на нашичкия и нали си е и добър и призова Ирис, а не мравчо;) Е, поне не и в началото, момичето е силно, много.

Малко фенсървис за тези, на които симпатизират на тази двойка:D

46f365dc592cb585.png

• Like 1

И така, залозите са хвърлени, нашето момче е на ход:D Въпросът е, как или по скоро какъв ще е отговорът му. Не залагам на "и аз" и подскоци от радост, по вероятно е нещо от сорта: "сега нямам време, първо трябва да направя това и онова...";)

• Like 1