Jump to content

Recommended Posts

Много се бях чудил дали да го гледам или не. За моя огромна радост го гледах и мисля, че е наистина прекрасен! Невероятна Сон Йе Джин! А за музиката ... няма какво да говоря! Това е първият филм, в който музиката ми направи такова голямо впечатление! Имах чувството, че дори спрях да дишам и мигам за два часа! Картината и звука бяха съчетани в едно цяло ... едно перфектно цяло!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го преди време и сега, може би, са ми поизбледнели детайлите, но са останали спомените от едно истинско пиршество за душата, голямо естетическо удоволствие от произведение, което въздейства с всичките си изразни средства в единство. Някои определят действието като мудно, аз бих го определила като действие, което диша. Когато гледах филма, имах усещането, че силно ми напомня на френски филм от 60-те - не конкретно заглавие, а изобщо. Деликатност, финес, интимност и красота в повествованието, в картината и в музиката, великолепно актьорско присъствие, завладяваща емоция - всичко това превръща лентата в класика, която никога няма да звучи демоде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, и аз си го припомних...бях забравила колко добре играе...без много думи просто емоция. Невероятна актьорска игра. Усещането беше , че го гледам за първи път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филма го гладах преди години от любов към главния.Спокоен ,емоционален , без излишно напрежение ,приятен за гледане.Тук разбрах и какво е да завал сняг през април.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмчето е имало онлайн опция за гледане: :click:

 

Редактирано от bealonenomore
Добавям в първия пост :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав и чувствен филм.

Off Topic

Бях останал с впечатление(превъртях края), че те не се събират накрая и го гледах с една такава обреченост и все се питах - абе защо няма да се съберат накрая? Бяха свободни, отношенията им един към друг бяха много топли и човечни. Защо няма да се съберат? Мазохисти ли са? А те взеха, че се събраха. Happy, Happy, happy! Оправиха ми деня. А и той я хранеше със суши, не с евтини свински боклуци. Според корейските категории сушито е дори и над телешкото. Не знам каква беше логиката те да се грижат за съпрузите които им бяха изневерили. Явно са много добри хора и не искаха да ги злепоставят. Че отидоха даже и на погребението на другата жертва за да ги малтретират , дори без тяхна вина. Да, срещнаха се заради едно нещастно събитие, но за тях двамата това може и да е било за по добро. Да изживеят един по хубав живот. Може да си паснат по добре отколкото с бившите си съпрузи. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесен филм. По-скоро е вид импресия, като от кинаджийските европейски от 60-те; асоциирах го и с някои на Ким Ки Дук..Понеже почнах да гледам всички на Сон Йе Джин, този е прясно изгледания. Тук е прекрасна в ролята си. Деликатно предадени отношения, взаимоотношения и зараждащи се емоции. Наративът върви плавно, но не тягосно бавно. Абе, прекрасен филм!! :inlove:

Spoiler

Интимните сцени (две) и аха-да-започне средната (в мотела, тъкмо преди неговия тъст да дойде) са предадени изключително красиво. Вижда се плът, загатва се за друга, но всичко е приглушено в топли краски, за да може зрителя не да гледа, а да чувства и преживява. Което е и идеята, според мен, на класното кино.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувствен, въздействащ филм. Хубав беше, заслужава си. Невероятна актьорска игра. 

Чувствен, въздействащ филм. Хубав беше, заслужава си. Невероятна актьорска игра. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...