Jump to content

Butterfly Sleep (2018)


lazeto

Recommended Posts

DYXZRxEUQAAAN-m.jpg

 

Off Topic

photo995450.jpgphoto993826.jpg

 

Butterfly Sleep (蝶の眠り)

Страна: Япония, Южна Корея

Също така известен като: Chou no Nemuri

Премиера: 12 Октомври 2017

Времетраене: 109 мин.

Жанр: Драма, Романс

Режисьор: Jeong Jae-Eun

Субтитри: Английски

:imdb:

           

Участват:

Miho Nakayama като Ryoko Matsumura     

Kim Jae-Wook като Chan-Hae

Anna Ishibashi като Anna

Shun Sugata като Ryuji Ayamine

Masanobu Katsumura като Ishii

Masatoshi Nagase като Omura

 

Резюме: Ryoko Matsumura (Miho Nakayama) е популярна писателка в 50-те и години, която получава диагнозата Алцхаймер. Като преподавател в университета тя среща Chan-Hae (Kim Jae-Wook), млад студент от Корея в своите двайсет, който става асистент в писането на текстове. Въпреки огромната възрастова разлика, те постепенно започват да се чувстват привлечени един към друг…

 

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

Свали :click: :click:

Руски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав беше. Едно нежно и спокойно усещане за Шопен, а и всички тези книги! В носталгията на миналото и между кориците на книгите има красота.

Как стояха и редактираха до прозореца заедно... хубав момент... 

Романтиката до никъде не я докараха, но така и беше правилно. Филмът е направен с внимание към страдащите от тази жестока болест. Не е просто "нуна романс"с Ким Дже Ук.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми хареса. Усетих приятен полъх на истински човешки взаимоотношения, съчетан с красота, природа и книги. Интересно заснемане. То показа още по-осезаема красотата на историята. Със светлината, вплетена в кадрите, филмът изглеждаше по-скоро слънчев, от колко мрачен, въпреки тематиката, която стоеше в основата му. Всъщност оказа се, че има нещо много силно, осезаем, което остава от съществуването на хората и всъщност споменът не изчезва, колкото и да се опитва да бъде заличен от времето.

Харесаха ми темите, които засегна лентата - за книгите, писането, спомените и красотата.

За пореден път се убеждавам, че корейските режисьори виреят успешно на японска почва. Получава им се, особено когато изберат за муза на филма си Михо Накаяма. Тя пък отново доказва, че умее да си партнира прекрасно с по-младите си колеги. И Рьо Рюсей в онази мини-дорама, и тук - Ким, бяха чудесни в нейно присъствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лирично и нежно, такова е усещането ми за този филм. Имаше малки подскоци в повествованието, като момента на сближаването им. Но все пак крайния резултат е умиротворяващ и малко тъжен.  И да, имаше много светлина в този филм. Прекрасни Ким Дже Ук и Михо Накаяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесна кинематография. Много са се постарали в този аспект. Фен съм на Михо Накаяма по принцип. Оделно е добре че Ким Дже Ук  е на големия екран за където е. 

Сюжета е на мисли и чувства.

Добър филм като цяло се е получил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледан и харесан :) Няма да повтарям споделеното в предходните постове, споделям го. Страшно много ми хареса цветовата подредба на книгите – накрая библиотеката се беше превърнала в истинско произведение на изкуството. Очите ми останаха в нея! Друг момент, който си струва да споделя, е как детайлно разискваха на няколко пъти нещо уж толкова дребно като използването на едно или друго прилагателно в книгата, която тя пишеше, и как тя му обясняваше нюансите... Кара те да си дадеш сметка колко много мисъл и най-вече смисъл влага авторът във всяка една дума. 

 

@Ками, благодаря за превода! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...