Jump to content

Recommended Posts

jWrkdf.jpg

Off Topic

evarzqAX9DuZvjAp0hWKsWHeDyr.jpg

ИСТОРИЯТА НА МИН ЛАН
Държава: Китай
Епизоди: 78
Начало: 25 декември 2018 -?
Мрежа:  Хунан ТВ
Продължителност: 45 минути.
Жанрове:   Исторически , Романтичена драма

Субтитри: Английски 

В главните роли:

Фън Шао Фън като Гу Тин Йе

William Feng-Gu Ting Ye

Джао Ли Ин  като Шън Мин Лан

Zanilia Zhao- Sheng Ming Lan

Zhu Yi Long-Qi Heng
 Cao Cui Fen-Cao Cui Fen
Shi Shi-Sheng Mo Lan
Zhang Karlina-Sheng Ru Lan

Описание:
Историята по романа на Гуан Син Дзъ Луан,

проследява живота на Мин Лан от младостта
до зрялата й възраст, както и брачният й живот.

Тя е шестото дете на семейство Шън. 
Макар че е интелигентно и красиво дете,  не е обичана от семейството си 
През годините трябва да крие истинските си намерения и чувства,
за да отмъсти за смъртта нa биологичната си майка. 
Ще срещне много приятели и врагове, 
един от които е вторият син на семейство Гу, Гу Тин Йе.

Той е този, който й е помагал, 
и тормозел преди, но и този, 
който е свидетел на острият й ум и самотна душа.

След като се женят, те ще работят заедно за режима на новия крал,

както и за своето щастие.

--------------------------------------------------------------
Да видим звездната двойка в действие.

Свали с английски субтитри :click: :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Руски онлайн се очакват тук:click:

• Upvote 1

Ами  чакаме да видим звездната двойка, бракувана на 16  октомври( нейния рожден ден), когато гръмна новината и двамата показаха снимки на паспортите си, че даже   имаше съобщения и за бебе.

Това ще да е снимано по-рано.

8d05ca5c-d0fe-11e8-81a4-d952f5356e85_ima

Може да отидете направо на 5-та. Чак тогава се появява  Мин Лан .

Off Topic

В първите серии се разказва за детството на гг, където трябва да покажат трудностите през които преминава с майка си, купена от Главната жена на магистрата-бащата на гг

Станала наложница, майката умира с детето в утробата при преждевременно раждане, заради втората съпруга-наложница.

Отговорната акушерка избягва при раждането.

Прекалено много внимание се отдела на омразата между Главната съпруга и втората-наложница.

Главният герой се появява на сватбата на най-голямата сестра в семейството, където се състезава с хвърляне на клечки срещу сина на втората съпруга,заложил сватбените гъски на сестра си. Малкият герой се справи страхотно-чудесно изигра ролята си. Малката героиня не ми се видя много убедителна. Постара се детето,

но не можах да почувствам и съпреживея с нея тревогата и мъката за майка й,/майката игра страхотно и е страхотно красива актриса.Жалко, че бързо я

извадиха от сериала./

Именно при играта с хвърляне на клечки нашата малка героиня за първи път се сблъска с главния герой,

където в решаващата игра го победи, като спаси от унижение  семейството си,но и главният герой мисля, че я остави да победи.

После й помогна да търсят лекар за майка й,когато акушерката избяга.

Та както казах, историята ми е малко накъсана. Продължавам да гледам,

сега отидоха в столицата и нашата вече е пораснала и сериозно заела с учението.:28558:

• Thanks 1
  • Upvote 1

Жалко, мислех, че главният герой

Off Topic

ще е единствен за  Мин Лан, пък то, от състрадание  да вземе за наложница жена-певица с 2 деца. Че и здравата го натупаха заради нея.

Майката на влюбения в Мин Лан -Ци Хън, е ужасна, явно тя ще е една от пречките,  но и истинската майка  на Мин Лан я посъветва добре 

да се прикрива.Големи интриги, голямо съперничество между съпруги и

наложници. Кошмар...

Между другото...  Главната двойка . И двамата

са малко дъртички за  тези роли, да ме прощават за което... 

Разкарахме натрапницата, предстои романтиката и влюбването  на Мин Лан в Гу Йе.

Добра игра, става все по разнообразно, динамично и интересно, гледам и рейтингът се е вдигнал.

И аз съм на клона.Как да те оставя сама.;)Детството  можеше и по-кратко да ни покажат, досади ми по едно време, пък и така хубаво си ни го разказала, че може след  втора, директно на 6 .

Младоженците- сладури.

• Thanks 1

Може да сте прочели , и все пак:

."Всички нощни сцени  в тази драма са заснети с помощта на хиляди свещи вместо с електрически светлини,

затова може да ви се струва, че нощните сцени са малко тъмни, но това помага да се направят сцените толкова красиви и реални..."

Стана много интересно.

Off Topic

Много народ , наситено с интриги.

Мин Лан наистина перфектен замисъл Получиха си заслуженото

С техните камъни по тяхната глава. Такъв манипулативен ум.

Браво.

Гледам рейтингът с този на Бин Бин се изравни,

но сравнение не може и да става на този етап.

Каква  конспирация да улави Мин Лан в мрежата си направи Гу Йе?.

Велик стратег и генерал.:bow:

На умната Минлан само този втори чичо и трябва за мъж-улегнал,смел и солиден.

Отначало не ми се връзваше, видя ми се големичък, но ето сега съм на друго мнение,след прекрасната и убедителна игра на актьорите.

Добра прелюдия към истинската/в реалния живот/ сватба

Впечатлена съм и завладяна от играта на всички.

Но най ми е колоритен и интересен като образ-бащата на Мин Лан. Очаквам.:up:

• Upvote 1

Още малко, има няма два епизода  и съм сватбарка.Чакам с нетърпение, щото ги преметнах набързо непреведени, а сега си гледам подробно.

Интересни са ми всичките тия жени и наложници,барабар с децата им, подредени  от едно до найсе, дето всички  си ги  имат и отглеждат, отношенията, подчинението, статуси, психологията и т.н..Може би, интересът ми идва от това, че такъв сериал ми е за сефте( не броя царските особи, а говоря за народа)Като цяло, това обаче, освен интересно идва и в повече на моменти, щото се повтаря едно и също.

А стратегът си е топ- спор няма.Налудя се и вече може да си седне  на д-то, с шестата "добавка".;)

• Upvote 1

Интересно и интересно, и тия младоженци, така си играят естествено, сякаш наистина тогава са се оженили.

Ох, в 49-та натрапнницата пак се появи с претенции. Че накрая наръга и нашия. няма такова долно животно, като пиявица е.:yes:

То се очакваше да се появи натрапницата, не съм докарала до нея още (до 48 съм), но след сватбата, вместо да се радваме на младоженците, зациклиха яко с фамилията Гу и  само с нея ни занимават вече колко серии. Някой все пак трябва да разсее скуката.:28558:

Ето - за улеснение,  с английски субтитри, версията от 73 епизода.

Ето-  същата версия с автоматични субтитри от английски, на кой каквито му се иска.

Ето и 78 епизода версията,  без субтитри.Едва ли има нещо повече, тъй като са  по-кратки епизодите в тая ТВ версия.

По-различна драма, както вече писах.Започнах я и я завърших, заради главната двойка.Досадна ми бе на моменти, след 45  епизод, когато дълбаеха прекалено много и циклеха в семейните и дворцови интриги, та попревъртах, но геройски го доизгледах. Всеки герой, беше сам по себе си ярък, а младоженците великолепни.

Много съм горда със себе си, изчаках го да свърши преди да го захапя. Свалям и го започвам.

Бях чела за положението на жената в Китай и за предназначението ѝ, но този сериал ме накара допълнително да се разровя и да обогатя познанията си. Китайската пословица- „Този, който отглежда дъщеря я отглежда за други хора”,сигурно и сега е в сила, барабар с всичко произтичащо от това и  е потресаващо.Като се говори за дете, да иде реч за момче и много момичета да предпочитат смъртта и манастира пред брака- надявам се да има промяна.А  това с децата на наложниците, особено дъщерите, което видях в сериала  е направо  отвратително. И макар любовниците в Китай сега  да са забранени(например, висши държавни служители се уволняват при разкриване на такива), се говори за връщане на правото да имат наложници.Ужас!

Ето едно четиво, даващо най- обща представа за жената в Китай..

Гавра с жените. В другия също има нещо подобно, царските щерки-

изкупителни жертви, заради слабите и некадърни управници.

Ох, никак не е бил лесен животът на жените в двора, било то наложници или прислуга дори и на принцеси,

гласът им не се чува..."дори в тяхната нива или лозе":swoon::28558:...

Не говоря за двореца, там сме им се нагледали, а за наложниците и децата им  в семействата извън двореца.

Едно добро дело, дато са направили комунистите 1949 година( ха-ха, имало и такова като добро и комунизъм!), е  забраната за превързаните крака на жените и култът за 10 см женски крак.

Да,разбира се, ясно. все пак и да си безгласна принцеса, не е  било никак розово.

По принцип, женското е било всячески използвано и малтретирано,

настанаха време на отмъщение...:28558::nunchako::ph34r:...

Приключих 11 еп и още сме на въведението:swoon: 
Много обстоятелсвено и

Off Topic

тръгващо от всички посоки действие, но явно ще е в интерес на понататъшното развитие на сюжета... ако не ми писне от всичките интриги. Като гледам обаче отношенията в семейството от този период, при това не само императорското сериозно не разбирам цензурата в Китай, че то в гнездо на усойници ще е по хубаво:huh: Една от обосновките за забраната(малко по памет, че не мога да намеря клипчето където бяха изредени) беше, че младите ги таксували като идоли и искали да приличат на тях...тоя дето го е измъдрил това дали сам си вярва!?

Колкото до  сетинга: много е "автентичен", кавичките не са за подигравка, просто предполагам, че пак са пипнати за да ги гледаме по-лесно. Наблегнато е на детайлите, не само нощните снимки, друг интересен детайл бяха одеалата по прозорци и врати през зимата. Поне получих отговор на въпрос, който всеки път си задавам когато гледам исторически сериали от изток, как точно са изкарвали зимите с тия хартийки/коприни вместо стъкло:) Забавлявах се и със сцените от кандидатстудентския изпит, то мноо страшно бе, целата рода + слугите изпращат бъдещия студент, ужас. 

Иначе съм съгласна с @lukreciana -двамата главни наистина изглежда дърти за тези роли, към тях прибавям и баткото, нейния,който на моменти трудно различавам визуално от ГГ. Странно е, защото поне тя май е на едни години с другия си кандидат във сериала. Отдавам го на режисьора и гримьорите. Освен това и аз имах очаквания, явно породени от мноо сериали, че тя ще е едва ли не единствената на главния, пък той вече си има жена, че и две деца... Ако го погледнем реално, тя е натрапницата дето ще разваля семейство, ми даа

Продължавам засега, да видим дали ще го изгледам без помощта на мишката.