Jump to content

Kingdom: Season 1 (2019)


Recommended Posts

DtdBkaKUwAA1dD1.jpg

 

Off Topic

111111-675241.jpg

20181108172624282094.jpg

1S74G3QNPD_2.jpg

 

Kingdom: Season 1 (킹덤)

Страна: Южна Корея

Също така известен като: Kingdeom

По webcomic на: Kim Eun-Hee (writer) и Yang Kyung-Il (illustrator) -  “Burning Hell Shinui Nara”

Rзлъчване: 25 януари 2019 г.

Време на излъчване: Петък

Жанр: Исторически, Хорър, Зомби

Канал: Netflix

Епизоди: 6 (за три сезона)

Режисьор: Kim Sung Hoon (Movie: Tunnel, A Hard Day)

Сценаристи: Kim Eun Hee (webcomic & screenplay) (Sign, Ghost, Three Days), Yang Kyung Il (cartoon)

Субтитри: Английски

          

Участват:

Ju Ji Hoon като Crown Prince Lee Chang

Kim Tae Yul като Lee Chang (young)

Bae Doo Na като Seo Bi

Ryoo Seung Ryong като Jo Hak Joo

Kim Sang Ho

Heo Jun Ho

Jun Suk Ho

Jung Suk Won

 

Резюме: По време на епохата Чосон се разпространява мистериозна чума, превръщаща хората в зомбита. Коронованият принц И Чанг (Чу Джи Хун) трябва да се изправи срещу нови врагове, за да разкрие злото и да спаси страната си…

 

 

Линк към Сезон 2 :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click: 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

Свали с английски субтитри :click: :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Руски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри :click: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сценаристка-добре, актьори-също, дори броя серии не е проблем, ама тия зомбита ме отказаха от раз.

 

Все пак ще следя коментарите, току виж излезе, че въпросните ходещи мъртви се появят само за сцена две, колкото да не е без хич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, dido100 написа:

Сценаристката на "Сигнал", Бе Ду На и Рю Сънг Рьонг! Обаче само 6 серии?

 Чу се за втори сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И целия сериал вече е налице със субки, сега остана някой да го преведен, но кой ще се мъчи с този страшен жанр не знам...:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, lazeto написа:

И целия сериал вече е налице със субки, сега остана някой да го преведен, но кой ще се мъчи с този страшен жанр не знам...:lol2:

Има ли го някъде онлайн с превод?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На руски онлайн с озвучаване всички серии   tuk  ,  тук .

Май самият Нетфликс ще го пуска с руски субтитри и никой не  се заема по тая причина от групите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри актьори, за пръв път и сцените на дворци, пиршества и гета не са напудрени (особено гетата). Но... сцените със зомбитата за хора със слаби стомаси като мен са напълно негледаеми след края на 1 епизод - от втори нататък се почва яко зомбиране.  Жалко, че иначе хубав проект са избрали да го реализират като хорър, дано има следващ път в друг жанр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, lazeto написа:

Някой гледа ли го вече да каже как е и дали да си пия валидолчето и да му хвърля едно око...:lol2:....

В сравнение с всички зомби и хорър бози излезли тази година, това е добре и смислено направено. Гледа се с лекота и не усещаш кога са свършили шестте серии и съжаляваш, че са само толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го вече и с руски субтитри, където не искат регистрация и в групата, където се иска. На кой, както му е удобно.Друго си е със субтитри,  ако и с ксанакс и памперси.;)

Вторият сезон ,се очаква февруари според едни, а според други, тогава ще е началото на снимките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lawandula, мерси за линка за руски суб. Мен, като фен на Ходещите , не ме притесняват зомбитата и снощи се опитах да го гледам с озвучка, но беше дразнещо и се отказах. Днес ще го почна. Само да попитам-трите сезона свързани ли ще са един с друг?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го, много е добър, отдавна не ме е държал сериал в такова напрежение както този. Особено след средата на втори еп.. Първи беше нещо като  въвеждащ в дворцовите им интриги и спекулации, които не спряха с изненадите дори и в последния епизод. Зомбитата на са нещо особено, дори бих казала, че са някаква странна комбинация, защото при превръщане в началните епизоди чупеха кости като върколаци по пълнолуние, спяха през деня като вампири и другото, което ме впечатли -много са бързи. С нетърпение ще чакам следващия сезон, защото този свърши на много интересно място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хорър ми е любим жанр, но ще изчакам субдитри!

Досега истински страшно азиатско не съм открила /а целенасочено търся и гледам/ -  имам в предвид баш страшно, реално страшно! Все ги правят наивни, инфантилни, нереалистични и предвидими, а аз като забележа несъответствие или ако се сетя посредата какъв ще е края ми минава мерака. Ако това успее да ме заинтригува ще е добре. Нямам големи надежди да е много реалистично и страшно, но все пак и малката надежда е нещо.

Принципно зомбита не са ми фаворити - твърде тинейджърски са ми, подобно на вампирите, дето вече ги наблъскват навсякъде /книги, сериали, филми, комикси - голяма мода, голямо чудо/, но дано скоро се сетят да направят и някой хорър с зли призраци или зли вещици/вещери.

Добре се ориентират корейците, време е да разнообразят, че не се живее само с романтики и комедии. :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледа се наведнъж, а съдържанието може да се разкаже с няколко изречение. Никак не ми беше страшно и трепетно , а ужасно противно да гледам неуморно препускащата по петите на героите разлагаща се мърша. Изключително отблъскваща естетика. Това не е моят жанр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Matrim написа:

Гледа се наведнъж, а съдържанието може да се разкаже с няколко изречение. Никак не ми беше страшно и трепетно , а ужасно противно да гледам неуморно препускащата по петите на героите разлагаща се мърша. Изключително отблъскваща естетика. Това не е моят жанр.

Не знам какво си очаквала от сериал със зомбита, ако не  разлагаща се плът. Но си права, не е твоят жанр определено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открай време съм на мнение, че когато човек систематично гледа (а също и чете, яде, купува) всевъзможни боклуци (отдавна масата корейски сериали са равносилни на такива), в един момент спира да оценява качествените продукции, дори когато го ударят през лицето.

Класата на Kingdom си личи още от първите кадри - почеркът на Нетфликс няма как да се сбърка. Визуално, сценарийно, режисируно и бюджетно този сериал се издига много нива над масовата К-драма, която поемате в промишлени количества от години. Няма ги инфантилните диалози, няма го клозетният хумор, няма го масовото "Айгууу" и дразнещите аджуми и аджошита. Въпреки това сериалът си носи традиционно корейско настроение - такова, че да няма риск да го сбъркате с чуждестранна копродукция. Човекът зад грима на зомбитата е бог. Дори за момент не ми заприличаха на чучала. Не знам какво толкова всичките си връщате яденето - това дори не покрива екзистенц-минимума за хорър. Кръвта е пренебрежимо малко, а карантии видях само един-два пъти за всичките епизоди. Човек би очаквал от феновете на азиатското кино да имат малко по-висок праг на поносимост към кървища, предвид че още от филмите на Куросава насам сеченето на глави и фонтаните червена течност минават за нещо по-естествено и от сърнички в резерват. Айде да не сме толкова чувствителни, а? ;)

И ако все пак някой си даде труд да погледне зад паравана на ходещите мъртви, ще види типичният исторически сериал с всичките интриги и борби за власт, класовата дискриминация и желанието за равенство, които се промотират успешно от всеки друг сериал, с тази разлика че тук инвазията не я правят китайците или японците, а добрите стари зомбита (никога не съм разбирал хората, които не обичат зомбита :P). 

9/10 оценка на първи сезон. С нетърпение чакам продължението и развръзката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...