Jump to content

Recommended Posts

Dwc7F9tX4AAc5Gq.jpg

Off Topic

DtdBkaKUwAA1dD1.jpg

111111-675241.jpg

20181108172624282094.jpg

1S74G3QNPD_2.jpg

Kingdom (킹덤)

Страна: Южна Корея

Също така известен като: Kingdeom

По webcomic на: Kim Eun-Hee (writer) и Yang Kyung-Il (illustrator) -  “Burning Hell Shinui Nara”

Период на излъчване: 2019 – Януари - 25 до 2019 – ? – ?

Време на излъчване: Петък

Жанр: Исторически, Хорър, Зомби

Канал: Netflix

Епизоди: 6 (за три сезона)

Режисьор: Kim Sung Hoon (Movie: Tunnel, A Hard Day)

Сценарист: Kim Eun Hee (webcomic & screenplay)(Sign, Ghost, Three Days), Yang Kyung Il (cartoon)

Субтитри: Английски

Участват:

Ju Ji Hoon като Crown Prince Lee Chang

- Kim Tae Yul като Lee Chang (young)

Bae Doo Na като Seo Bi

Ryoo Seung Ryong като Jo Hak Joo

Kim Sang Ho

Heo Jun Ho

Jun Suk Ho

Резюме: По време на епохата Чосон се разпространява мистериозна чума, превръщаща хората в зомбита. Коронованият принц И Чанг (Чу Джи Хун) трябва да се изправи срещу нови врагове, за да разкрие злото и да спаси страната си…

Свали с английски субтитри :click: :click:

Руски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри :click: :click:

• Like 1
  • Thanks 1

Сценаристката на "Сигнал", Бе Ду На и Рю Сънг Рьонг! Обаче само 6 серии?:o

• Upvote 1

Сценаристка-добре, актьори-също, дори броя серии не е проблем, ама тия зомбита ме отказаха от раз.

Все пак ще следя коментарите, току виж излезе, че въпросните ходещи мъртви се появят само за сцена две, колкото да не е без хич.

Преди 1 час, dido100 написа:

Сценаристката на "Сигнал", Бе Ду На и Рю Сънг Рьонг! Обаче само 6 серии?

Чу се за втори сезон.

Ми както съм писала по горе 6 серии в три сезона така пишеше тъй , че трябва да бъдат общо 18...:D

И целия сериал вече е налице със субки, сега остана някой да го преведен, но кой ще се мъчи с този страшен жанр не знам...:lol2:

• Haha 3

Преди 22 часа, lazeto написа:

И целия сериал вече е налице със субки, сега остана някой да го преведен, но кой ще се мъчи с този страшен жанр не знам...:lol2:

Има ли го някъде онлайн с превод?

На руски онлайн с озвучаване всички серии   tuk  ,  тук .

Май самият Нетфликс ще го пуска с руски субтитри и никой не  се заема по тая причина от групите.

• Thanks 1

Някой гледа ли го вече да каже как е и дали да си пия валидолчето и да му хвърля едно око...:lol2:....

Добри актьори, за пръв път и сцените на дворци, пиршества и гета не са напудрени (особено гетата). Но... сцените със зомбитата за хора със слаби стомаси като мен са напълно негледаеми след края на 1 епизод - от втори нататък се почва яко зомбиране.  Жалко, че иначе хубав проект са избрали да го реализират като хорър, дано има следващ път в друг жанр.

Преди 7 часа, lazeto написа:

Някой гледа ли го вече да каже как е и дали да си пия валидолчето и да му хвърля едно око...:lol2:....

В сравнение с всички зомби и хорър бози излезли тази година, това е добре и смислено направено. Гледа се с лекота и не усещаш кога са свършили шестте серии и съжаляваш, че са само толкова.

• Thanks 2

@Lawandula и един Ксанакс, че да удариш на екс и трите епизода на Candle In The Tomb. @lazeto, и ти така :D

• Haha 1

Ето го вече и с руски субтитри, където не искат регистрация и в групата, където се иска. На кой, както му е удобно.Друго си е със субтитри,  ако и с ксанакс и памперси.;)

Вторият сезон ,се очаква февруари според едни, а според други, тогава ще е началото на снимките.

• Thanks 2
  • Upvote 1

Lawandula, мерси за линка за руски суб. Мен, като фен на Ходещите , не ме притесняват зомбитата и снощи се опитах да го гледам с озвучка, но беше дразнещо и се отказах. Днес ще го почна. Само да попитам-трите сезона свързани ли ще са един с друг?

Изгледах го, много е добър, отдавна не ме е държал сериал в такова напрежение както този. Особено след средата на втори еп.. Първи беше нещо като  въвеждащ в дворцовите им интриги и спекулации, които не спряха с изненадите дори и в последния епизод. Зомбитата на са нещо особено, дори бих казала, че са някаква странна комбинация, защото при превръщане в началните епизоди чупеха кости като върколаци по пълнолуние, спяха през деня като вампири и другото, което ме впечатли -много са бързи. С нетърпение ще чакам следващия сезон, защото този свърши на много интересно място.

• Upvote 1

Хорър ми е любим жанр, но ще изчакам субдитри!

Досега истински страшно азиатско не съм открила /а целенасочено търся и гледам/ -  имам в предвид баш страшно, реално страшно! Все ги правят наивни, инфантилни, нереалистични и предвидими, а аз като забележа несъответствие или ако се сетя посредата какъв ще е края ми минава мерака. Ако това успее да ме заинтригува ще е добре. Нямам големи надежди да е много реалистично и страшно, но все пак и малката надежда е нещо.

Принципно зомбита не са ми фаворити - твърде тинейджърски са ми, подобно на вампирите, дето вече ги наблъскват навсякъде /книги, сериали, филми, комикси - голяма мода, голямо чудо/, но дано скоро се сетят да направят и някой хорър с зли призраци или зли вещици/вещери.

Добре се ориентират корейците, време е да разнообразят, че не се живее само с романтики и комедии. :dunno:

Гледа се наведнъж, а съдържанието може да се разкаже с няколко изречение. Никак не ми беше страшно и трепетно , а ужасно противно да гледам неуморно препускащата по петите на героите разлагаща се мърша. Изключително отблъскваща естетика. Това не е моят жанр.

• Like 1
  • Haha 1

преди 14 минути, Matrim написа:

Гледа се наведнъж, а съдържанието може да се разкаже с няколко изречение. Никак не ми беше страшно и трепетно , а ужасно противно да гледам неуморно препускащата по петите на героите разлагаща се мърша. Изключително отблъскваща естетика. Това не е моят жанр.

Не знам какво си очаквала от сериал със зомбита, ако не  разлагаща се плът. Но си права, не е твоят жанр определено.

Открай време съм на мнение, че когато човек систематично гледа (а също и чете, яде, купува) всевъзможни боклуци (отдавна масата корейски сериали са равносилни на такива), в един момент спира да оценява качествените продукции, дори когато го ударят през лицето.

Класата на Kingdom си личи още от първите кадри - почеркът на Нетфликс няма как да се сбърка. Визуално, сценарийно, режисируно и бюджетно този сериал се издига много нива над масовата К-драма, която поемате в промишлени количества от години. Няма ги инфантилните диалози, няма го клозетният хумор, няма го масовото "Айгууу" и дразнещите аджуми и аджошита. Въпреки това сериалът си носи традиционно корейско настроение - такова, че да няма риск да го сбъркате с чуждестранна копродукция. Човекът зад грима на зомбитата е бог. Дори за момент не ми заприличаха на чучала. Не знам какво толкова всичките си връщате яденето - това дори не покрива екзистенц-минимума за хорър. Кръвта е пренебрежимо малко, а карантии видях само един-два пъти за всичките епизоди. Човек би очаквал от феновете на азиатското кино да имат малко по-висок праг на поносимост към кървища, предвид че още от филмите на Куросава насам сеченето на глави и фонтаните червена течност минават за нещо по-естествено и от сърнички в резерват. Айде да не сме толкова чувствителни, а? ;)

И ако все пак някой си даде труд да погледне зад паравана на ходещите мъртви, ще види типичният исторически сериал с всичките интриги и борби за власт, класовата дискриминация и желанието за равенство, които се промотират успешно от всеки друг сериал, с тази разлика че тук инвазията не я правят китайците или японците, а добрите стари зомбита (никога не съм разбирал хората, които не обичат зомбита :P). 

9/10 оценка на първи сезон. С нетърпение чакам продължението и развръзката.

• Thanks 1
  • Upvote 1