Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

TIME

 

Държава: Япония, Южна Корея

Език: корейски
Продължителност: 97 минути

Премиера: 30 юни 2006

Режисьор: Ким Ги Док
Сценарист: Ким Ги Док

IMDB

 

Участват:

Sung Hyun Ah

Ha Jung Woo

Park Ji Yeon

Kim Sung Min

Suh Ji Suk

 

Резюме:

За да спаси връзката си, една жена се подлага на множество пластични операции. 13-ият филм на Ким Ги Док поставя под въпрос основата на любовта и човешката природа. Филмът разказва за агонията на една жена дали би могла да бъде обичана завинаги. Дали няма да омръзне на любимия си с времето? Историята деликатно описва за връзката между времето и човешките взаимоотношения и промените, които настъпват в една връзка. За да изследва човешката борба срещу отминаващото време, режисьорът поставя в центъра на сюжета жена, която иска да задържи човека, когото обожава, до себе си и затова взема крайно решение - да промени тялото и лицето си чрез пластична хирургия.


С български субтитри: :click:
С английски субтитри: :click:
С руско озвучаване: :click:

Личен коментар: Един от филмите на Ким Ги Док, който успя да ми хареса колкото 3-Iron и не беше чак толкова странен като Dream, но все пак Ким Ги Док... Успява пак да покаже любовна история по неповторим и нетрадиционен начин. Впечатли ме наистина колко силна бе предаността на главните герои един към друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми беше първият корейски филм, който гледах и се впечатлих достатъчно, че да обърна по-голямо внимание на корейското кино и на Ким Ги Док в часност... Страхотен е!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за първи път гледам филм, в който истинската любов да е разгледана по този начин, от към тази и фатална страна.Наистина по равно любов и трагизъм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах този филм ми беше много объркан..Половината от нещата не ги разбрах...АКо става на въпрос Dream го асимилирах по-лесно и повече ми хареса от този..Като например:

 

Този,който го блъснаха наистина ли беше мъжа й?? И изобщо не му дадоха лицето след операцията?? А и как стана тази работа,че филма започна и завърши по един и същи начин..Да то името на филма е time..ама точно тоя момент с "времето" хич не го схванах..Тази как се блъсна сама в себе си??

 

Може би защото не го разбрах както трябва,не ме грабна този филм,...Хареса ми замисъла,който е вложил Ким Ки ДУк..как всеки от тях се промени(макар и външно само,защото аз не видях да са променили характерите си) заради другия..Въпреки ,че на моменти ми идеше да извикам"Какви са тези откачалки?" ОСобено жената ме ядоса толкова много на моменти,тя направо го подлуди на човека...Странна работа..ама повечето от филмите на Ким Ки ДУк са такива..

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 минути гo изгледах .... :shock: wowow !

Филма е повече от страхотен, страшно ми допадна идеята ( или поне това, което аз разбрах ):

 

човек е способен да дава образ на любовта и до такава степен да се довери на творението си, че да забрави за самата любов, започва едно безкрайно питане достоен ли си за въпросното въплащение на любовта и търсене на по-доброто, което да дадеш, затова и тя започна да се променя, а любовта ( мъжа във филма ) си остава все така непретенциозна търсеща само топлина ...

Края се подразбираше, тя загуби себе си и вярата в него, което доведе до този завършек на филма, а това че се блъсна в себе си накрая беше нещо като- всяка промяна те връща в началото и градиш всичко отново ...

 

Гледайте и си помислете над нещата, и не забравяйте да коментирате - пък и може да го разнищим филма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е първия филм на Ким Ки Дук, който ми хареса поне малко.

 

 

Нещата, които си представяше, комплексите, несигурността, ревността, представата и за самата нея бяха в главата и. Само тя си ги мислише и по този начин го отдръпваше лека по-лека от себе си. Дори, когато си промени лицето, пак не можеше да обича, защото си остана същата неудовлетворена от живота жена.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах този филм ми беше много объркан..Половината от нещата не ги разбрах...АКо става на въпрос Dream го асимилирах по-лесно и повече ми хареса от този..Като например:

 

Този,който го блъснаха наистина ли беше мъжа й?? И изобщо не му дадоха лицето след операцията?? А и как стана тази работа,че филма започна и завърши по един и същи начин..Да то името на филма е time..ама точно тоя момент с "времето" хич не го схванах..Тази как се блъсна сама в себе си??

 

За втори път го изгледах.Та да си кажа до кат ми е свеж мозъка.

 

Нарочно не се отговори на тези въпроси.И точно това на мен най ми хареса.Приятеля и според мен се опита да и го върне за всичко,което му бе причинила,по същия начин.И затова се подложи на операцията.Не мисля,че като отмъщение,ами по скоро за някакъв вид урок.

Не му дадоха лицето след това,за да можем да се питаме кой по- дяволите от всички е той.Така както се питаше главната героиня.И което я докара до лудост.Дали е бил той под колата? ;) Възможно е.Възможно е пък просто да е бил някой от всичките ,с който се срещна в кафенето.А нашия човек да е започнал нов живот някъде другаде.

Това за края на филма,още по средата му го очаквах.При първото гледане си имах доста теории,но сега при повторното се разбиха.Възможно е просто да се показва до къде е стигнала героинята.Началото и края й.И това,че такъв изобщо няма,а всичко е просто кръговрат.От там и името на филма.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се отчета с коментар. Филма е много хубав, въпреки, че всичко в него е психаско.

Хареса ми начина по който е направен. Елементите като парка със скулпторите, кафенето, ферибота...

Не ми хареса това, че човешкия ум и психика е представен по този начин... мисля, че доктора беше най-сбъркан от всички :lol2:

Основата и мотива във филма е човешката сексуалност, така че за малки деца не е препоръчително да се гледа...

За разлика от останалите аз не търсих смисъл във филма, а просто се любувах на майсторството на актьорите - знаех си,

че Ha Jung Woo e прекрасен актьор, но тук направо ме удиви. За момент наистина повярвах

 

в самотата му и на любовта му към Сех Хи (или както там се казва). Но малко късно се побърка :lol2: :lol2: :lol2:

 

Гениален трудносмилаем филм, заслужаващ вниманието на всеки зрител...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неповторимият му стил е представен и тук. Филмът, за мен, е показно в какво не трябва да се превръщаме. Крайностите водят до лудост.

 

П.П. Не знам с какво се занимаваше младежът във филма, но със сигурност е фен на Ким Ги Док. Гледаше 3-Iron, на стената имашe плакат на Wild Animals. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неповторимият му стил е представен и тук. Филмът, за мен, е показно в какво не трябва да се превръщаме. Крайностите водят до лудост.

 

П.П. Не знам с какво се занимаваше младежът във филма, но със сигурност е фен на Ким Ги Док. Гледаше 3-Iron, на стената имашe плакат на Wild Animals. :)

 

Това внимание към детайлите е много характерно за Ким Ги Док.

Филмът за мен е един от най-хубавите му. Естествено е странен и, естествено всеки си го разбира различно. Но преди всичко трябва да го почувстваш. Все пак това е Ким Ги Док!

Много ми е любима тази стълба към нищото..., към времето(?)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си призная, че това е любимият ми филм на Ким Ки Док.

За пореден път показва човешките взаимоотношения през доста разчупен поглед... обожавам филмите му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след този филм, толкова мисли ми нахлуха в главата, че направо ще се побъркам. Само се чудя, колко пъти още трябва да го гледам, за да го измисля.

 

Kim Ki Duk е велик!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жесток филм, до сега съм изгледала няколко филма на Ким Ки Док и не съм останала разочарована. Филма определено ми хареса много. Да наистина е малко объркан, но

в живота да не би любовта да е лесна. Филма е един кръговрат, няма край и начало, любовта съществува независимо от смяната на лицата. Джи У постъпи по същия начин както Сех Хи с него в началото. Според мен диалога с Джънг У е показателен, когато той я пита има ли значение кой е. Те вече са се загубили във времето и в това да търсят себе си и другия, аз също малко се колебая кой от всичките е Джи У, може би Джънг У, но твърде очевидно би било. Важна е идеята на филма, а всеки за себе си може да развие финала според вижданията си. Всичко се случва сега и във времето, идеята за любовта е непреходна, но докато я търсим и искаме да бъдем нещо друго и по-различно, можем да загубим себе си, както във филма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е типичния Ким Ки Дук в Time, но въпреки това е пореден шедьовър, висока класа. Наистина, доста силна и уродлива форма на любов бих казал между героите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесвам психо филми и този напълно се вписа в представата ми за добър такъв. Музиката, интересните кадри и най-вече главната актриса, допринасят за тягостната и притеснителна атмосфера. Филмът смущава, интригува и ни оставя замислени след финалът си. Както казах, кадрите са интересни, но не са заснети особено забелижително, можеше и по-добре. Другото слабо звено според мен е главният герой, много ми беше дървен този актьор, чак към финала даде свобода на емоциите си и направи една силна три минутна сцена. Като сценарий, да, определено нестандартен прочит на човешките отношения, за момента, след който любовта преминава границата, престава да бъде любов и се превръща в болезнена маниакална обсебеност. Имаше и откровено глупави сцени, като тази

с непознатият мъж, който покани на кафе, лекарят и сестрата, които си слагаха маската й и т.н.

. Моята теория е, че

фотографът беше всъщност той с новото си лице. Просто той е най-логичният избор, пък и единствено името му беше различно и тя затова реши, че не е той, а вероятно е искал да я мъчи още малко и да не й признава веднага. След това я подложи на същата гонка в метрото с идеята на финалът й да й признае, но взе, че пукна. С неговата смърт, тя реши да зачеркне и споменът за общото им минало като отново смени напълно визията си, с това един вид и самоличността си

Препоръчвам го с ръка и половина ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много силен и много разчупен филм... Обичам Ким Ки Дук - рядко има хора с подобен мироглед и усещания на човешките чувства.... Не, всъщност те са уникати...

Препоръчвам.

 

 

Краят беше тежък, но разбираем. Не успях да задоволя жаждата си за хепи енд, но при Ки-Дук това просто е невъзможно

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко за главния - залагах на него за някаква адекватност, но УВИ :28558:...Явно и той човек без работа, изкука съвсем покрай оная истерясалата му приятелка.  Колкото до нея - за съжаление такива жени съществуват и при тях е наложително намесата не само на пластичен, но и на лицево - челюстен хирург, та ако не могат да й сменят мозъка, да махат директно цялата глава. Не ми хареса филмът - излишна психо -лирична - невротизирана история, която  ме изнерви и ми доскуча...То луди колкот' искаш на тоя свят. Видяхме поредните такива. Суетата бе просто допълнение към обърканата й представа за отношения между мъж и жена. Тая трябваше да я оправя някой психопатолог, барем й беше помогнал о'време. По едно време се замислих, че собствениците на кафенето е редно да поискат ограничителна заповед за тия двамата   :28558: И тук се сещам за крийпи сцената, която мъ накефи

time8.jpg

 

Характерно в постигането си - Ким Ки Дук  - да настръхнеш от удоволствие на нещо отвратително...Може би и затова му гледам филмите - не ми харесват, но знам че има изненадващ момент и ме е гъдел. Ама то при всички луди има такъв... :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно Южна Корея е една от държавите, в които вместо да те пратят на психиатър ти предлагат нова пластична операция.

 

Иначе, добър филм. Никога не си достатъчно съвършен за другия. Или пък за себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...