Jump to content

The Crowned Clown (2019)


Recommended Posts

DuGoGg6WoAEHHmm.jpg

 

The Crowned Clown (왕이 된 남자)

Страна: Южна Корея

Период на излъчване: 7 януари 2019 – 26 февруари 2019

Време на излъчване: Понеделник - Вторник 21:30

Жанр: Драма, Исторически

Канал: tvN

Епизоди: 16

Режисьор: Kim Hee Won (Money Flower, Warm and Cozy, Dazzling Temptation)

Сценаристи: Kim Sun Deok, Shin Ha Eun

Субтитри: Английски

          

Участват:

Yeo Jin Goo като Ha Sun/ King Lee Hun

Lee Se Young като Queen Yoo So Woon

Kim Sang Kyung като Lee Kyu

Kwon Hae Hyo като Shin Chi Soo

Jang Gwang като Eunuch Jo

Jung Hye Young като Woon Sim

Jang Young Nam като king's mother

Yun Jong Seok като Jang Moo Young

Oh Ha Nee като Ae Young

Yoon Kyung Ho като Kab Soo

Seo Yoon A като Sunhwadang

Lee Kyu Han като Joo Ho Geol

Jang Hyuk като Lee Hun's father (епизод 1)

 

Резюме: Сериалът е римейк на корейския филм "Masquerade (2012)", разказващ за страха на крал Гуангхе (Йо Джин Гу), който заповядва на верния си слуга да намери човек, изглеждащ точно като краля. Като такъв бива нает уличният актьор Ха Сон (Йо Джин Гу). Когато кралят бива мистериозно отровен, Ха Сон заема неговото място. Той трябва да направи всичко по силите си, за да запази страната, да избегне убийствата и да изиграе най-големия маскарад в историята… 

 

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Свали с английски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oooooo! :tongue: И Маскарад, и Йо Джин Гу са ми безкрайно любими :wub:  .
Надявам се славата на И Бьон Хон да не засенчи таланта на Йо Джин Гу.
@lazeto  Благодаря, че ми оправи настроението с тази тема:es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ще е приятен за гледане, ама как да си забраня да го сравнявам непрекъснато с оригинала-шедьовър? Що ми се струва, че Джин  Гу е още твърде млад за тази двойна роля?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Режисьорката редува един добър-един слаб сериал, за съжаление сега е ред на слабия. По-лошата новина е, че двамата сценаристи никакви ги няма-никога не са писали нещо по-дълго от 8 серии и то с неособено добро качество. Явно са разполагали със скромен бюджет, съдейки по наетите актьори. Май повече разчитат на славата на филма, отколкото на качествата на сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като изгледах Production Diary-то, не очаквам слаб сериал. Даже очаквам да е по-добър от 100 Days My Prince и Grand Prince. Сравнения с филма (а и други филми) ще се правят заради заглавието. Но всъщност сериалът отива в съвсем друг посока - историческа романтична мелодрама с комични елементи. На мен актьорският състав ми хареса, също и препратките към няколко исторически филма. И дет' се вика - то не остана, скоро ще разберем кой как се чувства с този сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите две серии ми доставиха голямо удоволствие. Прекрасен Джин Гу, увлекателно и динамично действие, красива визия, малко смях, много драма и щипка романтика. Бонус - Чанг Хьок в ролята на умиращия крал - изненадващо камео, за съжаление твърде кратко. Втори бонус - серии от почти час и половина, но пак не усетих кога свършиха. Искам още, пристрастяващо е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре започна. Определението като римейк е подвеждащо. Съвсем друга история е. И о, ужас! Не съм разпознала Чан Хьок. Направо непростимо. Наистина е увличащо, но нищо не ми се стори смешно досега. Порасналият Джин Гу вече си е истински актьор - красив и органичен, със сложната задача да играе две роли едновременно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джин Гу e поразителен актьор. Роден талант. Заинтригува ме с превъплъщенията си. Очаквам следващите серии единствено, за да се насладя на актьорската му игра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите три и половина епизода ми вървяха малко мудно, тъй като следваха максимално близо филма и не беше в полза на сериала. Но въпреки това не е зле, и Джин Гу се старае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.01.2019 г. at 19:29, dido100 написа:

-Режисьорката редува един добър-един слаб сериал, за съжаление сега е ред на слабия. По-лошата новина е, че двамата сценаристи никакви ги няма-никога не са писали нещо по-дълго от 8 серии и то с неособено добро качество. Явно са разполагали със скромен бюджет, съдейки по наетите актьори. Май повече разчитат на славата на филма, отколкото на качествата на сериала.

Явно е бил ред на слабия сериал. Много съм разочарована. И от качествата на римейка и от Джин Гу. До един момент работи личното му очарование и това, че е освободен пред камерата (как няма да е освободен, след дългия му стаж като дете-актьор!). Не мисля, обаче, че има кой знае какъв потенциал за тази задача.  Твърде лекомислено е да се надскача с Lee Byung Hun. И след 100 години няма да го стигне. 

Сюжетът е същият като на филма, но продължавам да твърдя, че в сериала се е превърнал в съвсем друга опера. Действието е размито, на преден план излиза някаква евтина и блудкава пубертетска романтика. Кралят и кралицата непрестанно се причакват и пресрещат из кьошетата на дворцовия парк, държат се за ръце и се усмихват срамежливо. Да припомня, че Куангхе по времето визирано в сериала, вече е владетел с биография. Когато Япония нахлува в Чосон, баща му - кралят, заедно с целия двор се "спасява" в Китай, оставяйки сина си да воюва с агресорите. И той прави невъзможното - принуждава войските на японците да напуснат Чосон. Така че не би трябвало да ни го представят като голобрад юноша (той е по-възрастен от кралицата-майка), а с жена си вече са си народили дечица. Куангхе е силен крал, който провежда редица драстични реформи, които сериозно засягат интересите на върхушката. Тя отговаря подобаващо, с непрестанни интриги и многобройни покушения над живота му. Точно такъв е героят на Бьонг Хон. Казвам герой, защото за мен "принцът" и "просякът" в тази история са две страни от сложната и противоречива личност на крал Куангхе, останал в историята като жесток тиранин и като най-смелия владетел, станал жертва на любовта си към родината и своя народ. В сериала Куангхе е клиничен случай - истерик, наркоман, психопат, а клоунът е мило, добросърдечно влюбено момче. Много симпатично, но не ми е интересно. 

В края на всеки епизод е вкаран някакъв драматичен възел, който да тласне действието напред и да създава илюзия у зрителите, че нещо се случва, все пак. Ама на мен взе да ми писва и аз си изгледах филма за кой ли път, стана ми хубаво и вече мога да заспя. 

 

П.П. В пълнометражния филм Warriors of the Dawn Джин Гу отново играе ролята на Куангхе, 17 годишен младеж, който трябва да порасне за броени дни, да поеме функциите на избягалия си баща и да осъзнае, че да си крал означава да си защитник на собствения си народ. Добре се справя с ролята, но пък си партнира с И Чон Дже, около когото всички бледнеят :)

 

Редактирано от Matrim
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историческата част май не е много историческа :) Романтичната част хич не се получи, а имаше възможност :)  Никаква химия между главните, кралицата някак си ми беше суховата и без емоции.   Даже и не беше красив, и пищен,  и зрелищен сериала.Аз не обичам исторически сериали, този го изтърпях, но не е моят сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е любимата историческа драма следвана от Mr Queen. И двата съм ги гледал по два пъти.

On 8/21/2019 at 4:09 PM, myt said:

Историческата част май не е много историческа :) Романтичната част хич не се получи, а имаше възможност :)  Никаква химия между главните, кралицата някак си ми беше суховата и без емоции.   Даже и не беше красив, и пищен,  и зрелищен сериала.Аз не обичам исторически сериали, този го изтърпях, но не е моят сериал.

Дай някое предложение, че напоследък зациклих сериозно и не си намирам нищо за гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, skio написа:

Това ми е любимата историческа драма следвана от Mr Queen. И двата съм ги гледал по два пъти.

Дай някое предложение, че напоследък зациклих сериозно и не си намирам нищо за гледане.

Историческо?

Chuno (2010) 

Cruel Palace - War of Flowers (2013)

Damo (2003) BG-ES

Deep Rooted Tree (2011)

Deserving of the Name (2017)

Dong Yi (2010)

Grand Prince (2018)

Haechi (2019) 

Hwang Jin Yi (2006)

Joseon X-Files (2010) 

King Geunchogo (2010) 

King Gwanggaeto the Great (2011) 

Kingdom (2019) BG

Kingdom 2 (2020) BG

Kingdom: Ashin of the North SP (2021)

Maids (2014-2015)

Nokdu Flower (2019) 

Queen Inhyun's Man (2012)

Road Number One (2010)

Six Flying Dragons (2015-2016)

The Flower in Prison (2016) 

The Great Seer (2012)

The King's Face (2014) 

The Queen's Umbrella (2022)

The Story of the First King's Four Gods (2007)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали не беше баш за този сериал, българските майки го направиха на мат и маската.

 

Иначе отдавна му се каня на този, заради Лунната светлина и по-точно главната. Струва ми се попадение на пръв прочит. Но и ги дават в препоръките един на друг.

 

Ама не съм проверявал в жъбоха дали е превеждан. Но за теб специално не е проблем.

 

Редактирано от k-drama-monk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туко що видях, че Дидака ти е дал цял списък. От тях за цветето на Нокду съм виждал отлични отзиви. Сега, като отворих неговата връзка, много лъха на патриотарщина тип Чикагото, та може от там да идват оценките. Дано не е така.

 

По принцип недолюбвам изобщо историята, камо ли сериали по темата. Но съм попадал на добри отзиви и за няколко други от списъка като например чадъра.

 

Искам специално да обърнеш внимание на последния. В него се разказва за корейската версия на Авитохол/Атила. Само дето не е владял „целия свят“.

 

Филма по точно всичко напомня на едни италиански приказките дето гледахме деветдесетте. Ако те ти липсват, колкото на мен, обезателно гледай.

 

А и за местните този сериал е култов. Той е тяхната Иу, сиреч заради него са се запалили по корейско. Главния след това играе в DreamHigh и се пенсионира, а българските майки още ронят горчиви сълзи по него. Изглежда е корейската версия на Стефан Данаилов или Ален Делон.

 

Редактирано от k-drama-monk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато миналата седмица си търсех един сериал, непрестанно попадат на един много обичан у нас:

 

Моето, дръзко момиче

 

Забавно е, че преди малко разглеждах темата на главната. Гледам играла в русалката. И се чудя коя. Пет минути по часовник гледам снимката и не мога да се сетя. В най-добрия случай предполагам майката на И Мин Хо.

 

Предавам се и отивам да потърся в MDL. Изненадата беше стряскаща. Много си е играл ножа.

 

А всъщност дори не исках да ти пиша за точно този сериал (за чието съществуване до преди малко не предполагах), а за новата му версия от 2017 год. със същото заглавие.

 

Корейците имат навика като нещо направи десетина годинки зад гърба и пак да го снимат. Най-показатвлен е единия процент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/25/2023 at 10:20 AM, k-drama-monk said:

Когато миналата седмица си търсех един сериал, непрестанно попадат на един много обичан у нас:

 

Моето, дръзко момиче

 

Забавно е, че преди малко разглеждах темата на главната. Гледам играла в русалката. И се чудя коя. Пет минути по часовник гледам снимката и не мога да се сетя. В най-добрия случай предполагам майката на И Мин Хо.

 

Предавам се и отивам да потърся в MDL. Изненадата беше стряскаща. Много си е играл ножа.

 

А всъщност дори не исках да ти пиша за точно този сериал (за чието съществуване до преди малко не предполагах), а за новата му версия от 2017 год. със същото заглавие.

 

Корейците имат навика като нещо направи десетина годинки зад гърба и пак да го снимат. Най-показатвлен е единия процент.

Сега ти видях постовете - мерси. Ще карам подред :) ... сега се мъча с английските субтитри на Ча-Ча ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.10.2023 г. at 2:20, k-drama-monk написа:

Когато миналата седмица си търсех един сериал, непрестанно попадат на един много обичан у нас:

 

Моето, дръзко момиче

 

Забавно е, че преди малко разглеждах темата на главната. Гледам играла в русалката. И се чудя коя. Пет минути по часовник гледам снимката и не мога да се сетя. В най-добрия случай предполагам майката на И Мин Хо.

 

Предавам се и отивам да потърся в MDL. Изненадата беше стряскаща. Много си е играл ножа.

 

А всъщност дори не исках да ти пиша за точно този сериал (за чието съществуване до преди малко не предполагах), а за новата му версия от 2017 год. със същото заглавие.

 

Корейците имат навика като нещо направи десетина годинки зад гърба и пак да го снимат. Най-показатвлен е единия процент.

 

My Sassy Girl (2001) не е сериал, а филм.

My Sassy Girl (2017) е сериал, исторически ромком. Няма нищо общо като сюжет с филма и е много приятен, романтичен исторически сериал, лек за гледане, но интересен и увлекателен.

 

@skio споменатите от теб исторически сериали и на мен са ми от любимите, така че ето ти и от мен препоръки за гледане:

The Moon That Embraces The Sun

Iljimae

Faith

Hong Gil Dong

Sungkyunkwan Scandal

Gu Family Book

Moon Lovers Scarlet Heart Ryeo

Moonlight Drawn by Clouds

Seven Day Queen

Scholar Who Walks At Night

Shine or Go Crazy

The King's Affection

100 Days My Prince

Flower Crew Joseon Marriage Agency

Hotel Del Luna

Hwarang

Jang Ok Jung Live in Love

Joseon Lawyer

My Dearest

Princess Ja Myung Go

Queen Love And War

Red Single Heart

River Where the Moon Rises

Royal Secret Agent

Secret Royal Inspector Joy

The King Loves

The Red Sleeve

The Secret Romantic Guesthouse

The Tale of Nokdu

Warrior Baek Dong Soo

Редактирано от desini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...