Jump to content

Recommended Posts

4QUVrQo83E9jio8HPNOfWu4VVny.jpg

 

Off Topic

dark-figure-of-crime-south-korean-movie-dark-figure-of-crime-south-korean-movie-

 

Dark Figure of Crime (암수살인)

Страна: Южна Корея

Също така известен като: Amsusalin

Премиера: 3 октомври 2018

Времетраене: 112 мин.

Жанр: Драма, Трилър, Криминален

Режисьор: Kim Tae Gyun

Субтитри: Английски

:imdb:

 

Участват:

Kim Yun Seok като Kim Hyung Min

Ju Ji Hoon като Kang Tae O

Moon Jeong Hee като Kim Soo Min

Jin Seon Kyu като Detective Jo

Heo Jin като Ji Hee's grandmother

Kwon So Hyun като Oh Ji Hee

Kim Jong Soo като Capt. Ma Soo

Lee Bong Ryun като Kang Sook Ja

Bae Hae Sun като Park Mi Young

Jung Jong Joon като Detective Chief

Kim Joong Ki като Lawyer

Kim Young Woong като Jung Bong

Jung Ki Sub като Detective Han

Jeon Gook Hwan като Hyung Min's father

Won Hyun Joon като Kim Ok Chul

 

Резюме: Криминален трилър за ожесточената психологическа борба между детектив Ким Хьонг Мин и серийния убиец Канг Те О, който признава за седем убийства, но дава на детектива подигравателни улики. Въпреки че никой не вярва в тези признания, детектив Ким вярва, че ще разреши престъпленията...

„Dark Figure of Crime“ е термин, с който криминолозите и социолозите обозначават престъпления, които не се вземат под внимание от статистическите данни и следователно не се разследват или разкриват.

 

:essub:

 

:subs: Свали с български субтитри :click: :click:

:subs: Онлайн с български субтитри :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесала съм си този филм по малкото коментари и оценка в IMDb ... нямам представа дали е хубав, но със сигурност знам, че е сюжет, какъвто феновете на корейското кино очакват. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понастоящем оценката му в IMBd е 6.6, което е повече от прилично,а в тубата има не малко клипове за топ 10 на корейските филми, където е препоръчан и фигурира...

Всъщност имам поне още десет филма, всички в топ 2019-2020, истината е, че лично на мен ми се гледа нещо от типа на I saw the devil ... Chaser....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът вече има превод, благодарение на @darkbreathe. Заслужил си е високите оценки и добрите отзиви. Базиран е на действителни събития. Страхотна игра на "злодея" Чу Джи Хун. Впечатляващ, както винаги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, много благодаря...за превода,за мнението, че си струва, абе страхотно начало на седмицата, бъдете здрави!

Отново, сърдечно благодаря на

Превод: darkbreathe

Редакция: helyg

Както писах и преди.. страхотен екип заформихте!!!!:bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина чудесна игра от страна на Чу Джи Хун. Плашещо е как му отиват такива образи. В сравнение с другите корейски трилъри, филмът не е тежък. Липсва изобилието от кървища и насилие, а вместо това на фокус е непреклонността на полицая да даде поне малко покой на жертвите. Филмът ми се стори бавен на места, но си заслужават отделените 2 часа. Най-впечатляваща за мен е финалната сцена!

Да, Хьонг Мин успя да го вкара в затвора доживот, но това не го спря да разследва останалите случаи. Той заслужава пълно възхищение особено като се има предвид подигравателните улики, които Те О му предоставяше.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласна с мнението на @dqvol4e131. А това, че филмът е по действителни събития, прави историята още по-добра – ужасяващ е фактът, че убиец може така да извърти нещата в своя полза и да използва вратичките в закона, а и полицията, че накрая дори да се измъкне... 

 

Много харесвам Чу Джи Хун, тук също се справи отлично – има нещо в излъчването му, което го прави отличен избор за отрицателни роли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...