Jump to content

Laplace's Witch (2018)


lazeto

Recommended Posts

DWNEwnrXcAAq8fM

 

Off Topic

171124000046-1.jpg

 

Laplace's Witch (ラプラスの魔女)

Страна: Япония

Също така известен като: Rapurasu no Majo

По новелата на: Keigo Higashino - "Rapurasu no Majo"

Премиера: 04 Май 2018

Времетраене: 115 мин.

Жанр: Драма, Мистерия, Трилър

Режисьор: Takashi Miike

Субтитри: Английски

:imdb:

           

Участват:

Sho Sakurai като Shusuke Aoe

Suzu Hirose като Madoka Uhara

Sota Fukushi като Kento Amakasu

Tao като Rei Kirimiya

Masanobu Takashima като Toru Takeo

Mirai Shida като Tetsu Okunishi

Eriko Sato като Chisato Mizuki

Rei Dan като Mina Uhara

Hiroshi Tamaki като Yuji Nakaoka

Lily Franky като Zentaro Uhara

Etsushi Toyokawa като Saisei Amakasu

 

Резюме: През 1814 г. известният математик Пиер-Симон Лаплас предложил мислен експеримент, по-късно наричан "демон на Лаплас". "Демонът" е хипотетично същество, способно във всеки момент от времето да възприема мястото и скоростта на всяка частица във Вселената, което автоматично и позволява да предскаже еволюцията на тази частица както в бъдещето, така и в миналото.

През 2018 г. Двама души са умрели от отравяне от сероводород в горещи извори, разположени в различни региони на страната. Полицията моли професор Шуске Аое, който е геохимик, да определи дали смъртните случаи са инцидент или убийство. Той се среща с Мадока Ухара, която правилно предвижда, че ще се случи природно явление. Полицията предполага, че тя има нещо общо със случаите.

 

Свали с английски субтитри :click:  :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

                         

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да, да. :es:Най-накрая излязоха английски субтитри. С такова нетърпение го чаках филма, че съм си го заплюла за превод. Обожавам Сузу Хиросе и Шо Сакурай.

Благодаря, Лазе за линковете, аз напразно си търсех субтитри в познати сайтове. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстор е Миике. Такава каша забърка с тоя сценарий... Свръхестествени способности и криминална нишка. Метафизиката на сътворението и още какво ли не... Хареса ми филма, увлича. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен като цяло ми хареса филма, макар, че го загледах заради Сота, а той имаше много малко екранно време. 

Това, което не разбрах е 

Spoiler

какви са били мотивите на продуцента и актьора да участват в избиването на семейството на режисьора. Дали нещо в превода куцаше- гледах го с руски субтитри или не обясниха добре във филма, но това, че не разбрах ме издразни. Още по-безумен е мотива на самия режисьор, ама хайде приемаме, че заедно с гениалността при него върви и лудостта.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно ли му е малка ролята? Дано поне е запомняща се! 

Танче, добре че ти е харесал! Ревютата не бяха никак ласкави, като ги четох преди време.

Що как се справи? Той рядко се появява във филми.

 

Поне имам хубав постер от филма с тримата артисти. Ще се радвам на него, ако филмът не е толкова добър. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/9/2018 at 7:59 PM, desini said:

 

Това, което не разбрах е 

  Hide contents

какви са били мотивите на продуцента и актьора да участват в избиването на семейството на режисьора. Дали нещо в превода куцаше- гледах го с руски субтитри или не обясниха добре във филма, но това, че не разбрах ме издразни. Още по-безумен е мотива на самия режисьор, ама хайде приемаме, че заедно с гениалността при него върви и лудостта.

 

Spoiler

Самият режисьор е извършил убийствата на собственото си семейство, за да има драма в живота си и да прави добри филми. Луд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, t_lozeva said:
  Reveal hidden contents

Самият режисьор е извършил убийствата на собственото си семейство, за да има драма в живота си и да прави добри филми. Луд.

Ами не е точно така.

Spoiler

Бащата (режисьора) е поръчителя на убийството, но физическия убиец е актьора. Нали казаха, че по време на инцидента със семейството му режисьора е снимал филм, заедно с продуцента на някакъв остров и е имал алиби. Явно е наел актьора да извърши убийството, но не се разбра за пари ли, за роли ли. А и Кенто нямаше да убие продуцента и актьора ако нямаха общо с убийствата на сестра му и майка му. Режисьора ясно си е луд - да избие семейството си за да има достатъчно драматичен сценарий, по който да направи филм с продуцента.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учудващо, но тук няма следа от оливане и гротеска, но от друга страна сценария е писан от сценариста на Ikigami. Заради сценариста и режисьора очаквах повече, което не означава, че не ми хареса, но определено не ме вдъхнови. Не провокира мисълта ми и отново не спорех със случващото се. Аз ли му свикнах на Мийке или просто целта му е била друга ? Според мен, филма не е слаб, хората вътре също бяха перфектни и не се е получило лошо.Май думи като :нормално, обикновено и добро го описват най-добре.

Off Topic

Има си причина режисьора да не се прави на сценарист. Бащата със сигурност е бил далеч от нормалното. Гениалността му е плод на бълнуванията на критиката, но повечето му филми са касов провал. Този човечец, решава, че семейството му е провал и не е достойно за него, затова решава да си създаде ново. Сам си го казва : това, което никой не помни не е истина, така че написаното от него ще е единственото, което съществува. Аз доколкото разбрах, той е физическият убиец, а актьора му е служил за прикритие.

Чудно ми е как ще ми подейства при втори прочит - без да имам завишени очаквания  :)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...