Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

The Last Empress (황후의 품격)

Страна: Южна Корея

Период на излъчване: 21 ноември 2018 – 7 февруари 2019

Време на излъчване: Сряда - Четвъртък 22:00

Жанр: Фентъзи, Съспенс, Романс

Канал: SBS

Епизоди: 52

Режисьор: Joo Dong Min (Return)

Сценарист: Kim Sun Ok (My Daughter Geum Sa Wol, Jang Bo Ri Is Here, Temptation of Wife, Sister Is Alive)

Субтитри: Английски

          

Участват:

Jang Na Ra като Oh Sunny

Choi Jin Hyuk като Na Wang Shik (Imperial Family’s Bodyguard)

Shin Sung Rok като Lee Hyuk (Emperor)

Lee Elliya като Min Yoo Ra

Shin Eun Kyung като Lee Hyuk’s mother

Oh Seung Yoon като Lee Hyuk’s younger brother

Yoon So Yi като Seo Kang Hee

Oh Ah Rin като Ah Ri (Princess’s Daughter)

Park Won Suk като Lee Hyuk’s grandmother

Lee Hee Jin като Princess Soo Jin

Shin Go Eun като Empress Soo Hyun

Yoon Da Hoon като Oh Geum Mo

Stephanie Lee като Oh Hel Ro

Kim Myung Soo като Byun Sun Saeng

Yoon Joo Man като Ma Pil Joo

Hwang Young Hee като Baek Doo Hee

Oh Han Kyul като Na Dong Sik

Kim Yoon Ji като Hyun Joo

Yoon Kong Hoon

Kim Da Som (Sistar) - епизод 28

Ahn Nae Sang - епизоди 43-44

 

Резюме: Сериалът се развива в алтернативна вселена, в която Корея е конституционна монархия през 2018 г. О Съни (Jang Na Ra) е ярка и жизнена музикална актриса, която се омъжва за императора. Докато търси истинската любов и щастие, тя се включва в борбата за власт в двореца, но мистериозно убийство поражда събития, които заплашват самата монархия…

 

 

Свали с английски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сценаристката и режисьорът са толкова ниско качество, че тази простотия просто не си заслужава загубата на време. Дори и обикновеното 20 секундно превъртане причинява мозъчни конвулсии, стомашни спазми и гадене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сценариста и режисьора нищо не зная, но Чанг На Ра така ми накърти в Обречен да те обичам, че сега ще ми е трудно да го започна този сериал, дори и заради останалият каст.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То може и да не го завършат скоро. Choi Jin Hyuk е пострадал сериозно на снимачната площадка.

Не се знае кога ще се оправи и кога ще продължат снимките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да цитирам едно мнение от сайта на Дорамакун:

1-4. Очень странная история, наполненная отвратительными или нелепыми, или отвратительно нелепыми персонажами (ни одного положительного героя), с совершенно абсурдным сюжетом, бессмысленными ситуациями, да еще исполняемыми с самым серьезным видом. Вероятно есть еще такие дорамы, но я их не видела и, надеюсь больше не увидеть.
Теперь ухожу."
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо ново под слънцето - навсякъде и срещу всичко има хейтъри. Обаче, такъв като наш дидо друг няма. Оплю сериала моментално, но разбира се продължава да гледа, да се интересува и чете за него. Много ме забавлява. :lol2:

Аз пък харесах първите 2 серии. Хич нямам намерение да се задълбавам доколко абсурдна е тази алтернативна реалност, героите или действията им. Важното е, че не скучах и за секунда, действието беше наситено и динамично, имаше забавни моменти, екшън, интриги и един неочакван главен герой, който чакаме сега от грозно пате да се превърне в лебед  :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съгласна с Дидо и с цитирания коментар. Даже съм го лайкнала там в сайта, когато след като изгледах епизода  отидох да видя,какви са там отзивите, понеже бях в потрес.Толкова абсурдно и отвратително чувство не е предизвиквала в мен нито една драма с начална серия, никога до сега. От Чанг На Ра , с обезформената китосана и надута физиономия, направо ми се повдигаше, а от другите ми идваше направо да драйфам, като ги почнеш от императорчето, майка му, секретарката, къдравия дебелак и "вся остальная сволочь".За история,  измишльотини, абсурди и т.н. няма  да коментирам, но  простотия началото, за мен.Заради Choi Jin Hyuk , ще прехвърля и втори епизод, поне да го видя,какъв го раздава, ако въобще се появява .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, desini написа:

Нищо ново под слънцето - навсякъде и срещу всичко има хейтъри. Обаче, такъв като наш дидо друг няма. Оплю сериала моментално, но разбира се продължава да гледа, да се интересува и чете за него. Много ме забавлява. :lol2:

Аз пък харесах първите 2 серии. Хич нямам намерение да се задълбавам доколко абсурдна е тази алтернативна реалност, героите или действията им. Важното е, че не скучах и за секунда, действието беше наситено и динамично, имаше забавни моменти, екшън, интриги и един неочакван главен герой, който чакаме сега от грозно пате да се превърне в лебед  :es:

Хайде първо да четем и после да пишем, а!? "...20 секундно превъртане ..." Толкова от мен по този сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дидо кой корейски сериал ти харесва кажи, че не се сещам да съм чел твой положителен коментар някъде. Като не ти харесват сериалите защо ги гледаш и коментираш всеки един? Защо ти не направиш един та да му се любуваме всички ? Гледането е за развлечение и след толкова години и излезли сериали не знам как искаш нещо уникално да се роди. Щом имаме алтернативна вселена  това си е фентъзи...  дето се вика извънземни да се появят не трябва да учудва никой. Аз например в момента гледам My Amazing Boyfriend и колкото потресаващо глупав да е ми е забавно и не се впечатлявам от простотиите и бъговете така да се каже, защото иначе едва ли ще стигна да гледам някой сериал. Да не почна да изброявам купчината глупости и простотии в Game Of Thrones например ...  Прекалено много искаш от нещо за което не си дал нито пари акъл когато е правено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не зная какво ми задържа вниманието в този сериал, но изгледах излезлите серии наведнъж и засега ще продължавам да го следя. Иначе безумствата в него са просто очебийни. Прекалено много и дразнещи дупки в сюжета, алогични персонажи и действия на персонажите. И едно огромно преиграване от страна на всички(дори режисьорско такова), аман от истерични персонажи.....и въпреки всичко това, не зная, от динамичността на действието ли е(защото определено е динамично), от сексапила на Че Джин Хьок и Шин Сонг Нок(ама тъй де), но ми е интересно. Разбира се, имаме перфектни примери за revenge drama сред корейските, този е просто смешен. Но, както и desini е споменала по-горе, не е скучно, даже напротив. Според мен, реакцията и положителните мнения за този сериал са токова необясними, колкото и сюжетът, и персонажите в него. :D Засега определено ще го следя, нищо, че ми се иска да пребия едно 99 % от героите, барабар с режисьора и сценаристката.. но то нали това е целта на the entertainment industry, да провокира емоционална реакция в теб, никъде не пише, че трябва да е положителна. 

Само дано малко поуспокоят топката с изблиците на персонажите и наблъсканите една до друга като сардини екшън сцени..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи глупости е този сериал. Но е също като чопленето на семки. Гледаш, гледаш и никак не ти се спира. 

Дразни ме, но го гледам, при това с интерес. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Въпреки че прочетох мненията на останалите тук относно драмата, все пак реших да споделя своето мнение, защото е коренно различно. Сега може да си кажете, тя пък тая какво разбира и колко сериала е изгледала, вероятно не е гледала достатъчно драми. Изгледала съм над 200 драми, което няма никакво значение. Смятам, че всеки имам свой собствен вкус и това, което на едни не се харесва, е напълно нормално на други да се хареса. Все пак всички сме различни, нали така? И сега към самата драма. Още когато гледах привютата знаех, че тази драма ще бъде страхотна и такава се оказа. За мен тя имаше всичко, драма, интрига, тайни, екшън. Беше ми супер интересна. Да, не мога да отрека, че имаше моменти и неща, които ме издразниха и не очаквах такъв развой накрая на събитията, но пак останах доволна. На ра за мен е една актриса на доста високо ниво, останалите от каста също не отстъпват. Та в морето от негативни отзиви за драмата, пускам и моя позитивен! :)

Редактирано от drama_girl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...