Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

SWING KIDS (2018)
IMDb

Информация за филма:

Режисьор: Hyeong Cheol Kang (Sunny (2011), Scandal Makers (2008), Tazza (2014))

Държава: Южна Корея

Година: 2018
Очаквана премиера: 19.12.2018 г.

Жанр: драма, музикален

Времетраене: 132 (в минути)

Субтитри: Английски

 

Актьорски състав: До Кьонг Су (EXO), Пак Хье Су, Джаред Гримс, О Джонг Се и др.

 

Резюме: Филмът е създаден по мюзикъла "Rho Ki Soo" и разказва за севернокорейски военнопленник по време на Корейската война,
в началото на 50-те години на миналия век.
 След срещата си с Джаксън (Jared Grimes), американски офицер, който в мирно време е играл на Бродуей,
непокорният войник Ки Су се влюбва в степа и се присъединява към формираната от американеца танцова трупа.


spacer.png

 

Трейлър

Лично мнение: Обичам музикални филми, харесвам степ танците, суинга, а още повече D.O.
Много ме радва това момче, пък и досега лош филм няма.

Очаквам с нетърпение, а вие очаквайте с бг превод. :)

:essub:

 

С български субтитри :click: :click:

Онлайн с български субтитри :click:

Онлайн гледане и директно сваляне на облак :click:

Свали с английски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.02.2019 г. at 19:48, lazeto написа:

И най-после се появиха субки дано стават...:D


Най-сетне да. Ако знаеш как ги чаках, всеки ден проверявах. Намерих бирмански, филипински, разбира се наскоро излязоха и руски, и арабски. НО! Първи бяха индонезийските. Красота.

Та стават общо взето субките.
Стават дотолкова, че го изгледах и не мога да се събера още.
Уникален е филмът, както и очаквах. Не само D.O., всички бяха страхотни, азиатските актьори де, другите не коментирам.

Относно жанра, искам да вметна, че филмът всъщност не е музикален, няма романтика, може би мнооого далечен полъх, никой не очаква и комедия, нали? Обаче се е получил адски добър коктейл от емпатия, надежда, тъга и безпомощност. Корейска му работа, знаете какви ги забъркват, за да ви стиснат за гърлото, нали?

Филм с послание, красив по свой начин и най-вече с прекрасен звук (По едно време ме изби на самосъжаление за бг филмите и тяхното озвучаване, но това е друга тема.)
Надявам се скоро Swing Kids да получи субтитрите, които заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво ни остава освен да чакаме?

Да си призная малко ме е страх да гледам нещо с ДО, което стиска за гърлото, че последното така ме стисна, че още не мога да повярвам колко време ревах на него.

Боже @kandala, дори не знам как изглежда индонезийския!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът с български субтитри вече е качен в интернет пространството. 

Надявам се повече хора да го гледат и да споделят мнението си тук. 

Само ще отбележа, че историята е инспирирана от реални събития и бунта в лагера на о-в Кодже през1951г., ако не бъркам. 

И още нещо. Как се прави мюзикъл по темата??? Ей това не мога да си обясня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен и финалът си ми хареса. Не съм и очаквала друг на фона на времето и мястото, в което се развива действието. Но още усещам тътена от ритъма в сърцето си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С разрешението на преводачката, филмът е качен за онлайн гледане и директно сваляне на облак

И плейлистата във vbox7.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На състоялите се вчера награди The 55th Baeksang Arts Awards, режисьорът на Канг Хьон Чул, получи награда за най-добър режисьор със "Swing Kids". Честито! :)

(И любим кадър от филма.)
920x920.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Arirang  и техен сегмент за корейско кино - MOVIE TALK, с ривю за филма.
Напомниха ми колко харесвам саундтрака и обичам Swing Kids.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ми е да коментирам филми от този тип. Просто трябва да се гледа, за да се усети всяка една емоция.

Прекрасна актьорска игра, прекрасна музика!

Просто:

Off Topic

"Майната й на идеологията!"

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на последните коментирали, че подбутнаха темата, иначе щях да го пропусна!

Много добре направен филм, много умно подбрани актьори, много сполучливи персонажи! Добре се бяха получили и контрастите: радостта от живота, които им даваха танците, на фона на мизерията и трудностите, в които живееха; или ужасните неща, които си причиняваха едни на други, заради по-висшите идеали, създадени уж да направят живота по-добър... Гладко-горчиво като объркания свят, в който живеем. Дори и суинга да не е вашия стил - музиката и танците със сигурност ще ви грабнат и ритъмът ще звучи в главата ви дълго след финала.

Каквато и да е нагласата ви, филмът няма да е това, което сте очаквали. Но е от тези, които не бива да пропускате. Насладете се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвах като повод великденското предизвикателство, отправено във Фейсбук, и веднага си изгледах филма, който ми се падна. Чудесен избор – много съм доволна! Прекрасни актьори, цветни и отличителни образи. Оркестърът ми стана любим – винаги на място се намесваха, при това много точно и с чувство, прелестни бяха :)

 

Имаше много мили кратки моменти, които дълго ще помня, предполагам:

Off Topic

С каква надежда Ки Су чакаше да му дадат и на него обувки за степ и разочарованието му, когато разбра, че за него няма.

 

Танците на Ки Су, когато беше сам в залата, и на девойката, когато срещна Джаксън – танц за свободата и мечтите, много красиво беше.

 

И разбира се, как общуваха без думи китаецът и героят на О Джонг Се през цялото време, но особено моментът, когато Ки Су ги гледаше и само въртеше глава от единия към другия...

 

Красиво направен филм, въпреки ужаса, сред който се развива действието. Музиката също беше отлична. Струва си!

 

P.S. Забравих да благодаря за чудесните субтитри – @kandala, @helyg :kissx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...