Jump to content

Recommended Posts

daddy.jpg

Режисьор: Kong Jeong Sik
Жанр: Комедия / Драма / Романс
Година: 2005
Времетраене: 99 мин.
IMDB

Актьорски състав:
Geum Bo Ra
Ha Ji Won
Hyun Bin
Jeong Jun Ha
Park Eun Hye
Seo Yeong Hwa
Yeon Jeong Hun

Резюме: Момиче получава помощ от неизвестен човек, когото тя самата нарича "daddy long legs" (тайнствения благодетел)... плаща ѝ таксата за колежа, праща ѝ медальон, подарък за новата работа. Но откъде той знае всичко това, близо или далеч е от нея и дали ще разбере тя кой е тайният ѝ помощник, ще разберете, ако гледате.

daddy_long_legs_poster02.jpg

:essub:

Свали с :subs: : :click:

С български и английски субтитри:  :click:

С руски субтитри:  :click:

Лично мнение: Много ми стана интересен филмът - като лабиринт мога да го опиша, в челните 10 ми е, дори и в петицата.

Лично благодаря за темата...все не ми оставаше време за нея... :cheers:

Филмът е чудесен (както и книгата и мангата даже-единствената ми :oops: ), красив, жив, приказен и тъжен...

абе адски сладък ...а появата на Хьон Бин във филма го прави задължителен за гледане :oops: ...

не че мацката Ji-won не си струва да се види :D

Тук ми е любима историята, сладките моменти на разминаванията... имам си любим персонаж...любима песен..

и големия мечок ми е любим дори...направо филма ми е любим..

Да се гледа, това е моето мнение и цели 5 звездички давам

И най-сладката усмивка слагам...

photo2200.jpg

Филмът страшно много ми хареса, за жалост така и не можах да си намеря оригиналния роман на Джийн Уебстър, който, до колкото знам, е страшно обичан в Япония и Корея и не само заради анимето и мангата . Бил толкова известие колкото, да речем, е за нас "Алиса в страната на чудесата". Краят наистина ме изненада. Love it!!!

Колкото до филмаа....знам,че е много хубавв просто без притеснение го нареждам до Il Mare, Secret Classic и други велики филми....мен лично много ме впечатли,когато го гледах - обожавам този филм ...

Хьон се появява общо за около 3 мин във филма (чаровен и усмихнат ), не мислете, че ще се му се наслаждавате. Филма си заслужава, доста различна история от тези, на които съм свикнала

Току що го изгледах и плача, в крайна сметка, филма е добър и бих казала, че жанра му е повече романтика/драма - без да включвам комедия в определението

Ако все още се интересувате от романа на Jean Webster - "Daddy-long-legs" ви давам линк, където е качен на английски. Търсих го на български, но не намерих никкави индикации да е превеждан някога. А знам, че е много популярен. Жалко!

Jane Webster - "Daddy-Long-Legs"

Книгата не само, че е преведена, но е и издадена. Аз лично си я купих преди няколко години от серията "Вечни детски романи". Прочетох я на един дъх и си спомням, че на края ревах почти толкова, колкото и на "Клетниците", макар че двете истории нямат нищо общо.

Всъщност толкова се зарибих по романа, че чрез него открих и корейското кино. Един ден, докато се ровех в интернет за екранизацията му попаднах именно на този филм.

За него мога да кажа само- много добър и затрогващ. Различава се от сценария на книгата, но това само му придава повече оригиналност. От онези филми е, които те оставят с едно топло чувство и те карат да си мислиш за това, че колкото и несправедлив да е понякога животът, важното е да дадеш най-доброто от себе си тук и сега.

Заслужава си!

Благодаря ви за информацията. Все пропускам нещо. Забравям, че заглавията като че ли в повечето (случаи по наблюденията ми) не се превеждат буквално, а творчески. Това е добре, защото им придава по-добро звучене, но аз не бих предположила, че е преведено така.

Вече имам стимул да отида до книжарницата и да си купя "Тайнственият благодетел". Обичам детската литература. Не бих могла да забравя повестите на Емилиян Станев. За съжаление като малка не четях много, та като по-голяма прочетох някои, но съвсем не може да се каже, че съм наваксала.

Филмът е вече с :subs: , благодарение на Iva Di и Blue_Moon. :yes::thanks:

Може да го свалите вече и тук - Ас

Субтитрите са качени на сайта.

Филмчето е приятно за гледане, грабна ме миловидната Йонг Ми, а пък Хьон Бин направо го търсих с лупата... :lol2:

Може би очаквах прекалено много от филма и затова очакванията не ми се припокриха, но не ми хареса толкова, колкото предполагах. Наистина историята е страшно красива и трогателна, сцените са много затрогващи и чара им е в мудността, персонажите са уникални по своему, цитатите и сценария също са прекрасни, но това не беше моя филм, а искрено се надявах да е.. Имах нужда да е.

Филмът си струва отделено време, но не мога да кажа, че ще го запомня с нещо особено.

Освен с... изненадата ми, като видях, че там играе Park Eun-hye , която ми е прекрасно позната от великолепния сериал Silance!

На мен лично филмът много ми хареса. :) Наскоро го гледах. Иска ми се да прочета и книгата, но не знам това дали ще бъде възможно. :blink:

Току що свърших с гледането на филма и може би , защото съм все още под въздействието на историята ..., но сълзите текат една след друга :( много ми хареса ... а емоцийте, който породи в мен са доста силни .

Много добра игра и представена с много чувство от актьорите - определено си заслужава да го гледате :):)

Реших да гледам някой хубав, роматичен корейски филм и погледа ми спря на този. Някъде към средата на филма обаче, се сетих, че съм го гледала :lol:

Много интересна историйка, всеки който има час и половина за губене му я препоръчвам ;)

Великолепен, докосващ сърцата, филм. Не очаквах да е такъв, но останах мн приятно изненадана. Още утре ще потърся книгата по книжарниците, дано да имам късмет. Определям като задължителен за гледане.

Имам го на харда от 3 месеца,но все нестигах до него,сега заради Ха Джи и "Тайната градина" го изгледах.

Тук е с много детинско излъчване,както в "100 дни с г-н Арогантен",а филмът е много добър.

Трябва да се обичаме докато можем.

Гледах преди известно време и много ми хареса. Историята както и актьорската игра бяха на доста високо ниво. Днес се загледах пак в него и открих ,че героинята е актрисата Ха Джи Уон. Странно как тогава съм пропуснал този факт,но когато го гледах бях в началото на треската ми за азиатски филми и сериали :) А инак,ако някой се колебая ,хич да не му мисли,ами да си дърпа филма и да се подготвя за най-високо корейско качество на продукция.

Красив филм. Мисля че има около 5 други, които много приличат на този. Не по история, а по красиво заснетите сцени и чувствата, който оставя филма след гледането му. Ha Ji Won както винаги е прелестна. И страшно много му се радвах на Bini. Това, че двамата играят във филма си е цяло съкровище за мен, даже мисля, че това е единственият им съвместен филм.

А песента на JD Souther, която пускат, я обожавам:

:asian:

Прекрасен филм и една наистина трогваща и завладяваща история. Страшно много ми хареса и си го оставям в колекцията от филми, които задължително ще повторя поне още веднъж. Да не пропусна да отбележа страхотната игра на Ха Джи Уон, а появата на Бини допълни прекрасната атмосфера :P Пълен брой звездички му давам на филмчето, наистина беше наслада за окото. Силно препоръчвам ,който не го е гледал да се поправи :yes: :yes: :yes: