Jump to content

Recommended Posts

Аз както винаги закъснял. Снощи го започнах и съм очарован от първи епизод. Днес имах намерение да гледам повече, но се обръкаха нещата и ще остане за утре. Debil4e, благодаря ти за препоръката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Появи се моята любима Уън Нин от The Untamed. Сега вече ми стана още по-приятно да гледам сериала. Хубава жена е тази актриса. Не мога да и произнеса името, но поне я разпознавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, аз като един ценител на корейското, напоследък само китайско гледам. Та го почнах и този сериал (докато чакам Immortality пак с Артър Чен), и съвсем потвърждавам/затвърждавам/осъзнавам китайския си период ... Мисля, че този сериал е един сериозен пропуск от моя страна, и е може би най-доброто китайско, което съм гледала след Огнената Нирвана.
Мааалко бавно и доста подробно се развиват нещата, но пък мнооого красиво, актьорите са страхотни, даже бойните сцени много ми харесват. Музиката също много много ми харесва, направо е част от пейзажа, а това е нещо което доста рядко мога да кажа за китайски сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко със закъснение попаднах на този сериал, но останах очарована. Много добър! Чен Фейю, макар съвсем млад, показа завидно изграждане на персонажа, който не беше надминат от Дилън  Уанг във втори сезон и малко бледнееше там. Изобщо голяма загуба беше смяната на главния и други актьори във втори сезон: освен Чен Фейю, актьорите, които играеха краля, принцесата. Сериалът, и двата сезона, бяха изгледани на един дъх. Говори се за трети сезон през 2022. Дано отново върнат Фейю. Учителите на Нин Чуе и Сан Сан бяха големи образи, както и Фу Дзъ, ценител на кулинарията. Прекрасна естествена химия между главните, макар че дамата се пада какичка, изобщо не личи. Екшън сцените бяха супер! Препоръчвам за гледане.:yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Дълго го отлагах заради многото епизоди. Два-три пъти се усетих, че ми се струва безкрайно далече 60-ти епизод, но изключвайки тези инцидентни моменти, не усетих как свърши. Много съм доволна от това, което видях - историята, персонажите, приказността и актьорското присъствие ме очароваха. Истински и силно ме завладяха фентъзи моментите с демонстрация на (магически ли да ги нарека?) умения, майсторските двубои и най-много, разбира се, битката в последната серия на главния герой и непобедимият генерал, прекрасно беше измислено, изиграно и заснето, истинска наслада за очите! На моменти сериалът ми напомняше The Untamed, може би защото двамата герои имаха много подобно излъчване.

Възхитена съм от Артър Чен, толкова млад и толкова правдива игра, истински талант. Така и не можах да харесам до края главната актриса, щях да преглътна невзрачната ѝ външност, но й беше вменен образ на простодушно, неамбициозно, макар и безусловно предано същество, съвсем безлично, е, поне много лъчезарно. Двамата си знаеха и кътните зъби, и мислите си четяха, и химията между тях беше силна, но... братска. Но съм доволна, страхотна двойка, макар и не в романтичен план (направо не ми се вярва че го казвам!). Харесаха ми много всички герои, всъщност. Не мога да подмина кралската двойка, толкова рядко е кралят и кралицата да са добри и достойни хора, 12-те братя бяха много колоритни личности и много различни, интересно беше как си помагат във всичко. И за къде без принца последовател на светлината, който май прегърна тъмнината накрая, какъв драматичен обрат в развитието има неговият образ (и какви плочки, а?!)! 

Някак незавършена ми остана историята на човека с белега над устната, водач на някой от клановете беше и майстор, дано във втори сезон присъства отново. Също така неудовлетворение изпитвам и от бързото изчезване от екрана на двамата стари учители на главните герои, бяха големи образи и големи майстори и извор на знание, което сякаш не беше пълноценно предадено, но и много малко показваха заниманията им. Сякаш времето им минаваше в похапване, попийване и разходки... Някак си много набързо се изпариха и какво разбраха накрая, дето ги направи щастливи и с усмивка напуснаха света? Може би, че враждата е като любовта и как светлината и тъмнината се допълват, как едното не може да съществува без другото? Много, много се надявам да се завърнат някак си и във втория сезон.

Колко много думи, за да кажа само, че сериалът е страхотен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...