Jump to content

Recommended Posts

45620611.jpg

 

Praise of Death (사의 찬미)

Страна: Южна Корея

Също така известен като: Death Song/ Hymn of Death

Период на излъчване: 27 ноември 2018 – 5 декември 2018

Време на излъчване: Понеделник – Вторник 22:00

Жанр: Романс, Исторически, Музикален

Канал: SBS

Епизоди: 6

Режисьор: Park Soo Jin (While You Were Sleeping)

Сценарист: Jo Soo Jin

Субтитри: Английски

          

Участват:

Lee Jong Suk като Kim Woo Jin

Shin Hye Sun като Yoon Shim Duk

Lee Ji Hoon като Hong Nan Pa

Lee Sang Yeob като Kim Hong Ki

Park Sun Im като съпругата на Kim Woo Jin

Han Eun Seo като Han Ki Joo

Kim Kang Hyun като Lee Suh Koo

Shin Jae Ha като брата на Shim Duk

Kim Won Hae като бащата на Shim Duk

Jung Moon Sung като Jo Myung Hee

 

Резюме: Кратката драма е римейк на наградения през 1991 г. филм “Death Song”, базиран на истинската история за Ким У Джин и Юн Шим Док.

Драмата разказва трагичната любовна история на Ким У Джин (Lee Jong Suk), женен драматург и писател по време на японската окупация в Корея, и първото корейско сопрано Юн Шим Док (Shin Hye Sun). Двамата се срещат и влюбват по време на обучението им в Токио през 20-те години на 20 век. Тя записва песента "Възхвала на смъртта", която става първата корейска поп песен през 1926 г.

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Свали с български и английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса. Кратко, точно и ясно. Отлична актьорска игра. Много емоции и красив финал. 

За мен не е сериал, а филм. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло добре направена продукция, макар че лично на мен възхвалата на смъртта ми дойде в повече. Ясно, по действителни събития е историята, но въпреки това... Не мога да го обясня точно, но може би начинът, по който беше обяснен изборът на двамата главни герои, ми беше като натрапен, а не следващ логиката. Шин Хье Сон за мен направи отлична роля, всички емоции се четяха по лицето ѝ и успя да предаде палитрата от чувства в различните етапи от живота си. От друга страна, И Джонг Сок ми беше статичен и доста безизразен, а в сцените с баща му, които бяха доста емоционални към края, ми изглеждаше изкуствено изиграването му. Може би просто от началото така негативно се настроих и до финала не успях да почувствам неговия прочит на това вътрешно разкъсване на героя му. 

 

Би ми било любопитно да видя как е разказана историята в споменатия в резюмето филм от 1991 г. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бг субтитри няма. Може да махнете иконката "bg", за да не се заблуждават зрителите.

Редактирано от otivam_jg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, че ми напомнихте за този сериал. Отдавна му се каня да го изгледам.

Като цяло съм със смесени чувства от видяното. Историята е хубава и прилично пресъздадена в тези 3 часа. За съжаление не успях да усетя как се стигна до този финал. Липсваше ми пламенното чувство в двамата главни, въпреки че Шин Хе Сон си изигра перфектно ролята, за разлика от И Джонг Сок , който не харесвам нито визуално, нито като актьор. Тук в моментите, когато трябваше да изгаря от любов, мъка или ярост, неговото лице винаги показва някакво веселие. Просто за мен лицето му е такова и няма как да изиграе трагичен образ. Представих си Джуно в тази роля. Колко по-различно щеше да е усещането от всяка сцена. Иначе останалата част от каста беше наслада за окото.  Музиката беше великолепна. От малкото ми познания по класическа музика, истинско удоволствие беше да разпозная красивата мелодия на Любовна мъка от Фриц Крайслер. Любопитно ми беше периодът, в който се развива действието. Харесаха ми костюмите, атмосферата, идеологията на театралната група студенти, младостта, невъзможната любов, нейната бедност и неговия богат начин на живот, разпокъсването между правилно и неправилно, решенията които трябваше да вземат двамата главни и особено тези на героинята на Шин Хе Сон...... Наистина добре пресъздадена история, кратко и ясно, но емоционално не успя да ме докосне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...