Jump to content

SKY Castle (2018-2019)


Recommended Posts

spacer.png

 

SKY Castle (SKY 캐슬)

Страна: Южна Корея

Също така известен като: Princess Maker

Период на излъчване: 23 ноември 2018 – 12 януари 2019 г.

Време на излъчване: Петък - Събота 23:00

Жанр: Семеен

Канал: jTBC

Епизоди: 20

Режисьор: Jo Hyun Tak (Dae Mul, To My Beloved, Who Are You, More Than a Maid)

Сценарист: Yoo Hyun Mi (Green Rose, The Scales Of Providence, Bridal Mask, Golden Cross)

Субтитри: Английски

          

Участват:

Yum Jung Ah като Han Seo Jin

Lee Tae Ran като Lee Soo Im

Yoon Se Ah като No Seung Hye

Oh Na Ra като Jin Jin Hee

Jung Joon Ho като Kang Joon Sang

Choi Won Young като Hwang Chi Young

Jo Jae Yun като Woo Yang Woo

Kim Byung Chul като Cha Min Hyuk

Kim Seo Hyung като Kim Joo Young

Lee Hyun Jin като Teacher Jo

Kim Dong Hee като Cha Seo Joon

Chani (SF9) като Hwang Woo Joo

Kim Hye Yoon като Kang Ye Seo

 

Резюме: Драмата се развива в четириетажна жилищна сграда в предградията на Сеул, наречена SKY Castle, в която живеят съдии, прокурори, лекари, професори и техните съпруги…

 

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Онлайн с български субтитри :click:

Свали с английски субтитри :click:  

Онлайн с английски субтитри :click:

Свали с руско озвучаване :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

OST :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яка сатира май ще има покрай семейното.Комедия, но черна! Като едното нищо, на фона на видяното и трагедия.Ментално много болна нация!

Хареса ми началният епизод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам и немея. Хем знам какви болни мозъци са на тема образование, но показаното е чудовищно. Даже не мисля, че е пресилено, а може дори да е в пъти по-зле, предвид изключително многото самоубийства на млади хора, които не успяват, или не издържат на напрежението по пътя към целта, постигането на която е на всяка цена.И де да беше само на тема образование! Япония и Корея са ненадминати просто по безумие и комплексари.

По тоя повод се сещам за серия от някакво шоу, което гледах, заради макнето на Бигбенг.Посетиха едно корейско семейство във Владивосток,  живяло там три  години, заради командировка на бащата.Като попитаха майката,  какво и е харесало най-много, тя отговори, че е най-щастлива  от това,  че децата и са имали свободно време, въпреки, че ходят на училище, което за Корея е немислимо.

 

Fgd8MnqqWyk.jpg

 

Съдейки по рейтинга,  на корейците им е "светнала лампата" по тая сериозна тема, само не се се знае за добро, или за лошо.

Актьорите- супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледането е задължително (още повече, че няма толкова голям избор на висококачествени драми). Честно казано, ме очаквах сценаристката на откровените тъпотии Bridal Mask и Golden Cross да напише нещо толкова добро. Режисьорът е отличен и си личи, подпомогнат от великолепните актьори, дори и в третостепенните роли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започна с 1,7 , а 14 епизод достигна рейтинг 17.Малко сериали по кабелен канал могат да се похвалят с нещо подобно.Корейците явно, наистина са много причастни към темата.

Сериалът е просто бомба .Жалко, че няма коментари и може би гледащи.

 

Превюто за 17 епизод

 

 

 

 

Дидо,

Off Topic

"тихата вода" на добряците ли ще да е убиецът? Нещо гнило има покрай него, а и може да е влюбен и да е разбрал, че тя го използва. Сестрата не и стиска, майка ѝ има акъл за други действия, бащата е мухльо.Супер преподавателката и тя има мотив.Ще се разкрие, че учениците ѝ, знаят тестовете предварително( всезнайката нали разбра и заплаши да разкрие) и ще и спре кранчето.А колкото е луда, може да иска да се сдобие и с нова гениална дъщеря. Американската лъжкиня и тя има тъп мотив-  разпространението на лъжата

Противно на всякаква логика, много дразнеща ми беше незаконнородената всезнайка от самото начало, не знам защо.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.01.2019 г. at 2:23, Lawandula написа:

Започна с 1,7 , а 14 епизод достигна рейтинг 17.Малко сериали по кабелен канал могат да се похвалят с нещо подобно.Корейците явно, наистина са много причастни към темата.

Сериалът е просто бомба .Жалко, че няма коментари и може би гледащи.

 

Превюто за 17 епизод

 

 

 

 

Дидо,

  Покажи скритото съдържание

"тихата вода" на добряците ли ще да е убиецът? Нещо гнило има покрай него, а и може да е влюбен и да е разбрал, че тя го използва. Сестрата не и стиска, майка ѝ има акъл за други действия, бащата е мухльо.Супер преподавателката и тя има мотив.Ще се разкрие, че учениците ѝ, знаят тестовете предварително( всезнайката нали разбра и заплаши да разкрие) и ще и спре кранчето.А колкото е луда, може да иска да се сдобие и с нова гениална дъщеря. Американската лъжкиня и тя има тъп мотив-  разпространението на лъжата

Противно на всякаква логика, много дразнеща ми беше незаконнородената всезнайка от самото начало, не знам защо.

 

 

Засега само психясалата зубрачка има ясен мотив за убийството, а и явно учителката е помогнала в изпълнението. Аз очаквам момента, когато

Off Topic

докторът разбере че е убил собствената си дъщеря.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.01.2019 г. at 9:51, dido100 написа:

Засега само психясалата зубрачка има ясен мотив за убийството, а и явно учителката е помогнала в изпълнението. Аз очаквам момента, когато

Off Topic

докторът разбере че е убил собствената си дъщеря.

 

 

Off Topic

Докторът?Че какъв мотив да има ,ако не знае, че му е дъщеря- освен заплахата за тестовете. Превюто не дава ясен отговор.Той с нея нямаше конфликти в къщата. Ако пък знае, че му е дъщеря, има мотив да не се разчуе и няма да е изненадан, а ще си е убиец.

Зубрачката е най- явното, та по тая причина не вярвам да е тя.

Оня - синът на добрите, прекалено идеален ни го показват, но е имал проблеми в миналото, както разбрахме.Доброто семейство, не винаги оправя обременената психика, която  открай време е любима на корейците.

Иначе, съгласна, че ако е докторът, ще е най-зрелищно.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.01.2019 г. at 11:22, Lawandula написа:

 

  Скрий съдържанието

Докторът?Че какъв мотив да има ,ако не знае, че му е дъщеря- освен заплахата за тестовете. Той с нея нямаше конфликти в къщата. Ако пък знае, че му е дъщеря, има мотив да не се разчуе и няма да е изненадан, а ще си е убиец.

Зубрачката е най- явното, та по тая причина не вярвам да е тя.

Оня - синът на добрите, прекалено идеален ни го показват, но е имал проблеми в миналото, както разбрахме.Доброто семейство, не винаги оправя обременената психика, която  открай време е любима на корейците.

Иначе, съгласна, че ако е докторът, ще е най-зрелищно.

 

 

Гледай 16 серия.

Off Topic

Докторът уби дъщеря си като забрани да я оперират спешно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.01.2019 г. at 11:39, dido100 написа:

Гледай 16 серия. Докторът уби дъщеря си като забрани да я оперират спешно.

Моите догадки, са базирани до края на 14. Даже не се бях забелязала, че са излязли още 2, въпреки, че сложих превю за 17.Бягам да гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, dido100 написа:

Аз съм горд и радостен, че съм българче с нормални родители.

 

То кой няма да е горд, след толкова изгледано корейско, даже преди това да не е бил!:28558:

Те затова децата им бягат повече и от нашите в Щатите и не искат и да се връщат.

При японците, май е още по-зле, но те са мазохисти и за това и не ги гледам.Гади ми се .

 

След изгледаните два епизода- 15 и 16, съвсем друго( превюто  си е било за 15, а не за 17)-  повече клоня към даскалицата, отколкото към зубърката, при наличие на червения пуловер, или поне тя е мозъкът и вече е ясно, че влюбената няма да издържи. Чудно, какво ще ни показват още четири епизода- лудостта на бащата,  отмъщението му, а може и падението.:D Трябва и да ги приземят от небесата.

Моментът с пирамидата и това, че земята е кръгла, беше супер.

Доста време не бяха правили нещо с толкова мозък корейците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз много се кефя, че  Юм Джонг А и Юн Се А са отново заедно след "My Love, Madame Butterfly", но тук ролите са разменени- Джонг А е лошата, а Се А е добрата.

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен на тях,  на всички се кефя, даже и на извънбрачната, дето ми е антипатична актриса.Като им видиш на всички визитките и съмненията за можене отпадат. Kim Byung-Chul , като  юристът преподавател-   е страхотен, примерно.Само айдълето е по-бозаво, но бива за тая роля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Lawandula написа:

Освен на тях,  на всички се кефя, даже и на извънбрачната, дето ми е антипатична актриса.Като им видиш на всички визитките и съмненията за можене отпадат. Kim Byung-Chul , като  юристът преподавател-   е страхотен, примерно.Само айдълето е по-бозаво, но бива за тая роля.

Май само ние, двамцата, си го гледаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи троица.:D

На мен ми беше достатъчен постера с петте мадами, за да го започна и се учудих едновременно, че на всички тези добри актьори от сериала( не само дамите), на които , като влезеш в профилите, не можеш да им изчетеш филмите и сериалите, нямаме профили във форума, или, извинявам се, ако има, не са отбелязани горе при изброяването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Tara написа:

Не сте само вие двамцата ;), но не ми остава време за коментари. Доволна съм и аз до момента от видяното. 

Намери поне още един, че да направим един белот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, и аз гледам. Просто съм безмълвна от кошмара, който ни показват. Този народ е много тежко болен. Евала за смелостта на създателите на сериала, за таланта им и за майсторството им. Във всеки един епизод има по нещо, което ме кара да се задъхвам от възмущение. Темата изобщо не е нова за мен, но друго си е като ти го покажат толкова убедително. Като ми се възвърне словото, ще коментирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също гледам (както и този с Ким Сун-А). Най-накрая нещо, което заслужава да се гледа. Всички ще ги свалят от облаците (дано). Но не мога да си представя, че са способни на показаните крайности за образование, визия за пред обществото, двойни игри за постигане на някаква цел наложена от обществото (определен университет, високопоставени приятели и постове). Ако това съществува в тази или близка форма на показаното, то тези хора имат сериозен проблем, който е по-голям от нашата образователна система '_"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...