Jump to content

Memories of the Alhambra (2018)


Recommended Posts

Само да вметна, че тя започна да се влюбва в него още във втори или трети епизод.

Та в осми вече е обречена :D 

Ти се отпери един такъв Бини - строен, красив, умен, богат и всички клишета в едно, щЪ питам :na2:

При все че е свободна мома, какво й пречи да се влюби?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, най-после дочаках Бини в хубава роля, сериала ми хареса - интересен и с по-различен сюжет.Бини е неотразим  и чаровен както си го знам,  играе страхотно ролята, главната и тя се справя добре, мен  тя не ме дразни, сладуранка е.Така че очаквам с нетърпение новите серии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само мен ли ме дразнят тия, размахващите въображаеми оръжия навсякъде.То хубаво фантастика, но това само си го представете- под път и над път някакви луди, махайки ръце и крака реално  за околните, а    те си минават нормално край тях, все едно не съществуват.Пълен абсурд.

И  още се е пооляла сценаристката. Бинчо спи  и стои вкъщи с риза и вратовръзка, а ходи на кръчма с пижамотениска. Кой луд ще го оставят с вратовръзка на врата, а пък кой нормален няма да я махне!

Въобще тоя епизод ми дойде тъп, сравнен с предидущите и сърцераздирателната героиня на  Пешка, набързо забравила за брат си и ударила го на любов и тя допълни тъпотията. Няма да изброявам всички глупости, но не мога да пропусна целувката в края, от нищото, само защото изоставаха от клишето - осми епизод мина, ако беше минал и единайсти без нея- лоша работа.:896767: От отчаяние- към лИбоФ набързо.:282:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.01.2019 г. at 21:57, Lawandula написа:

Само мен ли ме дразнят тия, размахващите въображаеми оръжия навсякъде.То хубаво фантастика, но това само си го представете- под път и над път някакви луди, махайки ръце и крака реално  за околните, а    те си минават нормално край тях, все едно не съществуват.Пълен абсурд.

И  още се е пооляла сценаристката. Бинчо спи  и стои вкъщи с риза и вратовръзка, а ходи на кръчма с пижамотениска. Кой луд ще го оставят с вратовръзка на врата, а пък кой нормален няма да я махне!

Въобще тоя епизод ми дойде тъп, сравнен с предидущите и сърцераздирателната героиня на  Пешка, набързо забравила за брат си и ударила го на любов и тя допълни тъпотията. Няма да изброявам всички глупости, но не мога да пропусна целувката в края, от нищото, само защото изоставаха от клишето - осми епизод мина, ако беше минал и единайсти без нея- лоша работа. От отчаяние- към лИбоФ набързо.:282:

Абсурдите са много повече. Явно играчите трябва да носят лещите по 24 часа (абсурд!, очите ти стават на понички), иначе могат да бъдат неприятно изненадани. Лещите са с ел. захранване, но не се видяха никакви батерии или може би има 5-6 комплекта за смяна? С лещите героят може да вижда, НО НЕ МОЖЕ ДА ЧУВА! А никакви слушалки не се виждаха! Абсурд! Как тинейджърът е направил играта да поддържа тези лещи, без да разполага с тях и техните спецификации? Каква игра са купили? Правена от тинейджър на домашен компютър, но изискваща огромен сървър? Хахахахахахахахахахахахахахахаха!!!!!!!!! Такива обемни продукции струват милиони и с тях се занимават десетки и стотици програмисти в продължение на години. Кой е поддържал сървъра и кой е плащал за него, особено когато пубертета изчезна? Не е ли по-логично на купувачите да се предлага демо-версия? Тук обаче двамата създатели явно просто са им подарили ЦЯЛАТА игра с все кодовете и алгоритмите. Затова и корейците започнаха да бъркат из нея и да си я префасонират по техни мерки. И тук започват още по-големите абсурди. Защо тогава никой не си прави труда да отстрани явно смъртоносните бъгове в играта? Защо да изключват сървъра и да спират играта, когато разработчиците просто могат да направят когото си искат безсмъртен и непобедим, без да е необходимо да се качват нива цяла година?! Всички задачи могат да бъдат преправяни или отменяни от разработчиците,  в противен случай имаме група малоумници, които уж правят игра, в която обаче си има своя своя собствена паралелна реалност, която или никой не вижда, или не му пука за нея, или не могат да я контролират. С какво се занимават тогава? Да натискат "вкл/изкл" на сървъра? Безумие!  Всички NPC-та могат да бъдат контролирани, преправени и дори изтрити, което обаче обезсмисля целия сюжет и оттам и целия сериал. Това не е фантастика, това са тъпи фантасмагории на абсолютно неграмотна сценаристка. 

P.S. Има и още абсурди, но за тях ще пиша, ако тези са ви малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно! Ако си  беше паралелна  реалност,щях да я приема, но още в началните епизоди, като размахваше меча в кафенето , защо го виждаха и мислеха за луд.После взе, че стана ту видима, ту невидима- кога, както им скимне и изнася- пълен абсурд. Ония в подземието го бяха видели, докато беше в паралелната реалност още, чак после изчезна меча и т.н и т.н.Вярно фантасмагории.Ако го виждат в подземието, що не го виждат в коридора на болницата, примерно, като трепеше наляво и надясно.

И ако някой каже, че търсим кусури, няма да се съглася.Това са набиващи се на очи абсурди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, dido100 said:

Абсурдите са много повече. Явно играчите трябва да носят лещите по 24 часа (абсурд!, очите ти стават на понички), иначе могат да бъдат неприятно изненадани. Лещите са с ел. захранване, но не се видяха никакви батерии или може би има 5-6 комплекта за смяна? С лещите героят може да вижда, НО НЕ МОЖЕ ДА ЧУВА! А никакви слушалки не се виждаха! Абсурд! Как тинейджърът е направил играта да поддържа тези лещи, без да разполага с тях и техните спецификации? Каква игра са купили? Правена от тинейджър на домашен компютър, но изискваща огромен сървър? Хахахахахахахахахахахахахахахаха!!!!!!!!! Такива обемни продукции струват милиони и с тях се занимават десетки и стотици програмисти в продължение на години. Кой е поддържал сървъра и кой е плащал за него, особено когато пубертета изчезна? Не е ли по-логично на купувачите да се предлага демо-версия? Тук обаче двамата създатели явно просто са им подарили ЦЯЛАТА игра с все кодовете и алгоритмите. Затова и корейците започнаха да бъркат из нея и да си я префасонират по техни мерки. И тук започват още по-големите абсурди. Защо тогава никой не си прави труда да отстрани явно смъртоносните бъгове в играта? Защо да изключват сървъра и да спират играта, когато разработчиците просто могат да направят когото си искат безсмъртен и непобедим, без да е необходимо да се качват нива цяла година?! Всички задачи могат да бъдат преправяни или отменяни от разработчиците,  в противен случай имаме група малоумници, които уж правят игра, в която обаче си има своя своя собствена паралелна реалност, която или никой не вижда, или не му пука за нея, или не могат да я контролират. С какво се занимават тогава? Да натискат "вкл/изкл" на сървъра? Безумие!  Всички NPC-та могат да бъдат контролирани, преправени и дори изтрити, което обаче обезсмисля целия сюжет и оттам и целия сериал. Това не е фантастика, това са тъпи фантасмагории на абсолютно неграмотна сценаристка. 

P.S. Има и още абсурди, но за тях ще пиша, ако тези са ви малко.

1. С лещите героят вижда, а чува със слушалката в ухото си - още в първа серия го дадоха. Специално сега го потърсих този момент, защото помня, че го показаха - слушалката я показват в 33-тата минута от 1-ва серия.

2. Тинейджъра да речем е направил играта за VR очила/шлем/компютър и т.н., но е съвместима и с лещите на компанията на нашия човек, т.е. не е нужно младежа да е разполагал с лещите. А може и да е разполагал, май са в продажба тези лещи, нали нашия ги рекламираше на изложението в Барселона. 

3.  Младежа е гений, приятеля му хакер, колко му е да си осигурят нелегално сървъри.

4. Това, че не е демо версия е глупаво, но искаха да продадат скорострелно играта и нямаше за кога да се заиграват с демо версии, а и си бяха регистрирали авторските права. 

5. Никой не отстранява бъговете, защото никой от разработващия играта екип не намира бъгове и проблеми с играта - само Бини го твърди, та го изкараха луд. Покрай Бини и на секретаря му не повярваха. Технически проблем не откриваха поне до 11 серия включително, докъдето съм стигнала.

 

П.С. Това, което на мен ми е абсурдно за момента и се чудя какво обяснение ще дадат е, как така играта за Бини и секретаря продължава и тогава, когато са без лещи.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Lawandula said:

Именно! Ако си  беше паралелна  реалност,щях да я приема, но още в началните епизоди, като размахваше меча в кафенето , защо го виждаха и мислеха за луд.После взе, че стана ту видима, ту невидима- кога, както им скимне и изнася- пълен абсурд. Ония в подземието го бяха видели, докато беше в паралелната реалност още, чак после изчезна меча и т.н и т.н.Вярно фантасмагории.Ако го виждат в подземието, що не го виждат в коридора на болницата, примерно, като трепеше наляво и надясно.

И ако някой каже, че търсим кусури, няма да се съглася.Това са набиващи се на очи абсурди.

 

В сериала няма паралелна реалност, а виртуална реалност. Бини го виждат навсякъде в реалността - и в подземието, и в болницата, и в кафето и по улиците. Но го виждат като някакъв премятащ се насам натам и размахващ ръце луд. Само той и останалите играчи виждат оръжията, специалните предмети, неигровите персонажи и другите играчи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така. Пълно мазало е .Секретаря, защо не го виждаха на гарата?И братът не бе видян на гарата.И точно това е дразнещо.И те не знаят виртуалната, паралелна ли стана.

И като ги виждат навсякъде премятащи се и гонещи михаля, защо никой не реагира на десетките луди?Първоначално тоя въпрос зададох.И Бини тича безпроблемно с лещите по коридора на болницата и няма проблем с крака, бие  се с виртуалните противници, които нормално само той вижда, а всички го виждат само него в ролята на луд и некуцащ, никой не реагира в болницата!!!, а после почва да  куца, щото не е във виртуалната реалност.Да е говорим пък за кушията във влака през вагоните.:28558: Кой ще го търпи подобен луд!

А за препятствията нещо да кажеш?Стъклена душ кабина е защита и незаключената врата също.Че той с меча или пищова ще ги отсвири за 5 секунди Лошко.А как влезе в аудиторията, или в къщата на момата в стаята на Бини- през комина  ли?:896767:

 

Ей за това си бегам при летящите китайци.:DТия тук ни взеха за канари.Без Бини и минута нямаше да гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аман от мърморковци! :mad: Чакайте да видим края, пък тогава критикувайте! Тръгнали да търсят логика от корейски сериал... :282:Ами в повечето случаи няма такава, но пък знам ли, може да излязат с някакво правдоподобно обяснение. :rolleyes: Може всичко да става просто в главата му, затова да не го забелязват хората. А ако братчето беше убито, щяха да открият тялото му. На мен ми е интересно какво му се е случило и къде ли е.

А това за играта, която продължава и без лещи, и на Бини му е странно, показаха го много пъти как се чуди какво става и проверява дали не е с лещите. Тоест, не е нормално и се очаква да разберем причината в някакъв момент.

Аз съм доволна от сериала, задържа ми интереса, клането на зомбитата не ми е любимо и го прескачам, но следя всичко останало. Няма клишета, които да ме дразнят, нито е сладникаво романтичен, дори целувката не беше в традиционния осми епизод, а чак в 11, ама пък каква целувка! :inlove: Там където Минчо не успя Бини защити славата си на целувач, нямаше дървена статуя отсреща. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупав е сериала и толкова, яма нужда от допълнителни обяснения според мен, ако не беше дядо ви Бини отдавна да съм го дропнала.... Сценаристката се оля просто. Започна добре, а накрая сътвори тюрлюгювеч. Съвсем сериозно можеше де се мине и без жена в тоя филм, което прави Пешка, напълно излишна. Да бяха заформили любовната нишка със секретаря щеше да има повече химия!

Горкия Бини......не случи на сериал...да вземе да си преосмисли малкопроектите, че не знам дали ще издържа още една такава гняс.

Четири пъти заспивам на 11ти епизод, а така добре започнаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 hours ago, Lawandula said:

Не е точно така. Пълно мазало е .Секретаря, защо не го виждаха на гарата?И братът не бе видян на гарата.И точно това е дразнещо.И те не знаят виртуалната, паралелна ли стана.

И като ги виждат навсякъде премятащи се и гонещи михаля, защо никой не реагира на десетките луди?Първоначално тоя въпрос зададох.И Бини тича безпроблемно с лещите по коридора на болницата и няма проблем с крака, бие  се с виртуалните противници, които нормално само той вижда, а всички го виждат само него в ролята на луд и некуцащ, никой не реагира в болницата!!!, а после почва да  куца, щото не е във виртуалната реалност.Да е говорим пък за кушията във влака през вагоните.:28558: Кой ще го търпи подобен луд!

А за препятствията нещо да кажеш?Стъклена душ кабина е защита и незаключената врата също.Че той с меча или пищова ще ги отсвири за 5 секунди Лошко.А как влезе в аудиторията, или в къщата на момата в стаята на Бини- през комина  ли?:896767:

 

Ей за това си бегам при летящите китайци.Тия тук ни взеха за канари.Без Бини и минута нямаше да гледам.

Секретаря го виждаха на гарата, даже го заобикаляха леко. Брата е мистерия по принцип - защо не го виждаха на гарата и изобщо къде и как изчезна, интересно какво обяснение ще дадат.

Бини не съм го забелязала да не куца в играта, но и не съм гледала още 12 серия.

Препятствията са си препятствия, всичко зависи от това къде играта позиционира персонажа при неговото появяване - може да е в съседно помещение, коридора или направо в помещението, където се намира нашия човек. Тука изобщо не става въпрос за някакво проследяване на целия маршрут на Лошко - откъде идва, как влиза в сградата, как стига до банята или стаята на Бини. Никога ли не сте играли на плейстейшън например? А това дали може да руши нещо с меча или пистолета си и точно какво или само да убива си е въпрос на програмиране - каквото е заложено в играта това може, а не ние тук свободни съчинения да си правим, че можел да ги отсвири за 5 секунди - в реала може и да ги отсвири, но в тази ситуация в играта явно не.

Сигурно има в сериала и съшити с бели конци моменти, но в края на краищата това е един обикновен, средностатистически, корейски сериал, а не някакъв холивудски блокбъстър за 100-200 милиона долара. Затова и не разбирам тия критики. Различен е, иновативен, в сравнение с масата от корейски сериали, с много добра идея, добри ефекти и като цяло добро проследяване на детайлите. Няма да се превърне за мен в любим сериал, не бих го и гледала за втори път, но сега го следя с интерес и не мога да предвидя какво ще се случи до края, което си е голям плюс. Минусите за мен са твърде малкото романтика и твърде многото VR игра. Ако исках толкова игра щях да си пусна XBOX-а, а не да гледам сериал, ама какво да се прави Бини си е Бини. :wub:

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още не съм го започнал, но ми прави впечатление, че доста се вглеждате в

детайлите и като за глупав сериал има много коментари. Смятам да гледам

и лично да проверя дали сте прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Yoyo_ko Не може да се мине без Пешка - заложена е в играта

Spoiler

и явно ще помогне да се разкрият мистериите - има някаква специална функция, която само тя може да изпълни

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Чингулинка написа:

@Yoyo_ko Не може да се мине без Пешка - заложена е в играта

  Покажи скритото съдържание

и явно ще помогне да се разкрият мистериите - има някаква специална функция, която само тя може да изпълни

 

 

Заложена  от по-близкия фон.За какво инак ще ни я навират китаристката с червеното перде на главата от началото.Все пак трябва да има мисия, пък и брат ѝ, е създал играта.До сега, освен да се кокори с увиснало чене и да търчи напред-назад и нагоре-надолу, особена роля нямаше.И хубаво!

А още по- хубавото за мен е, че 11 серии и  романса го нямаше,  дванайста  една  целувка,   и остават още само четири серии.Докато разкриват "мистериите" за пешкината любов, няма да има много време.И без това не им се получава. Даде 2 мм повече устни от нормалното за нея рибешко в целувката, но от това страст не докара.Все пак с  Бини е, да се не изложи.Пък и те повече и показваха ръцете и краката, отколкото устата.:896767:

 

@bond Бини все пак, не е някоя айдълия , поне аз ,заради него гледам,  направо от фенщина, защото Бинито вече е рядкост.Тоя сериал си е направен той да си блести и да печелят пари, другото е бля-бля.Даже ми е чудно как Пешка се е съгласила на тази мижава роля в сянката на Бини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Lawandula said:

 

 Даде 2 мм повече устни от нормалното за нея рибешко в целувката, но от това страст не докара.Все пак с  Бини е, да се не изложи.Пък и те повече и показваха ръцете и краката, отколкото устата.

Пак си бляла някъде, Лавандулова! :na2: Показаха достатъчно Бини в действие. Изобщо нямаше здраво стиснати устни, даже зъбите на Пешка видяхме. Я се върни да преговориш, вече пуснаха и видеота със забавен кадър :emote_kiss3:

Абе тука само химиите са ви зора, ама никой не споменава колко са яки Бини и малката сестричка - тя такива лафове пуска, голяма сладурана! И е по-влюбена в него от кака си.

В друг форум развиват разни теории за това, кой бил виновен в действителност - спрягат сегашния директор, втората бивша жена на Бини, дори и професора... Никой не говори за фантастична причина, всички мислят, че има реален убиец.

А на мен ми е чудно как като уж щом станеш съюзник с някого в играта си щял да споделяш същата съдба, пък Бини е още жив, за разлика от секретаря си? :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 minutes ago, Чингулинка said:

Пак си бляла някъде, Лавандулова!  Показаха достатъчно Бини в действие. Изобщо нямаше здраво стиснати устни, даже зъбите на Пешка видяхме. Я се върни да преговориш, вече пуснаха и видеота със забавен кадър :emote_kiss3:

Абе тука само химиите са ви зора, ама никой не споменава колко са яки Бини и малката сестричка - тя такива лафове пуска, голяма сладурана! И е по-влюбена в него от кака си.

В друг форум развиват разни теории за това, кой бил виновен в действителност - спрягат сегашния директор, втората бивша жена на Бини, дори и професора... Никой не говори за фантастична причина, всички мислят, че има реален убиец.

А на мен ми е чудно как като уж щом станеш съюзник с някого в играта си щял да споделяш същата съдба, пък Бини е още жив, за разлика от секретаря си? :dunno:

Според мен само искат да ни накарат да си мислим , че е професора, докато истинския убиец е директорчето. Прекалено невинен го раздава. Аз също мисля, че има реален убиец.

Бини няма да го коментирам, а малката сестра е един път. Те двете с кака си еднакво екранно време докарват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако има убиец, бива  да е третият съдружник.  Всеки друг , ще е парашутист, а ние ще сме заблудените, дето гледат как се приземява успешно, с неотворен парашут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Логика тук и с лупа да я търсиш, няма да намериш от първия до последния епизод.

Питам се к'во гледах. Ами, хаос и Бини, заради Бини, но дори и заради него и с него, напълно загубено време.Най-голямото достойнство, беше липсата на романтика.

Финалната серия  на това нищо , съвсем очаквано тъпотия( кат' изключим рекламите- палта, чанти, манджи, сандвичи и напитки :896767:), а краят- апотеоз на цялата тъпотия .:D От субтитри няма нужда даже.:28558: От тринайста го гледам избирателно;),  на бързи обороти, но последната, може спокойно и само с последните 2-3 минути, няма да е загуба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Lawandula написа:

 Логика тук и с лупа да я търсиш, няма да намериш от първия до последния епизод.

Питам се к'во гледах. Ами, хаос и Бини, заради Бини, но дори и заради него и с него, напълно загубено време.Най-голямото достойнство, беше липсата на романтика.

Финалната серия  на това нищо , съвсем очаквано тъпотия( кат' изключим рекламите- палта, чанти, манджи, сандвичи и напитки :896767:), а краят- апотеоз на цялата тъпотия .:D От субтитри няма нужда даже.:28558: От тринайста го гледам избирателно;),  на бързи обороти, но последната, може спокойно и само с последните 2-3 минути, няма да е загуба.

Последната серия не я излъчват в момента? Нали са 16. В торентите не я виждам още. 

Харесва ми сериала. Нестандартен и с магнетичното присъствие на Бини:inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...