Jump to content

Memories of the Alhambra (2018)


Recommended Posts

 Странно, но колкото и бъгове да има в сериала, взе че ми хареса  :D И колкото и да не харесвам главната, останалите актьори си бяха на ниво, не само Бини!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не харесвам сериали с игри, кръв, напрежение, екшън и т.н. Нищо не разбирам от виртуална реалност и подобни.  Не очаквах никаква романтика. Затова бях приятно изненадана от това, което се предложи. И наистина й завиждам на Пешка. Завиждам й!!! Заради Бини,.  Хареса ми края, хареса ми малкото романтика / искаше ми се повече, но.../, хареса ми. Не че разбрах всичко, даже много неща не разбрах и не търсих логика - то й нямаше логични обяснения. Но имаше Бини!  И не беше чак толкова лош сериала :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставам доволна от сериала. ПШХ се е поразчупила малко с играта :) 

 

Ема нулира играта, но понякога бутонът "форматирай" не изчиства всички грешки.

Бини не умря физически, а само в играта. Дефакто зае мястото на Господаря и остана бъг в играта.

Братът/гений също беше бъг, но заедно с Марко не бяха изтрити като такива.

Следователно Бини може да излезе от "тъмницата", но той остава в играта (вместо братчето) и предпазва играчите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше ми различен като сюжет и от тази гледна точка много ми хареса. Постави много въпроси около играта и "грешките" в нея, до края на знаех какво ще се случи, но фактът, че и след финала не получих отговорите, ме разочарова. Сравнително смислено ми прозвуча обяснението къде е бил Се Джу през последната година, но това не обясни напълно къде е Джин У. Да не говоря колко абсурдно ми се стори да завършат игра, заради която толкова хора 

Off Topic

загубиха живота си.

 

Хьон Бин е радост за очите всеки път, мога да го гледам непрестанно, без значение как и в какво играе :) Пак Шин Хье не ми е от неприятните актриси, не избягвам сериалите с нейно участие, напротив, тук обаче ми се стори малко... никаква. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново сериал, за който не бях чела нищо и очакванията ми бяха съвсем различни. Виждайки постера си мислех, че ще гледам красива роматична история в Испания, ама нанайки.  Много ми хареса сюжетът. Не играя игри, но точно това ме грабна още в началото и задържа интересът ми до самия край. То романтичната сюжетна линия почти я нямаше, и не ми и липсваше :D  Много ми хареса как е направен самият сериал: режисура, музика, ефекти, актьорска игра. Хареса ми даже и играта на бившия съдружник и приятел на Хьон Бин. Не е лесно да играеш цял сериал с едно и също изражение. :D Нооооооо дори и аз не мога да преживея големите дупки в сценария и възникналите безброй въпросителни, коментирани и обсъждани по-горе. Чак ме е яд как толкова добра идея и толкова добро изпълнение получават нескопосан финал. Като цяло 

Off Topic

след като Хьон Бин успя да завърши задачата, която Господарят му беше дал, и беше се спасил от изтриването му като "грешка", можеше да провери дали наистина задачата е завършена успешно и братчето се е появило. И можеше или заедно да препрограмират и решат проблема в играта, или в краен случай да я изключат вовеки веков. Защото дефакто неговата цел беше да намери брата и да "разгадае" мистериите случващи се в играта, заради която умряха хора незнайно как! Но уви, ние видяхме друго действие (саможертвата), с което той предпочита да запази бъдещето на играта и компанията, което пък доказа, че е луд вманиачен геймър :lol:

Хьон Бин ми става все по-симпатичен. Визуално ми е много естествен. Определено се превръща в актьор, на който ще гледам повече от 2-3 филма/сериала. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много искам да гледам сериалчето заради Хьон Бин, но само като видях тази ПШХ в главната роля и ми се доповръща, не знам какво и харесват корейците, че има такъв висок рейтинг! Но след "Crash landing on you" само заради Бини може и да се напъна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Shaella написа:

Много искам да гледам сериалчето заради Хьон Бин, но само като видях тази ПШХ в главната роля и ми се доповръща, не знам какво и харесват корейците, че има такъв висок рейтинг! Но след "Crash landing on you" само заради Бини може и да се напъна.

Хьон Бин е наслада за окото в този сериал. Темата за геймърството и виртуалната реалност ме вълнува и може би затова сериала много ми допадна. Според мен ролята на ПШХ беше по-скоро поддържаща. Бини изнася сериала на гърба си и мен лично много ме кефи в тази роля. :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, dgm58d написа:

Бях забравила колко прекрасен е гласа на Бини:es: (и не само хах):mad2:а защо са сложили ПШХ  ....дано не циври:mad2:

О, ще циври, споко :D не се притеснявай, тя е в поддържаща роля. Гледай само Бини. Аз се накефих на трапчинки :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, MuryG написа:

О, ще циври, споко :D не се притеснявай, тя е в поддържаща роля. Гледай само Бини. Аз се накефих на трапчинки :wub:

ех зарадвах се предварително ...но да Бини ще ми пълни очите и темата не е лоша ....вече гледах един подобен за игри в  драмата  A Smile is Beautiful  ще го видя и този:28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много оригинална и необичайна идея, страхотно изпълнение на Бини и на всички актьори, интересна и супер динамична история...Но, поне за мен, много разочароващ финал. Както обикновено, корейците не умеят да пишат финали и това си е. Така изведнъж свърши, без отговори, без обяснение...десет пъти натисках бутона ‘next’, мислейки че има други сцени или епизоди, или поне нещо! 
Иначе с Парк Шин Хье имаха доста добра химия, за моя изненада. В по-интимните сцени си беше дървеничка, но пак по-добре от повечето корейски актриси, които само стоят като вкаменени. 
Като цяло продукцията изглеждаше скъпа и изпипана. Най-много ми харесаха сцените в Гранада, обстановката беше много красива. Отдавна ми се ходи в Испания, а сега още повече. 
Като изключим финала, всичко друго беше хубаво и интересно. Особено Бини в началото, в Испания с този бял костюм ...ехааа, истинска наслада за очите. Най-вече заради него си заслужаваше гледането, разбира се. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От близо 15 години съм заклет геймър. Играех до март 2020 една от най-великите южно корейски MMORPG Lineage II.  Престанах, защото NCSOFT тотално прецакаха играта, вече няма куестове, няма ивенти, няма фармене, има само NCSOFT store, от където с много пари можеш да си купиш всичко в играта.Та в този ред на мисли, може би и затова този сериал ми хареса. Знам какво е да се пристрастиш към игра, знам, че на моменти за някои игрите са като наркотик, но знам също, че игрите и много помагат, както и в тях поне на времето можеше да намериш много приятелство с хора от цял свят. В този сериал даже и ПШХ - то ми хареса, доста се е променила и играе много по обрано от предишните и състояния на вечно пулене. Различен сериал, но за мен беше интересен. Само накрая не разбрах защо

Off Topic

и главния беше изтрит, след като той не беше част от бъга.

 

Редактирано от bealonenomore
Нещо като спойлер.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнозинството тук явно го гледат сериала само заради така наречения Бини.  Ние които не се интересуваме от Бини , стигаме докъдето тъпомера ни позволи. На мен тъпомера ми позволи да стигна  само до средата на 5-ти епизод. Момичето е сравнително симпатично, но не чак толкова ,че да изгледам сериала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, gig911 said:

Ние които не се интересуваме от Бини , стигаме докъдето тъпомера ни позволи. На мен тъпомера ми позволи да стигна  само до средата на 5-ти епизод.

Общо взето добрите идеи (доколкото ги имаше) бяха в първите серии. Интегрирането в играта не само на непроменяемото обкръжение, но и спрелите в момента коли на мястото на битката; или изкуствения интелект, който не успява да разграничи виртуалната реалност от действителната и започва да елиминира реалните хора, които стоят зад аватарите - все благодатни теми да се направи нещо интересно. Обаче после замазаха всичко с някакви нелепи обяснения и развитие на сюжета. Нищо не си изпуснал след 5 епизод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...