Jump to content

Memories of the Alhambra (2018)


Recommended Posts

Преди 8 часа, chris написа:

Последната серия не я излъчват в момента? Нали са 16. В торентите не я виждам още. 

Харесва ми сериала. Нестандартен и с магнетичното присъствие на Бини:inlove:

 

В торентите не знам, но за гледанене онлайн, че и с автоматичен превод  на руски- биващ.

Ето -16.

То хубаво нестандартен, още по-хубаво с магнетичното присъствие на Бини, но сценаристката е абсолютният бъг, а нямаше кой да я копне  нея, да я зачисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, Lawandula said:

 

В торентите не знам, но за гледанене онлайн, че и с автоматичен превод  на руски- биващ.

Ето -16.

То хубаво нестандартен, още по-хубаво с магнетичното присъствие на Бини, но сценаристката е абсолютният бъг, а нямаше кой да я копне  нея, да я зачисти.

Чета те и се чудя дали да го догледам въобще. То бива боза ама чак пък толкова, за**и.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено можеше и без Пешка, както се разбра накрая. Един Бини стига! Можеше сам да се нахака с ключа. Голяма драма направи със секретаря, Бини го бива да реве и да страда, добре, че използваха тези му качества. Само че да имаш Бини и да не го използваш за романтика - много глупаво!  :no:

От обясненията накрая нищо не разбрах :dunno: - то бива бъгове, ама

 

Spoiler

основните бъгове не видях да ги трият - братчето и съдружника му???

И каква беше тая фантастика с изчезването - никой не виждал в реалността като се скрие мастъра :slap:

Краят беше много тъп. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Чингулинка написа:

Определено можеше и без Пешка, както се разбра накрая. Един Бини стига! Можеше сам да се нахака с ключа. Голяма драма направи със секретаря, Бини го бива да реве и да страда, добре, че използваха тези му качества. Само че да имаш Бини и да не го използваш за романтика - много глупаво!  :no:

От обясненията накрая нищо не разбрах :dunno: - то бива бъгове, ама

 

  Покажи скритото съдържание

основните бъгове не видях да ги трият - братчето и съдружника му???

И каква беше тая фантастика с изчезването - никой не виждал в реалността като се скрие мастъра :slap:

Краят беше много тъп. 

 

Глупаво, глупаво, но явно Пешка става само за реклама- палта, чанти, сандвичи, кафе- справи се идеално.:896767: И приходите сигурно са добри.Поне тоя бъг - опит за романтика с Бини е избегнала сценаристката.:282:

Колкото до другите, те брой нямат, темата няма да ни стигне.Язък за проваления добър замисъл.Като отчетем, че и разказът се водеше от 1л.,ед.ч., м.р. повечето време, съвсем мазало краят. Сценаристката, няма да се обяснява я, изкара брата от шкафа,  надяна  розовите лещи на Пешка  и на тия де не искат да си напрягат гънките и ги метна да чакат  Мастъра във виртуала ( иначе щяха да чакат от умрял писмо в реала...;)), че и втори сезон:28558:.

"Гениално"- само дет' я плюх!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той и Бини, като го гледам в клипчета зад кадър от последните епизоди, е толкова отегчен (за разлика от предишните), а какво остана за нас зрителите/ феновете :D 

Добре започнаха. Имаше интересен замисъл. Навързаха нещата и в един момент се ос.аха. 

Още не мога да се наканя да изгледам финалния епизод епизод :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On ‎1‎/‎21‎/‎2019 at 11:31 AM, Lawandula said:

 

Поне тоя бъг - опит за романтика с Бини е избегнала сценаристката.:282:

 

Е, натискаха се там малко в съблекалнята, колкото да не е без хич. А през останалото време реваха - това е трагична любовна история, нищо не разбираш ти от романтика, Лавандулова! :na2:

5 hours ago, БиниGD said:

Още не мога да се наканя да изгледам финалния епизод епизод 

Накани се, че после да нахраниш сценаристката едно хубаво! Аз почти до края все се надявах, че ще излезе нещо от тоя сериал :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале потресаващ сериал. 

Някой може ли да ми обясни как така Бини изведнъж се превърна и в разказвач. Много смешно ми стана как в хотелската стая след като изтрепа дузина "терористи" изведнъж се сети за Пешка, чиято основна роля беше да реве тия две серии, браво на нея. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото за което си мислех е каво стана с Марко, реално и той беше грешка,

Off Topic

него кой го изтри.....или просто щеше да е прекалено трудно да го пратят да го изтрие чак в Гранада?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Yoyo_ko написа:

Другото за което си мислех е каво стана с Марко, реално и той беше грешка,

Off Topic

него кой го изтри.....или просто щеше да е прекалено трудно да го пратят да го изтрие чак в Гранада?

 

 

Off Topic

Е, как кой -  Емма го изтри. Бини, за да имаме повече драматизъм и ефектност изтри бъговете, свързани емоционално с него, но единствено "ръката на Фатима" можеше да "разруши двореца" , т.е. Емма да изтрие всички бъгове, което и направи, а заедно с бъговете изтри и цялата игра, по-точно историята на играта, връщайки я един вид до фабричните й настройки. Затова директора каза, че са загубили всичко върху, което програмистите са работили една година и започнаха наново от нулата.

На мен сериала си ми хареса и финала също - не беше някакъв захаросан и изсмукан от пръстите, такъв просто нямаше да му подхожда, а чисто по корейски отворен и леко загадъчен.

Три минуса само мога да отбележа, които ме подразниха:

- твърде малко романтика за моя вкус

- изчезването от реала на физическите тела на брата на главната, а след това и на Бини (нещо, което макар и сериала да е фантастика, се оказа толкова фантастично, че и сценаристката не можа да даде логично обяснение и се "оправда" на финала чрез думите на братчето пред айтито)

- некадърното изпълнение на ролята от Чаньол. Ще ме прощават феновете му, но аз, която винаги съм гледала с удоволствие изпълнения на айдъли в сериалите, едвам го изтърпях с вечно отворената му уста, като риба на сухо, при всяко негово появяване на екрана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, desini написа:

 

Off Topic

 

Е, как кой -  Емма го изтри. Бини, за да имаме повече драматизъм и ефектност изтри бъговете, свързани емоционално с него, но единствено "ръката на Фатима" можеше да "разруши замъка" , т.е. Емма да изтрие всички бъгове, което и направи, а заедно с бъговете изтри и цялата игра, по-точно историята на играта, връщайки я един вид до фабричните й настройки. Затова директора каза, че са загубили всичко върху, което програмистите са работили една година и започнаха наново от нулата.


 

На мен сериала си ми хареса и финала също - не беше някакъв захаросан и изсмукан от пръстите, а чисто по корейски отворен и леко загадъчен.

Три минуса само мога да отбележа, които ме подразниха:

- твърде малко романтика за моя вкус

- изчезването от реала на физическите тела на брата на главната, а след това и на Бини (нещо, което макар и сериала да е фантастика, се оказа толкова фантастично, че и сценаристката не можа да даде логично обяснение и се "оправда" на финала чрез думите на братчето пред айтито)

- некадърното изпълнение на ролята от Чаньол. Ще ме прощават феновете му, но аз, която винаги съм гледала с удоволствие изпълнения на айдъли в сериалите, едвам го изтърпях с вечно отворената му уста, като риба на сухо, при всяко негово появяване на екрана.

Off Topic

Е кога го изтри, че не видях?

Верно може и да съм спала, но въпреки всичко прекалено "съшита с бели конци" развръзка направиха, а последната серия си беше манджа с грозде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Yoyo_ko написа:
Off Topic

Е кога го изтри, че не видях?

Верно може и да съм спала, но въпреки всичко прекалено "съшита с бели конци" развръзка направиха, а последната серия си беше манджа с грозде.

 

Off Topic

Е, те не дадоха как за втори път Емма забива ключа в Бини, но то се разбра - видяхме как той отново й даде ключа, а след това и последствията - остатъците от неговия собствен бъг и изтриването и рестартирането на играта докато ПШХ и приятеля на Бини бяха в църквата.

За мен финала не е съшит с бели конци, а съвсем добро и логично продължение спрямо предишните серии, като изключим минусите, които споменах, но те касаят сериала по принцип, не финала. В крайна сметка въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, desini написа:

 

Off Topic

Е, те не дадоха как за втори път Емма забива ключа в Бини, но то се разбра - видяхме как той отново й даде ключа, а след това и последствията - остатъците от неговия собствен бъг и изтриването и рестартирането на играта докато ПШХ и приятеля на Бини бяха в църквата.

За мен финала не е съшит с бели конци, а съвсем добро и логично продължение спрямо предишните серии, като изключим минусите, които споменах, но те касаят сериала по принцип, не финала. В крайна сметка въпрос на вкус.

Ама не Бини......Марко, наркоманчето от Гранада, нали и той беше бъг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Yoyo_ko написа:

Ама не Бини......Марко, наркоманчето от Гранада, нали и той беше бъг.

 

Да, де, аз за всички говоря -

Off Topic

и Бини, и Марко, и други бъгове ако е имало, и всички игрови персонажи (създадените от играчите акаунти), и всички подобрения по играта, направени от програмистите - всичко беше изтрито от Емма, когато тя получи ключа - играта беше върната във фабричния й вариант, чисто новичка. Само Бинито някак пак се намърда в нея. Остана необяснимо и според сценаристката как, ама то защото той и физически не умря, а някъде зависна в пространството и времето на реала и виртуала. :28558:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не ти дават грам  логично обяснение за главния герой в края( за кво тогава гледахме цял сериал), като го няма почти присъстващ в епизода  даже, а те занимават с на баба Злата шурея и шуренайката, разправяй  си ти, че било ОК и

Off Topic

Емма изтрила бъговете и занулила играта.Това с фабричните настройки, още повече обезмисля наличието на Мастера, пък дето ще да се е скрил.И като не е умрял физически, според теб, превърнат в купчинка, като бъг, според сценаристката, следователно изтрит, що се подвизава в играта.Няма отговор.Това, че бил Мастер и можел, е смешно, при положение, че го изтри- според теб.Братът, дето цял сериал мишкува и заради него маса народ измря-  на пиедестал, вместо да му разследват глупостите.И още- докато преди никой не обръщаше внимание на играещите, сега всички ги наблюдават да се мятат, че и проблем стана.

Глупост, по-глупост, най-глупост, без каквато и да е връзка.

Но както и да е, всеки има право да харесва, или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братокът е тотално психо! :blink: Как можаха да му дадат карт бланш да си развява байрака

Spoiler

и да прави каквито си други игри иска?! :o Представям си какви ще ги натвори и още колко народ ще изтрепе! Не говоря за бъговете, това е най-малкият проблем, ами само болен мозък може да програмира сестра си да нахаква с нож играчите :swoon:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, но съм съгласен с всички коменатари - положителни и отрицателни. Имаше си причини

да се гледа сериала, имаше си големи недостатъци и също така поука.

Не играйте виртуални игри защото са вредни за вашето здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, Чингулинка said:

Братокът е тотално психо! :blink: Как можаха да му дадат карт бланш да си развява байрака

  Hide contents

и да прави каквито си други игри иска?! :o Представям си какви ще ги натвори и още колко народ ще изтрепе! Не говоря за бъговете, това е най-малкият проблем, ами само болен мозък може да програмира сестра си да нахаква с нож играчите :swoon:

 

Напълно съгласна, че братото е психо.

Иначе не ми се иска да се обяснявам за нонсенса.....загуба на време е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Yoyo_ko написа:

Напълно съгласна, че братото е психо.

Иначе не ми се иска да се обяснявам за нонсенса.....загуба на време е!

Ти обясни за СЕНСА, щото той ми убягва, нонсенса е ясен.

И нещо за мойта любимка: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволна от сериала! Даже успях да накарам моя да го гледаме заедно (през нетфликс) и той се зариби, което е голямо чудо. Обаче беше много смешно, защото въобще не е наясно с нещата и постоянно повтаряше "Ииии сега ще има секс сцена! След 3, 2, 1.. " , при което те само се гледат и следващия кадър вече няма нищо общо. :896767: Та посмях се с него.. Иначе съм съгласна, че имаше странни/недоизмислени работи, но (освен накрая) не ме подразниха. Като цяло сериала е заснет много красиво, имаше страхотни кадри <3 Това беше една от причините да ми хареса. Човек може дори просто да се наслаждава на уличките, къщите, портретите на хората. :wub:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...