Jump to content

Memories of the Alhambra (2018)


Recommended Posts

На 2.12.2018 г. at 12:18, Lawandula написа:

Първи епизод средняшки. ПШХ в своя си опулен репертоар.За Бини или хубаво, или нищо. Нямаше нужда от напъване да показва кой знае какво в пилотния епизод.

Я ме светнете, че явно ми се губи(а уж гледах), как се сдоби той(Бини) с лещите, че не ми се повтаря, а ако няма  обяснение,  значи серията е пълна дупка.

Най-хубавото на първа серия беше, че ПШХ стоя само 5 минути и почти не говореше. Компанията на на Бини произвежда лещите и слушалката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, dido100 написа:

Най-хубавото на първа серия беше, че ПШХ стоя само 5 минути и почти не говореше. Компанията на на Бини произвежда лещите и слушалката.

 

Което си е вярно, няма как да го отречеш.;)

От втора се разбра, че ги произвежда лещите Палавникът пред  втори развод, но ми беше скучновата. Даже и тоалетната липсваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Испания, Гранада, Алхамбра, Бини и виртуална реалност - страхотно удоволствие ми достави тази комбинация от любими неща и  много се изкефих на първа серия.  Търпеливо чаках досега българските субтитри за 2-ра, но май няма да издържа повече и ще продължа с руски. 

И едно уточнение - още в началото на 1-ва серия казват, че лещите се произвеждат от компанията на Бини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3-ти епизод ме отказа да следя този сериал серия след серия. Съспенсът толкова много ми липсва, че временно спирам да гледам сериала. Като приключи, ще го догледам от любопитство с прескачане на разводнената част. Заемките за виртуалната реалност са ми ОК, има някоя и друга интересна иновация тук-там. Не ми харесват твърде многото ненужни и ненужно удължени сцени в реалността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая взе да става интересно и напрегнато в края на 3ти епизод. От 4ти съм много доволна. Дано се забърза темпото. Първите три епизода можеше без проблем да се съберат в епизод, епизод и половина. Забавлява ме, че са решили да направя Бини плейбой, съветите му по повод брака бяха уникум. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърнаха го на филм на ужасите. :swoon: :wacko: Да бяхте предупредили, да не гледам късно вечер...

Къф плейбой Бини, бе? Само рогоносец! :28558:

Иначе е много хубав :inlove: И ПШХ изобщо не ме дразни тук. Сладури са заедно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите 4 серии ми харесаха много, но в 5 и 6 тръгнаха на зле нещата. 

Spoiler

2 серии гледаме едно и също - действие, развиващо се изцяло в играта. Бинито така го потрошиха и съсипаха, че и очички не мога да плакна с него. ПШХ- то кога така се влюби не се разбра. То е нормално на 1/3 от сериала да се влюбят главните, ама тука от игрите на нашия не му остава време за любов, а тя ни в клин ни в ръкав се скъсва да реве за него. Хубаво би било действието да се развива повече в реалността - любов, интриги, бивши и настоящи съпруги, бизнеса и т.н., а играта да е от време на време, като есенция иначе писва.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Угодия нЕма.Един иска повече в играта, друг в реала.:28558:

Аз пък чакам да видя,  с каква  врътка ще оправдаят влизането в играта без лещи, което освен при хубавото ни директорче, се случи и при брата. Но и да не разбера..., няма лошо, защото ( перефразирам един съфорумец  от един друг сериал;))- първо Бини, второ Бини, трето Бини:D, барабар с успокоителните.;)

 

 

На 13.12.2018 г. at 13:15, Чингулинка написа:

Обърнаха го на филм на ужасите.   Да бяхте предупредили, да не гледам късно вечер...

Къф плейбой Бини, бе? Само рогоносец! 

Иначе е много хубав  И ПШХ изобщо не ме дразни тук. Сладури са заедно.

 

Чингута, това тук,нищо не е ."Небесният замък", категорично държи първенството за филм на ужасите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 minutes ago, Lawandula said:

Аз пък чакам да видя,  с каква  врътка ще оправдаят влизането в играта без лещи, което освен при хубавото ни директорче, се случи и при брата.

Ами то врътка няма, просто трябва да си дайвър. Това всичкото е copy-paste от Лукяненко и който го е чел, вече е разбрал какво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 12 часа, LazyKanagaroo написа:

Ами то врътка няма, просто трябва да си дайвър. Това всичкото е copy-paste от Лукяненко и който го е чел, вече е разбрал какво става.

 

Е може, но аз фантастика не чета.Малкият да не е изобретил  играта с врата за влизане в паралелна реалност, без такава за излизане, или  това е непредвиден дефект?

Off Topic

Реално, без  хапчетата, героят си е в джаза непрестанно и няма изход.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недалечното бъдеще. В резултат от нелепа случайност бива изобретена специална програма, която заставя мозъка на човек да възприема играта на екрана на компютъра като реалност. След много кратко време човечеството започва да прекарва значителна част от своя живот във виртуалната реалност, която назовават deep или Дълбочина. Да се включи към Дълбочината може всеки, който притежава само нисък клас компютър, примитивна връзка с интернет, евтин шлем за виртуална реалност. В Дълбочината човек може да бъде какъвто пожелае и да се занимава с куп неща, каквито не би могъл да си позволи в реалния свят, все пак законите на Дълбочината са либерални. Има само едно НО — човек, пребиваващ във виртуалната реалност, не може да излезе от нея по свое желание — той трябва да използва или специални изходи, или таймер, който автоматично изключва неговото потапяне. Това е необходимо за всички, освен за твърде малко количество хора, наричани „дайвъри“. Само те могат да изплуват от Дълбочината когато пожелаят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че Бини държи ниво,  та изтърпях геройски ревящата мома, която все пак за моя радост, не заема по- голямата част на екранното време- поне за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах първите няколко серии и мога да кажа, че сериалът си е много читав.

Различен, динамичен и интересен. Даже си мисля, че ще се пръкне някой американски римейк.

Трапчинката Бини се завърна. Последният му сериал хич не ми допадна, но тук си е същият симпатяга.

ПШХ си играе ролята чудесно, въпреки че не заема много от филмовото време. Засега. Ще я видим как ще бъде в Играта.

Чакам с нетърпение другите серийки с превод. Даже се чудя дали да не го догледам с английски, толкова ми хареса!

 

П.П. А трябва ли да обяснявам как ми се приходи в Гранада и Барселона?! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволна съм от сериала - от Бини и ПШХ (и двамата мога да ги съзерцавам по цял ден), от графиката, заснемането и сюжета, съспенсът също си ме държи яко. А Испания си е бонус. И на мен ми се допътува. Ако имаше такава игра без страничните ефекти - веднага я почвам. Отдавна не бях гледала толкова иновативен сериал от страна на корейците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Sierra написа:

Доволна съм от сериала - от Бини и ПШХ (и двамата мога да ги съзерцавам по цял ден), от графиката, заснемането и сюжета, съспенсът също си ме държи яко. А Испания си е бонус. И на мен ми се допътува. Ако имаше такава игра без страничните ефекти - веднага я почвам. Отдавна не бях гледала толкова иновативен сериал от страна на корейците.

За съжаление точно "иновативността" е най-слабото звено в сюжета. Сценаристката е можела просто да отскочи до кварталния компютърен клуб и да попита учениците как стоят нещата с MMORPG, защото при нея се е получила една каша от фантасмагории и недомислици, която убива всякакво доверие в сериала. Най-хубавото нещо в сериала е самата Алхамбра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Чингулинка написа:

Моля-моля! Най-хубавото нещо в сериала е Бини! 

Абсолютно, фактически.:DТой и сериалът си е на Бини , а китаристката е само фон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Чингулинка написа:

Моля-моля! Най-хубавото нещо в сериала е Бини! 

На мен той не ми действа (по този начин де).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Осми епизод и още не разбирам как успя да се влюб в него..... Освен да я нарека повърхностна, защото от две срещи само външен вид и дебел портфейл може да видиш!

Бини прави сериала, а на мен от миналата година ми се ходи в Гранада, този сериал само ми подклажда желанията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, Yoyo_ko said:

Осми епизод и още не разбирам как успя да се влюб в него.....

Е това е Бини, нормално :D

Spoiler

В случай, че това не ти стига, ето по-подробен разбор. Голям диапазон от емоции предизвика в нея, затова се влюби. Първо успя да я изкара извън нерви, че чак да му се разкрещи, при положение, че това е много нетипично за нея, после й се извини и се държа мило и й се подмазва, после сбъдна голямата й мечта да продаде хостела и да стане богата, после й падна в краката от стълбата и едва не се преби, което я накара да се чувства виновна, после бълнуваше за нея и не я пусна да си иде, та се наложи да стане болногледачка и да се грижи за него, което я привърза още повече емоционално, щото тя е много грижовна, а и както каза сестра й - бързо се влюбвала. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...