Jump to content

Recommended Posts

696ddb5dd9b541c6603c1806a89a1199.jpg

 

Off Topic

my-idol-love-and-idol.119733.jpg

 

My Idol (恋与偶像第二季)

Страна: Китай

Също така известен като: Lian Yu Ou Xiang

Година на излъчване: 2018 – Март – 29 до 2018 - Май – 05

Време на излъчване: Четвъртък

Жанр: Драма, Романс, Музикален

Канал: iQiyi

Епизоди: 24

Режисьор: iQiyi

Субтитри: Английски

OST

 

Участват:

Liu Dong Qin като Helian Rong Guang

Cui Li Ya като Ha Lei

Wang Zi Wei като Xu Zi Qian

Zhou Yan Chen като Mao You

Li Yun Rui като Du Wang

Wang Man Yu като Han Che / Han Xi

Ai Fei като Kim

Wang Xin Xin като You Yi Yi

Guo Jia Nuo като Jiang Xian

Chen Shu като Li Zi

 

Резюме: Сериала следва група млади стажанти в развлекателна компания.

Балерината Ha Lei (Cui Li Ya) известна като грозното патенце в нейният град, изненадващо става стажант в „Lianhe Entertainment Group“ като резервно копие на момичешка група. Така започва едно весело и досадно пътешествие, когато се запознава с членовете на известна бойгрупа....

 

 

Свали :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йес, йес, йес! :es: Благодаря ти, Лазенце! Това е страхотно музикално сериалче. :yes: Започва много силно, емоционално и интригуващо.  Още в началото ще направите сюжетен паралел  с един друг много познат корейски музикален сериал.

Няма да кажа кой, да ви е любопитно. Но не е само това - тази е една от сюжетните линии. Другата / танцувалната/ някак си ми напомня на " Мръсни танци" с Патрик Суейзи.  Само напомня.

А, тук играе  и лошия млад лисан от "Любовния възел" - Jiang Qi Lin .

Но най- впечатляващото присъствие тук за мен е едно ново личице /王曼玉/ Wang Man Yu . - снимчица

  Eдно маце, дето не играе маце, а младеж- красавец , и като я/го гледаш вярваш на очите си.

 Певец и танцьор. И тя съответно пее и танцува чудесно.

От това , което разбрах е новоизгряваща звезда от предаване за таланти от по- миналата година. Ето малко нейни клипчета:  туктук , тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го наскоро целия, но не ми хареса изобщо. А фентъзито и свръхсилите на главния герой ми дойдоха много изкуствени и ме дразнеха.

Балетът също беше смешен - като за балерина изглеждаше много наивно. Дори дъщеря ми знае повече балетни стъпки. Мисля, че е било необходимо да наемат по-добър хореограф и треньор за актьорите.

Когато се прави танцувален сериал, танците са основното в него и е добре да се позамислят за хореографията. Накрая, в епизода на конкурса тя много смешно подскачаше и нищо съществено не показа като танц, въпреки претенциите за изключителна балерина. Съжалявам, но съм обективна.

Аша, и на мен първите три епизода тук ми напомниха на онзи танцувален корейски сериал /конкретно - на 2-ра част/. Но приликите след това се загубиха.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@aria , щом си го гледала до края, имаш повече поглед от мен. Аз му останах в началото, щото го почнах точно като започнаха да пускат руския превод. Докарах го до 6-7 серия , но наистина ми направи сериозно впечатление. И с познатите лица, и с новите... Въпреки аналогичните сюжетни линии има си собствена емоция. Поне първоначално артистите успяха да предадат убедително чувствата и преживяванията на героите си.

Ся, не съм толкова на "ти" с балета , еле пък този тип съвременни танци,  но поне на екран ми изглеждат добре.

Колкото до балеринката - с такава физика/ нисичка и трътлестичка/ изобщо никъде няма да я вземат за балерина, но при нейната героиня приемам , че искат да представят повече желанието за танц , дето напира от вътре и й "гори" сърцето. То и без това както се очерта/ докъдето бях стигнала/, тя ще приключи с класиката и ще мине в съвремието.  Свръхсили  на ГГ ли? Явно не съм стигнала до тях или не съм разбрала за какво иде реч. Верно , че придоби един по-особен поглед на 2 пъти , но... до там. Сигурно по- нататък се изясняват нещата.

Може в другите серии да свалят гарда и да я подкарват през просото. Ще го догледам при първа възможност.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аша, не е само това. Тук имаме плагиатстване от няколко други сериала. Взели са моменти от Мечта за слава - втора част, Запази последния танц - първа част, Красиви като ангели и онзи американски сериал с извънземните дошли с мир на земята - там очите и лицата им светеха както на главния тук. Танцът на главната за конкурсът както и моменти от тренировките на улицата баха едно към едно със ЗПТ -1. От ККА са взаимствали идеята с подмяната на близнаците и момичето-момче. За приликата с корейския МС и сама си видяла /приликата е в самото начало с танците и спора и сбиването между момчетата/. Синята светеща татуировка на главния пък ми напомни на онзи, извънземния. Изобщо - каша от други сериали имаме.

На конкурсите и изпитите, главната нищо съществено не показа като балетни стъпки, само едно и също беше и главно размахваше ръце и подскачаше - някак си не беше убедителна, липсваха балетните елементи, особено пък по-сложните /нарочно не я даваха в краката, камерата се фокусира в горната част на тялото и ръцете главно/. Да си на първо място изисква все пак някакви умения, нали? Наивно беше представено всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера 12 епизода ги отвях...  Харесва ми, независимо от къде е плагиатствано, качеството на балета или хореографията.

Забавно, леко, действието се развива сравнително нормално, какво повече да искам? Да не забравяме и приличния каст. Момченцата направо да ги схрускаш :wub:

 

Aria, защо си го догледала, щом нищо не ти допада? :) Аз им давам шанс до 2-ри епизод, ако не ме грабне, трия :)

 И да, наивно е, ама затова гледам китайски тийн сериал, с името "My idol", а не биографичен филм за Галина Уланова.

 

Нямам търпение довечера да го догледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, NyXe написа:

Вчера 12 епизода ги отвях...  

 

Aria, защо си го догледала, щом нищо не ти допада?  Аз им давам шанс до 2-ри епизод, ако не ме грабне, трия

 

 Аз винати доглеждам. С превъртане ако се налага, но не оставям започнат сериал. И за книгите важи. Ако не ми допада ще прескоча, но ще се добера до края, за да не ми остане недовършено. Тук до 4 епизод е добре. После прекалиха вече. Не всяко "леко" филмче ми допада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що изгледах всьо. И нямам търпение за 3-ти сезон :)

Честно казано допада ми. Има много неща, за които чакам развръзки. 

 

893.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...