Jump to content

Recommended Posts

Kids_on_the_Slope-P1.jpg

 

Kids on the Slope (坂道のアポロン)

Страна: Япония

Също така известен като: Sakamichi no Apollon

По мангата на: Yuki Kodama - "Sakamichi no Apollon"

Премиера: 10 Март 2018

Времетраене: 120 мин.

Жанр: Музикална драма, Романс

Режисьор: Takahiro Miki

Субтитри: Английски

:imdb:

           

Участват:

Yuri Chinen като Kaoru Nishimi

Taishi Nakagawa като Sentaro Kawabuchi

Nana Komatsu като Ritsuko Mukae

Dean Fujioka като Junichi Katsuragi

Erina Mano като Yurika Fukahori

Hokuto Matsumura като Seiji Matsuoka

Baijaku Nakamura като Tsutomu Mukae

 

Резюме:  Интровертният класически пианист и топ студент Kaoru Nishimi (Yuri Chinen) току-що пристига в Sasebo, префектура Нагасаки, Япония, за да се запише първа година в гимназията. Постоянното преместване от място на място през цялото му детство, го кара да изгуби всякакви надежди да се впише в това училище, затова се подготвя психически за поредната самотна и безсмислена година. Това е така, докато не среща известният бунтар Sentaro Kawabuchi (Taishi Nakagawa). Безкрайната любов на Sentaro към джаза, вдъхновява Kaoru да научи повече за жанра и в резултат на това той започва малко по-малко да излиза от черупката си, ставайки приятел със Sentaro. След училище Kaoru започва да свири пиано джаз сесии в мазето на общата им приятелка Ritsuko Mukae (Nana Komatsu). Колкото повече Kaoru открива безкрайната радост в това да свири заедно с приятелите си, неговото лято може да се превърне в такова, което той ще запомни завинаги…

 

 

 

 

:essub:

 

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Свали  :click:  :click:  :click: 

 

Онлайн с английск исубтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как може подобен зареждащ филм да не е излязъл извън рамките на Япония?! Никакви ревюта не му намерих. Истинско вдъхновение е тази джазова музика и с прекрасните изпълнения на двамата главни само ми разпали любопитството да започна анимето. Изгледах първа серия, която е предадена в началото на филма. Том бяха добавили и Дебюси за фон. Може да не е толкова подробен, но филмът е изчистен от някои глупави сцени и отклонения, които не помагат на анимето и историята.

Започнах превод. Да видим, как ще се справя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууу, очарована съм. Все едно четях манга, която оживява. / не съм я чела/

Обикновено е обратното, мангата ми оживява, докато я чета.

 Тук ми бяха толкова ярки и характерни, много хубава  история, преживявания, порастване. Израстване.

Много сладки,  истински.

Отдавна не се бях връщала  до онзи  момент, когато за първи път започнах да чета манга, и често ученически истории.

Толкова диаманти намерих сред тях, това вероятно е една от тях.

Само че филмирана. Радвам се, че не познавам първообраза, аниме и прочие.

Така ми е съвсем истински.:-))))

 Музиката изобщо няма да коментирам, аз си падам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за превода, ukio! Изгледах го. Първото ми впечатление още с първите минути беше за асоциация с Маковия хълм, училище, униформи, сериозните японски ученици с техните задължения и там някъде са Тя и Той... Но всъщност не беше много романтичен филма,  имаше много хубави нотки, това приятелство, което заформиха двете момчета, а и хубавата музика, която толкова много ги вдъхновяваше. Има вълшебство филмчето, на моменти леко падаше темпото, но въпреки това оставам с добро впечатление. Актьорът, който игра Сен беше много добър, много му лепна ролята и историята на  двамата приятели беше страхотна, май по-голямата химия беше между тях, много трогателно и искрено беше всичко, което им се случи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, да можеха да филмират и Маковия хълм...

Мен също ми впечатли голямото приятелство между двамата. То беше най-силната нишка в историята и е прекрасно, че оставиха героинята на Нана леко встрани. Да, тя беше неразделна част от групата, но истината е, че Тайши и Чинен направиха филма. Двамата бяха най-органично свързани с героите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линка за сваляне с бг субтитри нещо не работи, може би само за мен, но все пак може ли да го проверите!?

Редактирано от cucyta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо и Дийн Фуджиока е тук. И без това смятах да го гледам заради музикалната тема, но сега е задължително.:D После ще споделя впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, заслужаваше си гледането. Благодаря на @ukio за превода. Уникална музикални изпълнения. И зареждащ финал. "Приятелството е вечно", нали!?!  Има хора, с които каквото и да се случва са част от теб в миналото ти и винаги! И аз си падам @naia.:wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Щеше да е жалко, ако не ги бяха събрали на финала. Глупаво беше да се сърдят за подобно нещо. Но така приятелството им се затвърди още повече.

Песен: 

Sakamichi o Nobotte" (Climb the Slope) by Kazumasa Oda.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...