Jump to content

Recommended Posts

the-legend-of-dugu-2018.132867.jpg

 

Off Topic

DB4Ir-oVYAE2-8r.jpg

Dogu%2040.jpgDogu%2036.jpg

Dogu%2037.jpgDogu%2043.jpg

Dogu%2039.jpgDogu%2038.jpg

 

The Legend of Dugu (独孤天下)

Страна: Китай

Също така известен като: Du Gu Tian Xia

Година на излъчване: 2018 – Февруари – 21 до 2018 - Април – 25

Време на излъчване: От сряда до петък 20:00

Жанр: Политически, Драма, Исторически

Канал: QQLive

Епизоди: 55

Режисьор: Shu-Pui Hou, Francis Nam

Субтитри: Английски

 

Участват:

Hu Bing Qing като Du Gu Jia Luo

Zhang Dan Feng като Yang Jian

Ady An като Du Gu Ban Ruo

Jeremy Jones като Yu Wen Hu

Li Yi Xiao като Du Gu Man Tuo

Ying Hao Ming като Yu Wen Yong

Zou Ting Wei като Yu Wen Yu

Howie Huang Wenhao като Du Gu Xin

Eva Lu Yi като Lu Zhen

 

Резюме: Пророчеството, носеше думите: "Светът на Dugu: Този, който има Dugu, има светът" описва семейство Dugu и неговото предназначение да върши велики дела. Заради това вниманието се насочва към Dugu Xin, съдебно длъжностно лице и неговите три дъщери Dugu Ban Ruo, Dugu Man Tuo и Dugu Jia Luo. Всяка от сестрите се е родила благословена от естествена красота и пъргав ум, обещавайки си да не позволят на пророчеството да унищожи сестринската им връзката. Но дали това е възможно във време където и трите са орисани да вършат велики дела, губейки много от себе си?

 

 

Свали :click: :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click: 

Редактирано от mrnkaloto
тагове
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тоя бях му хвърлила око. но го забравих, то при толкоз много приказки, коя по-напред.:lol2:

Ето  руски онлайн:click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това резюме ми звучи много феминистко. :D Жени, вършещи велики дела, в една епоха с преобладаващо мъжко влияние. Ще го загледам заради жените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mного добре започна. Всъщност, почти всички главни герои са исторически личности, живели между 500-600 г. сл.Христа.

Сестри Дугу са повче, но тук ще ни разкажат за трите станали императрици, едната посмъртно,

най-голямата, четвъртата -посмъртно и седмата, за която най-вече се разказва в сериала.

Седмата сестра е била една от най-влиятелните жени в китайската история поради близостта  със съпруга си император Уън- Ян Дзиен от Суей  през целият им 45-годишен моногамен брак.

Първият император на династия Суей , с най-малкия харем. През целия си живот почитал и обичал  само една жена - своята императрица Дугу. Запознали са се като деца и са си обещали, че тя ще бъде единствената майка на неговите деца,.

По-късно четох че позалитнал  към една неземна красавица, ма жена му бързо се отървал от нея , той се поразсърди, ама бързо се помирили.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:yes:

На 17.09.2018 г. at 16:19, aria написа:

Това резюме ми звучи много феминистко. :D Жени, вършещи велики дела, в една епоха с преобладаващо мъжко влияние. Ще го загледам заради жените.

Много красиви мъже. И се следва историята.

Първата е страхотна- поне засега, железен характер, но  й е опредена жестока съдба. това четох.

Знае, че не трябва, но обича грешния човек, както и той нея: до безразсъдство,.Двамата решили на всяка цена да свържат съдбите си,

борейки се да присвоят  трона, а баща й е верен поданик на императора-марионетка.

Тя му се закле, само да закачи семейството й, ще му отмъсти, а той, не пряко, но вече го направи...  Да си и чук и наковалня, не е лесно.

Докъдето гледах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукрецийке, та коя от трите, дето ни показват ще е с моногамния 45 годишен брак- кандидат императрицата, дето обича, но се отказа от любовта, малката, дето прие тоягите или другата, дето се прави на света вода ненапита?И кой е императорът- не ми казвай, че оня мухльо, дето искат да я сгодяват малката, щото ако предполагам вярно, тя ще е императрицата. На постера горе, много са ми неразпознаваеми сестрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отнася се за малката.

Off Topic

 

Тя е отпред на постера.

Но тя от дете  обича единия от братята на императора, но не се омъжва за него.

Не видях клетви между тях като деца. Въпреки, че той се закле по едно време да се ожени за нея.

Двамата са приятели, но тя не е съвсем сигурна дали го обича.

Тук засега се разминава с историческите факти.

Той е много болен, а и баща й беше против тя да се омъжи за него, не само заради болестта му, 

а й заради това, че е твърде краен.

Той обаче много я обича и се отказа от нея, за да не й е в тежест имайки предвид, че скоро ще умре.

И така тя се омъжва за мъжа предвиден за среднаа-"водата ненапита",

защото тази гадна интригантка, между впрочем актрисата толкова много се глези, че чак преиграва, което много ме дразни,

го отритна, а той до последно и сваляше звезди от небето, именно те двамата като деца си дават клетва да се вземат,

И на мен все ми се струва, че той я бърка с малката сестра. Поне до 30 и някоя  серия.

И представи си сега защо средната се отказа/остави, той до последно и не разбра/  избраника си ?

Защото годеникът на малката беше по-богат.

Тя заплете такава интрига, че годеникът на малката избран от баща й/не брата на императора, а един друг, се отказа от нея.

И нашата интригантка, реши да легне в леглото му за по-сигурно... Да,но... се оказа в леглото на  баща му...

И тя ще не ще, се омъжи за бащата... И замина за имението- царството му. Там продължава с мръсните номера и глезенето.

Голямата се омъжи за другия брат на императора, който не е лош като човек, мек е и много я уважава, но е и страхлив.

После любимия на голямата премахна действащият император и сложиха съпруга й за император..

Знаеше, че не става и не иска, и ще е само марионетка, но се съгласи заради амбициите на жена си.

Даваха любимият й, като амбициозен, алчен и жесток,но  аз не видях да се различава кой знае колко от другите,освен, че всички ги беше страх от него.

И имаше защо, знаеше какво иска и го преследваше, но и много обича  голямата сестра. Беше готов на всичко заради нея.

Затова й съдбата й ще е трагична.Замесиха се и деца ит.н и т.н

Та, нито една сестра не се омъжва по любов.

Но любовта идва при малката впоследствие. след брака и двамата извършват велики дела.

За другите сестри не знам какви  велики и добри дела са вършили,освен интриги и да плетат и борят за власт, но за малката дадоха да се разбере.

 

На половината съм,но историята е доста интересна, и няма никакви летящи...:lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско!Така и предполагах.Аз съм до шести епизод, но съм схванала точно явно, кой за какво се бори и те разбрах.И да -средната е супер неприятна, а колкото до летящи-  то няма място за такива, нали го раздават уж исторически, но виж-отрови, абсолютно със сигурност ще има.;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, започнах го заради коментарите. Все още съм на втори, но като гледам поне за сестрите мнението ми се покрива с мненията по-горе:D Всяка от тях съм я гледала в нещо и най-дълго време ми отне да разпозная малката, позната, ама докато се сетя откъде, пък подсказки колко щеш, ритници=стрелба с лък...:D 

Респект за най-голямата,  страхотен персонаж и изпълнена прекрасно. Малката все още е на етапа "млада - зелена" и реално не мога да преценя какво ще стане, но ако "любимия" и е оня с цветята... Средната или по-точно актрисата не мога да я трая от Фу Яо, което пък значи, че се е справила перфектно с ролята, но това ми пречи засега да я гледам в други неща.

От мъжките персонажи засега се откроява само "лошия", другите дори визуално не ги различавам:huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма то ми стана и интересно, особено след шести-седми епизод, основно заради превода - май е директно от гугъл:blink: Идея си нямате кво гадаене пада ко искат да кажат лирическите герои. Кавички, запетаи, главни букви, поставят ги на лотариен принцип, обаче и словореда е от краката за главата:282: Покрай всичко това, немам време да търся пробойните в сюжета, а актьорите са добри(когато успявам да се посъсредоточа), така че там забележки нямам. Остана да разбера колко ще издържа, щот още съм на първата четвърт...май:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...