Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Closer To Heaven (2009)

 

Известен още като: Love By My Side, A Flower Man

Жанр: Драма, Романс

Времетраене: 121 мин.

Режисьор: Park Jin Pyo (You Are My Sunshine, Voice Of A Murderer)

 

Участват:

Kim Myung Min

Ha Ji Won

Im Ha Ryong

Lim Seong Min

Choi Jong Ryeol

Nam Neung Mi

Sin Sin Ae

Son Ga In

Lim Hyeong Joon

Lim Jong Yoon

Shin Chi Yeong

Kim Kwang Gyoo

Kim Yeo Jin

Jeong Ee Cheol

Seol Kyeong Gu

Kang Shin Il

 

Награди:

The 30th Blue Dragon Film Awards: Най-добър актьор (главен) и актриса (главна)

The 46th Daejong Film Awards: Най-добър главен актьор

The 5th Korean University Films Festival: Най-добра актриса

The 46th Daejong Film Awards: Награда-избор на публиката/интернет обществото (Kim Myung Min)

 

Сюжет:

Джи Су, директор подготовка погребения, отговаря за погребение, което се оказва, че е на майката

на стар приятел. Реалността в живота им е доста по-горчива от приятната и развълнувана среща:

Тя с два болезнени развода, а той неизлечимо болен от болестта на Лу Гериг* (АЛС).

Въпреки  че първоначално е изненадана от желанието на Джонг У да се ожени за нея,

идеята все повече ѝ харесва и те са щастливи заедно година по-късно. Джи Су иска да започне нов

живот с любимия мъж, но с всеки изминал ден страхът, че може да го загуби, става все по-голям.

Джонг У започва интензивно лечение, но постоянно губи от мускулната си маса, а най-мъчително

за него става, когато губи контрол върху себе си...

 

*АЛС-Амиотрофична латерална склероза (АЛС, или наречена болест на Лу Гериг, болест на Шарко или

болест на моторните неврони) е прогресивна, почти неотменно фатална болест.

 

Лично мнение:

Няма да казвам, че филмът е тежък, вие си го знаете, че оставя трайно и ясно тягостно впечатление... също.

Просто трябва да се гледа, защото играта на двамата (дори и на второстепенните герои) е отлична, защото

историята е човешка и защото "истинските неща" (засегнати в сюжета) се назовават директно и се знаят от първия диалог.

Това ми хареса - естествеността и прямостта в тези герои, без префърцунени думи... и онази надежда, присъща

само на човешките създания!

 

:essubs:

 

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ :subs:

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ :subs:

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ И АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

ОНЛАЙН С РУСКИ СУБТИТРИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Blacky

Много разтърсващ, невероятна игра и на двамата...

няма как да не се разплаче човек...не съм и очаквала друго,

но беше толкова истински, че още не мога да се освободя от образа му...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз благодаря!Отдавна го чакам този филм, заради участието на Kim Myung-min.След като го гледах в Beethoven virus, просто ми привлече вниманието като актьор.В този образ е толкова потопен, даже е бил приет в болница, защото отслабнал драстично както се вижда във филма.Много добър филм, неслучайно е спечелил и награди.Няма и да забравя да кажа и за останалите актьори.Ha Ji-won играе също много добре, въобще цялата режисура ми хареса.Много тъжен филм , но и много стойностен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм голяма почитателка на жанра "да допринесем дружно за покачването на нивото на река Дунав в сантиметри", не че не гледам такива филми, не че не рева на тях, но трябва да съм в съвсем подходящо настроение за целта, защото иначе се изнервям. :)

С този филм специално явно уцелих да съм в подходящо меланхолично настроение, защото много ме трогна, а от друга страна като цяло ми се стори по-малко лигав от други подобни, без излишни сантименталности и с голяма доза реализъм в цялата история.

 

И макар че още от началото бях подготвена,

 

 

като се разбра с какво се занимава тя - да подготвя труповете в погребалната агенция, че един ден ще й се наложи да направи същото за любимия си, пак накрая си изплаках очите. Много сърцераздирателна сцена.

 

 

И аз да не пропусна да спомена вдъхновеното изпълнение на Kim Myung-Min - първокласен актьор. Дори взех да се замислям дали да не се жертвам заради него да гледам Beethoven virus, въпреки че принципно съм скарана с корейските драми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що го изгледах. Много тежък, много тъжен. И много хубав. и много ревах, разбира се ;-) Най-тъжен (най-ревлив) момент за мен беше, когато

лелката биеше шамари на мъжа си. И до последно вярвах, че красивата жена в кома ще се събуди, както стана за мъничко :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът не е тежък, а е ужасно тежък.

Защо ли? blacky80 е казала всичко, което може да се каже за филма. Истински е точното му определение. Няма излишни моменти, няма преиграване и лигави истории. Историята на обречени болни и близките им е пресъздаване неведнъж, но тук я преживяваш като лично засегнат.

 

Не обичам да гледам подобни драми, но благодаря на zlaty_pet, че ме "принуди" да гледам този филм. :kiss2:

Скоро очаквайте български субтитри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, филмът е тежък, тъжен...(това го знаех отдавна), но е прекрасен. Както и актьорската игра.

За пореден път съм удивена от таланта на Ким Мьонг Мин. Свалям му шапка и се покланям дълбоко. Неповторим!

Първоначално за ролята е бил избран Куон Санг У, но той е отказал. И добре е направил. Моите уважения към един от любимците ми, но не мисля, че щеше да се справи по-добре от Мьонг Мин.

Силна роля и за Ха Джи Уон. И напълно заслужени награди и за двамата.

И накрая едно :thanks:, Деси, и "извинявай", че те изнудих да гледаш филма. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм не ми хареса.

Може би заради високите ми очаквания или заради Ха Джи Уон, която макар да харесвам не ми е сред любимките и мисля, че за този персонаж щеше да е по-удачно, ако избора на актриса беше друг. Все пак не мога да отрека, че се справи страхотно, както и Ким Мьонг Мин, но нещо ми липсваше.

Историята усетих близка и именно заради нея филма си заслужава. Престоят в болницата, непрекъснатото притеснение, нестихващите грижи, очакването, надеждата, молитвите, страха от реалността и неизвестното, умората, чувството за вина, че не правиш достатъчно, раздиращата болка и лудостта, която те обзема при мисълта, че си на път да изгубиш човек, който обичаш повече от себе си, правят филма тежък. Тези моменти правят и живота на човек, който ги е преживял тежък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към положителните мнения за филма. За мен беше повече от страхотен, толкова много драматичен и по своему красив. Един филм, който те сблъсква с действителността и те кара да се замислиш за ценните неща в живота на човек. Една любов, толкова чиста, която за съжаление трудно би се срещнала в нашето общество. Първа среща с актьора Kim Myung Min и повярвайте ще бъде за мен незабравима (нареждам се и аз Злате на клона).Този човек ме смая с перфектната си игра, НЕВЕРОЯТЕН !!! :bow: Ха Джи Уон и тя се справи страхотно, не мисля, че ролята беше неподходяща за нея, напротив.
Просто го гледайте и ще разберете колко е трудно да се опише впечатлението с което ще останете от него.
Благодаря на Злати и Деси, за труда им!!! :thanks::bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не съм особено впечатлена от филма. Да, вярно че е тежък, но според мен тези, които са преживели нещо подобно само те могат да го усетят и почувстват. Но много ми приличаше на някоя японска драма. Сюжетът - нищо ново ... първите 10-15 минути ми бяха достатъчни, за да разбера как ще се развие действието по-нататък.... -_-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...