Jump to content

Recommended Posts

BqPvRf.jpg

Off Topic

MV5BY2NjOTc3ZTItMTA2Mi00ZWQ1LTg3MzQtZjkxYmNjYjA0NTkwXkEyXkFqcGdeQXVyNTAwNzc3ODg@._V1_SX1777_CR0,0,1777,737_AL_.jpg

MV5BY2MxZjJkN2YtMDk0MS00ZjhjLWFmZDktYzhmNDU5YWIxNTkyXkEyXkFqcGdeQXVyODIxMTU2NTU@._V1_SX1777_CR0,0,1777,998_AL_.jpg

the-rise-of-phoenixes-huang-quan-yi-tianX6ZXPFZ.jpg

b3a7e737ly1fu948wree6j20u01hckjm.jpgRise%2080.jpg

Rise%2079.jpgRise%2097.jpg

Rise%2096.jpgRise%2095.jpg

Rise%2094.jpgRise%2093.jpg

 

The Rise of Phoenixes (天盛长歌)

Страна: Китай

Също така известен като: Huang Quan Yi Tian Xia

По новелата на: Tianxia Guiyuan – „Huang Quan“

Година на излъчване: 2018 – Август – 14 до 2018 - Септември – 14

Време на излъчване: 2018

Жанр: Политически, Романс, Исторически, Мелодрама

Канал: Hunan TV

Епизоди: 70 (uncut), 56 (TV)

Режисьор: Shen Yan, Liu Hai Bo

Субтитри: Английски

 

Участват:

Chen Kun като Ning Yi

Ni Ni като Feng Zhi Wei

Zhao Li Xin като Xin Zi Yan

Ni Da Hong като Sheng Di

Wang Ce като Gu Yan

Yuan Hong като Jin Si Yu

Angel Wang Ou като Hua Qiong

Bai Jing Ting като Gu Nan Yi

Edward Zhang Xiao Chen като He Lian Zheng

Hai Yi Tian като Ning Chuan

Xu Hao като Ning Shao

Xiu Qing като Zong Chen

Liu Min Tao като Qiu Ming Ying

Xu Jian като Yan Huai Shi

Xiu Qing като Zong Chen

Zhu Yue като Qing Fei

He Lei като Ning Cheng

Hou Yan Song като Zhao Yuan

Liu Yi като Man Chun

 

Резюме: Ning Yi (Chen Kun) е амбициозен шести принц на царство Tiansheng, който крие уменията и личността си зад безгрижна фасада, след като корумпирани съдебни служители обвиняват третият принц Ning Qiao в предателство. През годините той създава тайна информационна мрежа, ръководена от ръководителя на известната академия Qingming, Xin Ziyan, чакайки перфектният шанс да удари враговете си и да отмени обвиненията срещу брат си. В същото време Feng Zhiwei (Ni Ni) е незаконна дъщеря на клана Qiu, изгонена от нейното домакинство, след като е фалшиво обвинена в престъпление. За да оцелее, тя се преоблича като мъж и се присъединява към престижната академия Qingming. Влиза в съда като генерал и политик след като показва своят таланта и знания. Тя остава лоялна и честна на управляващият император по време на борбата на принцовете за трона, но след като се присъединява към Ning Yi разбира, че сегашното царство е построено върху труповете на близките и. Затова в крайна сметка решава да отмъсти срещу враговете си, включително и любовника си Ning Yi. Ще могат ли да двамата да намерят своето отмъщение без да тръгнат по пътя на омразата?

 

 

Свали с английски субтитри :click: 

 

Онлайн с английски субтитри :click:

                         

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това искам да го пробвам, въпреки че видех "любимото" ми  Netflix(се едно Дисни и Марвел виждам)  при субтирите, но чакам батч-да свалям серия по серия ще е кошмар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То да го пробвам ама субтитрите се оказаха само до 15 еп<_< Ако знаех нямаше да бързам да го свалям, твърде много епизоди са за да го гледам без превод. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятна изненада! :wub: Силно начало, отличен диалог, актьорите не са типичите европеизирани красавчета и ми трябваше време да им свикна, но са чудесни. И цяла плеяда представители на кралско семейство, пълно с малки и големи злодеи :es:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникален сериал. Жалко, че не е преведен на български. Великолепни актьори, невероятна музика. Един от най-добрите исторически сериали, които съм гледала до сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал му дават много висока оценка в IMDb. Но тук не е коментиран много. За съжаление не видях български субтитри, но мисля да го прегледам. Надявам се, ако някой го е гледал да даде своята оценка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аххх,  двамата главни....Направиха невероятен този сериял.За мен той стана един от най-любимите.Ще пропусна суперлативите/щото може да са само в моите очи/

Съветвам ви да рискувате и да дадете шанс на това бижу да ви омагьоса, а като подкуп споделям нещо зад сцената

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 5 часа, nely написа:

Аххх,  двамата главни....Направиха невероятен този сериял.За мен той стана един от най-любимите.Ще пропусна суперлативите/щото може да са само в моите очи/

Съветвам ви да рискувате и да дадете шанс на това бижу да ви омагьоса, а като подкуп споделям нещо зад сцената

 

Изглежда има доста химия между главните. Сега го започвам. Благодаря за коментара. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Великолепен, гледа се почти без превъртане. Страхотен тандем бяха Чен Кун и Ни Ни. Направиха една от най-любимите ми любовни сцени без дори да се докосват :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, daneto написа:

Великолепен, гледа се почти без превъртане. Страхотен тандем бяха Чен Кун и Ни Ни. Направиха една от най-любимите ми любовни сцени без дори да се докосват :wub:

Най-доброто китайско, на което съм попадала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислих, мислих и поради пълна суша откъм хубави сериали, реших да го изгледам още веднъж. Какво пък, четири пъти съм гледал  Startling by Each Step, а последните му четири серии гледам винаги, когато се почувствам малко депресиран. Този също заслужава повторно гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останаха ми още 15 епизода и ще съм го повторил без да превъртам нито един кадър. Много съжалявам, че малко хора са гледали този сериал. Не се среща всеки ден добре направена драма. И не се плашете от многото епизоди, заслужава си. 

Накъсах се да гледам и продължавам да се дразня от седмия принц. Дразнеше ме преди, дразни ме и сега.  Много неприятен образ. Вярно че тронът затъмнява съзнанието и привлича като нищо друго, но този персонаж сякаш е създаден да има кого да мразим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След препоръките тук и аз започнах да го гледам. Стигнала съм до 23еп и ми  харесва. Актьорите са страхотни. Много добро изпълнение. Драмата била по роман на авторката на "Легендата за Фу Яо" - също приятен сериал. Прочетох в нета, че в романа края бил различен. Има линкове с превод на уебромана на английски в novel updates, но все още не съм го зачела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Ако някой е чел романа да сложи в спойлер различния край. Ако не, аз като се поосвободя малко ще погледна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкошен сериал! И го казвам с ръка на сърцето, въпреки че не си падам по исторически, не обичам да има много политика и не издържам дълги сериали. Но когато нещо е добро, принципните съображения кротко отстъпват.

Според мен най-големият плюс на драмата са изключително пълнокръвните герои. Личи си, че режисьорите (двама са) и актьорите са подходили с много любов и мисъл при пресъздаването на образите от романа на екран. Историята е интересна, много добре написана и така увлича в гледането, че не не се усеща как се нижат сериите.

Най-голямо удоволствие ми доставяше да гледам разговорите на ректора на Академията и императора: и двамата много интелигентни, изключителни стратези и обиграни политически лисици. Комуникацията между двамата си беше висш пилотаж! И диалозите и играта им бяха много изпипани.

Какво да кажа за двамата главни? Ни Ни – страхотна мадама и страхотна актриса! Чен Кун има много специфичен начин на игра, но и много въздействащ. И двамата нямат никакъв проблем с изразните средства на екран. А и двамата им герои имаха пластове и пластове емоции за показване. Главните постоянно бяха притиснати от обстоятелствата, заобиколени от хора, които могат да им навредят. И двамата силни личности, привлечени един от друг и следващи цели, които неизменно ги отдалечават. Но пък ни показаха високоинтелектуален флирт в действие. Както и дълбочина на чувствата и много емоционални сцени.

Спирам със суперлативите, въпреки че сериала си заслужава хваленето – просто препоръчвам с две ръце! Едиснтвен лек минус е, че въвеждането в предисторията е накъсано и до средата на първи епизод избщо не бях наясно къде съм попаднала. J

Линка с английските субтитри в описанието е ок, но тъй като при мен руските не се отварят – ето още едно място където може да го гледате на руски онлайн (субтитрите на Asian Dragons са много добри):

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...