Jump to content

Recommended Posts

 

Jao Sao Jum Yorm (2018)

 

spacer.png

 

Заглавие: เจ้าสาวจำยอม / When I Marry A Stranger/ Jao Sao Jum Yor

Алтернативно заглавие: Servitude Bride/ The Unwilling Bride 

   Държава: Тайланд

Година: 2018

Жанр:  романтичен,  драма

Период на излъчване: от 17.08.2018  до 16.09.2018

Канал: Channel 7

Епизоди: 15

 Времетраене: 93 мин.

Asian Fuse Wiki

 

Участват :

Mick Tongraya като Khetdane / Khet

Fonthip Watcharatrakul (Pooklook) като Maysarin / Мayo

Bom Phongsakon Tosuwan  като Saroot / Root

Toon Pimpawee Kograbin  като Pinmanee / Pin

Guy Ratchanon Sukprakob  като Nakarin

Kwankawin Thamrongratthaset (KiewKoi) като Lookkaew 

Rachawat Klipngern

Fern Natchayakarn Parkwan 

Ngok Kochakorn Nimakorn

 

Резюме :

 

Сватбените церемонии на Maysarin /Мayo/ и Khetdane / Khet/ са в един и същи ден. И двамата биват изненадващо зарязани пред олтара . Случайността или съдбата среща нещастните изоставени в крайбрежен бар и след порядъчно количество алкохол, те решават да разиграят за шоу сватбена церемония пред присъстващите.  На трезва глава сутринта установяват, че и първата брачна нощ вече е реалност. Khet  е готов да приеме отговорност и предлага да подпишат официален брак, но Мayo отказва категорично и си тръгва.

Пътищата им много скоро отново се пресичат в полето на бизнес отношенията, когато той иска да купи хотела й. Maysarin е собственичка на хотел, който е пред фалит, а Khet е бизнесмен , който се занимава с недвижиими имоти и инвестиции.  

Но се появява още един купувач  Nakarin – богат инвеститор от Щатите. Той всъщност е полубрат на госпожицата. Бащата , заради брак с дъщерята на шефа си – собственик на търговска верига – зарязва жена и дете.  Сега, вече пораснал, синът се връща за отмъщение.

За завръзка, се намесва папарак, който е снимал Мayo и Khet и започва да ги изнудва. За предотврати обществения скандал , тя се съгласява на фиктивен брак. Но наистина ли няма чувства в тези делови взаимоотношения?

 

Трейлър

 

Линкове за гледане:

оригинал

За сваляне и онлайн гледане с англ.суб.

За сваляне с англ.субтитри: тук

английски онлайн:  тук , тук, тук

руски онлайн: тук

допълнителни материали: тук, тук, тук, тук

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф, от 5- тия път стана. :mad2:Не ще да приеме други линкове за клипове освен този на ост-то. Ще го мъча допълнително , като му мине ината. 

-------------

Иначе , сериалчето си е слънце от всякъде - толкоз много :wub:  още от началото , и такива радости :inlove: за окото, че просто не е за вярване  при положение , че е тайска продукция. Като гледам как в тубето от всяка серия до сега са извадили квинтесенцията , т.е. всички романтични моменти на главните с прегръдки , целувки ...и  още нещо :ilovethis:, че направо оформят клипчетата цял мини сериал.

Да! Толкова са много!

И ако това не е реклама и покана смело да го "налазвате" , то не знам какво повече мога да предложа... :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, asha написа:

Уф, от 5- тия път стана.

Сериалът е страхотен. До 6-та серия съм и интригата си я бива. Малко ме дразнят двете майки и бащата , че се дърлят като пилци. Главните актьори са сладури. Хареса ми ударното начало с интимните сцени, една идея по-добре го изиграха от колегите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го следя. Мернах му 2-те промота във Вконтактите и от този момент започах да го дебна. Много е свеж и забавен. Главната двойка е страхотна . И превода се движи с относително добро темпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро го заглеждах, но  главният е от тайците, които не харесвам и затова се отказах от него и почнах сериала с Бари и Яя The crown princess, макар че и Бари не харесвам, но тук за пръв път не ми е неприятен, даже напротив. Така че ще го започна и този, щом го хвалите толкова. asha, мерси за темата, и аз имам същия проблем с клиповете само когато искам да ги сложа при създаването на тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много му се каня и го дебна при рускините, заинтригува ме доста. Ама ще чакам да го преведат. През това време ще се ориентирам по коментарите тук...  както винаги.:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@andi11, то и при мен Мик не е сред първите места, но с този сериал много категорично излиза в челните редици.  Чак гледам и не вярвам на очите си , че е тайски. Поне при сцените с главните. И ПукЛук  не я бях засичала до сега, но много добре се справя момичето. Толкова естествено и непринудено играят в романтичните сцени, че губиш представата за националността на производството. 

За сметка на това поведението на някои  други герои веднага ти припомня, че гледаш лакорн. Но и при тях дори , като че са се кротнали емоциите. Единственото по- тайско изпълнение  с крякане и дърпане на коси  направиха двете мами в болницата. След това, тази на момичето извъднъж "помъдря" , че щерка й е вече голяма и щом иска да върви по свой път , трябва да я "пусне" и си тръгна сама.  Дори и татито на главната, колкото и да се пенеше в критичната ситуация, после след всичко което чу и видя  се взе у ръцЕ, размърда си мозъка, прецени нещата и се разбраха със зет си. 

Хубав си е сериалът, направо страхотен , както казаха по- горе.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

asha, изгледах 1 еп. и верно е много революционен, веднага го почнах след като писах, толкова романтични сцени сам в един еп, . изненадана съм. Мик не ме дразни тук, пооправил е актьорството, погледнах в темата му и разбрах, че е наполовина датчанин, което обяснява защо стърчи една глава над всичко що се движи на екран. Абе, от Channel 7 може да се очакват такива смели и приятни изненади. Гледам от превюто за втори еп. че 

Off Topic

все пак сватба явно ще има, тогава сигурно ще е още по-интересно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай, гледай... после ще ги разнищим.:D

То  в тайските продукции съм забелязала, че масата, запълваща главния каст все има вносни, т.е. привнесени от чужденци гени. 

ПС - ако някой се натъкне на други опции за гледане / сваляне с англ- субки , много моля да слага линкове в темата , за да ги добавя. Не всичко от сложеното е читаво. Сори , за което. Само това изрових. 

Има ги на английски и в тубето , но са само във формата на онази недомислица с вложения екран, та за това не ги добавих в списъка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм изгледала всчки излезли до сега 5 епизода с превод на руски, останалите попрегледах в оргинал (пусто любопитство), сериала си има доста действие поне до 9-ти епизод не губи ритъм изобщо.

Топ отвратителени персонажи са Сарут - няма такова мекотело (като гледате 3-ти епизод ще ме разберете) и майка му. Пин не я харесва, защото бедна -ама класика в сериалите като цяло, обаче за Мей не е права изобщо, каквито и грешки да е направил баща и в миналото тя не носи вина, при това е дъщеря на уж най-близката и приятелка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, @Tsvetelina85, здрасти градска!:kissx: И аз в момента си храня любопитството , като теб.:896767: За мама и син - на едно мнение. Другата класическа гаднярка - Lookkaew -  е дето се пробва да са самопредлага на Накарин. То и в муцунката сякаш все за такива роли са  оформили с пластиките .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, asha написа:

Здрасти, @Tsvetelina85, здрасти градска!:kissx: И аз в момента си храня любопитството , като теб.:896767: За мама и син - на едно мнение. Другата класическа гаднярка - Lookkaew -  е дето се пробва да са самопредлага на Накарин. То и в муцунката сякаш все за такива роли са  оформили с пластиките .

 

Сега видях че сме от един град. А да и манекенката ( не знам как се пише точно името на бг.) е гадина, ама в тайски лакрон без поне една кокошка не може.

Иначе на Кет(д) какъв образ са му изградили -мъж мечта е това просто без думи. Добре че Мей бързо започва да хлътва по него та няма да му се осъществят плановете на батко й ( дето не разбрах какви са му точно намеренията).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Tsvetelina85 написа:

Да само до 6-ти поне на руски са до там(то и днес излезе превода на  епизода).

 

И на англ са до шести, ами нищо, ще чакаме тогава. Иначе като цяло много леко се гледа лакорна, макар и да са дълги епизодите. 

Off Topic

Много ме дразни полубрата на Мей, явно голям зор има да отмъщава, но защо не го прави само с баща си, а и с нея, която няма нищо общо със случилото се в миналото, даже напротив, тя е също негова жертва. Много сладки главните, не мога да им се нарадвам, имат добра химия и им се получават чудесно закачките и влюбените погледи. Другите двама Пин и Сарут са пълна тяхна противоположност, толкова са неприятно, особено маминото глезено синче.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, andi11 написа:

И на англ са до шести, ами нищо, ще чакаме тогава. Иначе като цяло много леко се гледа лакорна, макар и да са дълги епизодите. 

  Покажи скритото съдържание

Много ме дразни полубрата на Мей, явно голям зор има да отмъщава, но защо не го прави само с баща си, а и с нея, която няма нищо общо със случилото се в миналото, даже напротив, тя е също негова жертва. Много сладки главните, не мога да им се нарадвам, имат добра химия и им се получават чудесно закачките и влюбените погледи. Другите двама Пин и Сарут са пълна тяхна противоположност, толкова са неприятно, особено маминото глезено синче.

 

 

Ами не знам до колко си гледала тайландски лакрони с тема за отмъщение (те не са един и два де), но в повечето отмъщението не е насочено само към прекия виновник, а към цялото семейтво( аз признавам си не го рабирам).

 

Отностно Пин и Сарут...

Off Topic

Много тъпа двойка са и двамата да си кажа. Той егати мекотелото..как пък не го беше срам да я моли за помощ за новия си живот след като я заряза пред олтара не знам..като го гледах епизода не вярвах на очите си. Тя пък един вид му държи сметка на Кет, защо защитавал жена си и не я ли обичал вече...ало с какво право и тя след тъпата си постъпка спраямо него. Родителките и на двамата не ги коментирам, ама поне нейната майка си замина и я остави да си счупи тъпата глава дето не знам за какво я има.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пин не е толкова лоша, на фона на Сарут е напарво чудесна.

Off Topic

Истината е, че много и се събра, много изстрада, а на всичкото отгоре е бременна, пък никой не го отчита като фактор - хормоните играят, настроението се мени /по подразбиране/, но тя трабва да е силна и да носи дори мъжа си на гръб /образно казано/. Не й завиждам за това мекотело, дето дори собственото си дете не разпознава и не защитава. Сарут е просто уникум - как можа да се усъмни в бебето, като знае, че е негово? То бива идьотизъм и простотия, но той счупи тъпомера. Кляка пред майчето си,  мълчи и пълзи, голямо мекотело, нищо хубаво няма в този герой. В нищо не го бива, обаче пак има претенции.

А относно Главната Актриса /не за персонажа, само за актрисата/ ще кажа нещо, но ще разбуня духовете.

Off Topic

Играе добре, не е лоша актриса, но не е и уау  /средна работа за мен/, обаче визията и е уникално грозна за моя вкус, така че се опитвам да не я гледам много много, някак си ми е антипатична. Първо е много пълна и ниска за нашия момък - Мик е като пръчка - висок и строен, слаб и източен и двамата едно до друго са малко нехармонични и някак несъразмерни /първи пример ще дам с Бари и Яя - те и двамата са красиви, високи, стройни и приблизително сходни като визия и структура, друг пример:  Майк и Аом - и при тях има сходства, не са много високи, и не са мускулести, но пак имат сходства и са сравнително хармонични един до друг, трети пример: Кен и Ан - и двамата са едри и високи, не са слаби, дори са доста едрички за тайци, но имат съразмерност по между си, Кен е широкоплещ и това компенсира широките рамена на Ан/, второ, незнайно защо я обличат толкова зле, че стилистите и слагат още поне 5 кила отгоре. Тия волани, джуфки, воалове и шлейфове, ризи с обемни ръкави, рокли и блузи с едно рамо и волан - извинявам се, но това подхожда на слаб човек, който иска да си добави обем към фигурата. А тя е пухкава, трътлеста, има бричове и дупе, нисичка е и определено не е слабичка. Защо я обличат като захарен памук? Като дадоха Пин в нейната сватбена рокля с очертаване по тялото се видя колко е слаба и хармонична, има фигура, очевидно стилистите са подчертали това. При главната актриса обаче, сякаш се напъват да я изкарат по-пълна? Направо да си сменя стилистите, да ги уволни! Дрехите й хич не й подхождат. Не ми е ясно защо се мъчат да я захлупят с парцалки, за мен тя ще е чудесна с тесни дънки /или тесен тъмен панталон/ и черна или тъмносиня блуза, които оптически ще я прибират, но я виждаме точно с обратното - широки и обемни бели и розови дрехи с волани и шлейфове, които се развяват.....

Но да кажа и нещо хубаво - харесва ми сериала, харесват ми сюжета и сценария, харесва ми и откровено интимното начало. И да Мик е задобрял много. Както писах в предишният си коментар, началните сцени и първият епизод направо грабват вниманието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде , ще поизчакам да преведат още няколко серии напред и тогава ми се ще да покоментираме, че не ми се спойли. 

То, по вкус и цвят приятели няма, така че относно красотата на главната ще си замълча. Нека не се приеме като "защита" и повод за диалог по темата. 

Също ще споделя  моето лично мнение и приключвам.

Off Topic

 

За първи път я виждам тази артистка, и нямам други впечатления , но съставените от видяното до тук за сега са  положителни. За мен е приоритет , че може да играе и успява да го докаже. Не е дърво, а врътките и чупките са даже на минимално допустимо ниво като за тайландски сериал. Според мен има приятни черти , мило излъчване  и дори не е пълна, по- скоро  както се казва - "има си всичко" .  Пак въпрос на вкус.  /На мен не ми харесват като излъчване и физиономия и Естер/ за мен е пънче/ , и Черри  и Чомпу...На първо четене. Но това си е мое виждане и си позволявам да го споделя за първи и последен път /

Колкото до разликата във височината ... Е, преглъща се. То не може всички да са идеално хармонични на ръст и на фигура - и в живота и на кино . В китайските продукции / щото последно това гледам/ и там е същия височинен дисбаланс , ама на никой не му дреме.  Вярно, че острани малко боцка окото, но ... имах такава двойка комшии преди години , момичето миньонче - току до подмишницата му стигаше . А той метър и 100 , като трикрилен гардероб... Без коментар! 

По отношение на гардероба - там тя вероятно няма думата, а режисьор, стилист, спонсори  и т.н. Пък и на нас критериите са едни , там - други.  И по- зле облечени познава историята на сериалите. И това може да се преглътне. А може да има и някакви причини, които по някое време може да ни ги кажат.

 

Абе, като се вглеждам по -внимателно в Мик , като че ми напомня визуално на солиста на" А-ha" от 80-те години... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен актрисата е много красива, не я намирам за пълна, напротив, изглежда ми ОК, по-скоро повечето азиатски актриси са изключително слаби. И като игра ми харесва, не преиграва, не дразни, супер си е момичето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...