Jump to content

Recommended Posts

А, тва го видех и се хилих-сички с главни роли:D Ми кат са набутали половината китайски любимци в една продукция, гаранитарана боза, да не кажа провал:lol2:

Тъкмо се усетих да проверя-половината ги харесвам, половината не мога да ги понасям:lol2:

Никакви коментари.

Отдавна  му се каня на този "лош пример за комунистическия народ" , но  от чакане да го преведат напълно, чак го позабравих. Дойде му времето, още повече,  че нищо текущо не ми хваща окото, а и по форумите много положителни отзиви- придържа се към историята, според запознатите, страхотна актьорска игра , плюс нормалните китайски красоти. Не мога да пропусна да видя какво подразни толкова Партията -майка, че да стане причина за "костюмната" забрана. Може би женското влияние и сила над  мъжките глави  или що?Смятам да разбера.

Очаквайте включване , като понапредна.Пък, ако има и други любопитни, ще коментираме "лошото" влияние.

Гледам  тук, но всички серии ги има на руски и  тук

Долу в коментарите под втория линк, има много обяснения кой, кой е и за какво се бори, та няма да преразказвам или копирам

И аз ще  обявя, като Пак Ю Чон, че не съм пристрастена и не вземам наркотици, но тая драма си е направо дрога, по-яка и от неговия Philopon и направо ако ме тестват,  ще дам положителна проба за нея.

Харем, като харем, интриги не е ,като да са за сефте,  но такова темпо, че ум да ти зайде. Героинята, Господ, като рездавал мозък и сипал с голямата кофа, чак да се чудиш как я търпят с нейния език, а не е окъсяла  поне с една глава.Костюмите фантастични, наложниците красота, че и всички играят на страхотно.

Разбирам вече, защо е закупен сериалът от 70 държави и е пожънал успехи навсякъде, само още не съм наясно, какво раздразни толкова Партията-майка.

Бях позабравила какъв кеф е да гледаш нещо зарибяващо, че и да не чакаш до другата неделя.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Upvote 2

Отдавна не съм попадала на толкова завладяващо смислен сюжет и актьори. Всяка конкубина е толкова реален и човешки образ, всяка си има история и скрита страна. Колко ужасно е било все пак да прекараш затворена живота си в Забранения град! Всяка серия е просто прекрасна!

• Like 2
  • Upvote 1

На 24.04.2019 г. at 22:26, Lawandula написа:

само още не съм наясно, какво раздразни толкова Партията-майка.

Дали част от отговора не са западните музикални инструменти насред забранения град, на рожденния ден на императора? Това не е много по партийната линия. Като цяло тук има доста политнекоректни характери - просто красота!

преди 13 минути, Paribas написа:

Дали част от отговора не са западните музикални инструменти насред забранения град, на рожденния ден на императора? Това не е много по партийната линия. Като цяло тук има доста политнекоректни характери - просто красота!

Така и не разбрах, докато гледах, но пък се просветих после, само дето забравих да го сложа(просвещението;)) Ето що било-   цък    и   цък

• Upvote 1

Преди 21 часа, Lawandula написа:

Така и не разбрах, докато гледах, но пък се просветих после, само дето забравих да го сложа(просвещението;)) Ето що било-   цък    и   цък

Ама те направо с балтията, няма пет-шест. То вярно, че една част от костюмните драми изкуфяха, но те с мухата режат и главата. Освен това повечето дворцови сериали наапоследък отчаяно се стараят да угодят на цензурата с образа на бащицата-вожд и повсеместното целомъдрие, та чак е ужасно за гледане.

Жалко, че са забранили конкретно този сериал, той точно си е направо свеж. И има доста жизнерадост и критика към "вожда".

Ако душите на жените, населявали Забранения Град през вековете, можеха да говорят и да плачат, сигурно щяха да кажат нещо подобно на героините от сериала. Тук няма слаб образ, което за 70 серии си е направо невероятно. Всичките ми харесаха, и добри, и лоши. То с толкова самота, неразбиране, и едничка тази призрачна власт като светлина в мрака, или пък жаждата за оцеляване в това тясно пространство, до какво ли не водят...

Главната героиня е една от малкото в света на сериалите, които не са излишно захаросани - на доброто отговаря с добро, на злото - с плесник. Разликата и с другите красавици около нея е, че винаги знае коя е, и никога не губи вътрешния си център. Готова е да умре, но ще се бори за живота до сетни сили. Императорът пък не е хич мъж-мечта, а по-скоро прична за много погубени животи зад стените на Забранения град, а без егоизъм би луднал. Всички са в капана.

Отдавна не ме беше радвал така китайски сериал.

• Upvote 2