Jump to content

Recommended Posts

MV5BOWYxYTQwNzQtNjZjNi00MDI2LWEyMTYtZWY5MmUwMzk4MmU2XkEyXkFqcGdeQXVyNTc5OTMwOTQ@._V1_SY1000_CR0,0,736,1000_AL_.jpg

Off Topic

DbcafDFVAAA8tZX.jpgDaktrH6WAAA05_W.jpg

DakttPGW4AAXBs8.jpgDaktvmvXcAA6HfU.jpg

Burning (버닝)

Страна: Южна Корея

Също така известен като: Beoning

По новелата на: Haruki Murakam -  “Naya wo Yaku”

Премиера: 17 май 2018

Времетраене: 184 мин.

Жанр: Драма, Трилър, Мистерия

Режисьор: Lee Chang Dong

Субтитри: Английски

:imdb:

Участват:                          

Yoo Ah In като Jong Soo

Steven Yeun като Ben

Jun Jong Seo като Hae Mi

Kim Soo Kyung като Yeon Joo

Choi Seung Ho като Yong Suk

Moon Sung Geun като Attorney

Min Bok Gi като Judge

Ban Hye Ra като майката на Jong Soo

Lee Bong Ryun като сестрата на Hae Mi

Lee Young Suk като shop owner

Jang Won Hyung като Won Hyung

Ok Ja Yeon като Ja Yeon

Jeon Suk Chan като Suk Chan

Yoon Dae Yul като Dae Yul

Park Seung Tae като grandmother building owner

Bae Min Jung като temporary shop model/dancer

Yoo Jung Ho като logistics center employee

Jo Yong Joon като janitor at Ben's apartment

Резюме: Джонг Су (Yoo Ah In) иска да стане писател, но понастоящем работи на непълно работно време като доставчик. Докато работи, той среща отново приятелката си от детинство Хе Ми (Jeon Jong Seo), която го моли да гледа котката ѝ, тъй като заминава за Африка. След завръщането си тя представя на Джонг Су млад и загадъчен мъж на име Бен (Steven Yeun), когото е срещнала по време на пътуването си. Всичко върви нормално, докато един ден Бен не разказва на Джонг Су за необичайното си хоби...

Награди:

2018 Cannes Film Festival - FIPRESCI Prize (Burning), Vulcan Award (Shin Jo).

Свали с английски субтитри :click:

Свали с български субтитри :subs: :click:

С вградени английски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Онлайн с руски озвучение  :click:

• Thanks 1

Историята си остава мистерия до финала, подобно на разказа на Мураками, с един лек, но много важен нюанс, който корейците са добавили. Според мен именно той, а не толкова неразгаданата мистерия, ще предизвика повече дискусии. Определено е фестивален филм. Не е толкова динамичен, но е заснет много добре и играта на всички е страхотна. Особено на младата актриса, която ми обра точките. Ю е направо неузнаваем. Снивън Юен много добре пасна  на образа, който пресъздаде.

Как са субтитрите, Лазе?

• Upvote 1

Ми видях, че някой е качил преди ден субки за които има 11 лайка, значи стават вече не като други качени там ...:lol:

• Like 1

Доста дълъг филм за доста кратък разказ. Ще ми е интересно дали отговорът на загадката е такъв, какъвто го усетих аз. Дали изобщо ще има отговор. И как ли Мураками би се произнесъл за филма. :) Ще чакам бг субтитрите!

Нещо ми беше гаден този филм. Някой разбра ли какво се случи?

Основната енигма си остана такава, въпреки че тук подхвърлиха повече улики, отколкото в разказа. Именно те дадоха тласък финалът да вземе такъв завой. Аз лично не мога да си представя подобна промяна в героите. 

Филмът е номиниран за Оскар. Сега вече ще трябва да го гледам.

• Upvote 1

Хайде, повече хора го гледат! Да си спретнем дикусия. За мен е противоречив филм, който търпи всякакви мнения и дискусии. Особено финалът.

Off Topic

Той показва, че човекът може да се превърне в животно. Може би затова ми се стори прекалено краен и не мога да го приема изцяло.

Някой знае ли къде може да се гледа онлайн? Не го намирам нито с английски, нито с руски субтитри. Намерих само сайт където мога да го гледам

с руско озвучаване. Дублажът е добър, но се дразня когато някой вместо Ю А Ин ми говори на руски. Гледах 15 минути и се отказах.

• Like 1

Благодаря за линка.

Филмът е влязъл в краткия списък от 9 загалвия, които ще се борят за Чуждоезичен Оскар, заедно с японския претендент.

Очаквайте скоро и по кината у нас! Това е много хубава новина.

• Upvote 2

Преди 1 час, ukio написа:

Филмът е влязъл в краткия списък от 9 загалвия, които ще се борят за Чуждоезичен Оскар, заедно с японския претендент.

Очаквайте скоро и по кината у нас! Това е много хубава новина.

Добра новина, но това, че ще имаме шанс да го гледаме на кино в България, не го вярвам, твърде хубаво ми звучи...

Потвърдено е. Ще има премиера у нас. Вероятно няма да го пуснат по моловете, но в останалите кина, където се дава качествено кино, ще върви догодина. 

• Upvote 1

Честно....актьорите играят страхотно във филма, но много муден и за мен не е краен, някак си очаквах финала да е такъв, но....някак си наистина ми бе муден. Идеята бе с погледи и действие повече да се разказва, но не ме изкефи. Разбира се се радвам за номинациите.