Jump to content

Recommended Posts

A2poRS41Lk24hj2ouEjP14b7sHI.jpg

 

Off Topic

DbcafDFVAAA8tZX.jpg

 

 

Burning (버닝)

Страна: Южна Корея

По новелата на Haruki Murakam  “Naya wo Yaku”

Премиера: 17 май 2018

Времетраене: 184 мин.

Жанр: Драма, Трилър, Мистерия

Режисьор: Lee Chang Dong

Субтитри: Английски

:imdb:

 

                           Участват:                          

Yoo Ah In като Jong Soo

Steven Yeun като Ben

Jun Jong Seo като Hae Mi

Kim Soo Kyung като Yeon Joo

Choi Seung Ho като Yong Suk

Moon Sung Geun като Attorney

Min Bok Gi като Judge

Ban Hye Ra като майката на Jong Soo

Lee Bong Ryun като сестрата на Hae Mi

Lee Young Suk като shop owner

Jang Won Hyung като Won Hyung

Ok Ja Yeon като Ja Yeon

Jeon Suk Chan като Suk Chan

Yoon Dae Yul като Dae Yul

Park Seung Tae като grandmother building owner

Bae Min Jung като temporary shop model/dancer

Yoo Jung Ho като logistics center employee

Jo Yong Joon като janitor at Ben's apartment

 

Резюме: Джонг Су (Yoo Ah In) иска да стане писател, но понастоящем работи на непълно работно време като доставчик. Докато работи, той среща отново приятелката си от детинство Хе Ми (Jeon Jong Seo), която го моли да гледа котката ѝ, тъй като заминава за Африка. След завръщането си тя представя на Джонг Су млад и загадъчен мъж на име Бен (Steven Yeun), когото е срещнала по време на пътуването си. Всичко върви нормално, докато един ден Бен не разказва на Джонг Су за необичайното си хоби...

 

Награди:

2018 Cannes Film Festival - FIPRESCI Prize (Burning), Vulcan Award (Shin Jo)

 

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

Онлайн с руски озвучаване  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята си остава мистерия до финала, подобно на разказа на Мураками, с един лек, но много важен нюанс, който корейците са добавили. Според мен именно той, а не толкова неразгаданата мистерия, ще предизвика повече дискусии. Определено е фестивален филм. Не е толкова динамичен, но е заснет много добре и играта на всички е страхотна. Особено на младата актриса, която ми обра точките. Ю е направо неузнаваем. Снивън Юен много добре пасна  на образа, който пресъздаде.

Как са субтитрите, Лазе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми видях, че някой е качил преди ден субки за които има 11 лайка, значи стават вече не като други качени там ...:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста дълъг филм за доста кратък разказ. Ще ми е интересно дали отговорът на загадката е такъв, какъвто го усетих аз. Дали изобщо ще има отговор. И как ли Мураками би се произнесъл за филма. :) Ще чакам бг субтитрите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основната енигма си остана такава, въпреки че тук подхвърлиха повече улики, отколкото в разказа. Именно те дадоха тласък финалът да вземе такъв завой. Аз лично не мога да си представя подобна промяна в героите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде, повече хора го гледат! Да си спретнем дикусия. За мен е противоречив филм, който търпи всякакви мнения и дискусии. Особено финалът.

Off Topic

Той показва, че човекът може да се превърне в животно. Може би затова ми се стори прекалено краен и не мога да го приема изцяло.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли къде може да се гледа онлайн? Не го намирам нито с английски, нито с руски субтитри. Намерих само сайт където мога да го гледам

с руско озвучаване. Дублажът е добър, но се дразня когато някой вместо Ю А Ин ми говори на руски. Гледах 15 минути и се отказах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е влязъл в краткия списък от 9 загалвия, които ще се борят за Чуждоезичен Оскар, заедно с японския претендент.

Очаквайте скоро и по кината у нас! Това е много хубава новина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ukio написа:

Филмът е влязъл в краткия списък от 9 загалвия, които ще се борят за Чуждоезичен Оскар, заедно с японския претендент.

Очаквайте скоро и по кината у нас! Това е много хубава новина.

Добра новина, но това, че ще имаме шанс да го гледаме на кино в България, не го вярвам, твърде хубаво ми звучи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърдено е. Ще има премиера у нас. Вероятно няма да го пуснат по моловете, но в останалите кина, където се дава качествено кино, ще върви догодина. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно....актьорите играят страхотно във филма, но много муден и за мен не е краен, някак си очаквах финала да е такъв, но....някак си наистина ми бе муден. Идеята бе с погледи и действие повече да се разказва, но не ме изкефи. Разбира се се радвам за номинациите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, щеше да е екстра филм, ако беше 90-100 мин. Тия два часа и половина бяха твърде много. Не съм чела разказа, но "мистерията" получи доста еднозначен (според мен) отговор малко след средата 

Off Topic

"Хе Ми изчезна като дим", вика оня Бен. И дете ще се сети какво има предвид, duh.

Yoo Ah In направи великолепна роля, много искрено му повярвах. Steven Yeun и Jun Jong Seo също се справиха чудесно. И финалът беше добър, и беше заснето красиво, но времетраенето, боже мой, уби всичко :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две любопитни интервюта по повод излизането на филма у нас. 

Първото е с Яна Лекарска

Второто е с българския разпространител на филма Христо Христозов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го гледах в неделя. Лично на мен ми хареса. Аз обичам подобен тип филми, без илишни разговори. Може би затова и любимия ми филм, ако въобще може да съществува подобно нещо, е 3 iron, където хич няма реплики.

За мен лично нямаше мистерия в края на филма, моето усещане е, че не трябва да се търси някакъв прекалено дълбок и скрит смисъл, а е че е това което е. Това което е видимо на пръв поглед и на първо гледане.

Би ми било интересно да чуя още мнения от вас. Тъй като аз го гледах с една приятелка тя изрази мнение, че

Spoiler

Хе Ми е била нещо като алтерего на Бен, затова и бяха гримовете в банята.

Аз лично мисля, че е обиктовенно - необикновена история за сериен убиец.

 

И понеже забравих......много добра музикална тема!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха!

Off Topic

Това с алтерегото много интересно предположение. Защо не? 

Мураками също не дава решение на загадката, но и не докарва главния герой до подобен изблик накрая. Двамата главни са много различни, но това е хубаво.

На мен най-любима ми е котката. Страхотен реверанс към цялото творчество на Мураками правят с нея.

Актрисата също ми е много симпатична и смятам, че е една от двете млади корейски надежди в киното им. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...