Jump to content

My ID Is Gangnam Beauty (2018)


Recommended Posts

В случае с Заславскими возможен эксцесс исполнителя. /  In Zaslavsky's case, excessive act was possible.

 Ей това е, което ме влудява. Става дума за кражба на търговски тайни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

самия термин не мога да дам точен превод, но обяснението му-  термин в наказателното право,  за обозначение на действията на извършителя на престъпления,несъгласувани със съучастниците и носещи след себе си последствия, настъпването на които не е договорено?? последната дума  не знам по смисъл дали е най-точно. И все пак е само любителски превода, ми, дано някой  по на ти с руския даде по-ясен превод. И без друго и така преведно  ми се струва без смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.09.2018 г. at 13:40, Kiddo написа:

В случае с Заславскими возможен эксцесс исполнителя. /  In Zaslavsky's case, excessive act was possible.

 Ей това е, което ме влудява. Става дума за кражба на търговски тайни.

Значи, понеже го гледаш, и си по наясно, но да дам предложение: В случая/по делото на Заславски, наказанието/присъдата беше прекомерно/а. Или е случая се очакваше тежка присъда. А другото, което е малко по-вероятно, като го свържа с оябднението на Анди: В случая на Заславски, съставът беше квалифициран, тоест деянието е по-тежко наказуемо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпълнителя на даденото нещо е проявил своеволие, т.е. извършил е по-голямо, с по-голяма вреда, наказуемо престъпление от замисленото.

Например, вместо-кражба -,изнасилване, и ще бъде съден само за него, не за замисленото-кражбата за която се е подготвял.

Долу-горе това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, lukreciana написа:

Изпълнителя на даденото нещо е проявил своеволие, т.е. извършил е по-голямо, с по-голяма вреда, наказуемо престъпление от замисленото.

Например, вместо-кражба -,изнасилване, и ще бъде съден само за него, не за замисленото-кражбата за която се е подготвял.

Долу-горе това.

Да, пример, при кражба, но превърнала се в грабеж, което е престъпление е с по-голяма обществена опасност, престъпление срещу личността и съставът на престъплението грабеж ще погълне другия състав и то е по-тежко наказуемо, ама кидо трябва да каже точно какъв е случая. Защото има разлика, дали суставът е квалифициран, пример убийство, но на лице, което е полицай, тогава се осъществява квалифициран състав,  престъплението, пак е по-тежко наказуемо.  При кражбата и грабежа, се осъществява специален състав и едното поглъща другото, но и в двата случаи са по тежко наказуеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ставаше дума за кражба на търговска тайна информация, но мина отдавна :) Лавандула ми намери как е точно на български :) Мерси на всички отзовали се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази "творба" продължавам да я гледам единствено заради  Soo Hyang, и след толкова серий не можа да ме убеди, че тази роля е за нея. Въобще не и ходи нито на годините, нито на визията да играе ученичка, още повече с тоя характер и държание. Младежът до нея колкото и да ви харесва седи като малкия и брат се едно а не като гадже с тая си визия. Колкото и да я харесвам за съжаление мога да кажа само, че не е за тук. Не знам какъв е рейтинга на сериала, но като цяло съм разочарован.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След порядъчното количество захар в последните 2 серии смятам, че всичко завърши повече от чудесно. 

Главната не ми харесваше много-много, но към края някак се отпусна и стана доста по-симпатична. Момченцето беше много чаровно - нищо, че беше дръвче. Ролята му заспа идеално на вдървеността, така че не се усещаше много. Двамата бяха порядъчно смотанички и си паснаха идеално.

Финалът ме остави с усмивка, а липсата на много клишета ме зарадва доста. Просто двама младежи, които си се влюбиха и взеха, без намеси на родителите и т.н. Дори в случая родителите бяха също толкова чудесни, особено нейния баща :D 

Не знам, не мога да обясня защо ми хареса сериалчето, но определено ми допадна много. Липсата на задължителните дразнещи елементи беше голям плюс, а Донг Йон беше огромна радост за окото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това лековато на пръв поглед филмче ме накара да се замисля за много неща. И уж нищо не се случваше кой знае какво, но нямах търпение да се върна от работа и да си пусна поредната серия. Резерви относно актьорите и отрицателни рецензии без малко да ме накарат да го изтрия от списъка ми с предстоящи, но се радвам, че му дадох шанс и, да, след края казвам - хареса ми. Im Soo Hyang се справи чудесно, макар да изглежда по-голяма от останалия каст, но има много моменти, когато изражението и поведението ѝ я правят да е като малко момиченце. Главният, горкият, дърво над дърветата и може би затова ролята му "легна" като костюм, ушит по мярка. Ама пък красавец и пир за очите. Към края като че ли по-се ядваше играта му. В последните минути двамата бяха много сладки. И да не забравя да спомена удоволствието да гледам отново Kwak Dong Yun, това хлапе е уникално добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре направен и поднесен сериал! Не очаквах, че ще ми хареса толкова много, че даже не исках да свършва. Може и да съм пристрастна, все пак за малко и аз да уча подобна специалност в университета. :) 

 

Напълно съм съгласна с всички положителни мнения. 

Не смятам, че сериалът целеше поощряване на пластичната хирургия, а по-скоро показа, че смяната на външния вид няма да ти реши проблемите като с магическа пръчка. Показаха,  че трябва да се пребориш със себе си, собствените си страхове и предразсъдъците на околните и обществото, за да си щастлив. В крайна сметка външният вид е важен, но не е това, което те прави човек с главно Ч.

 

Главните за първи път ги гледам и ми бяха много сладки. Наистина бяха много дървени, но пък точно затова си ходеха идеално. Изобщо не разбрах, че имат 7 години разлика докато не прочетох тук. Имаха много мили моменти, но любимият ми беше,

Spoiler

когато той й каза, че понякога му липсва старото й лице. 

Поддържащият каст също беше на ниво. Майката на Главния много ми хареса.

Така и не дадоха предишното лице на Главната, но аз не бих определила лицето й след пластичната операция за красиво. Но актрисата така добре си изигра ролята, че още от първата минута ми стана симпатична и това не се промени до края на сериала. 

Cha Eun-Woo, изписан отвсякъде, и тези негови очи! Всичко друго му беше дървено, обаче очите му ми направиха най-голямо впечатление. В моментите, когато беше с Главната и в тези,  в които направо убиваше с поглед Лошката и всички, които подлагаха Главната на унижение.

 

Сладури! :icon_sunny:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лек и неангажиращ сериал.Няма с какво да те натовари,нито пък да те изненада.Чаках ги почти до края да се натуткат,но важното е ,че се взеха в ръце.На мен лично ми хареса,поне ме отвлече от лекото ежедневие и ме потопи в техния свят.Бих го гледала пак... определено ще го гледам пак ...

On 9/14/2018 at 10:52 AM, Allanon said:

Тази "творба" продължавам да я гледам единствено заради  Soo Hyang, и след толкова серий не можа да ме убеди, че тази роля е за нея. Въобще не и ходи нито на годините, нито на визията да играе ученичка, още повече с тоя характер и държание. Младежът до нея колкото и да ви харесва седи като малкия и брат се едно а не като гадже с тая си визия. Колкото и да я харесвам за съжаление мога да кажа само, че не е за тук. Не знам какъв е рейтинга на сериала, но като цяло съм разочарован.

съгласна с теб.Астро бой ми бе изтръпнал на моменти, но поне ме разсмиваше с този си поглед ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми в първите две трети, накрая доста  локуместо стана, но като цяло съм доволна. И аз не смятам, че целта беше да поощряват някого да се подложи на пластични операции. По-скоро акцентът беше върху това, че промяната на външността не води автоматично до по-добър живот, до повече щастие, до това повече хора да те харесват и обичат. И главната героиня се увери в това. Страховете, които имаше в училище заради външността си, не изчезнаха и в университета. Затова постоянно смяташе, че я обсъждат, говорят зад гърба ѝ и не одобряват избора ѝ. Показателна беше сцената, които всички в залата коментираха родителите на главния - след като научиха кои са, а Канг Ми Ре веднага реши, че говорят за нея. И едва към края най-после започна да осъзнава, че трябва да спре да мисли за чуждото мнение и да се съсредоточи върху себе си и собствените си желания. А и тя сама си го каза: 

Off Topic

"Всъщност хората много малко се интересуват от мен", или нещо от сорта.

 

Запечата ми се фраза, казана от майка ѝ:

Off Topic

Сега, когато си красива, най-после ще могат да видят колко си ценна.

 

За това доколко е красива героинята всъщност не мога да кажа - факт е, че нещо не ги разбирам корейските стандарти за красота. Във всеки втори сериал показват някоя "красавица", която на мен ми изглежда абсолютно посредствена и по-зле от поне две-три други героини в същия сериал... Но че беше по-възрастна, си личеше - това започна да ми боде очите в сцената, в която се лигавеше на някакъв продавач, за да ѝ направи отстъпка в цената. 

 

Главният герой беше абсолютен пич - не само като отношение към Ми Ре, но и как режеше злобарката, как защитаваше сестра си, как реагира, когато остана без пари... Мисля, че във всяко отношение беше моят тип герой. Акторът има още много да учи, но виждам, че му дават нови главни роли, така че ще следим как ще се развие.

 

Интересни ми бяха и останалите теми, които засегнаха, както и повечето от второстепенните герои. А майката на Кьонг Сок наистина имаше страхотно излъчване - гледала съм я и преди, но тук беше просто блестяща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал, много ми хареса. Отдавна го бях предвидил,  очаквах да е хубав и той се оказа такъв. Човечен, топъл, без всякакви  фантасмагории.  Разбира се Im Soo Hyang отново отлична роля.  В нито един момент не ми изглеждаше стара или не на място.  Тук обаче разбрах, че била такава?? Знаем че корейските актриси изглеждат поне на 10 години по млади от възрастта си.  И тя на мен доста младолика ми изглежда.  Тук се споменаваше ,че не и подхождала ролята на тийнейджърка или ученичка, ама тя ролята е на студентка.  Иначе двамата главни големи сладури.  Голямо чакане в тоя сериал, чак в 13 серия взеха да излизат заедно?  Първа целувка май в 14-та серия, мъка мъка. Наистина не бързаха, но всичко до тоя момент си беше доста добре. И двамата доста неопитни, и се надлъгваха кой първи ще си признае че обича. Щото той първо вместо да и признае, че я харесва, я запита Ти да не се влюби в мене?  Искаше да я накара тя да свърши тежката работа. Голям майтап бяха.  Ами как сортираха заедно боклука?  Ами ноухауто което виждам за първи път - да се ползват сламки вместо пръчки за ядене на пуканки, за да не им се докосват ръцете в киното?  Тук направо ме разби Мире.  И тук стигаме до пластичните операции, разбира се в случая съм 100% ЗА. Просто в нейният случай всеки доктор, психолог, родител, учител би бил ЗА, за да се промени живота и към по добро.  Те не показаха точно лицето и но  в случая говорим за сериозен проблем, не за някаква козметична операция.  Това не е да кажем една жена които просто иска по големи гърди, нищо че сегашните са и перфектни(и като големина и като форма), но тя просто е решила че иска по големи, тук доктора би я посъветвал нищо да не прави.  Някои тук казват, ами да изграждала характер, а не да се оперира?  Я се замислете на вас ако ви се размаже червилото , или имате голямо петно на ризата, или петно на панталона на задника, характер ли ще изграждате или ще тръгнете веднага да си оправяте червилото , да си сменяте ризата или панталона?  Вие не можете и минута да издържите така, но мислите че едно момиче което е било 16-17 години с уродливо лице, трябва да чака и нищо да не прави?  Аз викам, тя да изгражда характер през следващият си живот , а сега да се погрижи как да изживее тоя живот по пълноценно.  Когато лицето може да се оправи , няма смисъл да не се прави.  Я се замислите, че с това лице тя няма смисъл да учи в университет защото след това тя няма никъде да си намери работа.  Да не говорим за подигравките в университета. Тя в Сеул няма да си намери работа дори и временна. Как ще заработва като студентка?  Говорим за лице което хората като го видят веднъж и повече никога не поглеждат в посока към това лице. В кой офис на компания ще я вземат на работа? Кой ще се ожени за нея?  Е сигурно ще се намери някой грозньо да я вземе. И да работи на полето или да събира миди и водорасли на морето с бабите.  Та за какво да си прави операция нали? Живота и се очертава песен.  Силно препоръчвам сериала. И историята е интересна и развитието е интересно , страхотно образи.  Като се замисля , би ми било интересно да знам какво би се променило ако си беше направила операцията в училище?  Връща се така от ваканция и нейните съученици замръзват като разберат коя е тя. Дали тогава момичетата биха искали да са и приятелки и дали момчетата биха я харесвали? Аз мисля ,че ДА. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, gig911 написа:

Те не показаха точно лицето и но  в случая говорим за сериозен проблем,

Това е само неподтвърдено предположение. И всичките ти теории след това увисват.

 

Преди 2 часа, gig911 написа:

Кой ще се ожени за нея? 

Някой, който ще остане МНОГО изненадан, когато си види детето за пръв път (ако предположението ти е вярно). Защото тя може да си смени лицето, но не и ДНК-то. Ти би ли искал да си на негово място? Учудвам се, че подобна долнопробна реклама на клиники за пластични операции ти е харесала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз реклама никъде не видях. В какво се състоеше тя?  Като гледаме криминални сериали, нали не гледаме реклама на убийства?  То иначе всеки сериал е реклама на пластичните операции, повечето актриси и актьори ги имат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, gig911 написа:

Аз реклама никъде не видях. В какво се състоеше тя?  

"При нередовно храносмилане и запек-направете си веднага пластична операция".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...