Jump to content

My ID Is Gangnam Beauty (2018)


Recommended Posts

На 31.08.2018 г. at 22:07, CToTaKa написа:

Главният актъор и актриса си подхождат страхотно, и двамата изглеждат пластични, което няма лошо и не означава, че не са красиви. 7 години разлика в годините вече нищо не е за корейските сериали след като започнаха да правят такива и с по 20 години разлика.

Подкрепям, и на мен ми харесват и двамата, младежа за пръв път го виждам в роля, пък и въобще като цяло за групата му нямам никакви наблюдения, ако изключим страхотното им съчетание по аеробика в едни от айдълските игри,  обаче актрисата съм я гледала в една семейна драма Blow Breeze, където изигра много добре ролята си, доколкото помня сериалът почна с друга актриса, но още в началните епизоди я смениха с тази. От там съм с много добри впечатления от нея.

Само първи еп. изгледах,  с намерение съм да продължа стига да не ме изненадат неприятно, отдавна не бях гледала студентски истории и минаха цели 60 мин без да ме подразни с нещо, което е добро начало, без да се появи някой тузарски чебол и без крясъците на невротична майка. А по-нататък дават ли я в лице как е изглеждала преди операцията, чак толкова зле, че всички да я заобикалят не вярвам да е била? 

Докато и правеха пластичната операция в началото на еп. направо настръхвах от всички подробности на операционната маса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интровертният с това неговото търпение. Как успяваш, бе, човече? Даже аз вече не изтрайвам да чакам :lol2:

 

Това, че харесвам даден сериал, не значи, че няма да му сипя допълнително, ако нещо ми боде очите. Нещата, които ми направиха кофти впечатление в този еп са свързани по-точно с реализацията и пропуските там, а не със сюжета. Но да карам хронологично:

Започва началният звуков сигнал и аз ставам свидетел на това как главният рекламира две различни палта някъде вдясно на екрана ми и естествено не закъснява да се появи и името на марката отдолу. Продуктово позициониране на макс още от първата секунда. Уау! По-натам имаше един момент, в който толкова бяха лустросали или китосали носа на главната, че чак по него имаше ръбове. Бяха прекалили гримьорите в опита си да изглежда мега изкуствен. Личи си, когато нанасят допълнителни пластове отгоре, освен фондьотена. Носът на актрисата може и да е пипнат или не, но конкретно в този случай го бяха оформили различно и изглеждаше крещящо недодялано направено. Другото, което ме подразни беше, когато Те Хи влезе с розов грим на очите и после този оттенък го нямаше в следващата й сцена. Ако са опитвали да наподобят зачервени очи от плач, определено неправилно място бяха уцелили. Аутфитът на главната при срещата им в парка с големите чехли, белите панталонки и кремавата блуза ми е един от най-любимите виждани някога. Толкова непринудено й седеше. Следващият ми потрес беше, когато Ми Ре се събуди със същите тези дрехи на другата сутрин. Това ще да са били пижамените й дрехи. И крайният потрес: ''Убавицата''

Off Topic

повръща, бърка си с пръст в устата,

пипа клекалото на тоалетната чиния и със същата тази ръчица си бърка отново в устата. Аз доброволно тази вечер се отказах от вечерята си. Гледам и не вярвам на очите си :no:

 

Главният и ТА-то имаха интересни моменти заедно :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа.Чета  и не вярвам на очите си. На едно място,  било  странно мъж на 40 с жена на 20, но тук  било супер,  недорасляк на 20, дето изглежда с 60 си кила с мокри дрехи  и кукленската си сладка  муцунка на 15 , до жена на 28, на  която спокойно може да и дадеш 30, като я гледаш.

Заради коментарите, преметнах  новоизлезлият 13 епизод,  да видя как стоят, защото го зарязах отдавна.Ами те по-зле и от седмокласници.Тя същата, като в началото, ходеща, сякаш е глътнала бастун, а той супер недодялано до нея, като ударен с мокър парцал по главата, гледащ безизразно и изглеждащ като малкия И брат. И за каква романтика иде реч само! "Може ли да те хвана за ръка.Ние се срещаме, нали!" -ха,ха, айде стига! Не знам, какво се е случвало 10 епизода, но ги заварих, както ги оставих и щом сега отлепиха от кота нула, а той сериалът ще свършва, явно почти нищо.

Съншайна го коментираха за слабата романтика, а иде реч за чосонско, а тук в 21 век, тия изглеждат 100 пъти по-зле.

Ако бях в 5-6 клас, начален пубертет, можеше и да ме заинтересува, но като ги гледам по неволя, като минавам , какво правят на пейките пред нас в парка тийновете, даже и за това се съмнявам.:D

Чиста реклама на пластичната хирургия.Значи грозницата, след пластиката хвана баш ергена на университета, а природната хубавица не успя, защото видите ли, той не гледа хубостта, а друго.Че да бяха оставили да я хареса грозна, по би хванало дикиш.:28558: Само, че това няма да върви в Корея.

Това е и печелившият модел за момента, сладичък айдъл и куп реклами, може и живи:896767: с непорочна романтика, каквато им се иска, на фона на точно обратното в действителност.Качеството не е от значение, стига масовката да гледа и да купува продукти и красота.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благоуханна, ти гледа ли изобщо сериала или си решила да се заяждаш с корейската пластика?

Момчето я харесва от училище, не заради външността й, а заради страстта й към танците.

Да, този сериал поставя въпроси за размисъл, не насърчава външната красота, а вътрешната.

И все пак, човек променяйки външния си вид, не променя вътрешното си " аз", но го кара да се чувства по уверен в себе си и по-щастлив и обичан.

И момчето го приема напълно. Поне в сериите до които гледах.

Хората, които не искат да приемат  хората подложили се на пластика.

ще кажат, за щяло и не щяло го правят .  Щом не се чувстваш удобно и нещастен, аз съм за...

Това е собствен избор.... Въпреки че баща ти не може да те познае...:lol2:

Тоест, се разглеждат двете страни на монетата, всеки да направи изводите за себе си.

Аз не съм много напред със сериите, може да е изникнало и още нещо за обсъждане...

И ГГ е разкошен. А танцът на мацката е невероятен.  N-пъти си го пусках.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Lawandula написа:

Странна работа.Чета  и не вярвам на очите си. На едно място,  било  странно мъж на 40 с жена на 20, но тук  било супер,  недорасляк на 20, дето изглежда с 60 си кила с мокри дрехи  и кукленската си сладка  муцунка на 15 , до жена на 28, на  която спокойно може да и дадеш 30, като я гледаш.

Заради коментарите, преметнах  новоизлезлият 13 епизод,  да видя как стоят, защото го зарязах отдавна.Ами те по-зле и от седмокласници.Тя същата, като в началото, ходеща, сякаш е глътнала бастун, а той супер недодялано до нея, като ударен с мокър парцал по главата, гледащ безизразно и изглеждащ като малкия И брат. И за каква романтика иде реч само! "Може ли да те хвана за ръка.Ние се срещаме, нали!" -ха,ха, айде стига! Не знам, какво се е случвало 10 епизода, но ги заварих, както ги оставих и щом сега отлепиха от кота нула, а той сериалът ще свършва, явно почти нищо.

Съншайна го коментираха за слабата романтика, а иде реч за чосонско, а тук в 21 век, тия изглеждат 100 пъти по-зле.

Ако бях в 5-6 клас, начален пубертет, можеше и да ме заинтересува, но като ги гледам по неволя, като минавам , какво правят на пейките пред нас в парка тийновете, даже и за това се съмнявам.:D

Чиста реклама на пластичната хирургия.Значи грозницата, след пластиката хвана баш ергена на университета, а природната хубавица не успя, защото видите ли, той не гледа хубостта, а друго.Че да бяха оставили да я хареса грозна, по би хванало дикиш.:28558: Само, че това няма да върви в Корея.

Това е и печелившият модел за момента, сладичък айдъл и куп реклами, може и живи:896767: с непорочна романтика, каквато им се иска, на фона на точно обратното в действителност.Качеството не е от значение, стига масовката да гледа и да купува продукти и красота.

 

Не се хаби. Харесващите това нещо ще донесат от 99 кладенеца вода в опитите си да докажат, че това посредствено сериалче е пълно с дълбоки философски и морални послания. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Lawandula написа:

Странна работа.Чета  и не вярвам на очите си. На едно място,  било  странно мъж на 40 с жена на 20, но тук  било супер,  недорасляк на 20, дето изглежда с 60 си кила с мокри дрехи  и кукленската си сладка  муцунка на 15 , до жена на 28, на  която спокойно може да и дадеш 30, като я гледаш.

 

То и това е странно, но къде са 7 години разлика, къде 20?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато гледам нещо, винаги гледам да извлека най-доброто от него за себе си.

Ако няма съвсем нищо,  тогава зарязвам нещата.

Никога нещата не са достатъчно добри, все има още какво да се желае.

Ако е перфектно, не е човешко.

В допълнение, не по темата, а изобщо.

И... не винаги критиката само помага.

Понякога... и поощрението може да направи чудеса... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, lukreciana написа:

Когато гледам нещо, винаги гледам да извлека най-доброто от него за себе си.

Ако няма съвсем нищо,  тогава зарязвам нещата.

Никога нещата не са достатъчно добри, все има още какво да се желае.

Ако е перфектно, не е човешко.

В допълнение, не по темата, а изобщо.

И... не винаги критиката само помага.

Понякога... и поощрението може да направи чудеса... 

 

 

Това е толкова посредствено(изгледах достатъчно), че за какво поощрение, освен критика  да иде реч. Корейска малоумщина за хубост, айдъл за хубост, произведение на пластичната хирургия в лицето на главната героиня(за актрисата не знам), пак за хубост и циклене на едва ли не  дебилни за годините си герои 13 серии, които  дето ги оставих, там ги намерих.

Но прав е Дидо, щом  ви радва- гледайте си, няма нужда да се убеждаваме, но пък можем свободно да даваме мнения.Освен  в комерсиални, няма как да ме убеди в морални послания, нито сериалът, нито гледащите, защото не съм кьорава.Пък, че главната  не изглежда като леля му на сладура- съвсем.Можеше поне в това отношение да се постараят или поне да покажат , че си я е харесвал хем по- дърта, хем грозна, по... танците :rolleyes: и  заради вътрешната И красота.Де ли пък я е видял тая вътрешна красота героят в школото, като я дадоха неконтактуваща с никой.:28558:

Приятно ви гледане!:)

 

Стотак, приемам позицията ти, винаги я подчертаваш, но така виждаш нещата за голямата разлика,  само, че в случая тук, си противоречиш- факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Lawandula написа:

 

....... заради вътрешната И красота.Де ли пък я е видял тая вътрешна красота героят в школото, като я дадоха неконтактуваща с никой.

 

 

Взе ми думите от устата. Все се чудех как са контактували и къде са се опознали преди операцията, в смисъл, че той се държеше сякаш я познава добре още в първи епизод, пък непрекъснато подчертаваха как тя била асоциална, не комуникирала, никой не бил до нея и нямала приятели. Наистина ми е интересно как ще обяснят интереса на главния "преди" и "след" /"след" го приехме по дефолт, защото така ни казаха в сериала, но "преди"?/

За жалост, гледах само първите 2 епизода /повече не ща да си го причинявам/, та разчитам на вашите коментари, за да напредвам с информацията. Интересни са ми коментарите и различните мнения, но въпреки това сериала издиша логически. Издиша и естетически.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не са контактували. Да. Да се влюбиш в някого не ти трябва много. Видя я на спирката, когато слушаше музика.

Момчето не го интересуваха момичетата които го преследваха, уморен от фалша и лицемерието, което го обграждаше,

заинтересува се от самотното момиче на спирката, погълнато изцяло от музиката и страстта с която упражняваше стъпките на танца си.

Много често когато се запиташ или запитваш някого, какво си/са намерил/и  или защо си/са се  влюбил/ли в някого

отговорът е прост: Нима за любовта трябва причина?

Човек обича да е заобиколен от красота. да търси и създава красота, нима това е престъпление?

Създадената красота, не е ли красота сама по себе си?

Хубаво е да си роден красив, но ако не си...

Особено в страна като Корея е доста трудно... Трябва да си пробиваш път единствено с вътрешна красота,

но тя трудно се забелязва. Ми четете по вестниците: Гореща, красавица,секси мацка и т.н.

На пръв поглед -това се вижда, цял свят ги вижда и ахка, особено мъжката аудитория,

която не се интересува много много какво има отвътре.

За жените и секси мъжки моели, е същото.

Не сличайно казват:" По дрехите посрещат, по ума изпращат"

Защо това което  е ценно и стойностно  да не облече и в красива обвивка, ако й липсва такава...

Извинявам се за писанията, но нека търсим и извличаме само хубавите неща, да изтъкваме достойнствата,

а тези неща които не си заслужават, просто да игнорираме... Така кактоправят ,ukiolazeto и 

kitket които уважавам много

Не мисля, че нашите, вашите градивни критики тук, ще променят нещо... 

То и моите писания също. С това слагам точка на коментара си в темата, изобщо коментара си на тази тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spoiler

 

lukreciana, всичко хубаво. И аз смятам, че връзка (духовна, душевна и всякаква) по принцип между двама души се случва, когато прескочат момента с това кой как изглежда и успеят да се видят един друг като хора. На мен ми харесва чистотата, с която пристъпват към отношенията си хората в повечето корейски сериали. Ако не беше така, щях да търся и да гледам други неща, но тази мацка е плоска като характер и на мен не ми е правдоподобно влюбването им. За мен лично има поне две-три второстепенни героини, които са по-интересни, а и аз си признавам, че по принцип харесвам по-комплексни образи от нея. Много по-смислено щеше да ми бъде, ако я бяха оставили “грозна” (и досега не са ни показвали колко “грозна” е), за да се приеме и започне да харесва себе си каквато е. Щеше да изгради свои отношения с малкото хора около себе си, които има, да се запознае и с други, които биха я обикнали, щом има богат вътрешен свят; щеше да намери свой, различен път, да се влюби в някой непопулярен и некрасив външно човек, може би, и това е добро, реално и интересно всъщност, защото наистина малко хора вече имат желание да прескочат страховете и комплексите си и да бъдат щастливи със себе си. Всичко друго за мен е фейк.

Ако не си щастлив с начина, по който изглеждаш, полагаш усилия, за да погледнеш нещата от друг ъгъл. Това го казвам не наизуст, а от своя си опит. Сигурно почти всеки човек е бил подиграван заради нещо от външния си вид, дори и да е неземно красив, и това не е причина да се комплексираме и превръщаме в други хора. Хората може и да те обичат, и да те презират, и това няма нищо общо с теб, а с техните си неуверености и неща, както беше казал някой.

За мен истинската красота, както казах, е в чара, тя не се губи нито с възраст, нито с нищо. 

 

Това не е по темата, но всеки път се впечатлявам как с баща таксиметров шофьор и майка фризьорка ходиш с маркови дрехи, мислиш си за екскурзии в Хонг Конг и имаш възможност да плащаш за редица пластични операции и процедури. Иначе нейната “зла” колежка от университета е нарочена понеже й се иска да бъде богата. Ех, тези двойни стандарти.

 

Едит: Аз да си попитам нещо, ако на някого му се отговаря. Някъде по-нагоре прочетох на няколко пъти, че операциите само са й помогнали да се чувства по-обичана/харесвана. Питам се, щом хората уж са я презирали заради външността й, преобразявайки себе си всъщност какво, купува си харесването и симпатиите на познати и непознати, които иначе й се подиграват/биха й се подигравали? Ако на това му се казва справяне с проблема, не знам какво да кажа.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкоментирахте сериалите, които сте гледали и преминахте на тези, които не сте, няма лошо, коментирайте си, но не и неща, с които не сте наясно, просто защото няма как да сте, след като не сте ги видели. Момчето имаше интерес към нея още в гимназията и то точно след като я видя на спирката да си тропа с крачета докато слушаше музика, това го накара да се усмихне, а той почти никога не се усмихва. Имал е тъжно детство и нещата, които радват другите му връстници, него не го интересуват. В един от еп. Су А му каза, че и  е любопитно как е изглеждала главната като ученичка и той и отговори, че е била сладка, което обяснява факта, че е бил заинтересуван от нея, най-малко,  а не отвратен като повечето им съученици още в у-ще.

Другото, което е важно- сериала поставя въпроса за пластиките тогава, когато наистина са необходими, в случаи когато човек е очевидно грозен/неприятен на външен вид. Тогава пластиката е единственото му спасение от отчаянието, това са думи на главната, не мои,  в един от еп., които сте пропуснали да гледате;) И тя не е задръстенячка, а просто е срамежлива и неопитна в общуването си с колегите, защото заради външния си вид е била низвергната от съучениците си в миналото и е била обречена на самота, тепърва сега се учи как да се държи с хората, момиче без никакво самочувствие и увереност в себе си.

Друг въпрос, който поставя сериала е как най-близките ти приемат пълната промяна, дали един родител, защото децата приличат на родителите си, не би приел подобно действие като обида от това, че  не харесват начина по който изглеждат, в такъв случай и начина по който изглеждат родителите им и дали биха приели непознатото лице на обичното дете толкова лесно. Представете си вие-родители сте, обичате детето си, но един ден срещате непознат на улицата, и разбирате, че това е всъщност същото това  дете, как бихте реагирали, лесно ли бихте приели промяната, ще махнете с ръка и ще кажете" о, ти ли се бе, дъще, не те познах".

За пластиките- нямам нищо против човек да се подложи на такива, ако не се харесва и желае да изглежда добре, всеки човек има право да бъде щастив и ако това би направило някого щастлив, защо не. Е, разбира се е случвало да се разочаровам когато видя нечии снимки от преди и сега, но чак пък да сочим хората с пръст и да ги съдим, не мисля, че е редно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, andi11 написа:

момиче без никакво самочувствие и увереност в себе си.

Ето тук започва да издиша цялата конструкция на лъчезарно-слънчевите оправдания за пластичната хирургия като път към щастието. Ние не знаем дали и доколко тя е с "очевидно грозен/неприятен на външен вид" и дали наистина затова е "низвергната" от съучениците й.  Виждаме само едно безволево, безхарактерно същество и главното- без някакво намерение да промени положението си чрез своите собствени усилия. Защото пластичната операция се явява просто изпълнение на втълпяваното определение, че скалпелът ще те направи нов човек. Бил си тъп, задръстен и грозен-ставаш умен, обаятелен и красив. Не ти трябват никакви усилия, всичко само се нарежда след свалянето на превръзките. Лошото е, че както отбелязват по разни форуми, ролята на главната героиня се е получила зле написана, без никакво развитие на образа. Както си е била тъпа и задръстена преди операцията, такава си е останала и след нея. И се оказва, че разчита единствено на променената си външност да й направи живота щастлив. Което малко обезсмисля философските обобщения как се учела отново да общува. Как въобще е възможно да е била толкова безхарактерна, безволева и без грам самоуважение и самооценка? Обикновено трудностите каляват и показват колко струваш. Явно наистина не е заслужавала никакво уважение или съчувствие. Била е един безформен парцал, който е решил, че иглата и конците ще го превърнат в Барби. Е, куклата е налице, но си е останала само пластмаса. Затова казвам, че този сериал е просто още една реклама на пластичната хирургия като магическо средство за постигането на щастие без никакви усилия, за превръщане на изначалното "нищо" в "нещо" с идеален "пълнеж". Не става така. Тя не е заслужавала уважение преди операцията, не заслужава и след нея. Защото всичко хубаво в живота вече се възприема като даденост, която е възможна само благодарение на скалпела. Е, има някакви малки пречки, но знаем, че те са само временни и незначителни. Защото "красотата" винаги побеждава. Тук обаче красота няма, има само една пластмасова Барби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май нещо различно сме гледали  си теб, Дидо. Не е била безволева и безхарактерна преди, още когато беше по-малка и пълна, и онези момченца и се подиграваха, тя им отвърна, не по най-подходящия начин, но ги ступа набързо. По-късно, когато вече беше драстично отслабнала, за което също се иска много воля, постоянство и усилия и беше решила, че подигравките са вече зад гърба и отново прояви смелост  и призна на момчето, което харесваше за чувствата си, но точно неговата реакция и думито ми бяха тези, които пречупиха смелостта и. И прозвището, с което я наричаха съучениците и беше ужасно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, dido100 написа:

Не се хаби. Харесващите това нещо ще донесат от 99 кладенеца вода в опитите си да докажат, че това посредствено сериалче е пълно с дълбоки философски и морални послания. 

 

Хич :) Аз не си падам по дълбоките философски и морални послания. На мен сериалчето ми е сладко и толкова. Не търся послания, не задълбавам , не го мисля. Просто сядам, гледам, приятно ми е и това е. 

Пластичната хирургия и самочувствието... Явно критикарите не са имали някакъв проблем, който са променяли - било то акне, било то килограми или нещо такова. Ако си мислите, че самочувствието идва с вълшебна пръчица, много се лъжете. Дори на самия теб ти трябва време да започнеш да се възприемаш по различен начин, а с времето идва и самочувствието. Тук са минали няколко месеца от операцията й. Не може от вратата и за краката. Това не е да си сложиш нови цици върху старите.

Сега, какво показвали в сериала... Ами страната им е така бе, мамка му. Какво искате да показват? Как баба Яга си намира принц? На самите тях ще им е супер недостоверно. В края на краищата, те не се боят за рейтинг в България, а там. Това се търси, това е тренд, това снимат. Която и "Пепеляшка" да спечели принца, накрая така я "променят", че става неузнаваема. Вие ще кажете, че корейците за българския пазар снимат...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Lawandula написа:

Стотак, приемам позицията ти, винаги я подчертаваш, но така виждаш нещата за голямата разлика,  само, че в случая тук, си противоречиш- факт.

За кое си противореча? Цитирай къде е това противоречие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.08.2018 г. at 22:07, CToTaKa написа:

Главният актъор и актриса си подхождат страхотно, и двамата изглеждат пластични, което няма лошо и не означава, че не са красиви. 7 години разлика в годините вече нищо не е за корейските сериали след като започнаха да правят такива и с по 20 години разлика.

Ето с това, че  много си подхождали със 7 години разлика, която  е нищо, щото имало и 20.:D

 

Извън отговора за Стотака.

Когато човек сам не се харесва и уважава, няма как да изисква това от другите.А тук главната е точно такава и преди и сега.Отговаря с ъъъъ, дее, не и едносрични .Марсианка да беше щеше да вдяне, но не.Наистина, супер зле написани герои, точно защото не е това главното, а рекламата. Да не говорим, че за айдълето е много по-лесно да движи като бастун цял сериал. И да , пластичната хирургия е измислена, за да се чувстват хората по-щастливи- лошо няма щом го искаш.За това и героинята накрая ще е щастлива.И майка и и баща и ще са щастливи, щом детето им е щастливо.:28558:Дерзайте към щастието, е посланието на рекламата( сериала), а  измисленият кекав романс е средство за целите И. Естествено, айдълето е бонусът, инак даже  и Кидо;)  нямаше да гледа, що остана корейците.

 

Драконът(GD)  от БИГБЕНГ( един от най-известните корейци, да кажем), заяви в документалния си филм , който излезе миналия ден, че е горд, че не си е правил пластичи операции, защото се харесва какъвто е.Представете си, за какво иде реч в Корея, щом това го кара да се чувства горд( успешен без пластики ), че и да намери за нужно да го заяви.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде съм писал, че си подхождат по години? Писал съм, че си подхождат по пластичност. Другото вече е ново изречение и факт. 7 години разлика му е по-скоро кака, докато 20 е чичо. На мен и 7 години разлика не ми допада в сериала, но просто не съм го споменал (не означава, че ми харесва), за да не ме обвинят в педантизъм след като бях писал в другата тема за 20-те разлика. Определено им личи разликата, но не е като в другия сериал. Актъорът си изглежда като калпазанин в сравнение с нея. В другия сериал актъора изглежда като чичо на главната героиня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Винаги съм приемала пластичната хирургия като част от медицината. Ако си болен ходиш на доктор. Когато нямаш проблем не ходиш. За целта примемам, че естественото не е нито срамно, нито грозно, природата в повечето случаи си знае работата, изключенията са много рядко. Приемам обаче, че при външни фактори като: катастрафа, изгаряния, тежки падания, обезобразяване и т.н. пластичната хирургия е необходимост и е точно толкова медицина, колкото и всяка друга, защото тогава помага. Никога не съм приемала, че тя дава самочувствие, по-скоро съм мислела, че тя лекува проблем, но този проблем не бива да е въображаем. Повече от половината ми приятелки са с пластични операции, но нито го приемам за нормално, нито го харесвам като практика. Само, че си е тяхна работа, какви ги вършат и защо, затова и не им се меша. Пък и съм решила, че дребните промени, като увеличение на бюста с един размер или повдигане на веждите не е кой знае каква промяна /спадат към козметичните манипулации повече/, така че не го мисля много много. Когато обаче цяла нация реве по пластиките и ляга под ножа за радикални промени, близки до смяна на самоличността, приема ги за нормално и ги рекламира, ми става леко криво и си мисля, че тази нация освен на пластичен хирург, не е зле да отиде и на психиатър. Така или иначе, самочувствеото не идва автоматично с новото лице и тяло, самочувствието е вътрешна хармония и усещане за пълноценност. Освен това, за всеки влак си има пътник, не е нужно всички да ни харесват.

Пиша го в спойлер, защото изразявам мнение, независимо от сериала или въпреки сериала.

 

А даденият сериал, както казах не ми допадна, до степен, че го изоставих след втора серия, но това не е само заради пластичността на главната и безизразната и физиономия, а заради много други неща, и главно затова, че никак не ми грабна интереса /като и по ред други причини, но основно беше интереса/. А и също доста се подразних, че нашата мома беше много безхарактерна. Мислех, че като няма външност, поне с характер ще се изяви, но уви. А характер няма как да и присядят явно.

 

И  само ще кажа, че който инвестира в пластична хирургия, прави дългосрочна инвестиция с множество корекции в бъдещето. Говорила съм с много доктори от приятелския ми кръг и са единодушни, че хората се променят с годините и при всяка голяма промяна следват и нови интервенции, иначе има риск човек да прилича на карикатура. Кожата се променя, тялото се променя, и т.н. Това не е еднократен акт в повечето случаи. Та въпрост за самочувствието днес, не е същият като въпросът за самочувствието утре. Това момиче от сериала се е абонирало за пластиките и корекциите в бъдеще, в предвид това, че й смениха цялото лице. Хубаво е това да го споменат в сериала, за да няма неразбрали млади зрители, които да вземат грешни решения. Подвеждащо е как тя премина за един миг през цялата операция, стана като с вълшебната пръчка, или поне това внушиха.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то психиатъра си е пластичен хирург, само дето се опитва да промени друго в "самоличността". То има ли смисъл да пишем за това, хората искат, правят го. Не пречат на никой и съответно няма как да е лошо. То тук като рекламират билетчета по тв-то по цял ден да не би да е лошо? Който му се прави и има възможност, прави го. Единствено може да се говори за морал, но пък какво е морала? Измислица на лицемерите бих казал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...