Jump to content

My ID Is Gangnam Beauty (2018)


Recommended Posts

На 23.08.2018 г. at 16:38, dido100 написа:

Поредната тъпотия за поредната комплексирана корейка, която с пластични операции си променя съдбата.

 

Дидо, направили са го с благородната цел,  да им покажат  формулата на успеха и  че няма нужда да се самоубиват, след като могат да станат толкова красиви, че чак родителите им да  не могат да ги познаят.:896767: Явно айдълията не е достатъчно нагледно доказателство за корейските  мозъци и е нужна драмова агитация.

Влагаш пари, оперираш се, отварят ти се всички врати- работа, университет, приятели и хващаш някой богат  и си възстановяваш вложенията, накратко- пари, красота, пари прим.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Lawandula написа:

 

 Влагаш пари, оперираш се, отварят ти се всички врати- работа, университет, приятели и хващаш някой богат  и си възстановяваш вложенията, накратко- пари, красота, пари прим.

  

 

Тук показват нещата малко по-различно, поне според мен.

Тя университетът си го е "спечелила" с оценки и знания.

Работата - ами в последната серия добре показаха какво се търси. Важното е да си хубав, па останалото ще го научиш. Сервитьорът, когото щях да уволнят заради главния, го каза - гадно е да не си красив. А и тя иска да работи в една индустрия, в която красотата е на пиедестал и нямаш грам шанс, ако не си красив.

Колкото го хващането на богатия... И тук показват нещо различно. Тя иска кариера, не богат мъж. Затова и някак още се дърпа. Неговата майка ясно си каза, че съжалява, задето си е хванала богаташ, защото тези мъже искат жените им да си стоят у дома и да си гледат семейството. А главната не иска това - иска да работи, да се развива.

 

А главният ми е много сладък :D Закъса детето, но нито за момент не реши да се прави на луд, а директно си призна - нямам пари, трябва ми работа. Можеше да отиде при майка си, да живее при нея и да харчи нейните пари, но не - избра да се оправя сам. А и те не го бяха показали като някое разглезено богаташче, така че се справи добре детето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Kiddo написа:

 

Тук показват нещата малко по-различно, поне според мен.

Тя университетът си го е "спечелила" с оценки и знания.

Работата - ами в последната серия добре показаха какво се търси. Важното е да си хубав, па останалото ще го научиш. Сервитьорът, когото щях да уволнят заради главния, го каза - гадно е да не си красив. А и тя иска да работи в една индустрия, в която красотата е на пиедестал и нямаш грам шанс, ако не си красив.

Колкото го хващането на богатия... И тук показват нещо различно. Тя иска кариера, не богат мъж. Затова и някак още се дърпа. Неговата майка ясно си каза, че съжалява, задето си е хванала богаташ, защото тези мъже искат жените им да си стоят у дома и да си гледат семейството. А главната не иска това - иска да работи, да се развива.

 

А главният ми е много сладък :D Закъса детето, но нито за момент не реши да се прави на луд, а директно си призна - нямам пари, трябва ми работа. Можеше да отиде при майка си, да живее при нея и да харчи нейните пари, но не - избра да се оправя сам. А и те не го бяха показали като някое разглезено богаташче, така че се справи добре детето.

Остана и за златотърсачка да е драмата !В крайна сметка, ще получи всичко, ставайки красива, докато преди едно "здрасти" не и казваха със същия мозък и таланти.Едва ли ще тръгне да си връща първообраза.Не , че няма и красива  златотърсачка, но говорех, като цяло в поста си.Нещо от рода- "Думам ти дъще, сещай се снахо!"

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, нямам идея защо гледам този сериал. Не обичам такива тийн сериали, а още повече с айдъли. Отделно - развитието е бавно, почти нищо не се случва.

Признавам - започнах го заради Куак Донг Йон. Това детенце адски ме радва :) И е един от 0,01% корейци, които изглеждат по-големи, отколкото са в действителност /с главния имат 10 дни разлика, а изглеждат като с 4-5 години такава/.

Но сега някак просто си ми върви лекичко, без никакви очаквания. Краят ми е ясен, но основните герои са толкова сладки, че просто си ми е кеф да ги гледам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах само, защо главната е толкова посредствена и нелицеприятна? Толкова ли нямаха наистина красиви млади актриси, че изкарват тази красива уж? Повтарят колко била красива, но тя не е. Така никой не могат да убедят. Като реклама на пластичната хирургия тази просто не става. Ако ми направят нейното лице ще поискам рекламация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с красотата е субективно. Според мен е страшно красива, с грим. Без грим не съм я виждал и не мога да кажа. На мен ми е интересно да го гледам, защото не съм гледал актъорите в много сериали, така че ще го пробвам скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал нещо не мога да го почна и то точно заради главната....  Относно красотата лично аз много я харесвам. Играта и също ми харесва, но...... за мен не е за тийн сериал. След филми като Ирис и Inspiring generation някакси ми идва съвсем не на място тук... На визия ми идва най-малко като кака на другите. Някакси не мога да си я представя ученичка .... Младежа около нея ми изглежда като сокалче на визия.... Като излезнат повечко серии може да му дам шанс ... Само заради главната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горкичкият главен. Какво ли не беше готов да стори за малко храна, но не и да навреди другиму. Принципи от желязо. Все се говореше, че в Корея, ако не си красив, няма да успееш, но това вече е прекалено. Значи работодателят ги наема докато

Off Topic

си намери някой по-красив и после ги сменя сякаш са носни кърпички. Защо тогава изобщо им даваш надежди? 

Хората не избират какви да се родят на външен вид, но затова сме хора, за да уважаваме различията си. Това е още една от силните страни на този сериал. Зачекват наболелите теми, но не задълбават откъм времетраене на тях. Оставят всеки сам да си направи изводите. И както винаги филмовата индустрия не спестява да покаже и проблемите на корейското общество, а не само успехите му. Това беше една от основните причини да загледам корейски сериали навремето. Другото, което ми харесва е, че никой от актьорския каст не ми е познат и не изпитвам пренасищане. Майката на главния е мадама с класа. Много ме радва като излъчване.

 

Пияниците ми те, хлъц :beer:

 

Утре ще си подаря 10-ти еп.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми честно казано сериала не става. Главният герой с този смолдърин направо затъпява. Все пак е айдъл, което не оправдава режисъора и сценариста защо не са наели актъор. Сценарият е клиширан, защото главната героиня е слаба и се нуждае все главния герой да я спасява. Честно казано не разбрах каква е целта на сериала, разбирам че се върти около външния вид на хората и предимно жените, но когато главната героиня първото нещо, когато видеше жена, е да я оцени по някаква система до 100 точки... останах с някакви притеснения за човешката раса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отношенията на дърляне между главния и техния ТА, /каквото и да значи тази абревиатура/ много ме радват. Страхотно приятелство се заражда тук. ТА-то прояви изненадваща ревност и чувство за притежание. Това не го очаквах. Интровертният главен направо изпълва откъм съдържание образа си. Рядко съм срещала толкова затворени в себе си хора. Обикновено те не обичат да излизат често от вкъщи. Как ли не ги подбутвах, какво ли не направих, за да се опитам да ги разбера като личности и признавам си, не успях. Такива хора са си самодостатъчни. Отговарят с по една дума и за тях всичко, което им предложиш не им е интересно. Задължително имат нещо, което обичат да правят, но не споделят или приобщават никого към него. Понеже не дават обяснения за действията си, често биват криворазбрани и хората не искат да си имат нищо общо с тях. Предполагам, че за тях ние сме прекалено инвазивни и затова ни избягват. Чудя се, колко ли богат е вътрешният им свят? Понякога им завиждам. Не знам младежът изпълняващ тази роля в реалния живот, дали прилича на героя си, но тук се справя епично. Ходи като дръвче, но когато погледне главната и аз съм много във филма заедно с него. Не претендира с възможностите си, но когато трябва не ги и крие. Държи се като студенокръвен жабок, но наложи ли се да помага, няма да остави никого в беда. Много интересен персонаж. Някой по-горе отвори дума за годините им. Не знаех, че разликата им с каката изпълняваща главната роля е седем години. Когато я погледне определено не си мисля за това. Не знам за в бъдеще, дали ще му се получат ролите, но тази му се получава. Другото бижу в каста е майка му. Обикновено превъртам моментите с героите, които не са ми интересни. Превъртам баща му например, но нея не. Емоциите, които преминават през лицето й. Очите й говорят толкова много. Мога да усетя болката й.

Удивена съм как родителите са способни така да съсипват децата си. Почти във всяко семейство там има смърт на единия родител или дългове, които децата трябва да изплащат, или има такива егоисти, които не виждат по-далеч от носа си.

И резултатът след 10-ти еп е, те реват и аз рева :28558:

 

Ми Ре най-накрая си отвори очите. Няма превю за следващия еп т.т.

 

ПП. Само аз ли имам проблем с постването на мнения във форума? Никога не успявам от първия път напоследък о.о

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственоно хубаво нещо в сериала за мен е персонажът на главния /не актьорът, а героят му/. Чета коментарите и си мисля, колко точно покрива този персонаж мен самата. Интровернтен характер, малко думи, железни принципи /чак инатливи принципи, аз го наричам инат дори/, ясни цели и красива външност, чепат характер, но с харизма, умение да наблюдавам отстрани, но рядко се намесвам, стремя се да съм част от фона, мразя вниманието, а въпреки това го получавам... Направо ме е страх да гледам, защото вероятно ще разбера, защо съм опротивяла на близките си.:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, aria, добра реклама си направи. :28558:

Аз сериалчето си го гледам и ми харесва за разпускане. Леко, приятно, забавно и романтично. Може да не се случва кой знае какво, но щом не заспивам на него и не превъртам си е ок :ilovethis:

Главния е много красив и е голямо дръвце. Обаче и героя му е тотално дърво. Сега големия въпрос е дали дърво играе дърво и затова му се получава или айдола е един много добър актьор. (тука знаем какво би казал дидо, но не ни интересува) :xaxa:

Не ме кефи избора на главната. Отново бая по-дъртичка са я избрали от главния, ама хич не й отива да играе 20 годишна студентка. Ясно, че са търсили някоя, на която да й личат пластичните операции, заради естеството на ролята й, но тя прави доста лоша реклама на пластичната хирургия с окепазения си нос. Прекалили са с изтъняването и скъсяването му и изобщо не изглежда хармонично на лицето й, ужас направо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главният актъор и актриса си подхождат страхотно, и двамата изглеждат пластични, което няма лошо и не означава, че не са красиви. 7 години разлика в годините вече нищо не е за корейските сериали след като започнаха да правят такива и с по 20 години разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали девойката е такава по принцип, но тук наистина изглежда доста пластична. Може и да е такава идеята, но от този грим изглежда доста изкуствена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kiddo, благодаря ти за разяснението :icon_sunny:

 

За толкова време не й стана ясно, че не видът е важен за него, а съдържанието. Жените имаме склонност да анализираме от хиляда страни. Защо й убягва тази важна подробност? Направо място не мога да си намеря. Той ще направи така, че приказките на другите да нямат ефект върху тях. Всичко зависи от реакцията. Взависимост от това как ще реагираш на препятствието може да си жертва или да излезеш с високо вдигната глава. По същия начин се ядосах и когато

Off Topic

мръсникът дето тормози цялото уни сбара другата двойка и те тотално се омърлушиха. Ако бяха реагирали в отпор, че да, срещат се и в това няма нищо нередно, оня щеше да подвие опашка и да ближе рани в някой ъгъл.

Вяра. Време е Ми Ре да си повярва, че е достойна колкото и всички останали да бъде щастлива.

 

ТА-то бил също 21-годишен в реалността. Мислех, че има поне 3-4 години отгоре. Определено прави много зряла и премерена роля. Персонажът му е улегнал, балансиран и прекрасен. Ще ми се да го видя този актьор занапред. Печели ми уважението. А героят му плаща за всичко и навсякъде. Същинско благотворително дружество. Чудя се как му стигат парите за месеца изобщо.

 

Пичът от почасовата работа направи същото, което и Ми Ре правеше в началото. Оценяваше само

Off Topic

физическото измерение. Разликата между него и нея е, че той винаги ще си остане на това ниво, защото толкова си може, докато тя проумя, че хората са далеч над някакви си показатели за симетрия и спря да го прави.

Израстна.

 

А бащата нека си купи щастие в

Off Topic

празен дом, изоставен от всички. Нека сега славата и успехът му го топлят. 

 

Ех, пустата му ''Убавица'' как ми иде да й плясна един зад ушите, бaрем й вкарам мозъка обратно. Много ме дразни това човече. Изгледах превюто и ще има да й се каня целия следващ еп :samurai:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Има с какво да те радва, представя се отлично. Така се ошашка героят му от писмото, че вървеше като препикано мушкато. Поусмихна ме стабилно. Тъкмо взех да му набирам, че не може да си привлечен само от външния вид, без да подкрепиш после и с нещо от индивидуалността на човека, но той си го каза много правилно. Разбирам неговата гледна точка. Привлечен е от самия човек, без значение какво е било преди. За момент ме изправи на нокти. Викам, край, изложи се. Но главният го гледа кофти и, ако не си изяснят веднага кой, какво, се опасявам, че ще станат на кълбета :ph34r:

 

''Убавицата'' май се блъска с нещо не много редно. Да не говорим, че наистина не знае кога точно да се откаже. Има толкова хора около нея, защо е забила нос точно там? Самата тя не е лоша като човек, но не знае как да общува на едно по-близко ниво. Поставя прегради пред хората, които искат да я опознат и гони някакви химери. Трябва да се научи да харесва това, което има и тогава ще разбере, че щастието й и сега е пълно.

 

Не мога да повярвам, че минаха 12 епизода :o

 

ПП. Не разбирам какво става? Както съм се регнала и се каня да си изпратя мнението, изведнъж мнението ми изчезва и ми изписва, че съм излязла от рега о.о

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spoiler

Смислен филм относно пластичните операции за мен е “Time” на Ким Ки Дук, както и още един негов - “Beautiful”, за женската красота.

 

Тази мацка цял сериал обяснява как иска да е обикновена, като другите. Не разбирам защо тогава би си избрала толкова открояващо се с пластика лице, а не наистина чаровно обикновено каквито са другите момичета от колежа, например; същевременно мрънка, че я възприемали като кукла.

 

Струва ми се нормално сериал, който би се гледал от масовата публика в Корея, да не бъде твърде остър по темата, тъй като това са си процедури, на които явно се подлагат огромна част от младите хора, както и те показаха, и си е тренд и бизнес.

Разбирам, че в днешно време да си на 20, да виждаш как понякога другите получават привилегии заради външния си вид, и да си дзен по въпроса, е трудно, особено, когато всичко явно трябва да се случва тук и сега. Въпреки това признавам си, че ме дразни идеята за пластични операции без истинска нужда. Мисля, че всички хора, както писа и aria, имат някакъв чар или нещо красиво, понякога се забелязва не на пръв поглед дори, но е там. Не разбирам защо всички трябва да изглеждаме еднакво. 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...