Jump to content

Recommended Posts

vj5yoahtxlewz4j.jpg

 

Off Topic

    MV5BNjM0ZmVlNTUtYzA2NC00ZWYyLWE5OGItZThl

 

 

Final Recipe 

Страни: Китай, Южна Корея, Тайланд, Сингапур

Също така известен като:

花样厨神  -  китайското заглавие / Виртуозният готвач/

파이널 레시피 - корейското заглавие /Последна рецепта/

Световна премиера: 21 септември 2013, международния филмов фестивал в  Сан Себастиян

Премиера в Китай : 26 август 2016г

Времетраене: 97 мин.

Жанр: храна, драма , семеен

Режисьор: Gina Kim / Джина Ким/

Субтитри:  вградени английски

:imdb: , AsianWiki

 

 

Участват : 

Michelle Yeoh като Julia Lee /Джулия Ли

Henry Lau като Mark / Марк

Chin Han като David Chen/ Дейвид Чен

Chang Tseng като Hao / Хао

Lori Tan Chinn като Mrs. Wang/ Г-жа Уанг

Lika Minamoto като Kaori/ Каори

Aden Young as Sean/ Шон

Byron Bishop като Chef Gio Kwan

Patrick Teoh като Mr. Lee

Sahajak Boonthanakit като Detective Jack Jien

 

Резюме: 

Преди години Xao/Hao / е бил известен готвач в Сингапур, но заради променените съвременни вкусове , китайският му ресторант не върви. На възрастния човек му е все по- трудно с клиентите, които не харесват традиционната му кухня. Единствената му надежда е внукът Марк да следва в престижен университет. Но мечтата на Марк е да върви по стъпките на дядо си и да продължи като шеф- готвач в китайския им ресторант. 
За да спаси ресторанта от банкрут, Марк решава да участва тайно от дядо си в кулинарен конкурс в Шанхай , където ще се състезава с талантливи готвачи от Япония, Корея и Австралия. Кулинарният му опит и таланта му бързо го открояват сред участниците.
Междувременно, дългогодишният продуцент на конкурса Джулия Ли се надява ,че  съпругът й, световно известния готвач - Дейвид Чен, ще преоткрие отново страстта си към кулинарията и ще участва в конкурса.
Докато Марк печели кръг след кръг и се приближава към финала , Джулия започва да открива все повече прилики между него и съпруга й...

 

Трейлър: 

 

Снимки:

Off Topic

  maxresdefault.jpgmaxresdefault.jpg  8O7qmP5.jpg maxresdefault.jpg 

MV5BMjM3OTg0MTI5Ml5BMl5BanBnXkFtZTgwMzQ4

 

 

Свали с английски субтитри тук и тук

 

английски онлайн в youtube

 

руски онлайн тук

 

Лично мнение :  Препоръчително гледане само след като сте похапнали добре! И пак няма гаранция , че няма да ви се дояде някоя вкусотия. Абсолютно противопоказно за тези,  които са на диета.:D:P

Сега по- сериозно. Пред вид това , че e коопродукция , доста мислих към коя от страните да го причисля, и накрая реших, че след като действието е в Китай, говори се на китайски , то тук му е мястото.  

Много приятно , леко , ненатоварващо филмче . Пир за сетивата и  не само... 
Беше ми странно , че реално е омиткал света по разни фестивали  и чак 3 години след световната си премиера е представен на родна земя , така да се каже.  Китайците го водят 2016 г продукция ...Нейсе! 

С този сюжет - кулинарния конкурс и вплетената в действието семейна история  ми напомни един друг много подобен с Никълъс Це, но този определено ми хареса повече.

Мога да пожелая само приятно гледане.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм много ми хареса.:wub: Имаше си от всичко-кулинарно шоу, човешка драма, гений в готвенето(даже двама), но някак си нито една от тези линии не беше в повече или излишна. Вълнуващо беше да гледам приготвянето на храната и как се развива историята. Нямаше момент, в който нещо да ме подразни или да не е на мястото си. Да, краят беше предсказуем,, но това в никакъв случай не ми попречи да проследя как ще стигнат до него. Актьорите бяха страхотни, може би само дядото леко преиграваше, но пък така беше по-автентичен. А Хенри чудесно се справи, леко и уверено направи пълнокръвен образ.  Обаче едно не знам, защо главният герой е  записан тук като Марк? Той се казваше Ихан. Всъщност и при рускините пише Марк...не знам защо много ясно се чува името му, а и в субтитрите е Ихан. Както и да е пак да кажа хубав и приятен е филма. Не натоварва, може само да те поразчувства, но накрая се усмихваш сякаш слънцето е изгряло след дълга зима. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...