Jump to content

Hand: The Guest (2018)


Recommended Posts

spacer.png

 

Hand: The Guest (손: The Guest)

Страна: Южна Корея

Също така известен като: Son: The Guest

Период на излъчване: 12 септември 2018 – 1 ноември 2018 г.

Време на излъчване: Сряда - Четвъртък 23:00

Жанр: Мистерия, Трилър, Свръхестествено

Канал: OCN

Епизоди: 16

Режисьор: Kim Hong-Sun (Black, Voice, Hero, Pied Piper, Liar Game, Warrior Baek Dong Soo)

Сценарист: Seo Jae-Won (Entourage, Family), Kwon So-Ra

Субтитри: Английски

          

Участват:

Kim Dong Wook като Yoon Hwa Pyung

– Choi Seung Hoon като Yoon Hwa Pyung (young)

Kim Jae Wook като Choi Yoon

Jung Eun Chae като Kang Gil Young

Lee Won Jong като Yook Gwang

Kim Ji Won като Son Hyeon Joo

Baek Bum Soo като Min Goo

Ahn Nae Sang като свещеник Yang

 

Резюме: В сериала се разказва за шаман католически свещеник и детектив, които се борят с необичайни престъпления, извършени от странни сили.

Yoon Hwa-Pyung (Kim Dong-Wook) е роден в семейство на шамани, поемайки по този път той се бори срещу зли сили и обсебващи духове.

Choi Yoon (Kim Jae-Wook) е католически свещеник с циничен и хладнокръвен характер, признат от всички заради своите способности като екзорсист.

Kang Kil-Young (Jung Eun-Chae) е детектив, която не вярва в зли духове или екзорсизъм, но нейните възгледи се променят заради Choi Yoon и Yoon Hwa-Pyung.

 

 

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

                         

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се гледа задължително! Заради Ким Дже Ук най-вече, но и самата идея звучи интересно. Ще бъде дълго чакана почивка от всички розови романсчета и сълзливи бози, които изгледах напоследък ;) .Дано да бъде направен добре; не ме интересуват ефекти и т.н. толкова, колкото съдържанието и историята. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, aria написа:

Режисьорът е снимал само тъпотии, така че нямам никакви надежди за нещо качествено.

Това е мой коментар, не знам защо излезе от името на aria! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, seal_reinforce написа:

@dido100, нема как да те сбъркаме, не бой се :D

Жалко, толкова идеи ми дойдоха! Впрочем, можех да пиша и от твое име.....:blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ария няма нищо против - и без друго днес писах от името на Лавандула и Алба и май за кратко бях Лукрециана /, но без да пиша/. Днес сайтът се беше бъгнал и всеки мой коментар беше от чуждо име. Изглежда всеки е бил някой друг!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, не започна зле.  Даже доста добре като за такъв тип сериали. Е имаше някои недосмаслености и нагаждания, ама го гледам без да ме дразни много. Напомня ми на "Константин" с тоз екзорсизъм и на "Шепот от отвъдното" с тоз медиум. Само дето е по-кървав като онези филми на ужасите от 80-те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ....."нещо" го изтърпях две серии. И то само за да видя каква долнопробна каша могат да забъркат сценаристът и режисьорът. Забил съм им един голям кръст на сериала, ако искат да викат поп да им го махне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста обещаващо, макар и клиширано. Държи ме съспенсът, идеята също ми допада. 

В азиатската култура духовете и отвъдния свят не са каквото са при нас, още си спомням как мой колега ме заведе в Битан, много красива планинска местност и съвсем мимоходом спомена как е много "популярна" дестинация за самоубийци, защото имало много "драги гости" (поначало тегне табу над ''наричането'' на такива неща, това май и при нас го има). Интересното беше, че коментарът не дойде от селски шаман или суеверна старица, а от доста образован и модерен градски човек. Оттам и свръхестествените истории са ми интересни ако идват от Изтока, има и доста фолклорни мотиви. 

Хареса ми, че са смесили идеята за корейски шаманизъм с мотива за екзорсизъм какъвто го познаваме от западни филми, с всичките му католически препратки. 

Дано оттук историята поеме в правилната посока, още не съм я преполовила. 

 

Иначе Negative Nancies не са толкова лоши, добре обоснован негативен коментар може да ми даде трезва перспектива, която да ме откаже от дадено заглавие. Невинаги вземам под внимание мнения, формулирани като "много тъп филм" обаче. Дотук (четвърти епизод)  е приемливо, чакам или да изпуснат щафетата или да ме изненадат приятно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силен сериал !

Борбата между добро и зло си е вечно актуална тема ! Не може да се определи като клише.

Изобщо не е предвидим и те държи в напрежение до края.

Интересно ми беше сътрудничеството между три съвсем различни по убеждения личности, между две религии и липсата на религиозност и крайния съвсем неочакван и нелогичен, но много емоционален резултат!

 

И съвсем искрено и лично- Абе това ходещо изкушение Ким Дже Ук докога ще играе неромантични роли ? Добре беше в Гласът като

Off Topic

психопат-убиец.

И тук е добре като свещеник, но най- си му отиват любовни роли :wub: 

 

Благодаря за превода !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...