Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Off Topic

DkTfb-gVsAAh61F.jpg:large

 

 

100 Days My Prince (백일의 낭군님)

Страна: Южна Корея

Период на излъчване: 10 септември 2018 – 30 октомври 2018

Време на излъчване: Понеделник - Вторник 21:30

Жанр: Исторически, Романс, Комедия

Канал: tvN

Епизоди: 16

Режисьор: Lee Jong Jae (Duel)

Сценарист: No Ji Sul (Dr. Champ, Scent of a Woman, She’s So Lovable/My Lovely Girl)

Субтитри: Английски

          

Участват:

Do Kyung Soo D.O (EXO) като Crown Prince Lee Yool / Won Deuk

– Jung Ji Hoon като Lee Yool / Won Duk (young)

Nam Ji Hyun като Hong-Sim

– Heo Jung Eun като Hong Sim (young)

Jo Sung Ha като Kim Cha Uhn

Jo Han Chul като King

Kim Sun Ho като Jung Jae Yoon

Han So Hee като Kim So Hye

– Choi Myung Bin като Kim So Hye (young)

Kim Jae Young като assassin

Jung Hae Kyun като Yoon (Hong Sim’s father)

Kim Ki Doo като Goo Dol

Huh Jung Min като Kim Soo Ji

Lee Min Ji като Song Joo Hyung

Kang Young Seok като Jong Sa Kwan

Do Ji Han като Crown Prince Guardian Dongjo

Choi Woong като Jung Sa Yeob

Lee Hye Eun като Yang Chun

Jung Joon Won като Yoon Seok Ha (young)

Kim Dong Wan (SHINHWA) като minister Kim's man (гост)

 

Резюме: Драмата е предварително заснета.

И Йол (D.O.) е принц, който почти умира при падане от скала след опит за убийство. Той губи паметта си и се скита за 100 дни под ново име и самоличност. През този период той среща Хонг Шим (Nam Ji Hyun), ръководителка на първата детективска агенция в Чосон...

 

:essub: 

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click:  :click: :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама драмата не е ли за най-старата неомъжена жена в Чосон (на цели 28 години), която не е изпълнила заповедта на същия тоя принц да се омъжат/оженят всички стари моми и ергени в кралството, за да се спре сушата и после случайно попада на скитащия се след амнезия полу видиотен принц, представяйки го за свой избраник?:lol2:

Off Topic

The premise of 100 Days My Prince is pretty wacky from the start: Joseon is in the grips of a fierce drought, and because of the widespread belief that natural disasters are caused by the marital unfulfillment of “old” bachelors and bachelorettes, Crown Prince Lee Yul (D.O.) orders that they all be married by the next month. Our heroine Hong-shim (Nam Ji-hyun) falls within that description at the ripe old age of 28 (ah, ye olden days), though she is just as put off with the old maid label as I am, giving an official the stink-eye in the teaser when he remarks that she’s the oldest unmarried woman in the land.

 

She may curse the crown prince all she likes, but that doesn’t stop her from getting dragged to the local police bureau, where she gets punished for not complying with her marriage orders. As if being forced to marry weren’t bad enough. She finds herself a potential husband who just happens to be an amnesiac Prince Yul (though she doesn’t know that, I think). Though he embodied the perfect would-be monarch, after his accident relating to an assassination attempt, his amnesia has turned Yul into the useless village idiot.

To Hong-shim, he’s just the mysterious Won-deuk who appeared in her village one day. It looks like they had a chance encounter one night at a water mill and Hong-shim plays it up in front of her fellow villagers in order to escape further punishment, much to Won-deuk/Yul’s confusion and alarm. Next thing he knows, Won-deuk and Hong-shim are taking part in a marriage ceremony, though Hong-shim tells someone offscreen that she’s “never thought of this marriage as real.” She throws in a good sneer at the term “dear husband” as the teaser ends.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледа ми се нещо подобно - хем историческо, хем леко, романтично и комично. Жалко само, че са избрали D.O. за главната роля. Не ме кефи тоз младеж и това е. Да не говорим, че ми изглежда на 15 години и хич не ми се връзва с мацката, химия не очаквам изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прислушах го пилотния  епизод.

Момата ,като е почнала от  "Луито" да събира женшен в гората, та още продължава и тук:28558:,. В комплект  с едно от малкото айдълета,  дато го бива като  актьор D.O-  биващ първи епизод.Ще видим как ще им  се получи като двойка.Не са от бонбонените хубавци. Детският период набързо го минаха, колкото да ни вкарат  в интригата, но децата бяха супер сладури,.

 

Роска, точно  за това иде реч.:)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето е много приятно, а D.O. се справи отлично с ролята, макар и да изглеждаше на около 20 години. Отива му да е царче. :P

Започнахме и превод на драмата, та ако някой има възможност и желание може да се включи, за да се случат нещата по-бързо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постерите ми най-харесват засега. Почнах го , но нещо ме отказа, не знам какво точно.

Но и не съм  му давала  и кой знае какъв шанс:dunno:.

Преди 1 час, Lawandula написа:

Айляшко беше,  с двамата двественици.

Ей тез ощипаните вече не мога да ги трая.:nunchako:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз покрай моите китайски саги съм проспала втората ми любимка след Кристалина, но и превод се задава, добре, добре. Ще го изгледам в чест на излизането на Уки от казармата, ако има страсти тука, той я е научил на тях :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, seal_reinforce написа:

Аз покрай моите китайски саги съм проспала втората ми любимка след Кристалина, но и превод се задава, добре, добре. Ще го изгледам в чест на излизането на Уки от казармата, ако има страсти тука, той я е научил на тях :D

 

Така я е научил, че направо е нагледен пример за това, що все бягат от къщи корейците.:896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, seal_reinforce said:

Аз покрай моите китайски саги съм проспала втората ми любимка след Кристалина, но и превод се задава, добре, добре. Ще го изгледам в чест на излизането на Уки от казармата, ако има страсти тука, той я е научил на тях :D

Има ефект китайската възбрана значи! :28558: Завръщаш се при корейците, браво! :yes:

Това сериалче не беше лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Женшена помага ли да се омъжиш? Да ходим да събирам и аз, освеМ :lol2:

 

p.s. Аааа, що не свиркате, че и бай ви Ban Ryu от Хуарангите бил тука?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, seal_reinforce said:

Женшена помага ли да се омъжиш? Да ходим да събирам и аз, освеМ 

Помага, помага, бягай на Витоша да търсиш :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не лъжеш eй, че и други съм спазарила да ги водя с мене, нема само аз да се гъзя по баирите :D

 

На тоз главния ще му викам Неудобното. А кралицата като чу по-малко да яде и да се гримира и направо съжали, че е умрел :lol2: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен тия ми стават любима двойка. Бастун ли, по-голем бастун от СанДък Неудобното нема. Не искал, вика, да се търкаля, очите им се били срещнали :lol2:  

Пак здрави нерви има момата, аз ако му бех жена и сичките женшени на света немаше да му помогнат. Големи любовчии са в това село обаче, много я разбират тънката част :D   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, seal_reinforce said:

Да не лъжеш eй, че и други съм спазарила да ги водя с мене, нема само аз да се гъзя по баирите :D

Ей, не се научи бе! :mad2: Никъф мъж нема да си намериш, ко ще и пет женшена да изровиш! :bee: За мъж се ходи сама! А ти си помъкнала една сюрия конкуренция! :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тюленче кат затръгваш по баирите свиркай, че и според мен е скучно да мааш крачоли сЪмичък. Споко, нема да съм ти конкуренция,ти копай за корени, аз телескоп шъ си нося щот търся конкретен типажB). Ко не го открия обаче даден сценарист/ка ще яде бой, мда:nunchako:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задругата на женшена! :samurai:

 

Съпругът обаче логически и структурирано се аргументира какво и защо няма/не иска/под нивото му е да прави. Копче не може да му каже жена му :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бидейки твърде нетърпелива го изгледах на руски(мияне на преводачите, ще го гледам и с български субтитри) и сега се рея в облаците. Приятна приказка. А Чен (ЕХО) хич не ми помага да сляза на земята с тази Чери блосъм лав сонг:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...