Jump to content

Recommended Posts

DkBwetMVAAAODQN.jpg

 

Off Topic

Dj8sknFU0AEEGqV.jpg

DkBwcLNVAAEj1YX.jpg

DkDGkPdU8AAC5-5.jpgDkDGkPcVAAATy-x.jpg

 

Martial Universe: Season 1 (武动乾坤之英雄出少年)

Страна: Китай

Също така известен като: Wu Dong Qian Kun

По новелата на: Tian Can Tu Dou – „Martial Universe“

Година на излъчване: 2018 – Август – 07 до 2018 – Септември  – 19

Време на излъчване: вторник, сряда, четвъртък

Жанр: Фентъзи, Романс, Wuxia

Канал: Dragon TV, Youku

Епизоди: 40

Режисьор: Zhang Li

Субтитри: Английски

 

Участват:

Yang Yang като Lin Dong

Wu Chun като Lin Lang Tian

Tse Kwan Ho като Lin Xiao

Zhang Tianai като Ying Huan Huan

Wang Li Kun като Ling Qing Zhu

Huang Hai Bing като Lin Fu

Ada Liu Yan като Mu Qian Qian

Ashton Chen като Xiao Yan

Dong Qing като Lin Qing Tan

Li Xin Liang като Teng Lei

Suo Xiao Kun като Xiao Diao

 

Резюме: Сериала разказва историята на Lin Dong (Yang Yang), отхвърлен от собственият си клан, преодолявайки големи предизвикателства, докато побеждава враговете си един по един превръщайки се в герой.

Lin Dong (Yang Yang) никога не е бил оценяван от семейството си, тази чест е запазена за Lin Lang Tian (Wu Chun) майстор на бойните изкуства, за който се казва, че е предназначен да доведе семейството на Lin до слава. Но всичко това се променя, когато Lin Dong се сблъсква с древен печат и внезапно се превръща в мишена на всеки голям клан във Вселената. Сега той трябва да спаси света от древна секта на демони, а също така среща две силни жени, Ying Huan Huan (Zhang Tianai), дъщеря на скандалния лидер на сектата Dao и Ling Qing Zhu (Wang Li Kun) принцесата на двореца „Nine Heavens Tai Qing Palace“. Между борбата за живота си, намирането на любовта и спирането на демоничното нахлуване, Lin Dong бързо осъзнава, че неговата съдба не е да играе втора цигулка на Lin Lang Tian, а да оцелее достатъчно дълго, за да спаси вселената...

 

 

Свали с английски субтитри :click:  :click:  :click:

  

Онлайн с английски субтитри :click:

                         

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук също изгледах две серии, за разлика аот другите сериали тук английските субтитрите излизат по-бързо, разбираемо, като се има пред вид участието

 на  чаровните Ян Ян /Красивата усмивка Уей Уей/ и Джан Тиен Ай, от/ Давай принцесо! /които се справят страхотно, и двамата непокорни палавници, зареждат екрана.

Доста наситено с действия. Обещава да е интерсно и много героично. Не видях много летящи, но доста бойни сцени има. Но  все още съм в началото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наличието на секта на демони говори, че този сериал вероятно не е жанр Wuxia, а Xianxia. Ето разликите в жанровете:

 

Novel Categories

Wuxia (武俠 wǔxiá) – literally means “Martial Heroes”. Fictional stories about regular humans who can achieve supernatural fighting ability through Chinese martial arts training and internal energy cultivation. Themes of chivalry, tragedy, revenge & romance are common.

Xianxia (仙侠 xiānxiá) – literally means “Immortal Heroes”. Fictional stories featuring magic, demons, ghosts, immortals, and a great deal of Chinese folklore/mythology. Protagonists (usually) attempt to cultivate to Immortality, seeking eternal life and the pinnacle of strength. Heavily inspired by Daoism.

  • Comparison: If Wuxia is “low fantasy”, then Xianxia is “high fantasy”.

Xuanhuan (玄幻 xuánhuàn) – literally means “Mysterious Fantasy”. A broad genre of fictional stories which remixes Chinese folklore/mythology with foreign elements & settings.

  • Xuanhuan and Xianxia novels may sometimes seem similar on the surface. Look for the presence of Daoist elements (the Dao, Yin and Yang, Immortals, etc…) in the novel to easily distinguish the two – if they aren’t present, then it’s probably a Xuanhuan novel.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си прав за разликата в жанровете, но навсякъде е отбелязано като Wuxia, това важи и за новелата и за манхуата.

Започнах го по две причини: следях уеба преди време и ми беше любопитно, втората е актьорския състав. Само дето точно заради актьорите трябваше да се досетя, че ще е по новелата/уеба, а не екранизация. Все пак Wuxia заглавията са основно в категория шонен, тоест не само предвидени за момчета(сериозна след първите три четири епизода имах чувството, че гледам нещо като Пауър рейнджърс) , но и героите са тийнейджъри. Тези трудно могат да минат за такива и съответно са адаптирали сюжета да пасне на тази им възраст. Дотук има  доста разлики, в уеба героите на Yang Yang и Wu Chun са врагове и омразата е взаимна, но това е само една от промените. Всъщност на моменти направо все едно гледам непознато заглавие, което ми задържа интереса засега. Но се радвам, че разкараха късите люспести червени гащи, че по-нелепа гледка отдавняа не бях виждала:lol2:. Не знам дали ще го догледам докрай, но засега остава.

 

П.С. Дано другия лайв  с ГГ, "Аватара на Краля", е по-сполучлив, все пак имат опит с подобно заглавие и той играе в него:D

П.П.С. С тези изменения не знам дали ще видя ключов персонаж като лисичко:huh:

Off Topic

62a5ed310f9ad6a3.jpg6263a4e994db670e.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се разграничава точно какво е, тюрлюгювеч. Бойни, безсмъртни герои, все тая...

Да е интересно ,да има интрига и  действие, любов и романтика между готини артисти и сърцераздирателни сцени с щастлив край. Това е изискването. Другото е без значение: какви са безсмъртни или бойни герои, срещу какво , за какво се борят и  как се борят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен има значение, защото на мен XianXia жанра не ми допада чак толкова. Разбира се винаги мога да пробвам първите епизоди и да проверя дали ще ми хареса, но защо е нужно. Разбира се сериала може и да е Wuxia, по един трейлър и описание няма как да се разбере.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо реших да го зарежа(сцените с огъващата се скала и още повече с окарикатуряването, на най-симпатичния за мен персонаж<_<) почти ме бяха отказали и те зеха, че направиха нещо като завръзка, която засега ме отказа от дропването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да преценя все още какъв жанр е. Изгледах 2 епизода, има много фантастика (в Wuxia няма такива измислени тигри, светкавици и т.н.), за да е Wuxia, но пък от друга страна все още няма такъв акцент върху безсмъртни герои и т.н. Също главния герой не започва като безсмъртен. Няма такъв акцент върху честта и морала. По-скоро е другия жанр, но не толкова дразнещ. Не е нищо особено, но има някаква интрига и завръзка. Може би ще е интересен главно в романтичната част. Доста красиви актриси и актъори. Не бих казал, че е загуба на време да се гледа, поне в началото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Удрят си го на фантастика. Сериалът определено е XianXia жанр, а не Wuxia. Интересно е в романтичната част обаче. Въпросът е дали госпожичка фея или диването ще бъде с главния герой. Жалко, че няма втори мъжки главен персонаж, за да стане четириъгълник. Онзи с меча от портите демонката така го е вързала, че не го осъзнава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък го следя щот е мноо далеч от уеба, оставили са само основната сюжетна линия и от там го удрят на свободни съчинения,но пък така ми е интересно щот не ми е познато.

П.С. Харесва ми как са променили героя на Wu Chun . Съответно и динамиката между двамата "братя" се променя с всяка серия като промяната в характера е именно при Чун, задобрял е и определено ми е по-интересен като изпълнение от ГГ. 

 

П.П.С. Стотак да питам и теб,

Off Topic

имаш ли проблем със субтитрите? Свалям от азията, версията 1080Р и от девети имам проблем с тайминга, само леко да мръдна с мишката и ойде коня у ряката, буквичките почват да си излизат когато си решат без да съвпадат със сцената в момента и са ту напред ту назад и се отказах да гадая по едно време. Питах и lukreciana и съм и благодарна за бързия и любезен отговор, но нейния метод при мен не се получи, направо забива плеъра или въобще изчезват буквите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, debil4e написа:

Аз пък го следя щот е мноо далеч от уеба, оставили са само основната сюжетна линия и от там го удрят на свободни съчинения,но пък така ми е интересно щот не ми е познато.

П.С. Харесва ми как са променили героя на Wu Chun . Съответно и динамиката между двамата "братя" се променя с всяка серия като промяната в характера е именно при Чун, задобрял е и определено ми е по-интересен като изпълнение от ГГ. 

 

П.П.С. Стотак да питам и теб,

  Покажи скритото съдържание

имаш ли проблем със субтитрите? Свалям от азията, версията 1080Р и от девети имам проблем с тайминга, само леко да мръдна с мишката и ойде коня у ряката, буквичките почват да си излизат когато си решат без да съвпадат със сцената в момента и са ту напред ту назад и се отказах да гадая по едно време. Питах и lukreciana и съм и благодарна за бързия и любезен отговор, но нейния метод при мен не се получи, направо забива плеъра или въобще изчезват буквите.

 

Сериалът бил по уеб новела, това е интересно. Аз съм скептичен към "уеб" новелите, няма ли го на хартия, рядко се захващам да чета.

Рядко свалям 1080p версии на сериалите. Фен съм си на 720p и свалям този релийз. Нямам проблем със субтитрите, докъдето ги има качени, тоест 14 епизод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо екранизацията на една от любимите новели е започнала! Мислех че в края на годината ще излиза... добре че влезнах да я видя! :D

Новелата е доста приятна и лека. Доста повтаряща се и с доста разминаващи се детайли на моменти, но като цяло е доста приятно четиво. Може да се каже, че е като първото недодялоно дете на един супер обещаващ автор.

 

Ениуей отивам да гледам 1ви епизод :D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми се струва, че главния герой е супер идиот? Ако наистина с такава глуповатост и безрасъдство, и само разчитайки на късмета и някоя и друга светкавица, се ставаше герой без да го "свитнат" още в първите епизоди, пък и две главни героини да се влюбят в него, то живота нямаше да е толкова сложен :D. Xianxia жанра не спира да ме изненадва как всичко става ей така. Удариха го няколко светкавици и стана експерт, къде отидоха безбройните дни тренировки за усъвършенстване на дадена бойна техника? Аз, освен интригата в романтичната част на сериала, други достойнства не намирам в тази продукция. Но пък все още ми е интересно с коя от героините ще завърши главния, защото "вълшебното огледалце" казва едно, а главния герой друго. Е това е лошо, даден сериал хем да ти харесва, хем да не ти харесва. Както и да е, малко съм огорчен от последните епизоди и ще си мина към гледане наново на някой епизод от героите на кондора, че тамън и да преведа нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В последно време, в  китайските фантастично-исторически сериали,

всичко става така, както е решил режисорът. всякакви измишльотини ,  без никаква логика и връзка,

изскачат всякакви безумни неща,  ей-тъй от нищото... Аз се отказах да търся последователност, логика и обяснение,

гледам единствено следвайки абсурдната  мисъл на режисьора... Но, в много от случаите не съжалявам,

получава се, както каза: безсмислено, но интересно, иди  че го разбери...:o:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...