Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Good Doctor (グッド ドクター)

Страна: Япония

Също така известен като: Guddo Dokuta

Период на излъчване: 2018 – Юли 12 старт

Време на излъчване: Четвъртък 22:00

            Формат: Renzoku               

Жанр: Медицински

Канал: Fuji TV

Епизоди:

Режисьор: Hiro Kanai, Hideyuki Aizawa

Субтитри: Английски

 

Участват:

Kento Yamazaki като Minato Shindo

Juri Ueno като Natsumi Seto

Naohito Fujiki като Seiji Takayama

Akira Emoto като Akira Shiga

Shigeyuki Totsugi като Keisuke Mamiya

Yuri Nakamura като Michi Togo

Kenta Hamano като Taro Hashiguchi

Itsuji Itao като Ryunosuke Inoguchi

Asaka Kodai като Nakajima Hitoshi

Murakami Jun като Oishi Shuji (епизод 4)

 

Резюме: Сериала е римейк на Корейската драма от 2013г. „Good Doctor“, разказваща за Minato Shindo (Kento Yamazaki), страдащ от савантизъм, рядък вид аутизъм, който позволява на болния да прояви изключителни умения в дадена област. За него това е медицината. Той иска да стане добър лекар и да помага на болните, но има сериозен проблем - не умее да общува с околните…

 

Свали с английски субтитри  :click: :click: :click: :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, А пък да видим какво ще направят японците. За Кенто ще е предизвикателство тази роля. И не съм сигурна, че ще се справи, ама да видим. Със сигурност ще гледам този сериал.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста по-недоверчиви са японските лекари в сравнение с корейските им колеги. Направо си го игнорират младежа. И доста падания му се случиха...

Редактирано от cucyta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един проблем с адаптациите на сериала и тази, и американската. И на двете места главните герои съм ги гледала в други продукции и не мога да ги насложа към образа. Или пък те не се справят чак толкова добре, че да ме накарат да повярвам , че са аутисти.  Но все пак от този съм изгледала само две серии, чакам си превода за другите и все още не мога да преценя доколко се справя Кенто с ролята. Освен това от видяното досега сюжета е доста по-сгъстен, ако мога така да кажа. Някои от случаите са обединени, интригите са някак си по-синтезирани, ама нали трябва да се вместят в десетина епизода.:D Това е от мен за сега:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесвам оригинала, както и американския.

Като цяло идеята на сериала е да покажат как един аутист савант, който е преодолял някои от най-големите проблеми  в аутизма, успява да преодолее предразсъдъците и да се наложи в професията си. Да, трудно е, но той е гениален диагностик и постепенно успява да се наложи. Сериалът е медицински с малко драматични моменти, но пък то е Корея няма сериали без драматични моменти.

Американците много са намалили драмата и са наблегнали на медицината. Шон се справя много добре в ролята си, без да изпада в някакви крайности.

А тук... Ей, тва японците и "Expendables" да вземат, онези наемници няма да се бият и стрелят, а ще обсъждат чувствата си.

Тук докторчето е с поведение на аутист олигофрен. За 4 серии не видях да показва грам гениалност, каквато се очаква да има. При толкова сбито действие и само 10-11 серии, досега трябваше вече да са започнали да му вярват поне малко, както и да показва знанията си. Ама тц, няма такива неща - драма, сълзи и сополи. Не виждам как за няколко серии докторчето ще се развие и ще докаже на всички на какво е способен. Затова и го спрях. Това инфантилно държание ми дойде в повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...