Jump to content

Recommended Posts

MV5BYjYyZTYyZTMtM2Y0OC00ZTkxLWFiNTUtOGVjYzViMjcxMWMyXkEyXkFqcGdeQXVyNzI1NzMxNzM@._V1_SY1000_SX705_AL_.jpg

 

Off Topic

MV5BMTk4MjY0OTYtZTQwMy00ZDdkLTlhMWEtMmI3MV5BMTYzZmZlMGEtNjE2Yy00MmUyLTgyYmMtZDBj

 

Destiny: The Tale of Kamakura (DESTINY 鎌倉ものがたり)

Страна: Япония

Също така известен като: Destiny: Kamakura Monogatari

По мангата на: Ryohei Saigan - "Kamakura Monogatari"

Премиера: 09 Декември 2017

Времетраене: 120 мин.

Жанр: Драма, Фентъзи, Мистерия

Режисьор: Takashi Yamazaki

Субтитри: Български, Английски

:imdb:

           

Участват:

Masato Sakai като Isshiki Masakazu

Mitsuki Takahata като Akiko

Shinichi Tsutsumi като Honda

Sakura Ando като Death master

Min Tanaka като Binbogami

Jun Kunimura  като Chief Daibutsu at Police Station

Jun Kaname като Detective Inari

Hiroko Yakushimaru като Restaurant proprietor

Tomokazu Miura като Goshiro Kotaki

Arata Furuta като Tenzuki (voice)

Tamao Nakamura като Kin

Isao Hashizume като Yuko's husband

Yutaka Mishima като Root seller

Kôji Ohkura като Detective Kawahara

Mayu Tsuruta  като Emiko Isshiki

 

Резюме: Masakazu Isshiki (Masato Sakai) е писател на мистерии, който живее с по-младата си съпруга Akiko (Mitsuki Takahata) в Камакура, Япония. Заедно те разследват различни мистериозни случаи, които се случват около тях...

 

:essub:

 

Свали с български субтитри :click:

Свали с английски субтитри :click:   

Свали с руски субтитри :click:

Свали :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е 4-а адапатация, която режисьорът прави по манга на Рьохей Сайган (трилогията Always включва останалите - да си призная, тайничко се надявах японците да ни изненадат с нещо подобно, наполедък съвсем са изоставили този жанр, а той е толкова благодатен). 

Препоръчвам този филм за малки и големи. Всеки ще открие по нещо за себе си тук. 

Лентата показва пълната хармония между света на хората и този на духовете. Тук оживяват йокаи, каппа, шинигамита, призраци, гоблини и всякакви чудновати същества и магически създания. Необикновената природа на един древен град разкрива своята красота.

Началото е страшно симпатично и притегателно. Особено за хора, които са били в Камакура и са усетили магията на това място. Докато гледах, се върнах там - на влаковите релси, край старите къщи, крачеща по тесните улички и тротоарчета, осеяни с храмове и светилища, посветени на безброй божества.

Обаче нощният пазар беше истиски прекрасен. Така ми се иска да се върна там. Най-хубавото е, че гобяма част от филма е представена с необходимата доза реализъм и комедия (съчетана с тънка социална критика), за да ни зарадва и истински да ни забавлява. Към края историята взима прекалено приказен характер и ефектите се увеличават допълнително (показват отвъдния свят) за сметка на добрите стари кадри от Камакура. Това леко изгуби фантастичният реализъм, но всичко останало беше чудесно.

Визуализацията на съществата от отвъдния свят е невероятна. Толкова се радвам, че Ямазаки връща на дневен ред темата за традициите, фолклора и митологията, където е пълно с неизчерпаема фантазия и приказни истории.

Музиката е като излязла от аниме на Миязаки. Много подходяща и успокояваща.

Леко забавно, леко налудничаво, създадено с въображение и изиграно с удоволствие, заглавието с право може да очарова всеки зрител, отделил му от времето си.

Главните гарантирано ще ви спечелят симпатиите. И как иначе, щом става дума за Масато Сакай (идеален в роли на щури адвокати и странни писатели) е Мицуки Такахата, която през цялото време е енергична и усмихната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, какъв сериал би станало от това! Жалко, че не са се решили.

Наистина си права, много ми хареса! / На моменти като "Лабиринт", но със съвсем автентичен фолклор и легенди/

Вечния въпрос: "А след като умрем?" И толкова цветно разказаната история за отвъдното.

Кадрите от Камакура. Магнетично място, странно място, чаровно.

Мислех, че само аз го усещам, когато го видях наживо. Градче, в което имах натрапчивото чувство, че вече съм била.

Направо съм готова да видя и духове, следващия път. :-)))

Какво да кажа за Сакаи Масато.  Той ми е слабост от едни  50 епизода  в "Санада Мару",. Като член на семейството ми е, почти.:-)))

Една година бяхме заедно, всеки ден. Обичам този актьор, начина по който гледа и играе.

Дори и в най-трудни моменти, очите му са ласкави, аха да се засмеят.

Хубав актьорски състав. Два часа, които се гледат много бързо и оставят усмивка. Прекрасна музика.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина вече не правят такива дорами за духове и хора и тяхното съжителство. След като изгледах този филм, си каза, че се нуждая отново да се върна в Камакура , за да видя нощния пазар и всички чудеса, които съм пропуснала. Според мен, човек трябва да остане поне една нощ там, за да усети истинската магия на мястото. Подобно чувство съм имала, след дорамата Фантастичният човек-елен, заради която посетих триъгълника Киото-Осака-Нара.

А Масато - той е цяла вселена, с толкова различни превъплъщения. Ролята тук е правена само за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде, вече е качен и българският превод. Благодаря, момичета!

Приятно гледане!

 

Забравила съм да пиша на супер интересния образ на Мин Танака. Той изигра безупречно удивителния Бог на бедността - Бинбогами. Много любопитни бяха предметите, които носеше в скромната си торбичка, особено купичката и една мистериозна фигурка, която много напомня правените от слонова кост фигури "нец`ке". Според митологичните представи, този бог носи учива (ветрило) и кендама (играчка).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...