Jump to content

Recommended Posts

Ще кажа лек завоалиран спойлер /само с догадки и откъснати ключови думички/, за да не разваля гледането на другите.

Дидо, когато: размахаха публично пакета противозачатъчни, а и мъж ги плати в аптеката, когато се разкрещяха за презервативите пред шофьора, когато самотната майка прасна фустогонеца, когато се заформи тройка - двама мъже и една жена, всеки, от които мисли, че не може да има това, което иска, когато мъжът допуснал грешка публично се извини и призна пред цялата фирма за скандалното си държание /нещо нечувано за мен, дори не мога да си го предтавя, че е възможно да се случи/, когато брата травмира сестра си, но тя намери сили да се изправи и да продължи живота си, когато един мъж намира сили да преобърне на 180 градуса живота си и да преодолее несгодите, изваждайки си поука от грешката си, когато вместо да подадеш иск или да докладваш в полицията, гласуваш безгранично доверие на финансов измамник и му дадеш втори шанс, ами какво да кажа....... нещата са наистина интересно представени и те стисват за гърлото и те карат да се замислиш. И както каза Аша няма декламиране, а всичко това е добре поднесено с интересни диалози и смешни и шокиращи моменти....

Просто в началото сериалът е много тегав, може би първите 4-5-6 серии са само баластра, въведение, пояснение и пак баластра, и си заслужава да се превъртат на места.

И за сведение, този актьор още в началото почва с целувките по устата, а не като други, дето само се правят, че нещо ще направят.

Дано да съм била по-конкретна в този си коментар от предишния и да може да ме разбереш.

За мен това всъщност е сериал с теми табу, и то изсипани на килограм. Шокира, изненадва и провокира.

Всеки от героите има някакви скрити или явни проблеми и травми, но всеки търси начин и сили да ги преодолее. Това не са малодушни характери. Също така често ще чуваме как се извиняват, но в случая няма гордост или предразсъдъци, героите не се срамуват да признаят грешките си и да се извинят. А има много ситуации, в които се налага да се извиняват /не говоря само за главните, а за всички герои/, тоест сериала засяга чисто човешки ежедневни взаимоотношения, но интересно поднесени.

Впечатли ме, много при това, когато

Off Topic

главния каза простичко и ясно, че е имал дълга връзка с жена и му трябва време за да пусне бившата си и да освободи сърцето си. Това е чисто човешка реакция, много честна и достойна, липсваха интриги и шишакляввене, премълчаване или лъжи, той просто застана и право куме в очи, каза защо му е трудно да започне нова връзка. Същевременно това не е нещо нечувано и невиждано, това са нещата от нормалния живот. И точно, защото в другите сериали виждаме как героите увъртат, премълчават, сплетничат и се прикриват по отношение на връзките си, тук това прозвуча някак си чудесно и много откровено, чак ми идеше да изръкопляскам на тази нормална човешка реакция.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав сериал, който разгърна важни социални проблеми. Бих го определила като топъл и човешки. След всичко изгледано напоследък наистина имах нужда от нещо подобно.

Извлякох някои основни поуки от него:

  • Изхвърли боклука - в буквален и преносен смисъл. Често не осъзнаваме как се затрупваме с вещи, които вече не са ни необходими, с емоции и чувства, които не са относими към съответното ни състояние, с товар, който не е наш за носене. Хубаво е от време на време да обръщаме внимание кое наистина е важно и от значение сега, във фазата, в която сме и да правим инвентаризация на вещи, чувства, връзки, мисли. Когато сме емоционално и физически затрупани не можем да видим възможност за нещо ново, а защо не и по-добро. 
  • Пребори се с демоните си - стъпка по стъпка, ден след ден. Не е лесно и изисква усилия, но си заслужава. 
  • Излез от зоната си на комфорт - казват, че тогава се случват чудесата. 
  • Поеми риск да повярваш в хората, може би първо трябва да повярваш в себе си, а може би първо някой трябва да повярва в теб. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволна съм от това, което видях. Може би е нужна нагласа за гледането на такъв тип сериали, тъй като определено не е клиширана романтична комедия, напротив - действа много одухотворяващо, носи много поуки и подтиква към започването на дългогодишно отлагани промени. Подкрепям положителните коментари казани до тук: за поуките, за деликатно засегнатите сериозни проблеми у дома и работното място. И въпреки това сериалът върви леко и ненатоварващо. Колкото и началото да не е от най-динамичните, във всеки епизод се случва нещо интересно и просто виждаме различни човешки истории....

Хареса ми актьорската игра. Главната героиня не можах да свикна да я гледам до края на сериала, но пък си беше точно подбрана за ролята. Главния си го харесвам отдавна, но не видях нещо ново от него. За това пък другите 3 двойки ми бяха доста по-интересни, особено адвокатчето и девойката, която прави бижута. Те приповдигаха настроението. :D Барманчето и маникюристката пък ми бяха супер сладки, а техните истории ми боднаха сърцето повече от тези  на главните. (както и повечето други замесени в сериал). Точно за домашния помощник се чудех, 

Off Topic

като човек, който помага за почивстване на материалното в дома и духовното самоосъзнаване на клиентите си, спазвайки строги правила и критерий, имено той да не може да реши своя проблем и травма, повече от 5 години. 

Бих препоръчала сериала, за хора, които искат да гледат просто различни житейски човешки истории и може би да се преоткрият в някоя от тях. 

Мен лично ме надъха, да продължавам да живея (до колкото мога де) по-минималистичен начин на живот и себеосъзнаване. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...