Jump to content

Recommended Posts

ApG8vyN24Z36wIPx3RSTlLOzCZ8.jpg

 

Off Topic

DgGQlAfUwAAMT5l.jpg

Dfilyx3UYAA-EmM.jpg

DfilzD0UEAAMON4.jpgDgGQlAbVAAAU2J1.jpg

 

Your House Helper (당신의 하우스헬퍼)

Страна: Южна Корея

По уебтуна на Seung Jung Yun „Your House Helper“

Период на излъчване: 4 юли 2018 – 23 август 2018 г.

Време на излъчване: Сряда – Четвъртък 22:00

Жанр: Романс, Комедия

Канал: KBS2

Епизоди: 16

Режисьор: Jeon Woo Sung (Strongest Deliveryman)

Сценаристи: Seung Jung Yeon (уебтун), Kim Ji Sun (The Producers)

Субтитри: Английски

          

Участват:

Ha Seok Jin като Kim Ji Woon

Bona (Cosmic Girls/ WJSN) като Da Young

Lee Ji Hoon като Kwon Jin Gook

Go Won Hee като Yoon Sang Ah

Jeon Soo Jin като Kang Hye Joo

Seo Eun A като Han So Mi

Lee Do Gyeom като Bang Cheol Soo

Yun Ju Sang като Grandfather Jang

Na Hae Ryung (BESTie) - гост

 

Резюме: Една история на иконом, който помага на жена, чиято глава и къща е пълна бъркотия.

Ким Джи Ун (Ha Seok Jin) е роден в семейство на баща депутат и майка лекар. Започвайки кариера в голям конгломерат, той избира да защити своята гордост и в крайна сметка се откъсва от семейството си и някак става иконом. Джи Ун има жестока личност, но намира удоволствие в създаването на ред в хаоса. Междувременно Да Йонг (Bona) е амбициозна стажантка в рекламна агенция, която се опитва да получи постоянна работа. Нейното приятелско и любезно поведение се бърка с флиртуване от колегите ѝ…

 

 :essub:

 

:subs: Свали с български субтитри :click: :click:

:subs: Онлайн с български субтитри :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри + OST :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не мислите ли, че самото допускане на сюжет с подобна "смяна на местата" е интересен напредък в така показваните до сега консервативни разбирания за местото и задълженията на жените и мъжете. Най-общо казано.

Дори и да е погледнато от ироничната ,т.е. комедийната му страна.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, asha написа:

А не мислите ли, че самото допускане на сюжет с подобна "смяна на местата" е интересен напредък в така показваните до сега консервативни разбирания за местото и задълженията на жените и мъжете. Най-общо казано.

Дори и да е погледнато от ироничната ,т.е. комедийната му страна.  

Останало е само да намерят и актриса за сериала, обаче са се изложили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не мисля. Има много корейски сериали, в които жените са принцеси, шефки и др. по-високопоставени от мъжете, или равни на тях. А като гледам плаката, надали ще се набляга на това. По-скоро тук жените ще са само за фон на хубавеца. Пък къде е тая стажантка, дето може да си позволи иконом???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, yonkaval написа:

Римейк на един страхотен немски филм?  - Кой, че не се сещам ? :blush:Плийз!:kiss2:

Иначе и аз харесвам иконома, но от Процентите :lol2:  - Като писа , та ми светна, от къде ми е познат. Хареса ми и на мен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, asha написа:

А не мислите ли, че самото допускане на сюжет с подобна "смяна на местата" е интересен напредък в така показваните до сега консервативни разбирания за местото и задълженията на жените и мъжете. Най-общо казано.

Дори и да е погледнато от ироничната ,т.е. комедийната му страна.  

 

Мисля, но като ти набутват за главна- никаква певачка, се предполага какво ще е качеството-като за певачка. И аз харесвам икономчето( Ha Seok-Jin ) в много от ролите му, но  с това до него, едва ли ще го изтърпя.Ей, до къде докараха римейка на "Rich Man с ЕХО-то  и музикантката- до помия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какво ви избива на феминизъм? Аз пък смятам, че корейските сериали са си достатъчно феминистични - че те главните мъже от край време перат, готвят и чистят на мърлявите жени, дето не си мръдват пръста, само дето в тоя сериал ще му плащат на иконома за труда, както се полага :28558: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От дотук прочетените коментари съдя, че явно никой от по-горе изказалите се не е започнал да го гледа. Всъщност има интересна история в дотук изгледаните няколко серии. Момичето си се справя доста добре с ролята, е има какво още да се желае, но става. Историята не ми се преразказва, но има доста добро обяснение за това как стажантката има иконом. За момента комедия не виждам, но пък има много неща за които да се замислиш. И още по-готини съвети как да си почистиш дома и главата от непотребното... А момичетата са красиви, но не са само за фон. И за сега даже романтиката е само загатната и се развива плавно и ненатрапчиво. Такива са първите ми впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив гледах, но четири епизода ми бяха достатъчни.И Убавецо не може да ме накара да гледам повече.Историята не ми е интересна, а певачката ми е  антипатична , както и героинята и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът става интересен след средата. Първата му част е много слаба, а главната гледа като теле и мълчи като риба. Антипатична ми е. От средата нататък почват интересните случки. Хареса ми, че повдигат злободневни и общозначими теми като: правата на самотните майки, сексуалното насилие срещу жени, малтретирането в семейството, умението да комуникираш и да се разбираш с околните,  дружбата между половете /май правилно е да кажа джендърите,  но ми е трудно да определя връзката на четвъртата приятелка от групата и геят/ и т.н. Чакам рускините да го преведат, та да мога да го догледам. За момента ми е интересен, макар че е можело да го направят с по-бързо действие и с по-малко разтягане на локуми и празни моменти, за да не се влачи толкова. Имат добри хрумвания и интересни моменти, и силни идеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за това сериалче.  При изгледани пуснатите до сега серии, смея да твърдя , че така представено съдържанието в резюмето е твърде подвеждащо , да не кажа  неточно. Съгласна съм с @aria, че доста смело разнищват много сериозни и общозначими теми. А предполагам, че за местните разбирания може да са дори и "революционни" . Свежо и оригинално са заплетени историите, успяват да избягат от клишето на декларативността и лозунга и да ги представят като лични човешки истории. Вярно е, че малко е тегавичко в началото , докато се завърже сюжета; а и принципно действието е твърде лежерно ...бих казала. Но е приемливо и се търпи. 

Това , което мъничко ми боде очите / пак !/ е , че така представена ситуацията някак си обобщава тезата , че ако няма или не дойде някой мъж да им оправи къщите и живота  / изключвам  подсъзнателния смисъл на този глагол!:896767:/,  горките женички все сред хаос ще стоят и ще живеят. 

Но , пък ... такъв домашен помощник и аз бих го цанила ... :P

пс. Прави ми впечатление , че в последно време доста подобни  твърде съвременни идеи и казуси залагат в сюжетите. Чудя се как да го разбирам - като Еволюция или като Революция...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, @dido100 ..., ако не се почне от началото, няма да се хване завръзката. От вратата - за краката  не се правят нещата. /аз , лично, само 1 сериал съм гледала на принципа от средата до края, но пък се случи че всъщност го гледах поне 3 пъти последователно - от 2/3- до края , от 1/3 до края и най- накрая - от началото до последната серия/пак/ , както си му е реда / 

 

Ако все пак,  му е любопитно на въпросния ти приятел, обясни му или как се гледа "на вентилатор", т.е. с мишката или да си стисне волята и да издържи началните серии, пък ако и натакък  му е зор , да го дропи. Мисля, че касаейки  повечко "женски проблеми" , може би ще е по - привлекателен  за  дамската публика, така че да не се притеснява , ако не е по вкуса му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...